Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

:excl: Zgomot viraj

lagunez
post 3 Sep 2007, 11:25
Post #31


Membru autentic


Group: Members
Posts: 261
Joined: 11 February 06
From: Bucharest




salut..se pare ca si eu am un simptom asemanator..zgomot puternic ( ! data pe rotatia arborelui planetar dar nu sunt SIGUR ca provine din planetara ) pe partea dreapta la virajul la maxim dreapta la toate regimurile de mers ( e adevarat ca am evita rotirile brusti de volan la viteze mari..).masina e acum in service de 3 zile si inca nu i-au dat de cap ..parerile sunt ca r fi sau nu tripoda..v-ati lovit de sa ceva ? imi amintesc ca acum un an aveam un zgomot ca o destinere intarziata a amortizorului drepta fata dar cu totul si cu totul alta tonalitate ..atunci cand ai intrat in gropa amortizorul ar fi trebui sa se destinda dar mi se parea ca se elbereaza mai tarziu...
Aici vad ca s-a discuta mult despre rulment dar cred ca simtomele mele nu se prea potrivesc..acum 3 saptmani am schimbat amble bilele si capete de bara..

3 Sep 2007, 11:26:
e vorba de bielete si capete de bara...

This post has been edited by lagunez: 3 Sep 2007, 11:26


--------------------
Renault Laguna 3 & Volvo C30 2009 Dynamique PLUS Navy 2.0T CVA
2009 lag 3 2.0T Proactive Dynamique Navi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marian_vangu
post 31 Dec 2007, 00:56
Post #32


Membru incepator


Group: Members
Posts: 45
Joined: 19 July 05




deci, Flexy !? ai gasit ce era? sper ca nu era caseta... pt ca si eu am acceasi problema sad.gif ... la parcarea laterala iau dreapta de volan, iar cand incep sa indrept (in timp ce virez spre stanga dau usor cu spatele, deci roata nu sta cand virez) se aude un huruit metalic ... dar mie mi se pare ca e la roata stanga spate... si tot asa... se manifesta din cand in cand...


--------------------
Dacia Solenza - xxxxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 30th April 2024 - 14:47
Dacia