Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Semnalizator stinga-dreapta dat peste cap

EEN
post 7 Jun 2007, 18:41
Post #1


Membru


Group: Members
Posts: 136
Joined: 30 March 03
From: Bucuresti




Am o problema cu semnalizatorul stinga-dreapta sau cu ceva de la volan. Ideea este ca in mod normal maneta semnalizatorului revine la pozitia neutra daca invirtesti volanul in sens invers celui semnalizat. Mai clar: daca semnalizezi stinga si tragi de volan dreapta atunci semnalizatorul revine la pozitia neutra.

In cursul unei manevre am semnalizat stinga si, pentru ca in acelasi timp trebuia sa fac slalom printre gropi, am invirtit volanul pentru scurte perioade si inspre dreapta. Pentru ca semnalizatorul tot sarea la neutru am tinunt cu degetele maneta fixa in pozitia "stinga" chiar si cind aceasta avea tendinta de a sari la punctul neutru. Rezultatul este ca acum, de cite ori invirt de volan in orice directie se aude un clinchet repetitiv. Semnalizatorul se comporta normal (revine la neutru cind schimb directia de rotatie) dar clickul asta ma streseaza.

In principiu se poate trai si cu el dar, daca ar fi relativ usor de remediat as fi inclinat sa repar tarasenia. Stiti ceva despre asta?


--------------------
Renault Megane 1.6 16v 2007
[FONT=Arial][SIZE=7]Adevarul "pur si simplu" e rareori pur si niciodata simplu![SIZE=7]
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th April 2024 - 04:13
Dacia