Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Vreau Clio III - configurare, negociere cadouri, modele alternative de la marci concurente

PVF
post 11 Nov 2006, 10:53
Post #31


Membru


Group: Members
Posts: 176
Joined: 31 December 04




Nu e vorba de viteza pentru ca merge lejer la 140 - 150, e vorba de demaraj dar eu sunt multumit de motor merge bine, consuma putin. Ai facut o alegere buna.


--------------------
Renault Clio III 2006 confort dynamique- 5 usi 1,2 16 V 75 CP - B 16 PVF
Clio III confort dynamique- 5 usi 1,2 16 V 75 CP.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Aparo
post 15 Nov 2006, 16:40
Post #32


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 15 November 06




Vreau si eu sa-mi iau la primavara un Clio III 1.4 16V Dynamique. Am inteles ca masina e cam grea. Sunt suficienti cei 98 CP? Ma gandesc mai mult ca sa stiu daca ma pot baza la depasiri ca in rest nu imi place sa fortez masina.


--------------------
Dacia Solenza 2003 Rapsodie
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mag
post 6 Dec 2006, 00:40
Post #33


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 6 December 06




Salutare! Si eu vreau pentru nevasta-mea un Dynamique de 1.4 16V, de frecat prin oras, 6-7000 km/an. Asta pentru ca este mai ieftin decat motorina iar benzina nu se face gelatina pe frig... Motorina e mai economica, dar dupa socoteala mea ochiometrica nu imi scot banii pe diferenta daca iau motorina. Ce imi recomandati, benzina sau motorina? unsure.gif
Multumesc anticipat pentru sfaturi.


--------------------
VW Passat 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tudor
post 6 Dec 2006, 10:28
Post #34


Moderator


Group: Members
Posts: 1.824
Joined: 10 May 05
From: Bucuresti




Mag: daca incercam sa iti dam recomandarea ceruta si isca iar o discutie de x-spe pagini benzina contra motorina. Vezi ca s-a mai discutat pe forum de multe ori asta si de fiecare data a iesit cu scantei. Discutia e valabila pentru orice model care este oferit cu ambele motorizari. Singura recomandare pertinenta este sa incerci sa faci test-drive cu ambele variante de motorizare, sa iti faci singur niste estimari de rulaj si costuri si sa iei singur cea mai buna decizie pentru tine si sotia ta.

Avertisment: Va rog nu incepeti o discutie tipica benzina vs. motorina. S-a discutat si rasdiscutat. Parerile raman impartite si niciodata nu vom ajunge la o concluzie. Daca iese Flame, discutia se va inchide si se vor imparti frateste procente (prietenii stiu de ce... si de care).


--------------------
Renault Clio III 2006 1,5 dCi 80cp Dynamique 3usi
Honda CR-V 2006 2,2 CDTi 140cp Executive
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mishuxviii
post 11 Jan 2007, 23:17
Post #35


Membru incepator


Group: Members
Posts: 6
Joined: 11 January 07




Sunt intr-o mare dilema, si de aceea as vrea sa ma ajutati si pe mine daca se poate. as vrea sa cumpar o masina , de preferat noua si model 2006-2007, iar pt asta m-am gandit la renault clio 3, opel corsa, vw polo, peugeot 207 sau fiat grande punto... nush pe care sa aleg ca toate sunt km la fel si la design si exterior? preferata mea ar fi renault clio 3, dar nu stiu cum e cu intretinerea? sau mai bun un volkswagen din 2002-2003? Va multumesc!


--------------------
dacia solenza 2004 confort
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sandokhan
post 11 Jan 2007, 23:25
Post #36


Membru autentic


Group: Members
Posts: 292
Joined: 11 January 07
From: Bucuresti




mergi pe un passat din 2002-2004. Are cumnatul meu unul din 2001 luat in 2004 cu 90.000km. Acum are 140.000 la bord si nu a avut absolut nici o problema. Eu am pe Clio 43.000km si merge de 5 ori mai prost decat Passat-ul...... asta e parerea mea.... next!!


--------------------
Renault Clio Symbol 2002, 1.4 8v / Megane hatchback 2007, 1.6 16v
/ Opel Vectra C Combi 2008, 1.9 8v CDTI / Lada Niva 1.7 4x4 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pablo
post 11 Jan 2007, 23:26
Post #37


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.015
Joined: 10 December 04
From: ORADEA




tongue.gif pe un forum Renault crezi ca iti recomanda cineva alta masina?
Chestie de gusturi.Dar daca tu vrei o masina noua ce cauta un volkswagen din 2002-2003?
Calculeaza-ti bine banutii de care dispui,gindeste-te cam ce dotari ar trebui a aiba masina si apoi ..... spor la cautari.

PS:vezi ca in directorul urmator la Clio III poti vedea parerile altora despre masina
Bafta


--------------------
Renault Megane II Sedan Confort Expresion 1,6 16V (dec 2004,clima,jenti AL,ESP,etc)
Renault Clio Extreme 1,5 dCi 80 CP (iul 2005,tempomat)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexC
post 12 Jan 2007, 07:01
Post #38


Vrum Vruuum


Group: Members
Posts: 1.651
Joined: 22 May 05
From: Bucuresti




Fa drive-test si citeste ce s-a scris pe forum. S-a discutat comparatia asta in cel putin 6 topicuri, de 1 an incoace.

P.S. Tot la Clio o sa ajungi, daca nu esti fixat pe "masina germana" smile.gif


--------------------
Renault Laguna III Privilege 2.0dci CVA 150CP
Butoanele ne fac viata mai frumoasa :)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
roty
post 12 Jan 2007, 10:03
Post #39


Membru autentic


Group: Members
Posts: 605
Joined: 19 May 06




Clio 3 recomand, sunt multumit pana acum...

offtopic: speram macar pe forumul asta sa fi scapat de replicile expirate cu passat la mana a 7a care (sa vezi surpriza) e masina mai masina ca symbol (10 clase diferenta)...


--------------------
Renault Clio 3 2006, 1.4 16V
Renault Megane II Sedan, Confort Expression, 1.6 16V 115CP, 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
atoma
post 12 Jan 2007, 12:42
Post #40


Membru autentic


Group: Members
Posts: 232
Joined: 3 May 05
From: constanta




nu recomand renault ... peugeot, seat(grupul vw in general), opel wink.gif ... despre clio discutam dupa 30000 km wink.gif sa vedem cine o sa mai fie atat de incantat ... in general masinile sunt la fel..difera design si rezistenta in timp... tongue.gif

This post has been edited by atoma: 12 Jan 2007, 12:44


--------------------
Seat Ibiza 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tudor
post 12 Jan 2007, 12:57
Post #41


Moderator


Group: Members
Posts: 1.824
Joined: 10 May 05
From: Bucuresti




s-a discutat si "rasdiscutat" pe forum. mishuxviii vorbesti de o investitie de 10000 - 15000 euro. fa drive-test, citeste pe net despre toate si alege singur. daca vei cere sfaturi o sa primesti atatea variante incat o sa continui sa mergi cu autobuzul...
discutia se inchide aici pentru ca nu va ajunge nicaieri.


--------------------
Renault Clio III 2006 1,5 dCi 80cp Dynamique 3usi
Honda CR-V 2006 2,2 CDTi 140cp Executive
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mishuxviii
post 12 Jan 2007, 16:35
Post #42


Membru incepator


Group: Members
Posts: 6
Joined: 11 January 07




pana la urma cred ca aleg clio 3, in primu rand e model destul de nou si la banii astia cu mai multe dotari nu gasesti o alta masina, dar as vrea sa fiu sigur daca fac o alegere buna, sa nu-mi para rau mai tarziu... de aceea rog toti posesorii de clio 3 sa ma ajute si sa-mi impartaseasca din din experienta lor cat mai multe detalii, poate pana la urma o sa fiu si eu posesor de clio 3 ca voi smile.gif. va multumesc!

atentie la limbaj k dk sh tz sunt interzise

This post has been edited by cmandrei: 12 Jan 2007, 16:52


--------------------
dacia solenza 2004 confort
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tudor
post 12 Jan 2007, 16:45
Post #43


Moderator


Group: Members
Posts: 1.824
Joined: 10 May 05
From: Bucuresti




redeschis la solicitarea initiatorului.


--------------------
Renault Clio III 2006 1,5 dCi 80cp Dynamique 3usi
Honda CR-V 2006 2,2 CDTi 140cp Executive
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
JustInTime
post 12 Jan 2007, 16:57
Post #44


Membru


Group: Members
Posts: 125
Joined: 22 August 06




Uite ca m-am hotarat sa-ti scriu si eu. Ar fi fost, poate, mai corect sa nu-ti spun parerea mea despre Clio 3... exista riscul sa fii influentat si nu e bine. Asa cum a spus cineva inainte, ia-ti masina care-ti place cel mai mult! Asa am procedat si eu si... aproape ca nu-mi pare rau.

Totusi, iata parerile mele pro si contra despre masina mea - cu care m arulat 4000 km - (vezi versiunea in semnatura):

PRO: pozitie excelenta la volan, vizibilitate f. buna, motor cu traditie in lumea auto (no comment), super silentioasa (nu exagerez) pentru un diesel, directie f. buna, consum no comment (media 4.7, dar asta depinde mult de modul in care o conduci - eu sunt cumintel)

CONTRA: G R E I E R A S H I !!! (o herghelie de greierashi, nu e secunda sa nu se auda ceva troncanind, plescaind, etc in masina mea). Gandeste-te ca masinuta e super menajata (90% DN1) si tot degeaba... zgomote care mai de care mai ciudate pe la usi, plafon, portbajaj. Oricum, am gasit o solutie pentru toate astea: dau muzica mai tare si nu se mai aud. Alt element contra: sistemul de semnalizare (inca nu m-am obisnuit cu el, exista, in ceea ce ma priveste, un mare risc sa stingi farurile din greseala).

Poate imi mai scapa amanunte din ambele categorii dar cred ca sunt nesemnificative.
In concluzie, daca ar fi sa mai aleg o data, nu pot spune ca n-as alege-o din nou, dar parca as face un test drive si cu un opel corsa, doar asa de dragul comparatiei wink.gif

Bafta multa in alegerea ta!

This post has been edited by JustInTime: 12 Jan 2007, 19:26


--------------------
Renault Laguna 3 2008 2.0 DCI 150CP CVA Privilege
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mishuxviii
post 12 Jan 2007, 17:18
Post #45


Membru incepator


Group: Members
Posts: 6
Joined: 11 January 07




Ai perfecta dreptate ca test-drive, la inceput am vrut sa cumpar corsa, sincer asta imi placea, dar dupa ce am testat varianta de 1.2 80 de cp nu mi-a m-ai placut deloc, super puturoasa sau cel putin eu fiind obisnuit cu solenza care la viteza si demaraj se comporta super bine. Dupa m-am dus la renault si am testat clio 3 1.4 100 de cp ce mai ! diferenta de la cer la pamant. si nu stiu ce sa fac parca imi place mai mult clio 3, ma simteam si mai bine in el.... dar e masina frantuzeasca si nu stiu cum e cu intretinerea....... asa ca astept in continuare sfaturile voastre. Va multumesc!


--------------------
dacia solenza 2004 confort
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cmandrei
post 12 Jan 2007, 17:21
Post #46


NEWSMAN


Group: Moderatori
Posts: 10.437
Joined: 9 March 05
From: Bucuresti/Targu Mures




Ce intretinere ? citeste topic-urile de revizii si vei intelege singur.


--------------------
ex. Renault Clio Symbol 2001 Dynamique (1.4 8V 75 cp K7J-A7) - RO
33.722 km - 12.2004
178.691 km - 03.2013
Andrei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGB
post 12 Jan 2007, 17:35
Post #47


CGB


Group: Members
Posts: 2.444
Joined: 4 May 05
From: behind




daca-as dispune de suma necesara as alege in urmatoare ordine: peugeot 207, fiat grande punto, opel corsa, vw polo, hyundai accent, clio III.









--------------------
Renault Clio RS Line 2022
_______________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mishuxviii
post 12 Jan 2007, 17:53
Post #48


Membru incepator


Group: Members
Posts: 6
Joined: 11 January 07




Nu stiu de ce renault nu-mi da sentimentu ala de incredere cum e la opel sau vw, la cate am citit nu prea mi se pare o marca asa serioasa cu toate ca renault se afla printre primii constructori de masini..... nu stiu ce sa fac? la opel corsa cu toate dotarile de la clio 3 ajunge la un pret destul de mare iar polo nu prea imi place si la pret e la fel ca la opel, numai clio 3 le km indeplineste pe toate...... oricum cred k o sa fiu multumit de masina, voi ce credeti?


--------------------
dacia solenza 2004 confort
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 12 Jan 2007, 18:14
Post #49


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




Iar la corsa astepti jumatate de an. La clio in 2 saptamani il ai.


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
roty
post 12 Jan 2007, 19:29
Post #50


Membru autentic


Group: Members
Posts: 605
Joined: 19 May 06




Eu am 2 Renaulturi cumparate in ultimii 2 ani si sunt f multumit pana cum.

Am un Clio 3 1.4 16V 98CP.

PRO:
- finisaje foarte bune (fata de 207 spre exemplu care este o gluma de masina! este chiar si peste megane la finisaje)
- dotari excelente - aici regret doar ca nu mi-am pus si scaune incalzite...
- pozitia la condus buna, ergonomia instrumentelor de bord buna - personal nu mi s-a parut ca ar fi prost gandite manetele de semnalizare si stergatoare; ele sunt luate ca si conceptie de pe Scenic si teoretic este un pas inainte...acum greu mai ma obisnuiesc cu cele clasice cum am pe megane, sunt cumva mai comode cele de pe clio chiar daca initial am fost foarte sceptic
- spatiu bun in spate, fata de symbol
- pret foarte bun

CONTRA:
- motorul mi se pare relativ lenes...este suficient pentru utilizarea normala dar parca as fi mers pe un 1.6 16v daca ar fi sa aleg din nou...cel putin cel de pe megane mi se pare foarte bun;
- pachetul de drumuri grele - poate fi un lucru bun sau un lucru rau...din pacate cu gropile din bucurestiu nostru iubit e un lucru bun, dar altfel afecteaza stabilitatea masinii si aspectul ei
- serviciile post-vanzare - au niste preturi la accesorii de iti vine sa......poti merge pe no-name dar vezi sa le scoti cand mergi la garantie sau revizie
- masina a venit fara tweetere...le-au pus la loc fara sa comenteze, dar e bine sa verifici totul cand o ridici
- buguri minore de soft dar nu deranjante

Oricum, masina este cu totul alta poveste decat Symbol sau decat Campus...este o masina mica foarte mare, cu dotari care nu te-ai astepta sa le regasesti in clasa sa. Pe zi ce trece mi se pare mai frumoasa si desteapta cand vad ce ofera concurenta, mai ales germanii...

Iar varianta cu SH cred ca nu exista. Nu poti pune in balanta o masina noua cu una SH. Daca iti permiti ia noua fara discutii...iar cu cateva sute de euro in plus ai chiar 4 ani de garantie!


--------------------
Renault Clio 3 2006, 1.4 16V
Renault Megane II Sedan, Confort Expression, 1.6 16V 115CP, 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mishuxviii
post 12 Jan 2007, 23:20
Post #51


Membru incepator


Group: Members
Posts: 6
Joined: 11 January 07




Mersi mult roty pentru sfat, cred ca asa am sa fac, eu oricum renault clio 3 voiam sa iau dar nu ma intelegeam cu ai mei care nu vor renault (dar de ce ...?) mie mi se pare super buna, asta tinand cont ca e si model nou si raportand pret calitate e super smile.gif . Eu as vrea sa iau motor de 1.4 16v de 98 cp ca pe asta l-am testat si mi s-a parut ca se comporta super bine, demaraj destul de bun, suporta turatii mari fara sa se simta ceva si motoru mie mi s-a parut destul de silentios. Dar cu "greierasii"? Daca poti sa-mi mai zici cate ceva despre a ta..... astept cu cea mai mare placere. Mersi!

Editat de Moderator: Limbaj IRC in continuare, desi ai fost avertizat. Au fost corectate: nush, potzi.


--------------------
dacia solenza 2004 confort
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
roty
post 13 Jan 2007, 10:59
Post #52


Membru autentic


Group: Members
Posts: 605
Joined: 19 May 06




Da, este un motor care trebuie turat, este un 16v si asa se simte bine...Este suficient de silentios chiar si fara capacul de la motor (in caz ca nu stii, reno romania a hotarat sa nu mai puna capac de motor la masinile aduse aici).

Greierasii...ce sa zic...n-am prea multi km cu ea dar se manifesta niste mici greierasi...in primul rand ventilatia, uneori scoate un sunet slab de frecventa inalta. Ii trece daca o bag pe max 1 minut. Cred ca mai se aude ceva, dar foaarte rar in usa dreapta. Iar trusa cu stingator etc mai joaca in portbagaj la viraje luate mai in forta - iti recomand sa iti iei o plasa de portbagaj cum voi face si eu; am inteles ca ar fi 200ron la reno sau 20ron in vitan smile.gif Oricum, masina are urechile de ancorare in portbagaj, deci nu mai trebe sa dai gauri etc.

Cu greierii cam asa sta treaba, insa stai fara grija, se gasesc si la case mai mari (chiar si la germane). Si la meganeul care il mai avem in familie (1 an jumate, cam 23000+ km) greierii sunt atotprezenti. INSA, pentru fiecare greier exista o solutie, in general notate pe forum. Deci daca chiar te deranjeaza se rezolva relativ usor (o banda izolatoare, o carpa de praf si niste vaselina). Pe mine nu m-au deranjat cat sa imi suflec mainile si sa ii rezolv smile.gif Oricum ascult muzica permanent si nu prea bag de seama la greieri smile.gif

Daca mai te intereseaza ceva in mod special, intreaba fara rusine smile.gif


--------------------
Renault Clio 3 2006, 1.4 16V
Renault Megane II Sedan, Confort Expression, 1.6 16V 115CP, 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Zazie
post 4 Mar 2007, 02:48
Post #53


Membru autentic


Group: Members
Posts: 216
Joined: 22 December 05




Dezgrop putin forumul asta. Trebuie sa iau si eu o masina si m-am hotarat la un Clio 3. Am verificat putin si concurenta, la dotari sta mult mai bine Clio.
M-am hotarat la un 1.5 dCi 80CP Privilege la care mai adaug cateva dotari. Clima, mp3, scaune fata ncalzite si tempomat.
Am doua intrebari. Exista negru nemetalizat? Jantele, sunt un singur model? Ce am vazut eu in poze, nu-mi plac deloc.
Multumesc.
Oricum, luni vizitez dealerul.


--------------------
Renault Megane Extreme
Renault Megane 2.2 Hatchback. 1,5 dCi 85 CP Extreme
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexC
post 4 Mar 2007, 08:22
Post #54


Vrum Vruuum


Group: Members
Posts: 1.651
Joined: 22 May 05
From: Bucuresti




Negru nu este ne-metalizat, asa ca daca vrei negru trebuie sa dai bani in plus. Exact asa am vrut eu sa imi iau, iti spun ca arata superb, dar sa ai grija la interiorul bej. Daca vrei sa vezi cum arata una pe viu, mergi pe Calea Floreasca la sediul Renault si le vezi acolo...

Jantele - le fel. Sunt un singur model. Daca vrei sa le schimbi mai bine nu le lua si apoi le comanzi tu separat, le iei de unde vrei...

Pana sa dai comanda uita-te cat mai e diferenta fata de Megane bicorp cu aceleasi dotari. Cand am luat eu masina era diferenta prea mica si asa am ajuns la Megane :-) E posibil ca acum sa fie reducere si la Clio III, si atunci nu mai e cazul...


--------------------
Renault Laguna III Privilege 2.0dci CVA 150CP
Butoanele ne fac viata mai frumoasa :)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Meganer
post 4 Mar 2007, 08:48
Post #55


Membru autentic


Group: Members
Posts: 239
Joined: 24 August 06
From: Bucuresti




Stii ca deocamdata pe Clio3 sunt doar motoare diesel EURO3? Asta inseamna o taxa de prima inmatriculare de cca 600 EUR.

Clio rezulta a fi cea mai convenabila dpdv dotari/pret. Are 5* Euro NCAP, design int/ext placut, motorizari interesante (fata de Corsa de ex la care nu poti alege motoare mai mari). Deocamdata nu s-au descoperit multe probleme majore (din ceea ce am citit pe-aici).
Daca pleci de la un buget de 13,000 EURO DDP (taxa I inmatriculare inclus) si vrei neaparat dotari (6-8 airbag, senzor ploaie si lumina, clima automata, etc), nu prea ai ce lua in afara Clio3, si asta pe benzina.
Daca se renunta la unele dotari, este Hyundai cu o motorizare interesanta si dotari bunicele - 1.5 crdi 105CP, dar ajungi la 14,000 EUR.
Restul producatorilor sunt mai scumpi, daca adaugi dotarile.



--------------------
renault megane 2005 estate
Megane Estate 2.1 2005 Confort Privilege 1.9 dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGB
post 4 Mar 2007, 09:38
Post #56


CGB


Group: Members
Posts: 2.444
Joined: 4 May 05
From: behind




euro 4 vad ca au doar la motoarele pe benzina.la diesel nema. najpa.
si sa dau aprox 600 euro ptr taxa aia de inmatriculare mi se pare o porcarie. e masina noua totusi, da-o dracu de treaba. de 600 euro mai pui niste dotari in plus. decat sa-i dau la stat degeaba.
vad ca deja te-ai hotarat pentru clio 3 asa ca n-are rost sa-ti mai zic ca hyundai e o alegere mai buna smile.gif (105 cp, euro 4, garantie mai mare...)


--------------------
Renault Clio RS Line 2022
_______________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Meganer
post 4 Mar 2007, 10:45
Post #57


Membru autentic


Group: Members
Posts: 239
Joined: 24 August 06
From: Bucuresti




Nu m-am hotarat, Hyundai mi se pare si mie o optiune corecta, pacat ca nu poti alege si 2-3 "mofturi" cum ar fi clima auto, senzori de lumina si ploaie, scaune incalzite (sunt bune iarna prin oras pana se-ncalzeste masina).


--------------------
renault megane 2005 estate
Megane Estate 2.1 2005 Confort Privilege 1.9 dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Zazie
post 4 Mar 2007, 11:06
Post #58


Membru autentic


Group: Members
Posts: 216
Joined: 22 December 05




M-am interesat si cu hyundai-u. Nema clima.
La Clio, ies la 13.500 DDP cu varianta Privilege + clima+mp3 +tempomat + scaune fata cu incalzire + vopsea metalizata. Cu discountul aplicat, bineinteles. Jantele sunt incluse in varianta Privilege, asa ca, nu vad de ce nu le-as lua.
Intrebare. Daca aleg negru la exterior automat vine bej in interior? Nici nu ma gandesc sa iau bej, doar n-am innebunit, mai ales ca merg mult pe teren. smile.gif

QUOTE(AlexC @ 4 Mar 2007, 08:22)

Pana sa dai comanda uita-te cat mai e diferenta fata de Megane bicorp cu aceleasi dotari. Cand am luat eu masina era diferenta prea mica si asa am ajuns la Megane :-) E posibil ca acum sa fie reducere si la Clio III, si atunci nu mai e cazul...
*


Am avut Megane Authentique cu 80cp Diesel. Daca vrea acum sa iau altceva, mai bine iau Megane cu 100 cp. Iar ca pret, cu dotarile pe care le vreau la Clio, ies in 15.500 DDP la Megane. Momentan alea 2000 Euro conteaza pentru mine.


--------------------
Renault Megane Extreme
Renault Megane 2.2 Hatchback. 1,5 dCi 85 CP Extreme
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Meganer
post 4 Mar 2007, 11:20
Post #59


Membru autentic


Group: Members
Posts: 239
Joined: 24 August 06
From: Bucuresti




La privilege int e intotdeauna bej, indiferent de culoarea ext. La clio mi se pare chiar mai deschis decat le Megane (faza1).
Daca nu te aranjeaza bej, mergi pe Dynamique. Jantele de aliaj nu aduc decat un plus la look, sunt destul de moi la renault (am avut eu un incident cu un canal si am vazut cum s-a indreptat).
Ce mi s-a parut ciudat, la privilege nu pot fi puse optionale ca la Dynamique (card maini libere, faruri adaptive). Desigur, nu am primit nici o lamurire de la dealer (IPSO).
Hellcat, stii ceva?


--------------------
renault megane 2005 estate
Megane Estate 2.1 2005 Confort Privilege 1.9 dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Zazie
post 4 Mar 2007, 11:23
Post #60


Membru autentic


Group: Members
Posts: 216
Joined: 22 December 05




Asta e chiar o prostie cu interiorul bej.
Merg pe Dinamic si ma apuc sa pun optionale. Mda


This post has been edited by Zazie: 4 Mar 2007, 11:24


--------------------
Renault Megane Extreme
Renault Megane 2.2 Hatchback. 1,5 dCi 85 CP Extreme
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
5 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 4th May 2024 - 21:52
Dacia