Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Schimbare domiciliu., Certificat inmatriculare schimbat?

Pioul
post 19 Nov 2019, 10:51
Post #31


[IrefutabiluL]


Group: Members
Posts: 215
Joined: 14 December 06
From: Bucuresti




Pentru schimbarea domiciliului in Bucuresti, dintr-un sector in altul, stie cineva cum se completeaza fisa de inmatriculare? In ce rubrica trebuie completate datele mele? La cumparator sau la fostul detinator?

Vreau sa ma duc cu toate actele pregatite, ca am fost prima data si nu am rezolvat nimic.



--------------------
Prestige™ 1.6 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 19 Nov 2019, 11:31
Post #32


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




ciudat, in 2015 am fost cu copie dupa buletin si am completat doar o foaie de la impozite. nici o fisa nimic.

si talonul vechi.

This post has been edited by b76bgaarh: 19 Nov 2019, 11:36


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Pioul
post 10 Dec 2019, 11:49
Post #33


[IrefutabiluL]


Group: Members
Posts: 215
Joined: 14 December 06
From: Bucuresti




In caz ca mai are cineva nevoie, pe fisa de inmatriculare se trec datele actuale cu adresa curenta (domiciliu) la Date Cumparator (A), iar la Fostul Detinator (D) se trece adresa veche. In casuta (F) se trec corect toate datele vehiculului, aceste info le gasiti in carte si talon.

Se completeaza ori cu pixul, ori la calculator, nu se accepta combinate, in cazul meu am facut o greseala la calculator si am fost nevoit sa o iau de la zero, nu m-au lasat sa adaug 2 cifre cu pixul!

Pentru fiecare vehicul trebuie cartea original + copie, buletin original + copie, fisa inmatriculare si cererea de transfer, asta se poate completa pe loc cu pixul.

Am stat aprox 30 minute pe acolo, la final am primit un numar de inregistrare printat pe o hartie si a ramas ca ma suna sa ridic dosarul pentru re-inmatriculare pe sectorul nou (talon nou, iar pe cartea auto se adauga adresa noua). Exista si posibilitatea sa-l trimita ei prin Posta, dar nu mi-am asumat acest risc, dureaza minim 30 zile, pe cand tipa a zis ca ma suna in max 2 sapt.

Birocratia e in floare!

P.S. La Sectorul 2, totul se rezolva printr-o cerere online, fara deplasari, fara acte, fara nervi... deci, se poate!

This post has been edited by Pioul: 10 Dec 2019, 11:50


--------------------
Prestige™ 1.6 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th March 2024 - 06:29
Dacia