Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Upgrade-uri model 2011

Radu Andrei
post 2 Mar 2021, 12:48
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 26 February 21




Salutare!

Am un renault fluence 1.5 dci din 2011 si as vrea sa mai schimb chestii la el care oricum incep sa pice.

1) As vrea sa imi spuneti de pe ce model de renault as putea sa iau un interior (scane fata+ bancheta) care sa vina din fabrica cu incalzirea in scaune. Scaunul soferului este rupt tot iar cel al pasagerului nu mai are mult.

2) Boxele spate caraie rau. Imi puteti spune un model de boxe care se pot monta usor in locul celor vechi fara alte interventii?

3) Ma gandesc la niste amortizoare noi. Stiti un model care sa sporeasca macar putin tinuta de drum? Cele originale mi se par foarte foarte moi.. Bine sunt si jantele de 16 cu un balon de 60 dar urmeaza sa schimb cand vine vara si jantele si cauciucurile. Si la acest capitol imi puteti spune daca pot sa fac ceva ca sa mai cobor putin spatele? Parca e prea sus in comparatie cu fata.

Multumesc anticipat! O zi frumoasa tuturor! smile.gif



--------------------
Renault Fluence 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marius140872
post 18 Apr 2021, 19:37
Post #2


Membru


Group: Members
Posts: 141
Joined: 16 October 08
From: Resita




Hmmm...fara sa o iei ca si critica, dar la ce ai folosit masina asta ?a mea e din 2012 cu interior crem si inca nu a fost nevoie sa spal bancheta din spate sau scaunul pasagerului, uzura la scaune nici nu exista...pur si simplu dupa 120k km in afara de vopseaua exterioara care are cateva zgarieturi...nu am ce sa repar la masina

in alta ordine de idei...Fluence fiind pe platforma de Megane...exista o probabilitate foarte mare sa nu ai probleme cu componentele de pe Megane si eventual Scenic

This post has been edited by marius140872: 18 Apr 2021, 19:48


--------------------
2011 /2017 Renault Fluence 1.6 , 16v & Megane 3 dci 1.5 edc 2011 / 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Zng
post 7 Jul 2021, 11:20
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 38
Joined: 15 May 14
From: Bucuresti




pentru punctul 2) https://www.soundhouse.ro/configurator-audi...ane-3-2008-2016

e un pachet cu tot ce trebuie pentru upgrade megane 3 flunece


--------------------
Renault Fluence 1.6 16v 2011 Authentique
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 12:55
Dacia