Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages « < 3 4 5 6 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Despre City Insurance, Polita RCA

cj98czh
post 13 Dec 2021, 10:38
Post #121


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.844
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




eu sunt foarte linistit .. ca nu trebuie sa astept in caz ca da unul cu City in mine ... dar daca nu ai luat masuri ... vine unul da in tine .. masina indoita rau de exemplu ... ori ti-o faci pe banii tai si vezi cand iti recuprezi banii ori astepti si o sa iti fie gata in 6 luni ,,, minim ... fiecare cum crede ...


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Diac
post 13 Dec 2021, 10:40
Post #122


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.011
Joined: 18 April 05
From: Bucuresti.




QUOTE(cj98czh @ 13 Dec 2021, 10:03)
cand vine vb. de statul roman ... ma bacur sa vad ca ati rams optimisti ... o sa plateasca .. in 6-18 luni .. timp in care ala te da in judecata, te poarta prin tribunale ... ca este dreptul lui ... si timpul tau ..
*




A primit tata o instiintare. Se judeca firma la care avea CASCO tipul pe care l-a lovit tata cu City, unde avea el RCA. Accidentul a fost februarie si pana in august nu se intelesesea la despagubire. Am vorbit cu prieteni avocati, tata nu are nici o treaba acolo. El a fost client de buna credinta. Cred ca e timpul sa avem ceva pretentii de la statul asta. Oamenii sunt platiti pentru o treaba, nu trebuie sa fie totul in cârca omului.

This post has been edited by Diac: 13 Dec 2021, 10:45


--------------------
Renault Megane sedane/Nissan X-trail 2005/2017 Influence/Tekna - HAN/AIZ/DIA
Alexandru.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
psychoo
post 23 Feb 2022, 14:43
Post #123


Membru


Group: Members
Posts: 3.413
Joined: 23 August 07
From: Timisoara




Pentru cine are nevoie

Attached thumbnail(s)
Screenshot_20220223_144225_Gmail.jpg ( Size: 625.29k ) Number of downloads: 328


--------------------
Ford Focus Titanium, 2.0 TDCI, 2013
Legea lui Ohm: Esti Om cu mine, sunt Om cu tine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victorine
post 23 Feb 2022, 14:50
Post #124


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.986
Joined: 20 April 05
From: Timișoara




Mă interesează și pe mine care e procedura de denunțare, dacă a făcut cineva căruia nu-i e rușine să recunoască că a făcut RCA la City. icon_mrgreen.gif
Sau vorbesc cu brokerul?...


--------------------
Toyota Auris Touring Sports HSD 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
psychoo
post 23 Feb 2022, 14:54
Post #125


Membru


Group: Members
Posts: 3.413
Joined: 23 August 07
From: Timisoara




Le-am trimis mail sa ii intreb de procedura. Cand aflu scriu aici
Edit: eu recunosc ca am polita la city, nu am motive sa imi fie rusine. ASF sa fie cu rusinea, eu sunt un cetateam care baga bani in politele lor de kkt ca sa acopar gaurile lasate de conationali de-ai mei, ca eu nu cred ca voi avea nevoie de acea polita vreodata (da stiu, sunt arogant si mi-o iau, etc)
Ba mai mult, imi expira prin aprilie, deci nici nu o denunt ca nu are rost

This post has been edited by psychoo: 23 Feb 2022, 14:59


--------------------
Ford Focus Titanium, 2.0 TDCI, 2013
Legea lui Ohm: Esti Om cu mine, sunt Om cu tine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tzavalau
post 23 Feb 2022, 15:37
Post #126


Membru autentic


Group: Members
Posts: 417
Joined: 9 February 08
From: Petrosani




Si "sudsemnatul" a avut asigurare Rca la "city" dar a expirat in 17 ianuarie, la mine nu a fost cazul de denunțare.....


--------------------
Renault Laguna 3 2.0 dci - HD 13 BXL
Cugetare: "Românul e un fel de om care se supără dacă nu îl inviți, și dacă îl inviți nu vine".
Sursa: "Moftul Român",10 iunie 1901
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 23 Feb 2022, 15:42
Post #127


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.898
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




eu am la ap asig la ei. expira in mai.

pe 10 mai fac alta..asta e..2 saptamani pierd ...


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
psychoo
post 23 Feb 2022, 16:17
Post #128


Membru


Group: Members
Posts: 3.413
Joined: 23 August 07
From: Timisoara




Am primit raspuns, am gasit cererea direct la ei ca sa nu consum bitii forumului
QUOTE
Sunt 2 posibilitati in momentul acesta.

1.Va adresati direct asiguratorului si solicitati denuntarea completand cererea din attach. In continuare, asiguratorul prelucreaza solcitarea, revine cu mail catre dumnevoastra cu data la care polita inceteaza si cu suma ce urmeaza sa vi se restituie. In acelasi mail primiti si un document care trebuie completat si trimis catre Fondul de Garantare (FGA). FGA sunt cei care restituie suma.



2.Ne trimiteti noua cererea de denuntare completata, noi o trimitem catre asigurator, asiguratorul ne trimite noua mailul cu data cand inceteaza rca-ul si suma de restituit. Noi va transmitem dumnevoastra mailul impreuna cu documentul ce trebuie completat si trimis catre FGA pentru restituire

In cazul in care optati denuntarea politei prin eMAG, adresa de mail unde asteptam cererea completata este asigurari@emag.ro


Cererea: https://www.cityinsurance.ro/wp-content/upl...21_editabil.pdf


--------------------
Ford Focus Titanium, 2.0 TDCI, 2013
Legea lui Ohm: Esti Om cu mine, sunt Om cu tine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victorine
post 23 Feb 2022, 16:56
Post #129


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.986
Joined: 20 April 05
From: Timișoara




👍 Da' îmi mai răspunde cineva de la asigurator sau au stins lumina și-au plecat toți?...

This post has been edited by Victorine: 23 Feb 2022, 16:57


--------------------
Toyota Auris Touring Sports HSD 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 24 Feb 2022, 08:24
Post #130


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.902
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




de la fondul de granatare iti raspunde....Ca au preluat dosarele.


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 25 Feb 2022, 14:03
Post #131


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.353
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Mie mi-au raspuns si de la City, cu suma eligibila pentru returnare si mi-au rapsuns si de la FGA, care m-a rugat sa am rabdare ca au multe cereri si se misca si ei cat de repede se poate.


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 18 May 2022, 08:55
Post #132


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




Magarii romanesti.
Cum sa anulezi un act inainte de data expirarii inscrisa pe acel act?
Nu contravine principiilor de drept?
Sans_titre.png ( Size: 84.47k ) Number of downloads: 186

PS: nu e masina mea

This post has been edited by Laurentziu83: 18 May 2022, 08:56


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 18 May 2022, 09:41
Post #133


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.902
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




pai scrie acolo cum e posibil, prin act legislativ.
Sau ai impresia ca daca firma nu are cu ce inca are obligatii fata de tine?


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 18 May 2022, 11:15
Post #134


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




Eu stiu ce scrie acolo, insa nu consider normala acea lege.

Cand am incheiat o polita RCA, am platit suma X pentru a fi acoperit pe perioada Y, din data de in data de. Am incheiat polita la un asigurator aprobat de ASF, nu la fane spoitoru care garanteaza cu sabia.
ASF, cand l-a aprobat pe City, a primit niste garantii din partea City ca ii va despagubi pe pagubiti; inclusiv s-au negociat niste conditii cum ca detinatorii de polite City sa fie despagubiti de catre ASF in cazul falimentului City. De unde prostia asta de lege ca, in termen de 2 luni de la declararea falimentului, politele sunt nule de drept, indiferent de ce scrie pe ele? Pentru ce a incasat ASF bani de la City TOCMAI ca sa acopere eventualele pagube produse dupa declansarea falimentului.

Polita RCA este valabila oriunde in Europa. Eu daca lovesc alta masina in Portugalia (de exemplu), inchei amiabila cu pagubitul si ii dau toate documentele, de unde stie respectivul ca polita mea a fost anulata si in ce baza? Eu doar am platit-o sa fiu acoperit, fie de City, fie de cei care garanteaza pentru City.
Daca n-aveam RCA deloc, era alta poveste. Dar nu e cazul aici.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 18 May 2022, 11:41
Post #135


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.902
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Fondul de garantare este acolo sa depagubeasca pe aia loviti pana la data falimentului, e mai ieftin sa returnezi cota de prima decat sa platesti toate daunele pana la expirarera tuturor politelor.
De ce sa platesc eu polita mai scumpa (prin cresterea contributiei la fondul de granatre)ca ai fost tu chitros si ai luat la city? Ai fost avertizat din timp ca vor expira, ai avut timp sa iti faci alta.
Asa cum si tu poti vinde masina si cere banii inapoi pe polita, asa pot si ei sa-ti dea banii si sa nu te acopere intr-o situatie de forta majora.

This post has been edited by einstein1984: 18 May 2022, 11:42


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 18 May 2022, 13:17
Post #136


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




Mie nu mi se pare ca o polita RCA este ieftina (poate cineva a dat 2000 de lei pe o polita la City, era mai bine sa dea 3000 la Tiriac?); este treaba ASF sa se asigure ca acel asigurator indeplineste conditiile pentru a vinde polite, ca doar asta inseamna autorizatia de functionare. Iar autorizatia de functionare a fost data contracost de catre ASF catre City, nu gratis. Iar acea autorizatie includea si niste conditii pentru cazul in care asiguratorul dadea faliment, altcineva trebuia sa preia riscul. Ori acel altcineva a preferat sa dea o lege prin care este exonerat de raspundere in loc sa-si faca treaba.

Prin urmare, ASF a dormit in papuci, si-a luat banii si acum ma obliga pe mine sa-mi faca alta polita, desi cea existenta e in termenul de valabilitate. Ori daca si-a luat banii cand era de profit, ar face bine sa fie partasa si la pierderi.

Intelegi acum sau ai nevoie sa-ti desenez ca sa pricepi?


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatabobu
post 18 May 2022, 13:44
Post #137


membru


Group: Members
Posts: 4.528
Joined: 14 September 04
From: Bucuresti




Laurentiu, greșești. Nu e vorba de ieftin in sine, e vorba de ieftin raportat la piata. Apropo, de-aia ai și impresia că mersul cu mașina e mai ieftin decât ăla cu trenul, pentru că nu te uiți la costurile acoperite de societate (accidente, întreținere rețea de drumuri, poliție rutieră etc.)
Dar responsabilitatea ASF-ului s-au cam terminat atunci când au acceptat prezenta respectivei entități în piața. Post factum e ușor să zici că era mai bine altfel, dar gândește-te că în anume situații orice asigurator poate sa falimenteze în câteva luni. Tot vina ASF-ului ar fi? Uite scenariu: mâine un milion de proprietari de vehicule își fac polițe la Țiriac sau Asirom sau care zici tu că e aia care a fost corect acceptată. Și peste cinci zile toți cei un milion incep să lovească voit sau nu zeci de vitrine, oameni și așa mai departe, încât fiecare ajunge sa datoreze cat e maximul asigurat conform RCA. Crezi că poate vreo firma să plătească mii de miliarde?


--------------------
DACIA 1300 1995
Scurgere de ulei? Care scurgere de ulei??? Balta aia de sub masina e sudoarea hergheliei de cai putere...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 18 May 2022, 13:53
Post #138


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




Pe acelasi principiu nici o asigurare de locuinte nu ar mai trebui sa acopere riscul de cutremure, stiut fiind ca, la un cutremur nu pica doar o locuinta, pica 1000 (sau o suta de mii, whatever).
Sa intelegem ca, in caz de cutremur, dau faliment toti asiguratorii din piata si nimeni nu mai e despagubit?

Cand vinzi o asigurare pentru o categorie de risc, se presupune ca poti acoperi acel risc atunci cand se produce. Si ca, ASF, atunci cand da o licenta unui asigurator, certifica faptul ca acel asigurator poate acoperi daunele chiar si cand da faliment.

Altmiteri de ce as mai alege un asigurator licentiat de ASF cand as putea lua o polita semnata de Becali, cum ca el plateste daca eu produc o dauna.
Ca sa nu mai vorbim ca, poate sunt Becali (sau Tiriac) si imi permit sa platesc daunele produse tertilor, insa sunt obligat sa platesc o polita.

This post has been edited by Laurentziu83: 18 May 2022, 13:57


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatabobu
post 18 May 2022, 14:06
Post #139


membru


Group: Members
Posts: 4.528
Joined: 14 September 04
From: Bucuresti




PAD-urile acoperă maxim 20 k euro, e departe rău de 1.2 milioane euro pentru daune materiale și 6.5 milioane pentru victime, cât acoperă un RCA. Sau o diferență de aproape 3 ordine de mărime ți se pare insignifiantă?
PS: poți alege sa nu plătești polița, și să plătești din buzunar eventualele daune, și amenda când/daca te prinde.

This post has been edited by tatabobu: 18 May 2022, 14:07


--------------------
DACIA 1300 1995
Scurgere de ulei? Care scurgere de ulei??? Balta aia de sub masina e sudoarea hergheliei de cai putere...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 18 May 2022, 14:12
Post #140


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




Eu nu ma refeream musai la PAD-uri (desi 20k euro inmultit cu 100 de mii de apartamente nu da deloc o suma mica), cat asigurarile de locuinte pentru restul valorii care sunt si ele destul de ieftine (cateva sute de lei)

Diferenta de pret dintre PAD-uri si RCA nu vine de la valoarea pe care trebuie sa o acopere, ci de la daunalitate (pe cat posibil sa nu plateasca mai mult de, sa zicem, 70-80% din cat incaseaza). Calculul politelor nu se face neaparat la valoarea de acoperit de maxim 1.2 milioane de euro si 6.5 milioane pt victime, cat pe rata daunalitatii inregistrata de acel asigurator.
Iti dai seama ca, daca fiecare din cele 5-6 milioane de de polite RCA ar avea de platit cate o dauna fie si de 50-100 de mii de euro (cat un apartament) (ca sa nu vorbim de 1 milion de euro), ar da toti asiguratorii faliment si n-ar mai veni nici un asigurator nou pe piata, nu?

Respectivele firme sunt aici ca sa castige bani, nu sa piarda. Ceea ce e si normal.

This post has been edited by Laurentziu83: 18 May 2022, 14:15


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatabobu
post 18 May 2022, 14:19
Post #141


membru


Group: Members
Posts: 4.528
Joined: 14 September 04
From: Bucuresti




Pai taman asta ziceam și eu. Faptul că City a falimentat nu înseamnă neapărat că ASF a dormit în papuci.


--------------------
DACIA 1300 1995
Scurgere de ulei? Care scurgere de ulei??? Balta aia de sub masina e sudoarea hergheliei de cai putere...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 18 May 2022, 14:28
Post #142


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




Daca maine avem un cutremur ca-n 77, avem o garantie ca asiguratorii vor plati politele ce acopera aceste riscuri?

Daca nu, care mai e rolul ASF?


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 18 May 2022, 14:34
Post #143


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.902
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




QUOTE(Laurentziu83 @ 18 May 2022, 13:17)
Mie nu mi se pare ca o polita RCA este ieftina (poate cineva a dat 2000 de lei pe o polita la City, era mai bine sa dea 3000 la Tiriac?); este treaba ASF sa se asigure ca acel asigurator indeplineste conditiile pentru a vinde polite, ca doar asta inseamna autorizatia de functionare. Iar autorizatia de functionare a fost data contracost de catre ASF catre City, nu gratis. Iar acea autorizatie includea si niste conditii pentru cazul in care asiguratorul dadea faliment, altcineva trebuia sa preia riscul. Ori acel altcineva a preferat sa dea o lege prin care este exonerat de raspundere in loc sa-si faca treaba.

Prin urmare, ASF a dormit in papuci, si-a luat banii si acum ma obliga pe mine sa-mi faca alta polita, desi cea existenta e in termenul de valabilitate. Ori daca si-a luat banii cand era de profit, ar face bine sa fie partasa si la pierderi.

Intelegi acum sau ai nevoie sa-ti desenez ca sa pricepi?
*


Ai avut tot timpul sa-ti cer banii inapoi pe polita in vigoare, nu ai face pe desteptul ca nu te prinde.
PADul nu are nici o treaba cu asiguratorii, aia sunt agenti de vanzare. Poolul se reasigura, daca da faliment unul sau 2 asiguratori din ro nu e problema, ei sunt reasigurati la Lloyds si altii din straintate contra cutremeurlor care apar odata la 100 ani ergo vorbesti fara sa ai habar. Si din cauza chitrelor ca tine care nu dadeau 20 de lei in plus la gothaer sau groupama (mereu era unul cu putin mai sus decat city sau euroin, pe rands) se strica piata.

This post has been edited by einstein1984: 18 May 2022, 14:35


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 18 May 2022, 14:57
Post #144


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




Oare de ce cu @tatabobu pot avea o discutie normala iar cu tine nu?

Tu crezi ca stateam in 30 de lei cat o sa-mi dea inapoi City?

Nu e vorba de cerut cei 330 de lei cat era polita (Matiz 2007, utilizat 2-3 mii de km anual, odata la 2-3 ani vede un oras gen Buzau sau Ploiesti, altfel umbla pe la tara, FYI), cat ideea ca platesc un serviciu ce acopera un risc din data x in data y.

Eu daca imi fac un abonament la mobil si vreau sa-l inchid inainte de 1 an, platesc in avans restul lunilor. Inteleg ca asiguratorul a dat faliment, dar ASF ce pazeste? Da o lege si apoi se spala pe maini?


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 18 May 2022, 15:40
Post #145


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.902
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




n-are rost cu tine.....


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 18 May 2022, 16:06
Post #146


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




Ma rog, eu nu inteleg de ce te mai contrezi cu mine daca nu stii cum sa o faci.

Poti sa taci si sa ramai filosof. Sau geniu.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 18 May 2022, 17:45
Post #147


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.844
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




ai de plm ... laurica tu esti irecuperabil 🤣🤣🤣


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 19 May 2022, 07:47
Post #148


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.902
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




QUOTE(Laurentziu83 @ 18 May 2022, 16:06)
Ma rog, eu nu inteleg de ce te mai contrezi cu mine daca nu stii cum sa o faci.


*


Recunosc ca imi e practic imposbil sa ma cobor pana la nivelul tau....


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin1983
post 19 May 2022, 08:04
Post #149


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.587
Joined: 3 July 06
From: Bucuresti-Rahova




deci pana la urma cate masini circula fara rca in momentul asta? stie asf sau altcineva? biggrin.gif


--------------------
Renault Megane1- -Sisteme electronice de securitate
"Pe zi ce trece, prostii fac progrese, devin si mai prosti!" C. Vadim Tudor
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 19 May 2022, 08:25
Post #150


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.902
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




asf zice cate polite sunt in vigoare, drpciv zice cate sunt inmatriculate si faci diferenta. Problema e ca unele sunt nubira si opelul lui filip care nu chiar circula


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
6 Pages « < 3 4 5 6 >
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 23:30
Dacia