Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Ceara De Protectie De Pe Megane Ii

Dumi
post 27 Jun 2005, 08:26
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 78
Joined: 17 April 05
From: Timisoara




Salut,

Cind am luat megane-ul de la dealer am vazut ca vopseaua nu e uniforma. Am intrebat si mi-au spus ca e ceara de protectie. Au zis ca asa vin toate masinile dar ca la unele e mai multa si nu se da jos decit dupa mai multe incercari. La mine au dat cu decerant de 2 ori si nu s-a dus si au zis sa mai trec pe la spalatoria lor de cite ori e nevoie. Am mai fost de 2 ori si mi-au mai dat cu decerant de vreo 5 ori, dar inca nu s-a dus de tot. Cei de la spalatorie mi-au zis ca s-ar putea sa am probleme cu vopseaua daca tot imi dau cu decerant. Asa ca m-am dus inapoi la dealer. Iar omul meu de legatura de acolo mi-a zis sa merg azi la el ca mai au ei alt fel de decerant si or sa incerce sa-mi scoata ei ceara ramasa. Si, ca daca nici acum nu iese, mai au inca o solutie la tinichigerie cu care or sa incerce.
Voi ce parere aveti? Ce sa fac?

P.S. N-ul de la semnul MEGANE de pe portbagaj a inceput sa se exfolieze. O fi de la solutie? I s-a mai intimplat cuiva? I-am aratat celui de la dealer si a zis ca cei de la spalatorie sint probabil de vina, dar ca daca vreau imi comanda un scris nou. O fi pe bani sau pe garantie? Si are rost? Daca la dezlipirea celui vechi se duce vopseaua? Si daca cel nou se va lipi strimb?

Dumi.


--------------------
Renault Megane II 2.0 16V Confort Privilege (iunie 2005)
Dacia 1310 MLS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vbocan
post 27 Jun 2005, 09:28
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 63
Joined: 29 May 05
From: Timisoara




La caruta de bani pe care ai dat-o pe masina, eu zic sa nu cedezi orice ar zice. Unde mai pui ca cei de la Auto Europa sunt niste scartari de prima clasa.
Azi sau in orice caz saptama asta imi vine si mie masina. Am deja "fisa de receptie" pregatita, cu toate chestiunile pe care trebui sa le verific. Daca ceva nu e in regula, vor vedea ei client nemultumit atunci.


--------------------
Renault Megane 4 Estate 2017 / Intens / 1.5 dCi 110 CP EDC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
made
post 27 Jun 2005, 15:35
Post #3


Membru


Group: Members
Posts: 195
Joined: 13 April 05
From: Bucuresti




asa au vrut sa mi-o dea si mie, pe motiv ca nu mai au nu stiu ce solutie de spalat. Ca mai bine cumpar eu o solutie (incerca sa-mi zica ce marca) sau ca mi-o spala peste nu stiu cate zile cand mai vin pe la ei (de ce sa mai vin, nu stiu ohmy.gif ) Probabil ca am reactionat destul de urat ca imediat si-a adus aminte ca de fapt mai au solutia respectiva. Si evident mi-au dat-o curata. Deci nu inghiti mizerii de genul asta...


--------------------
ex Renault Megane 2 Sedan 2005 Expression
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dadu
post 27 Jun 2005, 22:02
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 495
Joined: 10 June 05




io aveam niste stropi pe o parte, din fata pana in spate si erau urate rau. dupa cateva spalari si multe "râcâieli" cu unghiile au disparut


--------------------
Megane2.1 Sedan
1.5 dci 100cp, Lux Privilege
Peugot 207
1.6 hdi 90cp, Sport
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DIESEL.RO
post 28 Jun 2005, 10:29
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 24
Joined: 9 March 05
From: BRASOV




si eu am avut un sir frumos de picuraturi din fata pana in spate.... pe dreapta parca.... si nu am observat cand am luat masina... doar cand am fost prima data la spalatorie.... dar in timp..... cam juma de an au disparut.... pur si simplu din spalari.

dupa mine nu e motiv sa va agitati prea tare din cauza asta, mai nasoale sunt kestiile cu flansele sau cine stie mai ce


--------------------
M II Sedan 1.5 dci c.privilege Black
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dumi
post 28 Jun 2005, 14:42
Post #6


Membru incepator


Group: Members
Posts: 78
Joined: 17 April 05
From: Timisoara




Salut,

Am fost din nou la decerat. Inca au ramas citeva pete de ceara pe plafon, capota si portbagaj. Problema cea mare e ca am observat ca emblema MEGANE de pe portbagaj e cam terminata : litera N s-a exfoliat, literele A si E stau sa cada. In plus, chederele lipite pe usile din spate (pentru contactul dintre usile din fata si cele din spate) au inceput si ele sa se dezlipeasca. Am impresia ca solutia folosita la decerat ataca orice fel de "lipici". Am fost la dealer si mi s-a spus ca atunci cind termin cu operatia de decerare imi vor da o noua emblema si imi vor rezolva si problema chederelor.
Acum stau si ma intreb ce naiba s-ar mai fi putut intimpla? Daca solutia de decerat mi-a atacat si lacul de pe vopsea? Sau cine stie ce altceva?

O alta problema - azi am vazut apa in portbagaj la spalatorie. Dar nu pe partea cu mocheta, ci pe plasticul unde se afla inchizatoarea, linga cheder. E normal?

Dumi.


--------------------
Renault Megane II 2.0 16V Confort Privilege (iunie 2005)
Dacia 1310 MLS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
verzuiul
post 28 Jun 2005, 15:02
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 291
Joined: 7 January 05




Asa citeva picaturi sau cum?Astea puteau ajunge acolo cind ai ridicat capacul portbagajului!
Ai ridicat si chestia aia care acopera rezerva?Te-ai uitat si acolo?
Eu o verific special dupa fiecare spalare si nu am vazut apa deloc.


--------------------
Megane E,Techno fara optiuni,gri shist.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dumi
post 28 Jun 2005, 15:08
Post #8


Membru incepator


Group: Members
Posts: 78
Joined: 17 April 05
From: Timisoara




Erau mai mult de citeva picaturi. Era apa dintr-o parte pina in cealalta a plasticului pe care e fixata incuietoarea. Iar acel plastic e mai lasat inspre exterior si cred ca de aceea nu a intrat apa si pe mocheta. Poate ca tocmai de aceea e lasat inspre exterior...sad.gif La rezerva nu m-am uitat dar o sa o fac cind ajung la masina.


--------------------
Renault Megane II 2.0 16V Confort Privilege (iunie 2005)
Dacia 1310 MLS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dumi
post 29 Jun 2005, 08:06
Post #9


Membru incepator


Group: Members
Posts: 78
Joined: 17 April 05
From: Timisoara




Am verificat si la roata de rezerva si se pare ca apa nu a ajuns si acolo.


--------------------
Renault Megane II 2.0 16V Confort Privilege (iunie 2005)
Dacia 1310 MLS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 6th May 2024 - 07:59
Dacia