Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Fluence- scartait

AF80
post 9 Apr 2011, 21:13
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 64
Joined: 9 April 11




Am un renault fluence 1,5dci 105cp , achizitionat in 2010 in mai de cateva saptamani cand dau peste o denivelare sau o groapa se aude un troncanit la usa din dreapta fata . Seamana cu un zdranganit de geam . Daca mai are cineva aceasta problema astept un raspuns . O sa intreb la service cand ii fac revizia de 1 an are aproximativ 7000km . In plus am vazut de la inceput un defect de fabricatie usa fata dreapta nu e aliniata cu cea din spate dreapta intra cu 2-3mm mai mult decat cea din spate si nu e in aceeasi linie. O alta problema ce a aparaut intr-o parcare de la supermarket probabil vreun taran a deschis usa si mi-a indoit usa stanga spate chiar pe muchie. E foarte mica indoitura dar nu stiu ce sa fac .


Attached thumbnail(s)
P1040497.JPG ( Size: 458.73k ) Number of downloads: 384


--------------------
Renault Fluence Dynamique 1.5dci 105cp 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
remarc
post 9 Apr 2011, 22:36
Post #2


Membru


Group: Members
Posts: 126
Joined: 14 November 10




Poate troncanitul usii are legatura cu defectul acela de fabricatie de care zici...si aici este greseala ta ca nu te-ai uitat cu atentie. Cand ti se preda masina se face pe baza de proces verbal de predare-primire si confirmi ca ai primit masina fara defecte vizibile.
Cat despre cealalta problema iti recomand cu caldura pe cei de la Metalotehnica din Otopeni, langa serviceul Hyundai, unde a fost primul Metro. Dar daca zici ca e chiar pe muchie, s-ar putea sa fie cam dificil sa o indrepte, dar nu imposibil, oamenii mananca detailing pe paine. wink.gif


--------------------
Renault Fluence 2010 Privilege 1.5 dci 105 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AF80
post 10 Apr 2011, 12:26
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 64
Joined: 9 April 11




se lucreaza si cu asigurare casco acolo? de la alliantz?


--------------------
Renault Fluence Dynamique 1.5dci 105cp 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
remarc
post 10 Apr 2011, 13:37
Post #4


Membru


Group: Members
Posts: 126
Joined: 14 November 10




Din cate stiu, da...dar suna la ei si vezi...ai nr. de telefon pe site-ul lor...google it! wink.gif


--------------------
Renault Fluence 2010 Privilege 1.5 dci 105 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 8th May 2024 - 12:45
Dacia