Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Zgomot in partea dreapta fata

BAlexandru
post 20 Aug 2018, 10:29
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 10
Joined: 20 August 18




Va salut!
De aproximativ 3 luni sunt posesorul unui megane 3 grand tour din 2012 a 9 a. Masina m-a impresionat foarte mult,si pot spune ca prea curand nu voi schimba gama renault chiar daca eu aveam o parere mai putin buna despre aceasta masina. Este varianta bose 1.5 dci 110 cai. Masina a fost cumparata in Romania dar adusa din afara tarii. De ceva vreme am observat ca se aude un zgomot ciudat in partea dreapta, dinspre roata, mai ales la plecari sau dat cu spatele si uneori pe viraje (pe viraje se aude ca un 'troncanit' daca ii pot spune asa, iar la plecari si dat cu spatele un troscanit, imi cer scuze pentru aceste denumiri dar altfel nu stiu cum sa le spun). Cum a fost achizitionata masina am schimbat bieletele, m-am dus cu gandul ca de la ele ar fi fost dar nu a fost asa. Bratele nu ar avea probleme, masina a fost verificata la mecanicul unde am efectuat si schimburile, iar el ar fi spus ca e de la suportul motor, dar nu stiu ce sa zic. In reprezentanta nu m-as arunca de acum deoarece poate este o interventie minora si as putea scuti niste bani.
Orice parere este bine venita.


--------------------
Renault Megane III G-T 2012-facelift-bose edition - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 20 Aug 2018, 10:47
Post #2


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.886
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Sunt destule topice unde se discuta despre " batai" suspecte ... le poti utiliza pe alea ..


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed Topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th May 2024 - 04:10
Dacia