Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Rog informatii manuale service

mjr
post 3 Jan 2008, 00:56
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 2 January 08




Buna seara si bine v-am gasit din partea unui nou membru al forumului!

Imi cer scuze daca deschiderea topic-ului nu era necesara; am cautat mai bine de o ora folosind functia search, dar nu am gasit ceea ce imi trebuie deocamdata. Poate n-am cautat eu bine, poate sunt sub alte denumiri, cine poate sti? Incercarea moarte n-are...

In familia mea se gasesc doua Renault-uri:
- Megane Classic 1,6 benzina (8 valve), 1998 (prima generatie, cea cu capota plonjata intre faruri, nu cea cu masca radiatorului din doua jumatati cu rame aproximativ triunghiulare) -> aprox 200.000 km
- Kangoo Express 1,2 benzina, 1998 -> aprox. 230.000 km

Voi mai discuta in alte topicuri mai detaliat, fac deocamdata, cu titlu de curiozitate, precizarea ca ambele masini se comporta exceptional avand in vedere varsta.

Ma intereseaza, pentru aceste doua masini, manuale de service - preferabil in engleza sau romana, dar nu e suparare nici daca sunt in alte limbi. smile.gif Ma puteti, va rog frumos, ajuta?

Daca este cuiva de folos, pot scana si oferi documentatia de intretinere si utilizare pentru aceste doua modele Renault... n-o fi mare lucru, dar cum eu am nevoie de manuale de service, poate si altii au nevoie de ceea ce am eu si pot sa ajut.

EDIT: Am uitat sa precizez ca sunt in curs de download-are a celor 4 CD-uri ale programului Dialogys (multumiri membrilor forumului, pentru ca tot pe-aci le-am aflat si pe ele). Iertati intrebarea: Acest program contine si informatii referitoare la service? Sau este strict un catalog de piese in format electronic?

Cam atat deocamdata, voi mai reveni pe alte probleme in alte topicuri. Multumiri anticipate!
Deocamdata un an nou fericit si toate cele bune tuturor!

This post has been edited by mjr: 3 Jan 2008, 01:00


--------------------
Renault Kangoo Express 1,2i - 1998
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihai_dorin
post 3 Jan 2008, 08:05
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.144
Joined: 23 September 07
From: Bucuresti




Am cautat pentru tine isohunt si am gasit Haynes-Data book. Daca iti este de ajutor am atasat fisierul torrent. Il deschizi folosind un client de torente. Sper sa te ajute. Sa auzim nu mai de bine.

Scuze dar datorita unei erori ale forumului nu pot sa pun fisierul pe forum. Itit dau adresa : http://www.isohunt.com/torrents/?ihq=renault E primul de pe lista.

This post has been edited by itzy_shaolyn: 3 Jan 2008, 08:07


--------------------
Renault Megane Sedan 1.6 16v 2007 Privilege + Mio C720b
“Omul este cel mai putin el însusi, atunci cand vorbeste în propria persoana. Da-i o masca, și el va va spune adevarul. ” Oscar Wilde
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
georgelapusneanu
post 20 Feb 2008, 15:41
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 55
Joined: 24 August 06




Cred ca am ceva de genul asta cu tot cu parte electrica. Spune-mi cum il bag pe net. Am si pentru megane 2 parte electrica. Pun la dispozitie GRATIS numai sa faceti si voi la fel. Dati drumul la informatii cu tot ce aveti de Renault.


--------------------
Renault Megane II 2002 Expresion 1.5 DCI 82 CP - GL 08 DGG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DaciaClub - Reno Bot
post Reguli topic / Topic rules
Post #


Mesaj automat









Pentru ca in acest topic se cer maunale de service, tin sa va atrag atentia ca daca manualele respective sunt protejate de legea drepturilor de autor, este ILEGAL sa le postati pe acet forum. Folositi in schimb mesageria privata pentru schimbul de informatii sensibile.
Cine nu urmeaza sfaturile de mai sus se va alege cu warn si cu mesajele sterse.


--------------------
Go to the top of the page
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 8th May 2024 - 10:28
Dacia