Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

bord scenic II

klothos
post 23 Feb 2008, 14:58
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 18 February 08




nu merge pe treapta 4 ventilația în mașină, cum se desface bordul ca să pot ajunge la legături.


--------------------
renault scanic 2004 - hd-07-rwx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Rel
post 22 Mar 2008, 20:24
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 28
Joined: 11 November 07




Trebuie desfacut pe rand incepand cu portdocumentele, dupa care vine consola unde se afla schimbatorul de viteze, dupa care se desface partea unde se afla butoanele de caldura.
Atentie!!! toate acestea seuntprinse ata in cleme cat si in surube (unele dintre ele).
Si eu am patit-o cu caldura dar la mine nu a mai mers deloc. Am apelat la un prieten, mecanic de meserie, care mi-a desfacut tot bordul si a descoperit sub portdocumente o mufa a carei doua fire erau topite. am fos la Renault sa caut mufa respectiva si mi-au spus ca nu se fabrica decat impreuna cu toata instalatia electrica. Asa ca, am apelat din nou la acelasi prieten care mi-a facut taiat firele de unde erau topite, le-a izolat si mi-a facut rost de alti pini (chestiile din captul firelor care intra in mufa respectiva), mi-a curatat mufa si a lipit pinii respectivi pe cele doua fire care faceau probleme. Pare complicat dar nu e mare lucru, daca de acolo ti se trage cumva defectiunea. De cand mi- reparat caldura nu mai am probleme cu ea.


--------------------
renault megane scenic II 2004 1,5 diesel - BN 07 PAS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 8th May 2024 - 17:05
Dacia