Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Renault Total Service International Constanta

undercoversmith48
post 26 Jun 2023, 13:40
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 26 June 23




Aveam incluse in pachetul de cumparare si revizii gratuite si garantie 5 ani de zile .La revizia de 4 ani am programat masina sa mi se schimbe : filtru ulei , aer , habitaclu ,ulei motor , bujii si role acesorii cu curea toate incluse in pachetul gratuit. Iau masina inapoi dupa ce au fost facute cele precizate mai sus in afara de bujii care am fost anuntat ca tre sa le schimb la 60.000 din anumite motive nu conteaza importan este ca am fost anuntat . Dupa vreo 3 zile de la revizie ma uit de curiozitate la curea si filtre sa vad daca au fost schimbate , ce sa vezi nu au fost schimbate cureaua de acesorii si rolele . Sun la ei si ei zic ca trebuie sa ma prezint sa vada ei personal ca nu s a mai intamplat asa ceva niciodata , ma duc se constata ca am avut dreptate si ca au ramas păiesele prin service bla bla bla si nimeni nu stia de ele si nustiu ce. Zic ok hai sa program sa schimbam alea si daca tot m am intors le arat si parbrizul care pur si simplu se dezlipeste de masina intr un colt ca sa rezolve si cu acela ca si pentru parbriz care se dezlipeste de pe masina ( masina cu garantie 5 ani) ia are 4 am fost refuzat prima oara ca nu intra in garantie , da eu am garantie inca valabila 1 an. Rolele au fost de acord sa le schimbe deoarece "au aparut deodata" dar parbrizul nu . Scriu ca sa fiti atent cu aceste "reprezentante" si sa fiti foarte , foarte atenti ce va fac la masini si ce schimba si ce nu , nu va recomand sa luati revizi gratuite vreodata la ei ca posibil sa nu le faca si sa ramaneti fara motor cand iesiti din garantie , garantie care oricxum nustiu cat o sa conteze la ei .


--------------------
Renault Clio 4 Mk2 2019/Life - CT71MMM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th April 2024 - 01:59
Dacia