Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

R.I.P. R19 1.2RN, despre cum erau masinile de altadata

bercenaru
post 3 Sep 2021, 22:32
Post #1


Membru


Group: Members
Posts: 192
Joined: 14 June 08
From: Bucuresti




"Dar este mai puternica decat mine senzatia care o am,vreau sa vad cand se rupe!" asta scriam in 2006!
Pe atunci kilometrajul arata 544.000 km si de atunci rotile au tot macinat kilometri pe tot felul de drumuri. Odata cu trecerea timpului kilometri inregistrati s-au dublat,si asta in conditiile in care drumurile facute au fost tot mai grele si dificile(drumuri de tara) dar a continuat sa-i dea inainte cu incapatanare. Deoarece in ultimul timp am iesit tot mai rar cu ea la plimbare,eram tare nehotarat ce sa fac cu ea,cu multa ciuda,deoarece motorul si mecanica erau bune.Cutia de viteze cu 1a si a 2a scurte si 3,4,5 lungi. Hmm,ciuda era intemeiata privind fluiericiurile pe care le scoate astazi, Renault-ul.O gramada de masinute fragile si plasticoase cu motoare de drujba sub capote.
Nu ,nu era timpul sa o arunc la fier vechi ,asa ca am gasit sa o .....vand ! Da,chiar asa,s-o vand unui tip ce vroia sa-si ia una electrica.Hihi,am vandut-o cu pret mai mare decat cel pe care l-am platit cand am luat-o ( 370 euro vs 600 DM,cca.280 euro ) si asta dupa mai bine de 27 de ani ! Si am vandut-o perfect functionala,adica tipul a plecat cu ea ,undeva prin tara.

Jale mare,mare. Nu a cerut mai nimic si a dat extrem de mult.

Un bercenar spune : Si nu s-a rupt !
Multumesc, Renault !


--------------------
Renault R19 Hatchback 1992 1.2iRN E7F-E7 R19 Cabrio 1995 1.8 RSi F3P
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 15:34
Dacia