Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

1066 Pages « < 1063 1064 1065 1066 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Colțul supăraților, un loc la cafenea de vărsat necazuri...

ProfiBv
post 28 Sep 2023, 20:31
Post #31921


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.118
Joined: 12 June 16
From: Bv




Faza cu programarea e o cretinatate , ca la "stat" .Dar intri in banca si doamnele stau cu ochi in telefoane sau in calculatoare fiecare in tarcul ei si fara client fizic in fata .
Aceeasi banca nu isi anunta clienti , a caror salariu este virat in cont , ca le-a intrat o poprire pe cont . Am descoperit singur dupa vreo zece zile cand am apelat bancomatul .
Ca sa nu mai spun de monopolul creat pentru aceasta banca , cu virarea burselor scolare doar prin cont BCR . Vorbesc la liceu ca nu vreau la BCR contul copilui si mi se spune ca nu se poate in alta parte .
Aplicatia lor nu o poti instala pentru copi sun 16 ani , deci trebuie sa mergi la ei sa afli ca a intrat bursa sau cat mai are copilul pe card .
Colac peste pupaza , nesimtiti isi mai trag si 5 lei din bursa de merit incasata de copil .
Le-am dorit falimentul , mi-e scarba de ei .

This post has been edited by ProfiBv: 28 Sep 2023, 20:32


--------------------
Renault Grand Scenic 3 2010 / 1,5dci 110cp / EDC - Bv
Drumuri bune și RESPECT !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mircea_aq
post 28 Sep 2023, 22:23
Post #31922


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.890
Joined: 13 October 06




Sa te bucuri de 5 lei comision din bursa de merit a unui copil tine de patologic.
Vroiam sa fac misto de BCR si de asistentul lor electronic Georgel, da mi-a pierit orice chef cand am citit postarea colegului ProfiBv.


--------------------
Megane Estate GT Rouge Flamme
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 28 Sep 2023, 23:06
Post #31923


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.875
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




QUOTE(ProfiBv @ 28 Sep 2023, 21:31)

Ca sa nu mai spun de monopolul creat pentru aceasta banca , cu virarea burselor scolare doar prin cont BCR . Vorbesc la liceu ca nu vreau la BCR  contul copilui  si mi se spune ca  nu se poate in alta parte .
Aplicatia lor nu o poti instala pentru copi sun 16 ani , deci trebuie sa mergi la ei sa afli ca a intrat bursa sau cat mai are copilul  pe card .
*



nu stiu daca este monopol .. al meu o primeste pe card de BT .. cred ca tine de judet ..


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
11198123
post 28 Sep 2023, 23:21
Post #31924


Membru incepator


Group: Members
Posts: 55
Joined: 8 July 23






+1 in defavoarea BCR...

Asa este, cum spune colegul din Bv; am avut pe cineva cu cancer, imobilizat la pat si i au facut fara stirea lui token pt nu stiu ce credit pt care platea si comision suplimentar.
S-a aflat intamplator cand a vrut sa inchida contul la deces la succesiune...

Asta e....


--------------------
renault megane 2020
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mars
post 28 Sep 2023, 23:44
Post #31925


meow or never


Group: Moderatori
Posts: 7.258
Joined: 22 January 04




Confirm treaba cu bursa, am copil intrat la liceu in Bucuresti si la secretariat mi-au zis ca se vireaza numai in cont BCR. Are 14 ani, deci am zis sa mergem la mall, la o sucursala cu program pana la 20:00, sa ii fac cont.

Acolo erau niste cuconite plictisite, nu aveau niciun client, dar nu ne-au primit, ca nu aveam programare. Zic: pai fac acum, peste 10 minute e bine? Nu a fost bine, abia dupa doua zile au avut loc liber, la 12:30, intr-o vineri.

Ne-am dus, a durat mai mult de o ora, au printat zeci de pagini, am semnat o gramada de hartii. Nu s-a putut deschide numai un cont curent, ci un pachet cu card atasat. Plus George, o mizerie de aplicatie fata de ce am mai avut (ING si, de vreo 15 ani, Raiffeisen). O sa mute toti banii pe Revolut, oricum, cardul BCR zace printr-un sertar, e fix degeaba. Daca au si comisioane, sunt chiar magari mad.gif.


--------------------
Mercedes-AMG A 35 (2023)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dandobre
post 29 Sep 2023, 06:44
Post #31926


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.121
Joined: 3 August 12
From: Ilfov




BCR ul are o istorie lungă cu comisioanele astea.
În 2006 am făcut un credit de nevoi personale și la căteva luni au introdus un comision de 1 leu pentru plata la ghiseu. Deci eu mergeam luna de luna sa platesc rata si imi incasa comision sa platesc rata lunara.
M-a deranjat chestia asta si am facut refinantare la o alta banca...


--------------------
Ford, Suzuki Focus 3 combi, SxCross 2016, 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bicicleta galbena
post 29 Sep 2023, 08:06
Post #31927


Sunt nembru, domnule!


Group: Members
Posts: 2.069
Joined: 29 January 13
From: Bucuresti




BCR e banca unde, ca sa schimb o suta de lire, mi-au cerut datele de deschidere ale unui cont - ce varsta am, ce venituri, ultima vechime la locul de munca, profesie etc. Cand m-am rastit ca am venit doar sa schimb niste bani mi-au replicat candid ca asta e procedura. Drept pentru care am luat rapid actele si banii si m-am carat la alta banca.



--------------------
Peugeot 407 1.8 16v 2005 , ex-Dacia Solenza 1.4 Mpi 2003
____________________________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 29 Sep 2023, 09:05
Post #31928


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.370
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




QUOTE(mars @ 28 Sep 2023, 23:44)
au printat zeci de pagini, am semnat o gramada de hartii
*


Aaaa daaa, de asta uitasem sa va spun. Cel putin o treime dintr-un top de hartie mi-au scos.

Madama de la ghiseu m-a "suprins" cand ma uitam perplex la impimanta....si m-am simtit nevoit sa zic ceva.
-Astea le printati pentru mine?
-Da
-Pai pentru ce? In plus.....in secolul ecologiei, al online-ului....la ce dracu consumam atat hartie, voi ati auzit de mail?
-Asa trebuie facut dosar si trimis la juridic....(ca na.....doar nu scanezi si trimiti la juridic pe mail.....ci faci o suta de mii de copii si le trimiti fizic....ca asa se face in 2023) wacko.gif

Ca sa nu mai zic ca eu nu inteleg ce dracu face juridicul.....atata timp cat Reg Com a emis un Certificat Constatator pe care zice ca X e "administrator cu puteri depline pentru 50 de ani", incepand de saptamana trecuta.....nu inteleg de ce trebuie sa aprobe juridicul ca sa fie X-ulescu .....aceeasi persoana desemnata in relatia cu banca, cum era de fapt si pana acum, numai ca de data asta nu prin imputernicire cu drepturi limitate ci ca administrator cu drepturi depline.

Noaptea mintii. Ceva ce chiar si la stat s-a facut online si s-a confirmat imediat.

This post has been edited by vallixx: 29 Sep 2023, 09:12


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Diac
post 29 Sep 2023, 09:57
Post #31929


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.011
Joined: 18 April 05
From: Bucuresti.




Fi-miu are card la ING pentru bursa. E ceva gen cardul copilului dar pe numele parintelui de pe care poate doar sa scoata bani. Am vrut sa platesc ceva si nu merge. Era o lista mai mare de banci la care se putea face card pentru bursa.


--------------------
Renault Megane sedane/Nissan X-trail 2005/2017 Influence/Tekna - HAN/AIZ/DIA
Alexandru.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 29 Sep 2023, 13:40
Post #31930


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




QUOTE(mars @ 29 Sep 2023, 00:44)
Confirm treaba cu bursa, am copil intrat la liceu in Bucuresti si la secretariat mi-au zis ca se vireaza numai in cont BCR. Are 14 ani, deci am zis sa mergem la mall, la o sucursala cu program pana la 20:00, sa ii fac cont.
*



Ti-au zis si in ce baza legala ei nu pot vira decat la BCR?

Ca poate copilul are card la o alta banca (nu neaparat Revolut), nu vrei sa-i faci 100 de conturi/carduri.
Ca pentru ei e simplu, baga IBAN-ul in aplicatia bancara si fac viramentul automat la toti copiii, nu conteaza catre ce banca daca e de RO, de exemplu.

Eu de 15 ani nu mai am card la BCR, nu mai vreau sa-mi amintesc de momentele cand imi blocau cardul in bancomat (noroc ca eram acasa, nu vreau sa stiu cum ar fi fost la Satu Mare), nu mergea sa platesc benzina si lasam masina in benzinarie sau refuzau sa-mi dea 10 lei la bancomat pentru ca mai aveam doar 10.4 lei in cont.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bwwlan
post 30 Sep 2023, 10:28
Post #31931


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.599
Joined: 16 September 09
From: .de, ex Cluj




Eu am tot la ING cont in Germania.
Cont deschis in 15 minute online, cu viodeo-ident, fara programare.
Am avut nevoie doar de pasaport si de documentul de inregistrare la evidenta populatiei.
Costuri lunare zero la un influx de numerar de minim 500 euro.
Descoperit de cont de 10.500 cu DAE 9,5% pa.
Card de debit si card de credit (standard, nu gold sau mai jmeker) gratuite.
Nu exista filiale, totul e online.
Depuneri de numerar posibile doar la automatele bancii, retragerile sunt gratuite de la orice ATM in limita a 2K Euro/zi.

Din cate stiu de la maica-mea, astea-s conditii de lux fata de ce e in Franta. Acolo am inteles ca nu exista conturi curente gratuite si ca orice miscarede bani costa.

Din cate mai tin minte, greata era maxima la BCR si acum 12 ani cand am plecat, nu ma surprinde sa vad ca s-a amplificat.

This post has been edited by Bwwlan: 30 Sep 2023, 10:31


--------------------
VW Golf Sportsvan 2017 1.4 TSI 150CP DSG Comfortline
"Degeaba ai bani, dacă nu ai mulți."
Anonymous
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 2 Oct 2023, 07:59
Post #31932


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.955
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Aia in franta inca scriu cecuri, despre ce vorbim....
Imia duc aminte de facultate, tot asa, bursa se platea doar la bcr. Abonamentele ratb parca le decontau cash


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aqua
post 2 Oct 2023, 09:30
Post #31933


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.244
Joined: 24 February 05
From: Bucuresti




QUOTE(Diac @ 29 Sep 2023, 09:57)
Fi-miu are card la ING pentru bursa. E ceva gen cardul copilului dar pe numele parintelui de pe care poate doar sa scoata bani. Am vrut sa platesc ceva si nu merge. Era o lista mai mare de banci la care se putea face card pentru bursa.
*



in bucuresti, scoala din sector 1, am avut de ales intre ING si BCR pentru bursa, am luat ING ca am si eu acolo , a durat vreo 30 min


--------------------
ex. megane dci, ex. Sportage GDI 2017
Sportage 2020 AWD T-GDI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bwwlan
post 3 Oct 2023, 15:28
Post #31934


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.599
Joined: 16 September 09
From: .de, ex Cluj




Credeam ca SBB e mai de incredere decat DB.
E pă dreq sa-i pieptene.
La dus aveam legatura la distanta de 8 minute intre primul si al doilea tren.
Cumva, primul tren a reusit sa intarzie 7 minute, fix cat mi-a fost necesar sa ma dau jos din el, sa alerg de la linia 3 la 12 si sa vad al doilea tren cum pleaca. Si mi-am scuipat plamanii la cum am alergat.
La intors, primul tren pleaca punctual, ajunge punctual pentru schimb, problema era al doilea tren care avea intarziere de 35 de minute, asa ca puteam pupa avionul pe palarie. Noroc ca am prins un regio de la alta linie care pleca 7 minute mai tarziu cu aceeasi destinatie.
dry.gif
Sa vedem daca ajung la avionul spre München. Teoretic ajung la aeroport cu 26 minute inainte sa se inchida poarta.
Teoretic


--------------------
VW Golf Sportsvan 2017 1.4 TSI 150CP DSG Comfortline
"Degeaba ai bani, dacă nu ai mulți."
Anonymous
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 4 Oct 2023, 07:24
Post #31935


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.955
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




precizia germana e precizie germana, dar trenurile sunt fabricate in polonia


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 4 Oct 2023, 11:37
Post #31936


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.370
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Asa e tamvaiul 41.

Din marinimie nationala n-au mai luat turcesti, asa cum era contractul, s-a contestat licitatia, "ca domne, de ce luam turcesti cand noi avem fabrica la Arad", si au luat pana la urma de la ASTRA Arad.

Modelul ASTRA Imperio, arata bine, silentios, incapator, mdern.....happy happy joy joy, "decat" ca se strica in draci si costa mult sa-l repari. Cat e in garantie mai hai.....dar dupa sa vezi fericire. Si o sa ajungem ca-n Arad, unde imi povestea o tanti de la receptia unui hotel, ca sotul ei lucreaza la RATA....sau cum se cheama Regia de Transport din Arad.....ca stau stricate in depouri ca e prea scump sa le repari....drept care sunt mai putine pe traseu.

Inteleg si eu asta cu a fi nationalist si a cumpara din tara, nu mai trimit bani afara....e aceeasi tendinta cu aia de "cumpara din piata de la tarani nu din supermarket". Inteleg asta, dar pana la un punct, ca de obicei daca vreai sa cumpar ceva romanesc, ajunge sa fie mai scump si mai prost.

Pai....fara suparare, desi o sa se supere toti dacii liberi.....dar....plm....si scump si prost doar ca sa fiu patriot? Nu stiu la voi dar la mine da cu virgula.

This post has been edited by vallixx: 4 Oct 2023, 12:55


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 4 Oct 2023, 13:18
Post #31937


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.911
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




De unde ai certitudinea ca turcismele erau mai bune..si nu se stricau si ele.....

La arad daca stau in depou....ca e scump de reparat...e management prost....foarte prost.


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 4 Oct 2023, 14:04
Post #31938


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.370
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




N-am nicio certitudine si mai mult decat atat, nici nu pretind ca ar fi fost mai bune. Nu-s un aparator al turcismelor, mai ales ca atunci cand la capitala s-au luat Otokare in loc de unii care produceau aici, am pierdut si eu pentru ca eram furnizor pentru niste repere la aia care produceau local si as fi prins si eu un contract destul de baban de la ei.
Si aia au pierdut licitatia desi ofereau pret cu 51 de mii de euro mai mic per autobuz. Motor Mercedes si cutie nu stiu de care dar tot de la unii mari, deci nu erau probleme de fiabilitate.

Deci da, vreau si eu local, insa ma cam enerveaza tendinta asta de patriotism numai dintr-o directie.

Ma "cert" cu un amic, mare apostol al produselor romanesti de la producatori locali. Numa' ca proiducatorii aia locali ii vand si mai scump si mai prost, ca baga chimie dupa ureche nu dupa reteta....si nu doar o data l-a luat kakarea de la ele.....dar el NUUU, NU-I DE ACOLO.
Io mi-m varsat si matzele dupa niste rosii mult laudate de el, dupa care mi-am bagat picioarele si iau de la straini.

De asta zic.....patriotism dintr-o directie, eu ar trebui sa cumpar de la tine ca sa te sustin, in loc sa dau banii la francezi (Carrefour, Auchan) sau la nemti (Lidl, Kaufland).....dar tu imi dai mai scump si mai prost. Pai nu tre sa fie din ambele directii patriotismul? Nu vreau neaparat mai ieftin de la producatorii locali, stiu ca nu pot concura la pret cu supermarketul, dar vreau macar mai bun.

Si asta se extinde de la rosii si castraveti pana la electronice sau tramvaie.

This post has been edited by vallixx: 4 Oct 2023, 14:11


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 4 Oct 2023, 14:20
Post #31939


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.955
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Otokarele au motoare cummins parca si cutii zf, dar fata de aia locali (a participat cineva cu autobuze romanesti la licitatia stb?) au ceva mai multa experienta ca produc cu miile anual.
Tramvaieme in bucuresti sufera din cauza liniilor, nu stiu la arad ce probleme au.

This post has been edited by einstein1984: 4 Oct 2023, 14:22


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 4 Oct 2023, 15:50
Post #31940


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.370
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




QUOTE(einstein1984 @ 4 Oct 2023, 14:20)
(a participat cineva cu autobuze romanesti la licitatia stb?)
*


DA.

QUOTE(einstein1984 @ 4 Oct 2023, 14:20)
Tramvaieme in bucuresti sufera din cauza liniilor, nu stiu la arad ce probleme au.
*


Te referi la linii fizice sau liniile electrice?

Imperio se strica de la mai multe, multe probleme electrice.


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 5 Oct 2023, 07:49
Post #31941


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.955
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




La sine ma refer.
https://economedia.ro/nicusor-dan-semneaza-...-bucuresti.html daca bmc sunt producator roman.....

This post has been edited by einstein1984: 5 Oct 2023, 07:50


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 5 Oct 2023, 08:41
Post #31942


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.370
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Acu na, actionariatul o fi turcesc insa firma e romaneasca.

Oricum, macar mai romaneasca decat celelalte. biggrin.gif


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 5 Oct 2023, 08:50
Post #31943


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.955
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Ma refer la dfaptul ca montatul a 2 plafoniere si stransul rotilor nu te face producator. Nu vad sa existe prefix de serie VIN pt BMC,
UU7 Euro Bus Diamond
UU9 Astra Bus
UV9 ATP Bus
UWR Robus Reșița
UZT UTB (Uzina de Tractoare Brașov)
Apoi fiind pasager de midibuz bmc o buna bucata de vreme cand lucram in pipera.... pot zice ca otokarele sunt mai bune.

This post has been edited by einstein1984: 5 Oct 2023, 08:51


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 5 Oct 2023, 11:01
Post #31944


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.370
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




La vestita licitatie, Otokarele au avut pret de 30 de mii de euroi per bucata peste Mercedes.
Si 51 de mii peste BMC.

La 30 de mii diferenta, la 7-8 autobuze mai luai unul.
La 51 de mii diferenta, la 4-5 autobuze mai luai unul.

Diferenta de fapt e spaga.
Banuiesc, n-am dovezi... ph34r.gif

Ma rog...am ceva dar nu mai conteaza. Si oricum, mi s-au spus cu titlul de confidentialiate.

This post has been edited by vallixx: 5 Oct 2023, 11:06


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 5 Oct 2023, 11:07
Post #31945


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.911
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




Sub Merc..nu peste


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ProfiBv
post 5 Oct 2023, 11:12
Post #31946


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.118
Joined: 12 June 16
From: Bv




Am avut ocazia sa lucrez la un aer conditionat al unui BMC , aflat in circulatie de ~ un an in transport local si m-am speriat de cat de ieftin pare lucrat .
Arata bine per ansamblu dar cand vezi cordoane de silicon trase pe la toate imbinarile iti dai seama ca-s facute parca " de unica folosinta " . Cand am desfacut consola din stanga soferului , unde era controlerul de clima , toate cablajele erau aruncate ca din avion si in plus conductorii ieseau din sertizarea pinilor . Pur si simplu ramanea pinul in carcasa mufai si te trezeai cu firul dezizolat in mana . Noroc ca erau numerotate firele si aveam schema.


--------------------
Renault Grand Scenic 3 2010 / 1,5dci 110cp / EDC - Bv
Drumuri bune și RESPECT !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 5 Oct 2023, 11:19
Post #31947


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.370
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




QUOTE(wolfin @ 5 Oct 2023, 11:07)
Sub Merc..nu peste
*


Peste.


In alta ordine de idei, n-am nimic cu ungurii dar footu-le muma lor de unguri.
Mi-a anulat Wizz un zbor din aprilie 2024. Trebuia sa plec pe 19 sa vin pe 21. Noroc ca inca nu-mi luasem cazarea ca mai aveam de furca si cu anularea.

Cica: "you have been re-booked to another flight".
In loc sa plec pe 19 aprilie si sa vin pe 21 aprilie inapoi, acum plecam pe 21 aprilie la ora 16, ajungeam acolo la 18 si plecam inapoi tot pe 21 aprilie la 18:35. radmasa.gif Adica practic doar ma plimbam cu avionul dus si intors. radmasa.gif

Astia au toate tiglele pe casa?

Cica pot sa accept biggrin.gif sau sa cer "refund". Daca vrei "refund" iti dam 120% in credite la noi, valabile 1 an sau daca nu, atunci 100% in bani inapoi pe card....asta daca nu ai luat prin agentie. Am dat refund pe card, sa-si bage creditele in kur.

This post has been edited by vallixx: 5 Oct 2023, 11:22


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 5 Oct 2023, 11:21
Post #31948


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.955
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




valixx, cirteriul d epret nu cred ca era singurul in lciitatie, mai erau si altele care contau.


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 5 Oct 2023, 11:24
Post #31949


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.370
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Cu siguranta.

BMC a avut pretul cel mai mic, ceea ce probeaza si ceea ce spunea colegul ProfiBV, probabil calitatea nu este punctul lor forte. Nu esti cel mai ieftin pe degeaba.....

This post has been edited by vallixx: 5 Oct 2023, 11:27


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 5 Oct 2023, 11:52
Post #31950


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.955
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




otokar face parte din Grupul Koç, ai mai dati naibii din turcia , fac si masini de spalat si turisme (uzina tofas parca, aia d efac fiat) si autobuze si camioane si pe astea mari au cea mai mare productie din Turcia.


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
1066 Pages « < 1063 1064 1065 1066 >
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 13th May 2024 - 12:34
Dacia