Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Ulei cutie viteze, ???

cappyro
post 1 Feb 2010, 11:18
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 43
Joined: 27 May 08




Salut, spuneti-mi, va rog, la cutiile de viteze hidramate se schimba uleiul (valvolina)? Multumesc.


--------------------
renault scenic 2000
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jas2
post 1 Feb 2010, 16:19
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.380
Joined: 4 December 09
From: BUCURESTI






--------------------
Renault Megane 2.2 06.2009/1,6/16v/112 cp Privilege
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
send2cristea
post 5 Feb 2010, 11:03
Post #3


Quite OK


Group: Members
Posts: 273
Joined: 9 January 10
From: Ploiesti




Hmmm, pai hai sa-ti zic. In carte scrie ca atunci cand este necesar te anunta in bord cu martorul pt cutie. La mine s-a aprins de cand am luat masina si am fost la reprezentanta la Reno sa rezolv problema. Desi doresc sa mentionez faptul ca IUBESC de-a dreptul service-ul la care am fost pot sa spun ca de data asta au da-o in bara. Mecanicul de acolo inpreuna cu inginerul respectiv au citit total gresit instructiunile de schimb si mi-au pus mai mult ulei in cutie facand sa-mi plesneasca un semering la planetara. MENTIONEZ FAPTUL CA AM TOT RESPECTUL PT EI CA DUPA CE A VORBIT SEFUL DE SERVICE CU MECANICUL AU RECUNOSCUT CA ESTE VINA LOR, SI-AU CERUT SCUZE SINCER SI AU PROMIS SA IMI SCHIMBE TOTUL GRATIS. Asa ca eu spun ca trebuie sa consulti manualul si eventual sa ii intrebi pe cei de la Reno. Sfatul meu este sa mergi la reprezentanta ca nu e usor de schimbat si daca nu au tester pt reno nici sa nu incerce.
PS
Daca vrei iti explic toata procedura de-a fira par ca acum o visez. Macar sa ai habar cum si ce ca sa sti daca au ei habar. Desi e reprezentanta nu poti sti niciodata. Contacteaza-ma daca vrei detalii ti le dau aici pe topic. Bafta si ai grija de cutie mai mult decat de motor.


--------------------
Renault Laguna II 2004
Reno Laguna frumusica 130 cp ( cp=cai pegas) :)
RENO rules
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 3rd May 2024 - 00:30
Dacia