Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

50 Pages « < 5 6 7 8 9 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Dacia 1310 -Green Frog, 1984

maho
post 24 Nov 2015, 12:43
Post #181


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.112
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




Ideal ar fi fost ca la roti drepte sa ai volanul cu sigla (cu varful) in jos, spitele oblice spre in jos, ca sa poti vedea perfect ceasurile, dar na, nici o dacie nu-i perfecta.


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
om_bland
post 24 Nov 2015, 12:57
Post #182


Membru autentic


Group: Members
Posts: 671
Joined: 15 December 09




O dacie care are planetare lungi va pierde ulei in continuare pans nu-i schimbi pinioanele planetare. Nu sunt asa scumpe dar nu merita efortul ! Pune o cutie cu 4 sau 5 trepte ( sunt si cu 4 cu planetare scurte ) si ai incheiat treaba . Eu am pe masina cutie din 72 , pierde ulei... odata la 6 luni bag ulei


--------------------
dacia Berlina 1984 dacia berlina
RESPECTA DREPTUL la opinie indiferent daca esti de acord sau nu , cu parerea celui de langa tine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sobolan
post 24 Nov 2015, 13:28
Post #183


membru paros...


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 10 March 06
From: GL




QUOTE(maho @ 24 Nov 2015, 13:43)
Ideal ar fi fost ca la roti drepte sa ai volanul cu sigla (cu varful) in jos, spitele oblice spre in jos, ca sa poti vedea perfect ceasurile, dar na, nici o dacie nu-i perfecta.
*




Omule ....ROTILE STAU PEFECT DREPTE LA ZERO GRADE CAND VOLANUL E CU VARFUL SIGLEI IN JOS,E CENTRAT PERFECT,IN POZA SUNT ROTILE VIRATE,CE NU INTELEGI ??? blink.gif
Eu nu merg pe principiul "e dacie,merge si-asa"....

This post has been edited by sobolan: 24 Nov 2015, 13:32


--------------------
Logan-1.5dci-2017-- Golf mk5 - syncro - 2007-- Golf mk3-2.0 GTI-1993
colectionar de fiare vechi...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 24 Nov 2015, 13:46
Post #184


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.112
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




La tine varful siglei e in sus.
Ce trebuia sa inteleg, ca asa stai de obicei, cu rotile virate la maxim?


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ydaniel
post 24 Nov 2015, 14:18
Post #185


Adrenaline junkie!


Group: Members
Posts: 10.608
Joined: 11 August 04
From: black sea




Nu va certati si piese de Dacie bune sa incepeti sa adunati!! happy.gif


--------------------
Oriunde, oricand... ARO!
Cand esti bun ,nu-si amintesc
Cand esti rau ,nu te uita!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
om_bland
post 24 Nov 2015, 17:21
Post #186


Membru autentic


Group: Members
Posts: 671
Joined: 15 December 09




Ca sa-l necajesc si eu pe nea' sobo, dacia e e tot dacie... nu ai ce sa-i ceri


--------------------
dacia Berlina 1984 dacia berlina
RESPECTA DREPTUL la opinie indiferent daca esti de acord sau nu , cu parerea celui de langa tine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sobolan
post 24 Nov 2015, 21:00
Post #187


membru paros...


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 10 March 06
From: GL




QUOTE(maho @ 24 Nov 2015, 14:46)
Ce trebuia sa inteleg, ca asa stai de obicei, cu rotile virate la maxim?
*



da,asa e lasata acum,cu rotile virate......

QUOTE(ydaniel @ 24 Nov 2015, 15:18)
Nu va certati si piese de Dacie bune sa incepeti sa adunati!! happy.gif
*



Poetule biggrin.gif .....ai mare dreptate,piesele de dacie dispar,gunoaie se gasesc inca,made in turkey......esti un gigolo,sa mor io biggrin.gif ,mi-ai dat un pont ok ,acum vreo luna, cu pompele !!! up.gif

QUOTE(om_bland @ 24 Nov 2015, 18:21)
dacia e e tot dacie... nu ai ce sa-i ceri
*



nu ma necajesti dar n-ai dreptate,uite-asa ne-am obisnuit sa zicem"da-o naibii,merge-asa,e dacie"....tot ce a fost si e dacie la mine trebuie sa fie ok peste tot,nu incap exceptii......am de gand sa merg cu ea nu s-o tin la muzeu....

O mie de replici de offtopic degeaba cum ca "de ce tin masina cu rotile virate? " =ca asa vreu biggrin.gif eu !!!......wtf ?

Azi,am mesterit ceva,nu stiam de ce n-am frana de mana cum trebuie si de ce frana de picior nu tine ok pe spate.......era o "furculita" pusa pe dos pe stanga....Am facut o poza ca sa vedeti cum vine,unii poate nu se pricep(ca si cei ce au umblat la masina mea) dar gresind inveti !!!
Proiectoare Maxtel(par a fi lucrate ok,garnituri,geam de sticla,bec h3),pe o scara de la 1 la 10 le-as da 7 lejer ,nu-s hella dar asta e....uitai de ele,sa caut un buton in remat si un releu bun si le pun.....si un releu-buzzer luat de pe un 21 ,dar nu stiu sa-l leg....are II,I,C,L .....wtf ???

QUOTE(om_bland @ 24 Nov 2015, 13:57)
O dacie care are planetare lungi va pierde ulei in continuare pans nu-i schimbi pinioanele planetare.
*



man eronat....axele planetare se schimba la cutia in 5...la aia simeringul "calca" pe axul planetar pana face canal de uzura(asta teoretic ca practic inca nu am vazut asa ceva) ,la astea in 4 cu planetare lungi simeringul "calca" pe "spatele" planetarei .....cand acolo e joc e semn de uzura pe rulment (se strange din piulita cu simeringul in ea-depinde cat si cum ca o piulita regleaza jocul pinion-coroana si cealalta jocurile din satelitii diferentialului) sau uzura la canelurile planetarelor si joaca planetara pe axul planetar caz in care poti schimba o mie de simeringuri si tot pierde biggrin.gif .....
Am o cutie in 4 cu planetare scurte pe canadiana din '86,o sa o "retin" cand m-oi apuca s-o dezmembrez la primavara(asa s-a decis ,masina nu-mi apartine in mod direct,e a sotiei de cand era copila) ......
Cutie in 5 nu-mi pun nici mort.....una la mana ca-s defectuoase,doi la mana ca daca as gasi una ok ar trebui sa "maresc" tunelul din tabla(adica ciocane la greu sau macelareala cu flexul) ,trei la mana :stric originalitatea,patru la mana : pai la 110 in tr5 am 3000 ,identica cu astalalta la care la 110 in a 4-a am tot 3000rpm ....deci ? ce avantaje am ? consum mai redus cu 0.5% in oras......
Cazul ideal :cutie in 4tr cu plantare de papuc benzinar model nou(de alea groase) smile.gif


Si dedicatie pentru ydaniel(ultima poza) :

This post has been edited by sobolan: 24 Nov 2015, 23:27


--------------------
Logan-1.5dci-2017-- Golf mk5 - syncro - 2007-- Golf mk3-2.0 GTI-1993
colectionar de fiare vechi...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ydaniel
post 24 Nov 2015, 23:40
Post #188


Adrenaline junkie!


Group: Members
Posts: 10.608
Joined: 11 August 04
From: black sea




Ia uite releul e facut de Klaxon-firma de la care avem numele pt avertizorul acustic;am intalnit la dacii din '70 claxon Klaxon. icon_mrgreen.gif


--------------------
Oriunde, oricand... ARO!
Cand esti bun ,nu-si amintesc
Cand esti rau ,nu te uita!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sobolan
post 25 Nov 2015, 01:32
Post #189


membru paros...


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 10 March 06
From: GL




dap,e frantuzesc,de pe un reno' 21 ....as vrea sa-l fac sa bipaie cand semnalizez,e posibil oare ???

Si un buson de ulei luat GRATIS din remat,m-am scos,al meau avea garnitura rupta smile.gif ,bineinteles ca am mai arestat si alte multe chestii de rezerva( cam tot gratis mare parte) wink.gif

Wtf,ce face circuitul asta cu 3 led-uri ??? blink.gif blink.gif blink.gif


--------------------
Logan-1.5dci-2017-- Golf mk5 - syncro - 2007-- Golf mk3-2.0 GTI-1993
colectionar de fiare vechi...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
thundercar
post 25 Nov 2015, 09:42
Post #190


Membru


Group: Members
Posts: 127
Joined: 23 April 15
From: buzau




De la intalatia de gpl radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
Lasand gluma din ce stiu eu un mic consumator pentru a nu ingheta bateria iarna. smile.gif Daca caut bine in calculator cred ca am si schema.

This post has been edited by thundercar: 25 Nov 2015, 09:44


--------------------
dacia dacia audi 1310l 1310li A4 1999 2001 1995
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sobolan
post 25 Nov 2015, 10:28
Post #191


membru paros...


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 10 March 06
From: GL




eu,mai degraba,cred ca e un voltmetru mai "primitiv" ceva,nu e acel circui basculant care clipea ledurile .....curios,dar asa cred eu,am facut vreo 4 ani de electronica in liceu da' nu s-a lipit nimic de capul meu....

This post has been edited by sobolan: 25 Nov 2015, 10:29


--------------------
Logan-1.5dci-2017-- Golf mk5 - syncro - 2007-- Golf mk3-2.0 GTI-1993
colectionar de fiare vechi...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
harby ;))
post 25 Nov 2015, 16:35
Post #192


Membru


Group: Members
Posts: 1.351
Joined: 3 July 12
From: Pitesti




La mine imi arata daca are bateria curent in ea..
nu ai poza cu sportul? macar asa..ca amintire.

Spor la treaba in continuare!


--------------------
Renault 12 Gordini Pontiac Firebird 1972, 1980
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 25 Nov 2015, 17:09
Post #193


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.252
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




E doar un indicator de viata a bateriei. Mai avea rolul de a asigura un consum minuscul pe timp de iarna, care parca ajuta sa nu inghete bateria.


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iustin_uap
post 25 Nov 2015, 17:37
Post #194


Membru autentic


Group: Members
Posts: 378
Joined: 25 October 13
From: Piatra-Neamt




Dacia din '86 chiar a fost destinata exportului in Canada? Are rezervorul in lateral si alte chichite? Aveti vreo poza cu ea?


--------------------
Dacia 1300/1310 73/83
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sobolan
post 25 Nov 2015, 17:41
Post #195


membru paros...


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 10 March 06
From: GL




wink.gif)+25 Nov 2015, 17:35-->
QUOTE(harby wink.gif) @ 25 Nov 2015, 17:35)
nu ai poza cu sportul? macar asa..ca amintire.

*



nu am,o sa fac.....mai ajung eu p-acolo....

QUOTE(bucatzel @ 25 Nov 2015, 18:09)
E doar un indicator de viata a bateriei. Mai avea rolul de a asigura un consum minuscul pe timp de iarna, care parca ajuta sa nu inghete bateria.
*



beton,o sa-l pun la bord atunci !!!

QUOTE(iustin_uap @ 25 Nov 2015, 18:37)
Dacia din '86 chiar a fost destinata exportului in Canada? Are rezervorul in lateral si alte chichite? Aveti vreo poza cu ea?
*



"canada" ii zic eu,are jante tip canada,bari metalice negre cu banda de cauciuc,spoiler fibra oem sub bara fata,nu e de aia pentru export,daca era o restauram si p-aia.......


Ca sa vezi ca in 1984 luai o masina Dacia noua cu vreo 10 salarii bune ,acum nu poti cumpara o Dacia noua decat cu vreo 20-25 de salarii bune ..... a scazut inflatia,nu ? sleep.gif am masina cu istoric ,nu gluma,am si caietul de revizii....tot....

This post has been edited by sobolan: 25 Nov 2015, 18:23


--------------------
Logan-1.5dci-2017-- Golf mk5 - syncro - 2007-- Golf mk3-2.0 GTI-1993
colectionar de fiare vechi...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sobolan
post 27 Nov 2015, 14:20
Post #196


membru paros...


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 10 March 06
From: GL




ploaia ma ameninta radmasa.gif ,cica de duminica seara se potoleste si pana vineri nu mai ploua ,ramane stabil la 10C ziua smile.gif ....urmeaza iar o runda scurta ca am si aripa dreapta pregatita de montat si mai bag iar o tura de ceara pe la lonjeroane/traverse /pasaje iar in praguri pun ulei de transmisie(cel recuperat din cutie de la schimb+ce mai aveam eu)....


--------------------
Logan-1.5dci-2017-- Golf mk5 - syncro - 2007-- Golf mk3-2.0 GTI-1993
colectionar de fiare vechi...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ydaniel
post 27 Nov 2015, 18:13
Post #197


Adrenaline junkie!


Group: Members
Posts: 10.608
Joined: 11 August 04
From: black sea




Nu pune ulei daca ai ceara.


--------------------
Oriunde, oricand... ARO!
Cand esti bun ,nu-si amintesc
Cand esti rau ,nu te uita!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sobolan
post 27 Nov 2015, 21:12
Post #198


membru paros...


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 10 March 06
From: GL




ceara...pai e 30 ron tubul de 500ml....am bagat parca 4 sau 5 in lonjeroanele fata,jugul dintre lonjeroane(ala de tine caseta directiei),prin vreo 2 traverse de sub scaunele fata si gata.......mai am acum 2 tuburi pe care vreau sa le bag la traversele spate/lonjeroanele spatelui si tunelul telescoapelor......fac economie...
la praguri e bun uleiul,astup cele 3 orificii de la buza si torn ulei in ele,n-au ce pati,m-am uitat cu o camera endoscopica prin ele si par destul de ok,uscate(semn ca n-a mai fost nimic prin ele de mult sad.gif ) dar bune la tabla.....lonjeroanele si traversele par ok,acolo s-a mai bagat oloi smile.gif de fostul proprietar,el zice ca si la praguri s-a pus dar eu nu vad nici o urma,e tabla curata si buna,asta e cel mai maret lucru radmasa.gif ,deja la naiba mi-a cazut pielea de pe nas de la radiatii ca nu pot suda cu masca si am sudat doar cu ochelarii de la autogen pe albastru.....pentru ochi am folosit solutia de mai jos ,contra flamei......pantru piele nivea radmasa.gif si pentru rugina din plamani nimic mad.gif ......
Pentru toti care citesc : ce pret are o masina muncita ? va zic eu....e de nepretuit......am spart 1200E in ea pana acum + costul ei de achizitie+orele mele de munca(240 aprox) = faliment smile.gif si inca nu e gata.......cine se mai baga ? eu nu prea am stiut in ce ma bag,dar nu-mi pare rau deloc si nu am avut mult de lucru la ea,din ce vad aci pe la unii e serios de treaba la tabla....


--------------------
Logan-1.5dci-2017-- Golf mk5 - syncro - 2007-- Golf mk3-2.0 GTI-1993
colectionar de fiare vechi...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ydaniel
post 28 Nov 2015, 09:11
Post #199


Adrenaline junkie!


Group: Members
Posts: 10.608
Joined: 11 August 04
From: black sea




Pretul e mereu orientativ,conteaza CE iese LA final si cum se pastrreaza peste ani!
Vii LA intalnirea nationala Dacia Classic cu verzitura?


--------------------
Oriunde, oricand... ARO!
Cand esti bun ,nu-si amintesc
Cand esti rau ,nu te uita!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin105
post 28 Nov 2015, 09:14
Post #200


Membru autentic


Group: Members
Posts: 937
Joined: 7 October 11
From: Pitesti




QUOTE(sobolan @ 27 Nov 2015, 22:12)
ceara...pai e 30 ron tubul de 500ml....am bagat parca 4 sau 5 in lonjeroanele fata,jugul dintre lonjeroane(ala de tine caseta directiei),prin vreo 2 traverse de sub scaunele fata si gata.......mai am acum 2 tuburi pe care vreau sa le bag la traversele spate/lonjeroanele spatelui si tunelul telescoapelor......fac economie...
la praguri e bun uleiul,astup cele 3 orificii de la buza si torn ulei in ele,n-au ce pati,m-am uitat cu o camera endoscopica prin ele si par destul de ok,uscate(semn ca n-a mai fost nimic prin ele de mult sad.gif ) dar bune la tabla.....lonjeroanele si traversele par ok,acolo s-a mai bagat oloi smile.gif  de fostul proprietar,el zice ca si la praguri s-a pus dar eu nu vad nici o urma,e tabla curata si buna,asta e cel mai maret lucru radmasa.gif ,deja la naiba mi-a cazut pielea de pe nas de la radiatii ca nu pot suda cu masca si am sudat doar cu ochelarii de la autogen pe albastru.....pentru ochi am folosit solutia de mai jos ,contra flamei......pantru piele nivea radmasa.gif  si pentru rugina din plamani nimic mad.gif  ......
Pentru toti care citesc : ce pret are o masina muncita ? va zic eu....e de nepretuit......am spart 1200E in ea pana acum + costul ei de achizitie+orele mele de munca(240 aprox)  = faliment  smile.gif si inca nu e gata.......cine se mai baga ? eu nu prea am stiut in ce ma bag,dar nu-mi pare rau deloc si nu am avut mult de lucru la ea,din ce vad aci pe la unii e serios de treaba la tabla....
*


Încă nu ai ajuns la partea de vopsitorie,cand le zici la "unii" la întâlniri cat a fost totul nu cred si zic ca te lauzi..


--------------------
dacia 1100/1300 dacia 1410 sport(under constructione) 71/84
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sobolan
post 28 Nov 2015, 10:24
Post #201


membru paros...


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 10 March 06
From: GL




o vopsesc tot eu ca ma pricep(iar minus manopera),ideea e ca o sa-mi ia ceva timp sa o pregatesc,dau parbrizul/luneta/chedere/tapiserii jos.....o sa ma coste doar vopseaua si timpul meu !!! sper sa am timp,daca nu o dam la vopsitor,asta e....

QUOTE(ydaniel @ 28 Nov 2015, 10:11)
Vii LA intalnirea nationala Dacia Classic cu verzitura?
*



anul asta n-o termin,cand e intalnirea ???

This post has been edited by sobolan: 28 Nov 2015, 10:25


--------------------
Logan-1.5dci-2017-- Golf mk5 - syncro - 2007-- Golf mk3-2.0 GTI-1993
colectionar de fiare vechi...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ydaniel
post 28 Nov 2015, 11:30
Post #202


Adrenaline junkie!


Group: Members
Posts: 10.608
Joined: 11 August 04
From: black sea




In mai 2016 este intalnirea!Sper sa o termini,sa fie atestata vehicul historic,tu sa te faci membru Retromobil Club Romania!


--------------------
Oriunde, oricand... ARO!
Cand esti bun ,nu-si amintesc
Cand esti rau ,nu te uita!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DACIOTUL_97
post 28 Nov 2015, 11:44
Post #203


Ne plac femeile,dar iubim masinile !


Group: Members
Posts: 1.648
Joined: 8 July 13
From: Bd-ul Dacia




QUOTE(sobolan @ 27 Nov 2015, 21:12)
Pentru toti care citesc : ce pret are o masina muncita ? va zic eu....e de nepretuit......am spart 1200E in ea pana acum + costul ei de achizitie+orele mele de munca(240 aprox)  = faliment  smile.gif si inca nu e gata.......cine se mai baga ? eu nu prea am stiut in ce ma bag,dar nu-mi pare rau deloc si nu am avut mult de lucru la ea,din ce vad aci pe la unii e serios de treaba la tabla....
*



Atata timp cat te inhami la o masina veche,sa fi sigur ca ai de investit...si nu e putin,nu-si permite oricine.Daca stau sa fac un calcul cati bani am bagat in masina mea din 2007 pana in prezent,cred ca ma lasa inima...nu mai zic de timpul care trece de nu-ti vine sa crezi.Dar ce mai conteaza,satisfactia e mare cand stii ca lucrezi tu singurel la masina,si faci treaba buna (nu ca "mesterii" din ziua de azi).Chiar daca ai masina buna la tabla,banii se duc mai mult pe maruntisuri si alte prostii.Noi sa fim sanatosi,si sa le intretinem in continuare cat ne permitem financiar,ca au fost (si sunt) masini bune.


--------------------
Dacia 1310/Logan/ MLS 1986/MLS 1985/1.4 Preference 2006
"Voi lupta pana la ultima mea picatura de sange,ca sa ai dreptul,sa nu fi de acord cu mine"
#Pasionat de fiare vechi#
Ex.Dacia 1310-CN3 & 1310-ph1
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sobolan
post 28 Nov 2015, 12:19
Post #204


membru paros...


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 10 March 06
From: GL




QUOTE(ydaniel @ 28 Nov 2015, 12:30)
Sper sa o termini,sa fie atestata vehicul historic,tu sa te faci membru Retromobil Club Romania!
*



de terminat sigur o termin,de venit voi veni dar de partea cu atestatul nu sunt inca sigur,inca ma mai gandesc sad.gif ....


QUOTE(DACIOTUL_97 @ 28 Nov 2015, 12:44)
Chiar daca ai masina buna la tabla,banii se duc mai mult pe maruntisuri si alte prostii..
*



Exact......pana la urma vorba ta,noi sa fim sanatosi !!! smile.gif

This post has been edited by sobolan: 28 Nov 2015, 12:21


--------------------
Logan-1.5dci-2017-- Golf mk5 - syncro - 2007-- Golf mk3-2.0 GTI-1993
colectionar de fiare vechi...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sobolan
post 30 Nov 2015, 18:35
Post #205


membru paros...


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 10 March 06
From: GL




aripa noua,aripa veche,ulei prin praguri si nesimtire crunta(fara voie am murdarit asfaltul sad.gif desi avea dopuri in scurgeri,eu am bagat ulei si am plecat.din urma am gasit potop)....in poza 3 aripa nu sta ok din cauza ca n-am pus surubul m6 de jos la imbinarea cu pragul.... laugh.gif

This post has been edited by sobolan: 30 Nov 2015, 18:40


--------------------
Logan-1.5dci-2017-- Golf mk5 - syncro - 2007-- Golf mk3-2.0 GTI-1993
colectionar de fiare vechi...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Rob3rto
post 30 Nov 2015, 21:24
Post #206


Membru autentic


Group: Members
Posts: 540
Joined: 1 January 11




Draguta masina, imi place mult cum lucrezi! Aripile vechi sa nu le arunci, pastreaza-le ca in caz de nevoie merg reparate...


--------------------
Dacia 1300 1981 - PH 88 VBA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sobolan
post 30 Nov 2015, 21:31
Post #207


membru paros...


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 10 March 06
From: GL




mersi de aprecieri,aripa veche din poza e dusa rau,ailalta(tot a ei)merge salvata,o repar si o tin de back-up.....


--------------------
Logan-1.5dci-2017-- Golf mk5 - syncro - 2007-- Golf mk3-2.0 GTI-1993
colectionar de fiare vechi...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
1310CL
post 30 Nov 2015, 22:29
Post #208


1310 DRIVER


Group: Members
Posts: 1.220
Joined: 25 January 10
From: Arad




Arata inchegata babuta,niste intrebari,cand o sa ajungi la capitolul revopsire,o sa pastrezi pragurile in negru(implicit si prinderea aripii de prag,si aripile spate acolo unde-s predispuse la rugina) smile.gif

Intreb ca asa e si a mea si nu m-am decis pe viitor cand ajung la vopsit ce sa fac. Asa le vopseau fostii proprietari sau pentru export asa veneau? a mea e din Ungaria adusa.

This post has been edited by 1310CL: 30 Nov 2015, 22:35

Attached thumbnail(s)
sed.jpg ( Size: 38.03k ) Number of downloads: 214


--------------------
Dacia 1310 TLX 1990 - AR06GKI
CREM 427
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sobolan
post 30 Nov 2015, 22:34
Post #209


membru paros...


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 10 March 06
From: GL




Mersi smile.gif ,is date cu un autovapant mai destept(stone-chip) de mine...dau cu verde peste autovapant.....e bun anti-pietre/anti ciobituri,de ce sa-l dau jos ?
Poti sa mai faci asa : cureti bine pragul,dai grund,apoi un autovapant mai plastic ceva,si apoi bleu-mamaia sau ce ai tu ....ideea e ca daca dai cu emaur auto peste un autovapant mai prost,se umfla si cade jos apoi....din fabrica nu vin cu negru,e un obicei romanesc a da pe acolo probabil,dar nu-i rau....

This post has been edited by sobolan: 30 Nov 2015, 22:37


--------------------
Logan-1.5dci-2017-- Golf mk5 - syncro - 2007-- Golf mk3-2.0 GTI-1993
colectionar de fiare vechi...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
1310CL
post 30 Nov 2015, 22:36
Post #210


1310 DRIVER


Group: Members
Posts: 1.220
Joined: 25 January 10
From: Arad




D-aia si intrebam,cred ca iti urmez parerea si o sa fie bleu dar peste mazga aia neagra...nu era vorba de dat jos,ci de pastrat strict culoarea biggrin.gif Am vazut multe dacii cu tinichigeria facuta in combinatia asta gen culoarea masini dar pragurile si celelalte zone sus mentionate in culoarea "boschetului".


--------------------
Dacia 1310 TLX 1990 - AR06GKI
CREM 427
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
50 Pages « < 5 6 7 8 9 > » 
Closed Topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 17th June 2024 - 11:35
Dacia