Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Renault kangoo, Suspensie spate cu bari de torsiune

liiviu10
post 30 Mar 2008, 17:41
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 30 March 08




Sunt un membru nou pe forum si va salut pe toti cu respect.
Am devenit proprietarul unui Renault Kangoo 1,5dci din 2003 cu 180000 km la bord si sunt foarte multumit de el pana in acest moment.
Problema care a aparut e ruperea unei bari de torsiune de la puntea din spate, modelul fiind de persoane si la aceasta varianta suspensia este solutionata cu bari de torsiune. Este vorba de una dintre cele 2 bari scurte.
As dori niste sugestii despre modul in care pot sa schimb acea bara, daca e necesar sa dau jos puntea si daca e necesar ceva dispozitiv pt a o extrage din nuturi.

Va multumesc!!


--------------------
Renault Kangoo 2003/KCO8
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
midenis76
post 26 May 2008, 18:52
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 22
Joined: 9 February 08
From: dorohoi jud.bt




Am si eu un reno kangoo tot pe bare de torsiune,dar inainte am avut oltcit care la fel avea suspensia spate pe bare.Ca sa schimb o bara de torsiune la oltcit trebuia sa dau jos telescopul,desfaceam surubul din capul barei de tors. si scoteam bratul.Atentie la nuturi la montaj pt. ca astfel modifici inaltimea masinii.Sper ca am fost putin de ajutor daca nu e prea tarziu.


--------------------
renault kangoo 2001 ,1.2l,16v
renault kangoo privilege 1.2l 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 9th May 2024 - 07:46
Dacia