Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Problema injectii renault talisman

NutuGabriel
post 7 Jan 2021, 10:03
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 7 January 21




Salut baieti,
Detin si eu un Renault Talisman din 2017, 1.6 dci, 130 cp, iar de ceva timp am unele probleme cu masina mai exact are niste blocaje in mers (imi da in nas asa mai pe romaneste ), am schimbat filtru de motorina am zis ca el este de vina dar se pare ca nu a fost asa, iar de dimineata mi-a dat in nas mai de multe ori consecutiv iar dupa aceea a aparut martorul cheie de service cu mesajul probleme la sistemul de injecții care s-a stins imediat, am oprit mașina fara sa opresc și motorul iar dupa ce am plecat am mai mers 2-3 km pana la job si masina a rulat bine.
Daca ma poate ajuta cineva cu o informatie sau a mai patit cineva ceva de genul.
Vă multumesc !


--------------------
Renault Talisman 2017/1.6 dci 130 cp - CL.24.NGV
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vvede
post 7 Jan 2021, 12:03
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 562
Joined: 12 September 06
From: Bucuresti




Du-te la un service Renault si pune-o pe tester.
Cauzele pot fi multiple, iar martorul aparut e destul de general


--------------------
Renault Clio 0.9TCe Expression
Mazda 6 2.0, Attraction

Ex: Renault Clio Symbol 1.5 dCi 82CP | Opel Astra H 1.6 Twinport 105CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cozmalau
post 1 Feb 2022, 23:28
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 24 December 21




QUOTE(NutuGabriel @ 7 Jan 2021, 10:03)
Salut baieti,
Detin si eu un Renault Talisman din 2017, 1.6 dci, 130 cp,  iar de ceva timp am unele probleme cu masina mai exact are niste blocaje in mers (imi da in nas asa mai pe romaneste ), am schimbat filtru de motorina am zis ca el este de vina dar se pare ca nu a fost asa, iar de dimineata mi-a dat in nas mai de multe ori consecutiv iar dupa aceea a aparut martorul cheie de service cu mesajul probleme la sistemul de injecții care s-a stins imediat, am oprit mașina fara sa opresc și motorul iar dupa ce am plecat am mai mers 2-3 km pana la job si masina a rulat bine.
Daca ma poate ajuta cineva cu o informatie sau a mai patit cineva ceva de genul.
Vă multumesc !
*



Salut, problema asemanatoare am avut si eu. A fost contact imperfect la mufa injectorului 3. Se strang pinii in mufa si totul e ok.


--------------------
Renault Talisman 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 01:00
Dacia