Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Roti "marcate", Stapani de caini nesimtiti

sqryn
post 12 Jan 2007, 19:02
Post #31


Clio rulezzz


Group: Members
Posts: 736
Joined: 2 February 06
From: München




La aia fara stapan mai intelegi dar la cei pe care stapanii ii lasa sa se pise pe roti, asta nu prea o tolerez. Am un astfel de exemplar, o vecina, pe care am prins-o in flagrant, de fapt pe catel, si am intrebat-o daca ei i-ar conveni sa ma pis pe covorul ei de la intrare. A mai comentat ceva ca totusi nu prea intelegea ce am cu cainele caci e un animal si nu prea se prindea ca totusi ea ar trebui sa aiba mai multa minte decat el.
In fine...sper ca a inteles dar roata tot o mai gasesc uda din cand in cand (autori necunoscuti). Se rezolva la ploaie sau la spalatorie smile.gif


--------------------
RENAULT Clio II Bicorp Phase1 1.4 8v Alize/1999 - B-xx-xxx
Clio II Bicorp Phase1 Alize, 1.4 8V 75cp - sept.99
Opel Astra H 1.9 CDTI DPF 120cp - iun 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
A l e x
post 12 Jan 2007, 20:09
Post #32


Showing the fangs of rage


Group: Moderatori
Posts: 5.413
Joined: 28 May 06




Fara suparare, dar m-a amuzat felul in care ai spus ca esti invidiat pentru masina ta. Poate vorbesti de Mercedesul ala al tau ca nu stiu cati te invidiaza pentru un Clio Symbol.

Dar revenind la subiect, e intr-adevar nasol cand ai masina 'marcata' de caini, dar nu ai ce sa faci. Daca nu e vecinul, e un maidanez, si tot aia e. Cine lasa cainele sa-si faca nevoile oriunde este un nesimtit si ar trebui amendat, cainele saracul nu are nici o vina, el isi urmeaza doar instinctul.


--------------------
. . .
No remorse, no repent.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGB
post 12 Jan 2007, 21:41
Post #33


CGB


Group: Members
Posts: 2.444
Joined: 4 May 05
From: behind




e lumea asa de rea in ziua de azi incat te invidiaza ptr orice rahat sad.gif .


--------------------
Renault Clio RS Line 2022
_______________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
A l e x
post 13 Jan 2007, 11:32
Post #34


Showing the fangs of rage


Group: Moderatori
Posts: 5.413
Joined: 28 May 06




Felul cum a spus omul ca e invidiat pentru masina m-a amuzat, atata tot. wink.gif


--------------------
. . .
No remorse, no repent.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Toto - BOD
post 14 Jan 2007, 13:17
Post #35


Membru autentic


Group: Members
Posts: 556
Joined: 18 January 05
From: Craiova




Hai ca asta e prea de tot!! Daca ar fi aruncat cainele ala cu c*c*t pe parbriz intelegeam! Dar sa mor daca inteleg cand vad pe cineva ca se plange cum ca i se p*sa cainii pe roti (roti cu care oricum calci in toate mizeriile de pe drumurile din Romania).
Sa stropesti rotile cu ceva? Asta e buna, mai bine lasi cainii sa ti le stropeasca, ca tot acolo ajungi dar mai ieftin!
Partea cu francezii nu stiu de unde ai debitat`o... Merg in fr de cel putin 2 ori pe an si zau daca am auzit pe cineva ca a renuntat la cainele de companie! Intra-devar acolo se curata rahatii de caini, dar numai in centrul Parisului. Daca ai fost in fr poate ai observat ca exista locuri special amenajate pt plimbat cainii (un fel de trotuare din nisip si pietris care sunt pline de rahati de caini).


--------------------
Renault Clio 2003 - BOD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Turkish
post 22 Jan 2007, 18:50
Post #36


Membru autentic


Group: Members
Posts: 339
Joined: 11 November 05




Yo am curte dar cand ies la plimbare cu cainele nu il las sa "ia pauze" decat pe zone verzi. AM o cazma Linneman la mine si daca face lucruri grave le ingrop. Nu am lasat niciodata pana acum surprize in drum pentru altzii.

Cred insa ca mai degraba vinovati pentru urina de pe roti sunt maidanezii de care este ABSOLUT PLIN.

inclusiv aia protejati ai unui bloc, care primesc mancare de la tot blocul si sunt protejati si iubiti, dar pentru care, in caz de lucruri serioase nu isi asuma nimeni responsabilitatea


--------------------
Honda Accord 2.4, 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ary Seth
post 29 Dec 2020, 13:25
Post #37


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 29 December 20




QUOTE(FlorinG @ 10 Jan 2007, 21:19)
Mai bine stateam cuminte in loc sa deschid topicul asta dar aveam si eu ceva de spus
sad.gif  sad.gif
*



Ba este foarte bun topicul si chiar daca e vechi tot o sa comentez la el. Urina de caine este coroziva. Lucru experimentat timp de 20 de ani.La tara am avut pana acum 2 ciobanesti germani si mai nou o corcitura de Pointer cu ce-o fi, ca e adoptat de pe strazi de mic. Peste tot pe unde au urinat, au stricat: 3 tufe trandafiri, 1 tufa bujori, 1 liliac, etc. Locurile din iarba unde facea femela s-au uscat, palit, ars cum vreti sa-i spuneti. Mai nou corcitura asta se urineaza numai pe poarta de intrare unde e tabla zincata. Ca sa nu mai zic ca al meu face pe o parte, iar pe cealalta cei lasati liberi de stapani neglijenti sau nepasatori. Toata poarta a ruginit de la jumate in jos, in 3-4 ani ca nu mai stiu exact cand s-a apucat de naravul asta de i-a placut poarta. La bloc mi-au ruginit prezoanele la o roata si a trebuit sa schimb si etrierul ca se blocase (o mai fi fost si alte cauze, dar tinand cont de dezastrul pe care l-au facut la tara...). Iar acum nu mai sunt caini vagabonzi, doar de aia cu stapan.
Multi nu credeti, dar urina e foarte ACIDA, ca doar contine uree. Si la o cautare pe google o sa descoperiti multe surprize, ca de ex:

http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/england...ire/2938749.stm

https://www.psychologytoday.com/us/blog/can...ban-environment

http://www.loosewireblog.com/2004/11/urine_corrosion.html

https://www.terracastproducts.com/dog-pee-c...es-can-prevent/

Mai rau este ca de curand am dat de o specie, care se crede Homo sapiens, dar se p.....a direct pe portiera, ca doar e WC lui sau in vara un alt specimen, daca nu o fi tot acelasi pe care l-a prins un vecin, depand amintiri pe vine intre masini de calcai noaptea in ditamai ........., cand veneai ca nu se vede. Si da trebuiesc luate niste masuri si amenzi cat mai mari, puteti sa injurati cat vreti si sa faceti galagie, pt ca nu este civilizat si nici civic. Daca fac pe usa ta si politia ma amendeaza pt agresiune si distrugere de bunuri, de ce n-ar fi asa si in cazul autovehicolelor. Poti sa ai si masina de 3000 de euro, nu te intereseaza pe tine, poate persoana respectiva a muncit o gramada pt banii aia si a facut sacrificii isi face si el o bucurie (si chiar stiu cazuri), iar tu vii si te p....i pe masina lui. Daca nu te duce capul, ca nu tre sa strici, ca poate te joci cu nervii altcuiva, atunci o sa te invete amenda sa nu mai faci, nu vrei sa platesti, atunci munca in folosul comunitatii ca e destula si multii se plang de calcatul in toate ..........

O zi buna.


--------------------
Renault Clio II Symbol 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th March 2024 - 11:28
Dacia