Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Praf facut - caut piese,

nick_nick
post 20 Jan 2010, 22:36
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 33
Joined: 22 December 08
From: galati




am reusit si l-am facut praf....acum ma intereseaza portiera sofer complet echipata, bara plastic complet echipata, bara impact de aluminiu, far dreapta+suport. daca ma poate ajuta cineva cu ceva oferte . va rog mult si apreciez ajutorul.


Attached thumbnail(s)
20012010_002_.jpg ( Size: 149.52k ) Number of downloads: 1094
20012010_003_.jpg ( Size: 116.51k ) Number of downloads: 1273
20012010.jpg ( Size: 150.38k ) Number of downloads: 1285


--------------------
renault megane II 1.5 dci 2006 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 20 Jan 2010, 22:37
Post #2


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




casco sa nu faci...


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crazybogdan
post 20 Jan 2010, 23:10
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 402
Joined: 15 April 09
From: Bucuresti




fara suparare dar la cat te va costa faceai casco pe 10 ani.
uite, zic sincer, o portiera argintie de megane nu are nimeni prin dulap p'acasa.
incearca prima data la bursa, sunt alte masini care sunt dezmembrate.
vezi pe autokarma, am luat de la ei produse si sunt multumit.
preturi estimative in RON
suport far-180
bara cu ornament-680
far-350?

in mod sigur ai nevoie de mult mai multe piese.
pare rau pentru tine, dar pe bune ca un casco merita


--------------------
am avut Megane2 1.9dci 2005 -
pe viitor BMW Z8...sper
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
supremeon
post 20 Jan 2010, 23:21
Post #4


cam rareori membru...


Group: Members
Posts: 503
Joined: 28 July 07
From: din inima țării...




QUOTE(crazybogdan @ 20 Jan 2010, 23:10)
pare rau pentru tine, dar pe bune ca un casco merita
*



Chiar merita sa dai 30 mil pe an pe casco? daca te loveste altul, oricum repari pe rca; casco e doar daca o lovesti tu de ceva, ti se fura sau vandalizeaza... mi mi se pare prea scump k sa merite... mai ales pt cineva care are un garaj sau o curte sau macar un loc parcare platit...

In alta ordine de idei, imi pare sincer rau pentru Nick... pare a fi fost un derapaj? Sper sa gasesti piese... la preturi mai rezonabile...


--------------------
Iubesc mersul domol pe o sosea fara gropi si alte masini, primavara cu verde crud si albastru - pur pretutindeni!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crazybogdan
post 20 Jan 2010, 23:34
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 402
Joined: 15 April 09
From: Bucuresti




off: anul trecut am avut un A4 care a fost furat. masina era intr-o parcare cu gard si bariera. am luat banii de la asigurari. deci eu zic ca merita casco

This post has been edited by crazybogdan: 20 Jan 2010, 23:39


--------------------
am avut Megane2 1.9dci 2005 -
pe viitor BMW Z8...sper
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hamzteru
post 20 Jan 2010, 23:50
Post #6


un simplu membru


Group: Members
Posts: 315
Joined: 13 April 05
From: Bucuresti




QUOTE(supremeon @ 21 Jan 2010, 00:21)
Chiar merita sa dai 30 mil pe an pe casco? daca te loveste altul, oricum repari pe rca; casco e doar daca o lovesti tu de ceva, ti se fura sau vandalizeaza... mi mi se pare prea scump k sa merite... mai ales pt cineva care are un garaj sau o curte sau macar un loc parcare platit...

In alta ordine de idei, imi pare sincer rau pentru Nick... pare a fi fost un derapaj? Sper sa gasesti piese... la preturi mai rezonabile...
*




Dupa cum ziceai: "casco e doar daca o lovesti tu de ceva, ti se fura sau vandalizeaza...", pai si nu este destul??? Cand o sa te coste vreo 120 de mil pe o reparatie la portbagaj, pentru ca un idiot te-a accidentat si a fugit, atunci sa te vad daca mai esti reticent la asigurari. Fa un calcul: 3, 4 ani de utilizare inseamna cam 110 mil. O lovitura mai serioasa in caroserie sare de suma asta, iar daca mai ai ghinionul sa o lovesti la motor si sa n-ai casco, mai bine mergi cu autobuzul. E mai ieftin. Pe bune. Un amic cu o masina de 20k fara casco, ca de: "nu-mi trebuie mie asa ceva" a patit-o cu un copac care a cazut peste si i-a deformat-o iremediabil. COnsecinta: de 3 ani aproape se judeca cu Administratia locala si sincer nu cred ca are sorti de izbanda.


--------------------
renault clio symbol / megane estate ---- 2003 1.5 dci 65/2007 1.5 dci 86 privilege
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dansora
post 20 Jan 2010, 23:53
Post #7


CISA


Group: Members
Posts: 480
Joined: 19 October 06
From: Orasu'lu'Bucur/Curtea de la AG




QUOTE(supremeon @ 21 Jan 2010, 00:21)
Chiar merita sa dai 30 mil pe an pe casco? daca te loveste altul, oricum repari pe rca; casco e doar daca o lovesti tu de ceva, ti se fura sau vandalizeaza... mi mi se pare prea scump k sa merite... mai ales pt cineva care are un garaj sau o curte sau macar un loc parcare platit...

In alta ordine de idei, imi pare sincer rau pentru Nick... pare a fi fost un derapaj? Sper sa gasesti piese... la preturi mai rezonabile...
*



Se prea merita!!
In vara trecuta Megane-ul meu a suferit o "mica" dauna totala din vina unui kamikaze dobitoc !!
Deviz de reparatie: aprox 350 de milioane...deci dauna totala
Valoare asigurata casco: aprox 9600 E
Despagubire casco: 7200E + epava
De curiozitate am mers si la RCA-ul invinuitului sa vad cum se lauda...
Si acum partea interesanta:
Despagubire RCA: 5200E + epava
De ce ?? Pai astea sunt conditiile noastre de despagubire in caz de dauna totala...nu se poate mai mult.
Concluziile le trageti voi...

LE: Ca sa nu mai zic ca daca politia il gaseste pe vinovat cu un minim de alcool pe instalatie nu mai pupi nici RCA-ul.
Iti ramane deci decat buza umflata (fara botox, chiar!!)

This post has been edited by dansora: 20 Jan 2010, 23:59


--------------------
Kia Proceed GT 2020
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Cristi A
post 21 Jan 2010, 00:43
Post #8


Impatimit


Group: Members
Posts: 410
Joined: 20 April 09




QUOTE(supremeon @ 20 Jan 2010, 23:21)
Chiar merita sa dai 30 mil pe an pe casco? daca te loveste altul, oricum repari pe rca; casco e doar daca o lovesti tu de ceva, ti se fura sau vandalizeaza... mi mi se pare prea scump k sa merite... mai ales pt cineva care are un garaj sau o curte sau macar un loc parcare platit...

In alta ordine de idei, imi pare sincer rau pentru Nick... pare a fi fost un derapaj? Sper sa gasesti piese... la preturi mai rezonabile...
*


chestia cu casco e ca si cu ESP .... e de-ajuns o data sa te salveze tongue.gif
nu e chiar 30 milioane ... in primul an se apropie pe la 27 dar deja din al 2-lea an ajungi la 20 milioane si tot asa ... asta daca nu apelezi la casco pentru orice stergator furat/cheie pe usa.

e un efort financiar ce e drept ... dar mai bine platesc ceva in transe decat sa patesc ceva si sa raman cu epava pe cap (chiar daca nu e dauna totala dar nu ai bani sa acopere toata reparatia)


--------------------
Renault Megane Sedan 2005 Privilege
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 21 Jan 2010, 08:53
Post #9


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




QUOTE(supremeon @ 20 Jan 2010, 23:21)
Chiar merita sa dai 30 mil pe an pe casco? daca te loveste altul, oricum repari pe rca; casco e doar daca o lovesti tu de ceva, ti se fura sau vandalizeaza... mi mi se pare prea scump k sa merite... mai ales pt cineva care are un garaj sau o curte sau macar un loc parcare platit...

In alta ordine de idei, imi pare sincer rau pentru Nick... pare a fi fost un derapaj? Sper sa gasesti piese... la preturi mai rezonabile...
*



Si daca ala care te loveste e idiotul de aici?



--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Johnny
post 21 Jan 2010, 08:58
Post #10


Membru


Group: Members
Posts: 185
Joined: 20 February 04
From: Pitesti




este extraordinar ! omul are un necaz si ne cere ajutorul, (aproape) nimeni nu se inghesuie sa-l ajute, in schimb mai avem putin si-l omorim ca n-a avut casco. asa-i trebuie....si da-i.....


--------------------
Renault Megane Estate 1,9 dci 2006, Trabant 601 S de Luxe 1988
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihai_dorin
post 21 Jan 2010, 09:09
Post #11


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.144
Joined: 23 September 07
From: Bucuresti




Ba da a fost ajutat, i s-a sugerat sa caute la bursa + postul colegului crazybogdan


--------------------
Renault Megane Sedan 1.6 16v 2007 Privilege + Mio C720b
“Omul este cel mai putin el însusi, atunci cand vorbeste în propria persoana. Da-i o masca, și el va va spune adevarul. ” Oscar Wilde
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SwatKat
post 21 Jan 2010, 10:15
Post #12


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.087
Joined: 22 June 04
From: eterna si fascinanta RO




Nu e deloc extraordinar. De aia se intampla ce se intampla peste tot. Ca tot romanu' zice "Lasa ca merge si asa si daca e sa se intample ceva rezolv cumva. Ca stiu ca vecinu de la 2 a gasit piese la dezmembrari sau furate prin targ"

Asa ii auzi pe toti. Fiecare poate conduce masina in perfecta siguranta dupa 7 pahare de vin, fiecare n-are nevoie de casco sau itp ca "el isi regleaza masina mai bine" ,"aia din service e niste nesimtiti si incompetenti", ca sa nu mai zic ca "la itp omoara dizalu". Sau las ca iau RCA la cea mai proasta agentie, despre care se stie bine ca nu plateste sau da tepe, dar ce conteaza?

Mi se pare de aceea normal ca majoritatea posturilor sa incerce sa ii deschida omului ochii si sa inteleaga ceva.

PS. ca sa nu mai zic ca probabil masina va fi reparata la "nea gigel" de la coltul strazii, care se procepe la orice, ca din poze cred ca numai manopera sare bine de pretul unui casco pe un an.

Daca fiecare ar fi responsabil ar fi alta situatia.


--------------------
Skoda O3 FL 1.4TSI DSG 2017
Ex -M2.2, 1.5/100
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
M i h a i
post 21 Jan 2010, 10:25
Post #13


_______________________


Group: Members
Posts: 5.669
Joined: 12 September 06




nasol...daca era numai usa cu pragul..scapai mai usor...ai avut mare noroc ca nu au sarit pungile...ca sa mai zic..pt asta este casco....acum ce faci? costa de rupe..nici nu vreau sa ma gandesc...reparatia cred ca este aprox 2500-3000 E...asa la prima vedere.....Poti sa o faci din piese sh...oricum tot se depaseste casco pe un an..inceaca sa cauti parcuri de dezmembrari in apropiere...erau unii prin Popesti Leordeni..parca..habar nu am daca mai sunt..

This post has been edited by M i h a i: 21 Jan 2010, 10:28


--------------------
------ ------ ------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 21 Jan 2010, 11:47
Post #14


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




ciudat ca nu au sarit airbagurile laterale...sau masina nu are asa ceva?


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andu911
post 21 Jan 2010, 18:43
Post #15


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.164
Joined: 18 February 05
From: Bucuresti - Berceni




eu zic ca vei cumpara din dezmembrari toate piesele cu 500 euro.
Si mai pui manopera 200 la vopsitorie, acolo unde e cazul... poate le gasesti chiar la culoarea masinii.

Iti dau un sfat.. mai bine le iei din dezmembrari decat noi din magazin. In magazine gen Autokarma, gasesti numai piese aftermarket... bara care cade prost... faruri care nu stau bine si lumineaza aiurea si lista poate continua.


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marshall_balance
post 21 Jan 2010, 20:44
Post #16


Membru direct si la obiect


Group: Members
Posts: 248
Joined: 14 August 08
From: Timisoara




Am si eu o intrebare pentru voi care il tot invinuiti pe saracu' om...Voua vi s-a intamplat un astfel de accident si dintr-un motiv sau altul sa n-aveti casco? Ca pun pariu ca nu. Va spun sigur ca nici nu v-ati dori (si acum va veni rasp vostru: pai clar, am casco!!!) sa fiti in pielea acestui om. A postat o data aici ca sa intrebe de ceva piese si repede sariti cu zecile pe el ca de ce n-are casco. Pai treaba lui ca n-are. Nu asta a intrebat el in primul post. Nu de asta a intrat pe forumul vostru. Atunci cand faci o "boacana" din asta credeti-ma, singurul lucru de care n-ai nevoie e sa sara altii pe tine sa-ti dea in cap ca de ce n-ai facut aia sau aia. Poate o sa par prea dur, dar v-as sfatui daca aveti cunostinte despre ceva magazine sau piese, spuneti-i...daca nu lasati-o mai moale, ca nu rezolvati nimic altceva decat a va aduce antipatie in randul altora.

PS. Am casco si o sa am tot timpul!

This post has been edited by marshall_balance: 21 Jan 2010, 20:48


--------------------
BMW 530d F10 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mbebe26
post 21 Jan 2010, 21:20
Post #17


Membru incepator


Group: Members
Posts: 40
Joined: 12 April 09
From: Bucuresti




QUOTE(dansora @ 20 Jan 2010, 23:53)
Se prea merita!!
In vara trecuta Megane-ul meu a suferit o "mica" dauna totala din vina unui kamikaze dobitoc !!
Deviz de reparatie: aprox 350 de milioane...deci dauna totala
Valoare asigurata casco: aprox 9600 E
Despagubire casco: 7200E + epava
De curiozitate am mers si la RCA-ul invinuitului sa vad cum se lauda...
Si acum partea interesanta:
Despagubire RCA: 5200E + epava
De ce ?? Pai astea sunt conditiile noastre de despagubire in caz de dauna totala...nu se poate mai mult.
Concluziile le trageti voi...

LE: Ca sa nu mai zic ca daca politia il gaseste pe vinovat cu un minim de alcool pe instalatie nu mai pupi nici RCA-ul.
Iti ramane deci decat buza umflata (fara botox, chiar!!)
*



Imi cer scuze de offtopic dar am vazut o afirmatie care m-a pus pe ganduri. "Nelamurirea" este urmatoarea: Daca cel care te loveste, din vina lui, a consumat alcool inainte de a urca la volan, RCA-ul invinuitului poate sa nu despagubeasca daunele produse de vinovat?
Daca e asa apar 2 posibilitati:
1. Masina are casco
2. Te judeci cu respectivul si de aici .....

On: Imi pare foarte rau pentru ce ti s-a intamplat.Singurele sfaturi pe care ti le pot da sunt tot acelea date si de cei din posturile anterioare la care as adauga: "tiganeste-te" cu cei de la dezmembrari pana la ultimul leu. smile.gif

This post has been edited by mbebe26: 21 Jan 2010, 21:22


--------------------
Renault Symbol 1.4 8v 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hamzteru
post 21 Jan 2010, 21:56
Post #18


un simplu membru


Group: Members
Posts: 315
Joined: 13 April 05
From: Bucuresti




Cea mai mica urma de alcool absolva firmele de asigurari (RCA sau CASCO) de plata oricaror daune, astfel incat pagubitul nu poate decat sa-l dea in judecata pe faptas, sau in cazul in care are Casco, poate face masina pe propria asigurare, urmand ca asiguratorul sa recupereze creanta de la betiv.u ceva

Nick, daca esti de prin Moldova, vezi ca de-a lungul E85 de la Buzau pana in Budai, parca, sunt cam 6 depozite de dezmembrari auto. Poate te ajuta cu ceva. Ar fi buna o constatare intr-un service, ca sa fi sigur de ceea ce cauti.

This post has been edited by hamzteru: 21 Jan 2010, 22:00


--------------------
renault clio symbol / megane estate ---- 2003 1.5 dci 65/2007 1.5 dci 86 privilege
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dansora
post 21 Jan 2010, 22:04
Post #19


CISA


Group: Members
Posts: 480
Joined: 19 October 06
From: Orasu'lu'Bucur/Curtea de la AG




Pentru ca tot s-a creat atata controversa pe acest topic (care, de altfel, s-a umplut de muult "off"topic) imi dau si eu cu parerea (ca de fapt, asta facem toti) legat de paguba lui nick_nick si as vedea o rezolvare pe la un 1000..max 1500 E. A avut totusi "noroc" ca airbagul lateral nu s-a declansat pentru ca asta ar mai fi insemnat cateva kile de cascaval serios.
Daca vrei totusi sa o repari la bani putin, nu te grabi... Stai, studiaza bine bursa de aici, dezmembrarile (si aici nu prea ti-as recomanda firmele mai mari pentru ca pretind si preturi mai mari) si din nou revin la bursa (cum apare cineva cu masina de dezmembrat, sari pe el si cere-i ce-ti trebuie. poti obtine un pret bun wink.gif )
Cu siguranta in atingerea scopului tau, service-urile Renault ar insemna ultima varianta.
In rest...noroc sa gasesti ce-ti trebuie !!

offtopic:
@mbebe26:
Nu cunosc foarte bine legislatia in domeniul asta, dar din evenimentul relatat am mai invatat una, alta...
Si, DA!!, daca vinovatul este baut, RCA-ul lui nu se obliga sa-ti plateasca tie dauna.
E problema ta cum iti recuperezi banii...
Stiu, pare greu de crezut, dar trebuie sa-si aloce si ele (firmele de asig.) cate un buffer de protectie.


--------------------
Kia Proceed GT 2020
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andu911
post 21 Jan 2010, 22:13
Post #20


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.164
Joined: 18 February 05
From: Bucuresti - Berceni




La prag e mai mult de munca...

This post has been edited by andu911: 21 Jan 2010, 22:19


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
daniel4ro
post 21 Jan 2010, 22:29
Post #21


forumist anti


Group: Members
Posts: 1.166
Joined: 16 September 07
From: B U Z Ă U city




Dupa ce treci de Maracineni, in drum spre Rm. Sarat, pe dreapta dupa ce urci o panta, e un parc de dezmembrari, in toamna aveau un megane acolo. mai era unul in parcul de dezmembrari dupa ce treci de Posta Calnau.
ideal ar fi , la orice parc de dezmembrari sa mergi la fata locului unde te poti tocmi, negociezi altfel pretul decat la telefon.
bafta!


--------------------
Renault Megane 2.1 2004 SEDANiel4ro Privilege, 1.5 DCI , 82 CP - Numar DREPTUNGHIULAR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Catalinmodena
post 21 Jan 2010, 22:31
Post #22


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.547
Joined: 7 April 08
From: Aproape de Craiova




Daca esti din Craiova sau pe aproape,da un semn aici si iti dau adresa lor!


--------------------
Renault megane sedan manager 1.4 16v 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nick_nick
post 22 Jan 2010, 22:00
Post #23


Membru incepator


Group: Members
Posts: 33
Joined: 22 December 08
From: galati




apreciez orice comentariu chiar si cele off topic si cele la subiect!!!!! ideea e ca masina o voi face intr-un service autorizat si nu la "nea gicu" dar cu piese de la dezmembrari...in jur de 1000 de euro ajung:aripa echipata complet, prag, bara plastic, bara impact, toate cele 3 radiatoare, cap lonjeron stanga, cap lonjeron dreapta, far si lista se incheie cu mici si costisitoare accesorii...manopera tot in jur de 1000 ajunge....
stau si ma uit si ma mir de fiecare data cand vad masina cum de am scapat doar cu o julitura la mana si fara sa ma lovesc cu capul de portiera(copac mai bine zis) si cum d-zeu nu s-au deschis pungile. acum ma bucur ca nu au iesit dar doamne fereste poate era nevoie sa iasa si nu se intampla...nu stiu de ce si cum se face ca nu au iesit.
va multumesc inca o data pentru toti cei care mi-au dat un sfat sau chiar m-au apostrofat ca nu am casco. o sa revin cand termin reparatia cu informatii post actiune.
pt cei care au intrebat eu sunt din galati!!
va multumesc inca o data pentru suport

22 Jan 2010, 22:02:
rectific:portiera echipata complet si mai adaug la lista si aripa dreapta

This post has been edited by nick_nick: 22 Jan 2010, 22:02


--------------------
renault megane II 1.5 dci 2006 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rtBK
post 22 Jan 2010, 22:05
Post #24


Unique like everyone else


Group: Members
Posts: 3.955
Joined: 19 January 08
From: Bucuresti




masina e luata de noua? daca nu ar putea fi un motiv pentru nedeclansarea airbagurilor. Oricum trebuie investigat pentru ca nu e normal.


--------------------
Renault Clio 4GT Line 2017

Trek Valencia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 22 Jan 2010, 22:17
Post #25


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




rtBK daca el nu a patit nimic inseamna ca declansarea airbagurilor nu a fost necesara.
Daca isi spargea capul, sa spunem, atunci masina avea o problema...


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dansora
post 22 Jan 2010, 22:34
Post #26


CISA


Group: Members
Posts: 480
Joined: 19 October 06
From: Orasu'lu'Bucur/Curtea de la AG




Totusi...daca nu sunt prea indiscret...cum s-a intamplat accidentul ??


--------------------
Kia Proceed GT 2020
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
papa_mulo
post 22 Jan 2010, 22:45
Post #27


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.768
Joined: 25 November 07
From: Bucuresti




QUOTE(R19/16v @ 22 Jan 2010, 23:17)
rtBK daca el nu a patit nimic inseamna ca declansarea airbagurilor nu a fost necesara.
Daca isi spargea capul, sa spunem, atunci masina avea o problema...
*



Faptul ca nu si-a spart capul e un noroc si nu inseamna ca nu trebuiau sa se deschida! Se vede clar ca socul a fost destul de puternic...


--------------------
Renault Megane Estate 2018 dci90
Megane Sedan dci85 - 2007
Vivaro/Trafic 8+1 dci125 - 2018
Clio 1.2 16v - 2014
---------
Foste:
R11 Spring 1.6D - 1987
Trafic dci115 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
e-SORIN
post 22 Jan 2010, 22:50
Post #28


dCi inside


Group: Members
Posts: 492
Joined: 17 May 06
From: Bucuresti




QUOTE(nick_nick @ 22 Jan 2010, 22:00)
... cum d-zeu nu s-au deschis pungile ...
*


Senzorul pt. air-bag-urile laterale este in interiorul stalpului dintre usi, cam pe la inaltimea bandoului. Daca s-ar fi deformat stalpul, sigur ar fi sarit.
Bafta cu reparatia!


--------------------
Renault Megane 2.2 Sedan 1.5 dCi ~100 CP 2006 Privilege - B 89 XBM
Lower suspension, 17" TSW wheels, parktronic, heated seats, tinted windows ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bahrim II
post 22 Jan 2010, 23:18
Post #29


Urat!


Group: Members
Posts: 271
Joined: 26 February 09
From: Pitesti




Bine ca esti , intreg.


--------------------
Renault Megane II Bicorp 1.4 16 V 2005 - Ag----
Capitan' de judet!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nick_nick
post 24 Jan 2010, 16:05
Post #30


Membru incepator


Group: Members
Posts: 33
Joined: 22 December 08
From: galati




cum sa se intample...zapada pe jos, rotile de pe spate echipate cu cauciucuri de vara....a intrat in balans....si de aici nu a mai fost decat un pas spre a pierde controlul...am iesit de pe carosabil..am lovit frontal (cu partea dreapta un pom ) dupa care am ricosat intorcandu-se masina in al doilea pom si m-am izbit eu cu partea stanga (portiera).


--------------------
renault megane II 1.5 dci 2006 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages  1 2 >
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 14th May 2024 - 22:34
Dacia