Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Sistem de ventilatie, Are cineva niste documentatie?

MuciX
post 26 Jun 2009, 12:01
Post #1


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Am o problema la sistemul de ventilatie a habitaclului, si anume nu imi mai da aer pe aeratoarele centrale decat foarte putin, si am impresia ca incepe sa faca la fel si cele de la parbriz. De asemenea, nu merge nici acea "roata" care inchide individual aeratoarele, e blocata pe deschis si nu se mai poate inchide. E minunat pe vremea asta, imi este imposibil sa o racesc, mai ales ca e spatiu mare...
Vreau sa ma apuc sa desfac bordul sa vad ce e in neregula pe acolo, si nu prea stiu ce voi gasi, sau cum sa dau bordul jos, fara sa stric ceva... deci, dupa cum intrebam si in titlu, are cineva documentatie?


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Fratzica
post 26 Jun 2009, 16:35
Post #2


Zen


Group: Moderatori
Posts: 2.912
Joined: 6 April 04




incearca sa tragi afara panoul cu comenzile ventilatiei si vezi daca nu a sarit vreun cablu din locasul lui.


--------------------
Kia Sportage T-GDI 2021
"The happier we are, the less we see." - some japanese guy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 28 Jun 2009, 17:35
Post #3


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Mersi Fratzica, s-a rezolvat, am scapat doar scotand display-ul de la player. Se pare ca s-a rupt parghia care actiona clapeta care inchide aeratorul, iar cand s-a rupt aceasta, s-a intamplat sa fie pe intredeschis... deci nu a fost "rocket science" smile.gif.
Acum am alta pe cap, s-ar putea sa ma scot de un vopsit de capota; am lasat-o mai mult timp in parcare timp in care s-a c*c*t un Pterodactil, cred, si pe o suprafata circulara (+ stropii aferenti) de vreo 10 cm in diametru mi s-a luat vopseaua... e ceva oribil, acum se vad puncte mici de primer-ul gri de sub vopsea... Voi face poze mai incolo sa prezint pe jurnal.
Numai bine, creca se poate inchide.


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Fratzica
post 28 Jun 2009, 19:11
Post #4


Zen


Group: Moderatori
Posts: 2.912
Joined: 6 April 04




ma bucur ca ai rezolvat!


--------------------
Kia Sportage T-GDI 2021
"The happier we are, the less we see." - some japanese guy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th April 2024 - 02:00
Dacia