Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Roti "marcate", Stapani de caini nesimtiti

FlorinG
post 23 Dec 2006, 18:47
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 332
Joined: 11 December 06
From: Bucuresti




Nu stiu la cati colegi de breasla li s-a intimplat sa-si gaseasca marcata roata sau rotile de cainele vecinului! Banuiesc ca suntem destui. Pe langa aspectul inestetic si mirosul in timpul verii mai adaug si faptul ca dau 4 sau mai multe zeci de mii de lei pentru un lucru pe care sa mi-l "spurce" un vecin nesimtit care ma invidiaza ca mi-am luat o alta masina dar el se culca si se scoala odata cu gainile iar eu... Exista cineva care a reusit intr-un mod cat se poate de ecologic sa rezolve aceasta problema. Nu am nimic cu cainele vecinului dar cu starea morala a stapanului da! Imi este greata si ma simt coplesit de gandul ca as putea avea o pana! La D1310 ce am avut-o inainte parca era un facut, cum ajungeam acasa o marcau toti, pe asta noua o marcheaza in timpul noptii sau spre dimineata. Cu ce as putea sa stropesc rotile sa nu mai am o astfel de perspectiva dimineata... Am inteles ca francezii la ei in tara au renuntat la animalele de companie tocmai pentru a nu face curatenie dupa ei cum cer legile europene si nu numai!

gun3.gif gun3.gif boxing.gif


--------------------
Reno*Opel Clio 1.5dCi 80CP, 2006 Opel Astra Clasic III, 2013
Să vrei și nu te poti schimba!
PNA Mio C520 EEU+T
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 23 Dec 2006, 19:11
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




Otrava, zic si eu.. In rest ceva urat mirositor s-ar putea sa-ti displaca si tie.
Lasa ca o sa te obisnuiesti cu dintr-astea pe roti. Zi mersi ca n-ai calcat in unul dintr-ala mare.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
M i h a i
post 23 Dec 2006, 20:41
Post #3


_______________________


Group: Members
Posts: 5.669
Joined: 12 September 06




FlorinG>>nu cred ca asta este o problema majora...cat timp masina nu este in garaj sau curte trebuie sa te astepti la orice..zi mersi ca nu ai gasito zgariata etc..ce sa ti zic...nu cred ca exista o solutie la asta avand in vedere ca sunt multi caini prin buc nu numai cainele vecinului tau...


--------------------
------ ------ ------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DRD
post 23 Dec 2006, 20:47
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 709
Joined: 20 September 06
From: Brasov




Problema e legata de stapan nu de animal care pana la urma tot un animal ramane,deci,stapanul ar trebui sa fie atentionat deoarece permite acest lucru mi s-a intamplat si mie de nenumarate ori dar asta e treaba.


--------------------
Renault Megane 2 1.5 Dci Comfort Expresion 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGB
post 24 Dec 2006, 11:04
Post #5


CGB


Group: Members
Posts: 2.444
Joined: 4 May 05
From: behind




nesimtiti toti aia care scot cainii la plimbare si-i lasa sa se pise si sa se cace pa unde apuca. am insirat si io cativa cenzurati de patrupede seara prin parcare. pur si simplu nu i-am vazut. in schimb am simtit mirosul cand am ajuns in casa smile.gif .

la mine-n cartier cred ca-s pe putin 30 de persoane care au caini in apartamente. iar nevoile si le fac (cainii, nu persoanele), evident, in fata blocului. pe trotuare, prin iarba (astia-s cei mai periculosi ptr ca nu-i observi decat dupa ce i-ai strivit), printre masini...etc. n-am vazut unu' sa adune rahatu' potaii si sa-l arunce la gunoi. sau macar sa-l tina-n lesa, in dreptul ghenei, cand se rahateste. pur si simplu le dau drumu' iar animalele se kk pe unde le vine.

era un afis haios (o rugaminte de fapt) pe usa unui magazin (undeva vis-a-vis de casa popoului) care zicea ceva de genu' :"va rugam nu lasati cainii sa-si faca nevoile in fata magazinului.nici noi nu ne facem nevoile in fata usii dumneavoastra"

cati din cei care aveti caini, atunci cand ii scoateti la plimbare le adunati cenzuratii? pun pariu ca nici unu'.

solutii la poblema: nu exista!!! chestie de mentalitate.
doar sa belitii ochii bine sa nu calcati in "bucurie" smile.gif .


--------------------
Renault Clio RS Line 2022
_______________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SerbanS
post 24 Dec 2006, 16:29
Post #6


Membru


Group: Members
Posts: 449
Joined: 23 June 06
From: Bucuresti




Mda, nasoala rau faza si la mine fac la fel. Inainte faceau doar pe roata dreapta spate de la dacie acum pe aceeasi roata de la clio 022.gif 022.gif .Nesimtiti sunt proprietarii nu cainii, de fiecare data cand iesi prin frumosul nostru Bucuresti trebuie sa faci slalom printre dejectiile animalelor lor, asta cu toate ca exista nu stiu ce ordonanta care ii obliga sa stranga dupa caine, dar din pacate traim in Romania.


--------------------
Renault Symbol 1.5 dci 80 cp Dynamique + clima 2006
A studia și a nu gândi este o risipă. A gândi și a nu studia este periculos.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 25 Dec 2006, 10:41
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




La Matiz preferau grila de la radiator. wacko.gif


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 25 Dec 2006, 14:19
Post #8


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Sa zicem ca e cainele vecinului, ai o discutie cu el, intelege, isi cere scuze si din momentul ala cainele vecinului nu-si mai trage pișarea regulamentara pe rotile tale. Da' cu maidanezii ce te faci, stai sa-i alergi noaptea ca sa nu se pise pe rotile tale?


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
FlorinG
post 25 Dec 2006, 20:32
Post #9


Membru autentic


Group: Members
Posts: 332
Joined: 11 December 06
From: Bucuresti




Am sa gasesc intelegere numai in cazul in care nu vad. Eu plec destul de devreme de acasa si tocmai in perioada in care vecinii se intorc iar animalele care au stat toata noaptea blocate caci stapanii lor ii cearta daca fac in casa... iar eu vad rotile sclipind.... alta problema este cu maidanezii care vor si ei sa marcheze locul. Am inteles ca este un "mecanism" al canidelor si al felinelor, deci dupa o marcare urmeaza alta si asa mai departe. Trebuie sa existe un produs chimic necoroziv si infensiv pentru animale dar care sa "taie" pofta acestora. Daca vor animale de companie sa-si ia pesti, papagali, molii etc. O buna parte din maidanezi au aparut cand unii stapani au inceput sa renunte la ei.
sad.gif


--------------------
Reno*Opel Clio 1.5dCi 80CP, 2006 Opel Astra Clasic III, 2013
Să vrei și nu te poti schimba!
PNA Mio C520 EEU+T
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Frank SF
post 25 Dec 2006, 23:29
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 324
Joined: 9 August 04
From: Bucharest




daca gasiti un produs anti-pipi care sa functioneze, ma bag si eu.
recunosc ca ma deranjeaza f. tare sa gasesc masina cu rotile urinate, si din acest motiv o si spal destul de des.
La vechea berlina 1310 era si mai misto, stiti ca portbagajul vine destul de jos si era unul cu un ciine din ala mare negru si inalt si se pisa exact pe butonul de incuietoare de la portbagaj... si ma mai enerveaza la viitorii mei socri, la poarta de la intrare, este un individ care isi lasa mereu ciinele sa urineze numai pe poarta lor, de la un capat la altul.... sad.gif


--------------------
BMW 325xi Logan 1.6 1.6 Berlina 1310
"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today" - James Dean
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SerbanS
post 26 Dec 2006, 13:53
Post #11


Membru


Group: Members
Posts: 449
Joined: 23 June 06
From: Bucuresti




Ideea e ca pentru caini urina e un fel de carte de vizita, daca face unul singur pe roata ta acolo o sa faca toti cainii care trec prin zona. Trebuie spalat locul cu un detergent puternic care sa indeparteze toate urmele de urina si sa opreasca cainii din a recepta mesajele olfactive - cel mai indicat ar fi sa folositi clor sau domestos pentru ca au un miros puternic.


--------------------
Renault Symbol 1.5 dci 80 cp Dynamique + clima 2006
A studia și a nu gândi este o risipă. A gândi și a nu studia este periculos.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 27 Dec 2006, 00:33
Post #12


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Serbane, adica masina vine din fabrica cu rotile gata pisate sau cum? De ce sa spele rotile c-un detergent puternic cind ORICUM va veni o potaie care se va pisa pe roata ta?
Singura solutie e sa va luati printesele in casa si sa dormiti cu ele-n pat!


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lucman
post 27 Dec 2006, 08:20
Post #13


Cogito ergo doleo


Group: Members
Posts: 664
Joined: 26 August 05
From: Bucuresti




Eu cred ca ar treubui sa priviti din alt punct de vedere.
Cu animalele de companie, de vina e stapanul.
Pentru maidanezi, se schimba calimera. Ar trebui sa fiti bucurosi ca va marcheaza masina, deoarece isi marcheaza teritoriul. In principiu, nu va lasa pe nimeni sa intre pe zona lui, caini sau oameni straini.
E un antifurt mai aparte smile.gif


--------------------
Renault 1.5 DCi 80CP Fidji
Bianchi Super Grizzly
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SerbanS
post 27 Dec 2006, 12:27
Post #14


Membru


Group: Members
Posts: 449
Joined: 23 June 06
From: Bucuresti




Pentru ca daca elimini mirosul scad sansele sa vina o potaie si sa faca chestia asta. Masina nu vine cu rotile deja marcate din fabrica, dar parcand masina in locul celei vechi inca persista mirosul de pe asfalt, altfel nu pot sa imi explic cum de fac toti cainii fix pe aceeasi roata(cu celelalte nu au nimik laugh.gif ), iar restul masinilor din parcare sunt ignorate de patrupede. Daia trebuie spalat pentru ca daca face unul acolo o sa faca pe acelasi loc toti cainii care trec prin zona, daca inlaturi mirosul exista sansa sa faca pe masina vecinului sau pe alta masina, stalp sau gard. Si sa stii ca e foarte enervant sa ai mereu balta in spatele masinii 022.gif.


--------------------
Renault Symbol 1.5 dci 80 cp Dynamique + clima 2006
A studia și a nu gândi este o risipă. A gândi și a nu studia este periculos.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
PAM
post 27 Dec 2006, 13:11
Post #15


Membru incepator


Group: Members
Posts: 56
Joined: 13 October 06




exista Dog Repellent Spray in farmaciile veterinare mai mari. de ex in cea din Orhideea am vazut sigur.


--------------------
Honda Civic ... Type R (e bine, ramm?) 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SerbanS
post 27 Dec 2006, 13:42
Post #16


Membru


Group: Members
Posts: 449
Joined: 23 June 06
From: Bucuresti




Ala cred ca te ajuta sa te aperi cand te ataca. In nici un caz nu ii opreste sa iti marcheze rotile (doar daca stai pitit dupa masina si astepti sa le dai cu el in nas radmasa.gif )


--------------------
Renault Symbol 1.5 dci 80 cp Dynamique + clima 2006
A studia și a nu gândi este o risipă. A gândi și a nu studia este periculos.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
PAM
post 27 Dec 2006, 13:47
Post #17


Membru incepator


Group: Members
Posts: 56
Joined: 13 October 06




nu neaparat, unele sunt facute special pentru a impiedica accesul animalelor in gradini de ex, sau pentru a-i impiedica sa roada mobila. deci nu vad de ce nu ar functiona si in cazul rotilor.
si ideea e simpla: e vorba de un miros care-i impiedica sa se mai apropie.
in fine, tu poti sa incerci si varianta cu pititul. succes, anyway! wink.gif


--------------------
Honda Civic ... Type R (e bine, ramm?) 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
richie
post 27 Dec 2006, 14:57
Post #18


The Right Member


Group: Members
Posts: 661
Joined: 17 January 06




QUOTE(cristib @ 24 Dec 2006, 11:04)

cati din cei care aveti caini, atunci cand ii scoateti la plimbare le adunati cenzuratii? pun pariu ca nici unu'.

*



Eu unul, recunosc ca nu adun nici un cenzurat. smile.gif.Pentru ca, javra mea este foarte pudica si se ascunde in tufe in parc cand ii face. Nu-i place sa fie vazut si pe urma pleaca repede (de obicei alearga) din locul respectiv. Oricum, pentru cazul in care l-ar apuca pe partea carosabila, am la mine o punga si crede-ma, as aduna produsul si l-as arunca. Dar pana acum, am purtat punga degeaba la mine. Si-o port oricum de mult timp, cu mult inainte de a se da hotararea aia a primariei.
Cat despre pipi de pe roti....ce sa spun? Nu e un lucru ok, dar nici un lucru atat de deranjant n-ar trebui sa fie. Ce naiba...doar nu e acid si nici nu miroase atat de rau. In alta ordine de idei, la patruped nu va ganditi? Daca pe el il apuca sa faca acolo....nu va ganditi ca ar fi nasol sa-l opriti din proces? Cum va simtiti voi daca cineva va deranjeaza de la urinat?
Al meu...de pe toata strada, are doar doua masini preferate : Un Mercedes si-o dacie Super Nova. smile.gif Pe alea le mai executa din cand in cand. In rest, nu le baga in seama. A...si o mai marcheaza cateodata pe a mea.


--------------------
Honda Accord / Nissan Pathfinder 2.5dCI, LE Plus A/T -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 27 Dec 2006, 15:19
Post #19


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Sfatul meu in ale substantelor-richie stie la ce ma refer wink.gif -fa rost de amoniac de undeva sa dai pe roata.Mirosul e atat de puternic pentru un caine incat timp de cateva zile ii anihileaza simturile, implicit si adulmecarea cauciucurilor pentru marcare.Daca e un caine destept o sa tina minte sa nu se mai apropie de masin a ta.
Sau mai e o varianta mai sadica e adevarat si implica si contactul direct cu animalul: o seringa cu spirt pulverizata spre nasul lui.E out of order cateva zile.E testata pe o javra care ma alerga pe unde ma prindea si dupa aia daca avea glas cred ca ma saluta.
PS: Nu am absolut nimic cu nici un animal.Ba chiar am si eu 2 caini in zona pe care ii "sponsorizez" cu mancare.


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
FlorinG
post 27 Dec 2006, 18:09
Post #20


Membru autentic


Group: Members
Posts: 332
Joined: 11 December 06
From: Bucuresti




QUOTE(SerbanS @ 27 Dec 2006, 13:27)
Pentru ca daca elimini mirosul scad sansele sa vina o potaie si sa faca chestia asta. Masina nu vine cu rotile deja marcate din fabrica, dar parcand masina in locul celei vechi inca persista mirosul de pe asfalt, altfel nu pot sa imi explic cum de fac toti cainii fix pe aceeasi roata(cu celelalte nu au nimik laugh.gif ), iar restul masinilor din parcare sunt ignorate de patrupede. Daia trebuie spalat pentru ca daca face unul acolo o sa faca pe acelasi loc toti cainii care trec prin zona, daca inlaturi mirosul exista sansa sa faca pe masina vecinului sau pe alta masina, stalp sau gard. Si sa stii ca e foarte enervant sa ai mereu balta in spatele masinii 022.gif.
*




QUOTE(PAM @ 27 Dec 2006, 14:11)
exista Dog Repellent Spray in farmaciile veterinare mai mari. de ex in cea din Orhideea am vazut sigur.
*


Dupa ploaie nu le trece cheful? Nu se spala si asfaltul?
Am sa incerc Dog repelent spray sau amoniac


--------------------
Reno*Opel Clio 1.5dCi 80CP, 2006 Opel Astra Clasic III, 2013
Să vrei și nu te poti schimba!
PNA Mio C520 EEU+T
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
snowdream
post 4 Jan 2007, 09:50
Post #21


posesor de meganel


Group: Members
Posts: 176
Joined: 21 July 06
From: Ilfov




Spala rotile cu detergent dai cu otet pe cauciucuri si ai sa vezi minunea , nu se mai apropie cainii de ea... Dar cum la noi suntem o tara (N)..UE... poate o sa le traga amenzi la stapanii de patrupede care le lasa sa isi faca nevoile pe masini si poate o sa angajeze pe cineva a ecarisaj sa ne scape de animalele fara stapan. cool.gif


--------------------
Renault Megane I RTA 2000/ 1.6/8v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crn
post 4 Jan 2007, 10:43
Post #22


Membru


Group: Members
Posts: 191
Joined: 1 September 05




Din pacate si eu am aceasta problema. Deoarece masina mea sta pe un colt si este ultima masina din linia respectiva tot timpul gasesc rotile "marcate"... nu numai una ambele de pe partea respectiva.

Intr-adevar daca face unul fac toti ciinii ce trec pe acolo insa problema o reprezinta stapinii care-si lasa animalele sa urineze pe masini. Eu abia astept sa prind pe vreun astfel de nesimtit pentru ca acesta e cuvintul care-i caracterizeaza cel mai bine... nesimititi.

Ar trebui spalat cu un detergent de rufe atit rotile cit si asfaltul pentru ca am observat ca odata cind am facut asa a scapat pentru citeva zile neatinsa pina cind o javra s-a gindit sa marcheze locul din nou ca nu mai mirosea.


--------------------
Renault Symbol 2005
Renault Clio Symbol Fidji 1.4 16v (98CP), 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
padre
post 4 Jan 2007, 10:45
Post #23


Il padrino


Group: Members
Posts: 1.890
Joined: 20 December 04
From: Bucuresti




Amenda pentru ca a facut pipi cainele pe roata unei masini? Asta-i buna, ai auzit sa existe undeva aceasta sanctiune?
E drept ca e oras si ca numarul cainilor ar trebui sa fie mai mic, iar cei care au stapan sa fie educati si tinuti in lesa si plimbati prin parc, etc... dar de la asta si pana la a te gandi cum sa dai cu otet, amoniac, dog repellent spray pe roti... e cale lunga.

Eu ma amuz si chiar il incurajez pe cainele de la casa parintilor sa ude rotile cand ajung in curte la ei, si asta e oricum primul lucru pe care il face. Astfel masina devine "a lui", a marcat-o si gata. Si e chiar haios cum alearga si cat de fericit e sa se pise pe rotile masinii.

This post has been edited by padre: 4 Jan 2007, 10:46


--------------------
Ford Mondeo 2.5T
ex Renault Megane 2.1 1.5 dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGB
post 4 Jan 2007, 11:36
Post #24


CGB


Group: Members
Posts: 2.444
Joined: 4 May 05
From: behind




hai ca-i tare asta cu spalatu' pisatului de pe roti. da-l dreq de pisat ca nu pica roata. si apoi....chiar io m-am pisat odata pe rotile propriei masini (eram pe drum spre munte si m-a pocnit necesitatea si cum n-aveam unde ma ascunde, m-am bagat dupa masina si am "udat" roata). acu' ce era sa fac???? sa-mi dau cu amoniac in nas, ca sa ma pedepsesc??? radmasa.gif

solutia nu e nici spaltul rotilor, nici amoniacu' nici spirtu'. solutia e sa se civilizeze lumea. primariile sa faca ceva cu maidanezii (care s-au inmultit ca soarecii). sa faca locuri speciale ptr nevoile cainilor (asa cum e prin herastrau), iar posesorii de animale sa foloseasca acele locuri ptr patrupedele lor. sa nu-i mai lase liberi sa se rahateasca peste tot.iar aia care-s prinsi cu animalu rahatindu-se pe strazi sa plateasca amenzi. dar pana acolo mai avem cel putin 50 de ani.



--------------------
Renault Clio RS Line 2022
_______________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
FlorinG
post 10 Jan 2007, 21:19
Post #25


Membru autentic


Group: Members
Posts: 332
Joined: 11 December 06
From: Bucuresti




Mai bine stateam cuminte in loc sa deschid topicul asta dar aveam si eu ceva de spus si parca imi pare rau de cei 40 mii lei pe care ii pise un caine in mare masura nevinovat, dar ma gandesc la mine in cazul unei pene, la cel care o depaneaza si mai ales la aspectul neingrijit pe care il are. Ca sa nu mai vorbesc de odoarea ce o lasa vara.
sad.gif sad.gif


--------------------
Reno*Opel Clio 1.5dCi 80CP, 2006 Opel Astra Clasic III, 2013
Să vrei și nu te poti schimba!
PNA Mio C520 EEU+T
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crn
post 10 Jan 2007, 23:16
Post #26


Membru


Group: Members
Posts: 191
Joined: 1 September 05




Nu ai gresit deloc cu topicul acesta. Singura problema este ca nu rezolva nimic din pacate... mai trebuie sa mai treaca mult timp pina se vor civiliza toti romanii.


--------------------
Renault Symbol 2005
Renault Clio Symbol Fidji 1.4 16v (98CP), 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ghetau dan
post 12 Jan 2007, 17:16
Post #27


D.O.C.T.O.R. cu 50%warn si ban


Group: Banned
Posts: 1.269
Joined: 9 March 06




Eu nu cred ca mai apuc vremurile alea sad.gif


--------------------
Subaru Legacy 3.0R 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
punisher1234
post 12 Jan 2007, 17:30
Post #28


Membru incepator


Group: Banned
Posts: 32
Joined: 24 December 06




pai daca esti nascut in '46 dupa cum ai numerele la masina inseamna ca esti de-o seama cu tata, multa sanatate wink.gif sper sa apuci si vremurile alea.
si eu am problema asta cu urina de caine pe rotile si barele de la masina dar m-am obisnuit cu ideea, asta este nu avem ce sa facem, suntem teritoriul de lupte al cainilor care isi marcheaza zona de influenta.


--------------------
dacia lastun 1985 individual
Clona de-a lui Cristirenault.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
padre
post 12 Jan 2007, 17:36
Post #29


Il padrino


Group: Members
Posts: 1.890
Joined: 20 December 04
From: Bucuresti




Eu vad asa lucrurile: cainele este un animal destul de destept, dar totusi nu are discernamant asemenea unui om. (Fara mistouri ca si eu stiu ca sunt oameni mai rai si/sau mai prosti decat cainii).
Totusi, e un animal care vede un loc potrivit ca sa se usureze, nu ar trebui blamat. Iar cainii cu stapan - si ei trebuie sa faca pipi undeva si daca roata de la masina le place mai mult decat copacul, asta este. Mai bine v-ar deranja oamenii care arunca mizerie pe strazi, care se usureaza pe unde apuca, faze d-astea.


--------------------
Ford Mondeo 2.5T
ex Renault Megane 2.1 1.5 dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ghetau dan
post 12 Jan 2007, 17:36
Post #30


D.O.C.T.O.R. cu 50%warn si ban


Group: Banned
Posts: 1.269
Joined: 9 March 06




Crezi ca daca as avea 60 de ani as mai intra pe forum?M-as gindi la nepoti...
Asa a venit numarul de leasing.Nu ma deranjeaza actiunea ciinilor cit nepasarea stapinilor...si mai avem mult sa invatam multe...La revolutie terminasem liceul si ma gindeam ce vremuri bune voi prinde...am prins dar prea tirziu...


--------------------
Subaru Legacy 3.0R 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages  1 2 >
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th March 2024 - 11:33
Dacia