Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Renault Koleos 2018+ sfaturi achizitie, (Sfaturi, recomandari, probleme - Koleos 2018+)

koleosaurus-raz
post 12 Apr 2022, 13:25
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 12 April 22




Salutari tuturor!

Va scriu cu interes pentru a afla sfaturi, recomandari si lucruri la care ar trebui sa fiu atent la achizitia unui Renault Koleos 2018+, 4WD, echipare Initiale Paris. Momentan, masina bifeaza multe dintre lucrurile de pe lista mea si sunt tentat de o achizitie in viitorul apropriat. M-ar interesa sa aflu si eventuale probleme pe care le-ati avut voi si parerea generala despre noua generatie.

Vad ca multe dintre cele puse la vanzare pe site-urile specializate au chiar km putini si, inevitabil, ma intreb care e motivul pentru care ai vrea sa vinzi masina atat de repede (20k - 60k km). Acest 'repede' e subiectiv, clar.

De asemenea, sunt curios daca aveti recomandari unde as putea face un drive-test cu un Koleos in Romania. Am intrebat la cateva reprezentante din Transilvania si, aparent, Koleos nu e foarte popular.

This post has been edited by koleosaurus-raz: 12 Apr 2022, 13:41


--------------------
Renault Koleos 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
grig1960
post 13 Apr 2022, 08:41
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 816
Joined: 2 April 17
From: Onesti, Bacau




Salut, Koleos 2 sunt destul de rare deocamdata la noi si inca nu s-a circulat prea mult cu ele incat sa apara si probleme. Sunt cativa colegi aici care au Koleos 2, poate iti raspunde vreunul din ei. Incearca si pe grupul Koleos de pe Facebook, stiu ca sunt acolo niste discutii cu pareri si impresii despre Koleos 2. Cu stima.

This post has been edited by grig1960: 13 Apr 2022, 08:44


--------------------
Renault Koleos 2010, 2.0dci, 4x4, 173 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Koleos1
post 15 Apr 2022, 14:10
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 6
Joined: 30 May 21




Salut

Exceptând ca am motorul de 2.5 benzina, mașina este aceeași.
Cam ce te interesează ?


--------------------
Renault Koleos 2018 - .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 18th April 2024 - 15:26
Dacia