Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

se neaca in mers apare si despare eroare injector

macc
post 28 Dec 2023, 22:05
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 28 December 23




Buna seara
Va rog sa ma ajutati cu informații daca ati avut probleme de genul
Am koleos 1.6 disel 2017 185000 manual adusa din Italia am avut problema cu masina
In mers , că și cum se îneacă, dupa 2-3 zile a aparut ca trebuie desfundat filtu , am dus masina la service am facut regenerarea si a fost un injector 2 cu eroare dupa ce la sters mecanicul am plecat iar dupa cateva zile a început sa mearga in suturi masina iar mam dus si am schimbă injectorul respectiv au scris si codul dupa ce am plect de la servis 15 km a inceput sa mearga in suturi si a aparut eroare chick injector si hill asistent si abs iar am luato cu platforma si cand sa dam jos masina numai avea nimic mergea normal si nici o eroare nici pe desplay nici pe testar , dupa 3 zile a ineput merge , că și cum se îneacă, pe moment îmi apare check injection system si hill asisten apoi dispare, e chestia de 1-2 sec.
Pe tester nu arata nimic si injectoare merg normal
A fost schimbate filte si uleiul de la început iar motorina bagata este aia mai scumpă
Va mulțumesc


--------------------
Renault koleos 2017 - b23adi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
macc
post 20 Jan 2024, 23:28
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 28 December 23




Sa rezolvat


--------------------
Renault koleos 2017 - b23adi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
grig1960
post 27 Jan 2024, 14:46
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 817
Joined: 2 April 17
From: Onesti, Bacau




Dupa cum ai vazut nu a stiut nimeni sa-ti raspunda, motivul posibil fiind acela ca modelul Koleos 2 este o masina relativ noua si mai rara pe forum si colegii de pe forum nu sunt inca familiarizati cu acest model.
Daca totusi ai reusit sa rezolvi problema de ce nu spui si cum, cand o sa caute cineva sa gaseasca raspunsul aici. Asta este rolul forumului.

This post has been edited by grig1960: 27 Jan 2024, 15:59


--------------------
Renault Koleos 2010, 2.0dci, 4x4, 173 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 16:45
Dacia