Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Se tureaza la relanti

Epiliano
post 9 May 2022, 20:23
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 20 June 19




Salut daca a mai întâmpinat cineva problema asta mașina se tureaza la relanti pedia de acceleratie e moartă as dori sa stiu daca a mai avut cineva problema asta si cum a rezolvato


--------------------
Laguna 2 Laguna2 2003 1.8
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gil26
post 10 May 2022, 06:00
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.102
Joined: 10 May 20




Cred ca este greu ca cineva sa iti indice cauza exacta a problemei doar pe baza unei scurte propozitii (cateva cuvinte), sugestia mea este sa faci o diagnoza cu un tester dedicat Renault (preferabil CLiP) pentru injectia 1.8 16V F4P7xx turatia instabila si pedala de acceleratie ”moarta” pot sa fie generate de mai multe potentiale cauze (doar un ex si potentiometrul pedalei, vezi atasat) iar pentru a elimina variabile si\sau verificari inutile o diagnoza clar ajuta. Iar daca nu poti face asta macar sa detaliezi putin mai mult ”mașina se tureaza la relanti pedia de acceleratie e moartă” pentru ca ceilalti colegi sa iti ofere ajutor concret si corect.

This post has been edited by Gil26: 10 May 2022, 06:00

Attached thumbnail(s)
Captura1.png ( Size: 325.6k ) Number of downloads: 67


--------------------
Dacia Sandero Stepway 1.5dCi Easy-R(TS4) 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Epiliano
post 10 May 2022, 16:14
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 20 June 19




La 2 diagnoze am fost nimeni nu știe nimic sunt înnebunit nu stiu ce sa mai cred mai trimis la un mecanic cică asta ar fi jupanul si îi dă de cap sunt curios sa vedem ce se întâmplă!


--------------------
Laguna 2 Laguna2 2003 1.8
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dom Vasi
post 8 Nov 2022, 04:47
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 28
Joined: 5 November 22




Mergi la cineva care foloseste Can Clip.si care a mai reparat Laguna 2 cu motoru 1,8 16v.
Nu ai spus orasul din care esti,poate iti recomanda un coleg vreun mecanic sau service auto

Ptr turat singur la relanti ar putea sa traga aer fals pe undeva sau corpul clapeta


--------------------
Dacia Logan Ambiance 1,5dci 65cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 24th April 2024 - 00:03
Dacia