Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Montat incalzire in scaunele fata, aftermarket, Renault Grand Scenic 3 1.5dci

crististreulea
post 11 Feb 2023, 11:15
Post #1


o dudă, dar ce dudă...


Group: Members
Posts: 134
Joined: 29 January 07
From: Ghiroda/Timis




Sa ma apuc de montat nu era o problema, dubii aveam doar pe partea electrica. In acest sens m-am inspirat de la nashu1111 de a ma lega de la priza de bricheta de la scaunele din randul 2.

Husele de incalzire au fost achizitionate de pe AliExpress. Din toate cele 4 huse, una are o problema, se incalzeste mai greu si s-a nimerit sa fie pe sparaul de la scaunul soferului. Nu mi-a trecut prin minte sa fac un test inainte. Am verificat toate conexiunile, nu este nimic gresit, contacte corecte, nu se incalzesc fire...
https://youtube.com/playlist?list=PLiHHJTx2...zERBytu-ppNwaOV

In unul dintre comentarile de pe YouTube, Mark F a scris ca nu trebuie demontat capacul de la centurile de pe scaune si ca exista o gaurica sub acel material prin care poti baga o surubelnita si poti apasa siguranta pentru deblocare. "Sub panza scai, primul clip, @1:05, la masina mea, e o gaura de acces la acel pinten pe care-l apesi sa declipsezi centura".
Am atasat poza.


Attached thumbnail(s)
centura_gaurica.png ( Size: 3.12mb ) Number of downloads: 46


--------------------
Renault Grand Scenic 3 2013 Bose, 1.5dCi 110cp
Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 26th April 2024 - 04:36
Dacia