Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

149 Pages « < 112 113 114 115 116 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Unde gasesc ..., topic informativ pentru cine cauta ceva

Lampard
post 29 Oct 2017, 22:06
Post #3391


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.400
Joined: 7 April 13
From: ARAD




Am avut eu descoperire de card la BancPost de 4700 lei,in urma cu 2 ani, mi-am schimbat locul de munca si nu am inchis contul am depus 5000 sa ii am pentru orice eventualitate.Cand am fost sa inchid contul ca acum sunt la Transilvania a trebuit sa fac o cerere pentru inchiderea descoperirii si dupa o saptamana sa fac a doua cerere pentru inchiderea contului.
Cand am fost la semnat imi spune ca mai am de retras 47 de lei,imi spune ca din diferenta s-au platit comisioanele de administrare ale contului,ma trimite la casierie sa mai depun 3lei in cont ca sa pot retrage 50 lei,dupa depunere ma duc la bancomat si surpriza :nu mai functioneaza cardul deoarece nu l-am mai folosit de 2 ani ma duc inapoi la casierie sa retrag numerar si alta surpriza comision de retragere 15 lei
Sincer nu am avut curajul sa ma bag la un credit pentru a termina casa dar dupa faza asta nici asa nu m-as baga


--------------------
renault laguna 2003 expression,1.9dci,107cp - AR 69 ***
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meganus_bicorpus
post 29 Oct 2017, 23:20
Post #3392


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.666
Joined: 2 November 07
From: Bucuresti si inca vreo 3 orase




Anul trecut am luat un laptop de vreo 3000 de lei în rate, fără dobândă.am ales magazinul cu prețul cel mai mic de pe price.ro, am platit cu cardul online și am platit suplimentar vreo 35 de lei un comision de administrare pentru un an, atât.ziua de plată era pe 15, dar am platit și pe 18 și nu a fost nicio problema, practic pe 15 am platit doar vreo 6 luni, restul...cum mi-am amintit!


--------------------
renault Megane Bicorp/ Laguna III 2004 Dynamique / 2015 Black Edition+ 1,5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luck33ro
post 29 Oct 2017, 23:50
Post #3393


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.720
Joined: 8 March 06




BancPostu are reputatia de banca tepara...


--------------------
*** ** ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mars
post 30 Oct 2017, 00:02
Post #3394


meow or never


Group: Moderatori
Posts: 7.257
Joined: 22 January 04




Da' care n-are?! Eu le tot schimb, cam la doi ani. Cum baga sau maresc vreun comision, pa. Un card de debit imi ajunge, sa nu iau "leafa" in mana, ca Tudose wink.gif.


--------------------
Mercedes-AMG A 35 (2023)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 30 Oct 2017, 00:13
Post #3395


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.359
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Pai înseamnă că vorbim de doua lucruri diferite, de aia intrebasem daca sunt același lucru. Deci răspunsul e, NU.

Cardul de credit este un card pe care ai disponibili niste bani care nu-s ai tai ci ai băncii, cu care plătești unde vrea mușchii tai, ca și cum ai plati cu cardul de debit.
Iar aspectele legate de returnarea banilor, termen, dobândă, rate, etc sunt numai între tine și bancă. Ala-i credit.

Cardul de cumpărături e altceva înseamnă, e cardul unde ai credit numai la comercianții cu care are convenții banca. Probabil ca diferă sumele, condițiile de acordare sau mai știu eu ce.

Eu n-am nimic de genul asta, de aia intrebam. N-am credit, n-am de cumpărături, n-am descoperit (overdraft).
Ma tot freacă BCR-ul la icre sa-mi fac, bine.... aia nu mi-aș face orcum, insa nu-mi place ideea de a plăti cu bani care nu-s ai mei, plus că bancile zic ei comision 0, dar incep cu măgăriile românești pentru care chiar nu mai am nervi: mentenanță, administrare, retragere, DAE, BAE, COAE....asa ca mai bine nu.
Cum zicea cineva mai devreme, am bani cumpar, n-am bani....ori strang ori renunt.

This post has been edited by vallixx: 30 Oct 2017, 00:17


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meganus_bicorpus
post 30 Oct 2017, 06:58
Post #3396


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.666
Joined: 2 November 07
From: Bucuresti si inca vreo 3 orase




Bani pentru ce vreau eu acum as avea dar prefer sa fac printr-un card de cumpărături, practic nici nu se simte vreo rata la astfel de sume.vad o oferta ce pare ok la BRD, să dau azi in telefon pe acolo....


--------------------
renault Megane Bicorp/ Laguna III 2004 Dynamique / 2015 Black Edition+ 1,5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 30 Oct 2017, 08:03
Post #3397


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




Nu te apropia de BRD! Chiar și de dușmani mi-ar fi milă să-i trimit acolo.
A avut soața card de cumpărături de la BRD, făcut în Carrefour. Pe hîrtie, totul perfect. În realitate... o bătaie de joc. Niște nesimțiți ordinari, cu care e un chin să ai de-a face.



--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 30 Oct 2017, 08:21
Post #3398


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.359
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Aia cu Carrefour sunt, daca nu mă înșel, BRD finance. Care are in comun cu BRD numai numele..... și idiotenia. Adică sunt un fel de IFN ai lui BRD.


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dandobre
post 30 Oct 2017, 08:27
Post #3399


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.120
Joined: 3 August 12
From: Ilfov




QUOTE(dandobre @ 20 Oct 2017, 13:13)
Ms de pont. M-am programat la Avia Motors luni pe 30, până atunci mai îmi bag și eu deștele prin ea. Deci ieri am scos Fordul de la vopsit și voiam să o bag la vânzare. Cu ultimele evenimente m-am răzgândit, am zis că e un semn și nu pot rămâne fără mașină de back up.
*


Update
Am fost in service și nu i-au găsit nimic la diagnoza, făcut test în mers, totul în parametrii.
Singura problema ar fi bateria care este un pic descărcată și mi-au propus înlocuirea ei sau punerea pe redresor dar am refuzat. Sunt sigur că nu este de la baterie cu este cel mai probabil vreun senzor buclucaș.
Rămâne de văzut


--------------------
Ford, Suzuki Focus 3 combi, SxCross 2016, 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 30 Oct 2017, 10:00
Post #3400


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




BRD e BRD. Nici mainline-ul nu-i mai breaz. Nici dacă ar fi ultima bancă de pe lume, tot n-aș merge la ei. Mai degrabă aș lua de la cămătari decît de la ei.


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AndreiMR
post 30 Oct 2017, 10:46
Post #3401


Membru alfist


Group: Members
Posts: 3.825
Joined: 15 January 09
From: Pitesti




Eu am la Transilvania un card Star si singurul comision e cel de administrare cont...pana in 50 de lei anual. In rest, daca cumperi de la magazine partenere ai numarul de rate fara dobanda corespunzator ofertei din acel moment (se schimba periodic), si nu platesti nimic altceva. Cu conditia sa platesti la timp rata. Au cel mai mare numar de magazine partenere, nu prea exista magazin mare cu care sa nu aiba parteneriat.

De la orice alt comerciant poti cumpara cu acel card si daca platesti in termenul de gratie (55 de zile parca) intreaga suma la banca, nu mai platesti nicio dobanda. In schimb, te rupe dobanda daca scoti bani de la bancomat sau daca intarzii cu plata. Mi se pare un instrument foarte bun si chiar l-am folosit...cu conditia sa te limitezi la ofertele de rate fara dobanda si sa nu uiti sa platesti. Singura problema a lui e ca te tenteaza sa il folosesti, mergand pe ideea ca vei plati in rate fara dobanda smile.gif

Oferta aia de la BRD era o porcarie, initial pe aia o doream si cand am citit mai atent conditiile din contract am zis pas si am facut cardul la BT. Sa mai zic ca tuta de la birou nu mi-a spus nimic din ce nu era avantajos in contract, si daca nu citeam cu mare atentie imi luam teapa? Dup-aia, cand i-am aratat ca ce imi povestea ea nu corespunde cu contractul imi spunea ca e un contract standard, ca ce a zis ea de fapt se aplica...bla-bla-uri de genul asta. Probabil ca asa ii pacalesc pe multi cu credite si carduri asa-zis ieftine.

Cat despre banci tepare...da, cam toate sunt, daca te incalti cu fesul. Nu te fura nimeni daca ai grija sa citesti ce semnezi. Si nu toate au clauze si conditii abuzive. CEC si BT sunt foarte ok din punctul asta de vedere, sunt transparente. Si ING sunt relativ ok. Raiffeisen si BRD in schimb sunt clar de evitat.

This post has been edited by AndreiMR: 30 Oct 2017, 10:46


--------------------
2018 Mazda 3 G120 Challenge
2015 Land Rover Discovery Sport TD4 SE
2008 Mazda 2 TE
EX: Clio III dci Dynamique/Mazda CX-7 Revolution/ Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luck33ro
post 30 Oct 2017, 11:50
Post #3402


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.720
Joined: 8 March 06




Babaeti, va vand un pont: fugiti de toate bancile vechi, mari, cu renume si reclame garla. Au cheltuieli uriase si comisioane pe masura ... Asta inseamna cam 90 % din banci, deci nu e cazul sa va dau si numele acum, sa nu le facem reclama (in plus) icon_mrgreen.gif


--------------------
*** ** ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bwwlan
post 30 Oct 2017, 15:28
Post #3403


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.599
Joined: 16 September 09
From: .de, ex Cluj




Are cineva cont curent la ING? Daca da, cum sunt, OK, not OK?


--------------------
VW Golf Sportsvan 2017 1.4 TSI 150CP DSG Comfortline
"Să gândești e dificil, de aceea majoritatea oamenilor doar judecă."
C.G.Jung
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lampard
post 30 Oct 2017, 16:23
Post #3404


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.400
Joined: 7 April 13
From: ARAD




Are sotia si e foarte multumita


--------------------
renault laguna 2003 expression,1.9dci,107cp - AR 69 ***
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Avani
post 30 Oct 2017, 16:41
Post #3405


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.129
Joined: 23 October 07
From: Capitala gri




QUOTE(vallixx @ 30 Oct 2017, 00:13)
Pai înseamnă că vorbim de doua lucruri diferite, de aia intrebasem daca sunt același lucru. Deci răspunsul e, NU.
*


Ba sunt fix unul și același lucru smile.gif
Banca emite doar 2 tipuri de carduri. De debit (banii clientului) si de credit (banii băncii). În funcție de situație, poți în contul atașat cardului de debit, să primești o linie de creditare numită overdraft /descoperit de cont /extra roll, etc. Tot card de debit va rămâne. Așa de exemplu cum popular poți numi cardul de debit, card de salariu. E una și aceeași chesia.
Cardul de credit / cumpărături e unul și același. În funcție de ce convenții a încheiat banca cu ț'spe magazine, poți plăti în rate fără dobândă.

This post has been edited by Avani: 30 Oct 2017, 16:42


--------------------
. . .
Think forward !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 30 Oct 2017, 18:10
Post #3406


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.359
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Cardul de credit ar trebui sa fie de credit și atât. Fara parteneri. Sa pot plati cu ei in tara unde vreau, afara, pe net.....etc

De aia zic...si cred... că totuși cel de cumparaturi e altceva.

Bulane: am si eu cont curent la ING. Personal consider că sunt cei mai ok la momentul asta, atâta timp cât nu ai nevoie de operațiuni cu numerar la ghișeu. Pentru asta alege altceva, insa daca vrei cont, card si ești axat cat mai mult pe online, e ce iti trebuie.


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Diac
post 30 Oct 2017, 18:18
Post #3407


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.011
Joined: 18 April 05
From: Bucuresti.




Pai poti plati ce si cum vrei, unde vrei. Si dupa o perioada de X zile de gratie in care poti rambursa fara sa platesti dobanda, platesti dobanda. La parteneri platesti fara comision, fara dobânda, fara nimic, banca isi ia comision de la comerciant. Acuma sincer, si banca trebuie sa castige ceva din afacerea asta ca nu e cooperativa de binefacere.


Sper sa nu zic prostii ca pe mine ma depaseste treaba asta.

This post has been edited by Diac: 30 Oct 2017, 18:20


--------------------
Renault Megane sedane/Nissan X-trail 2005/2017 Influence/Tekna - HAN/AIZ/DIA
Alexandru.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luck33ro
post 30 Oct 2017, 18:57
Post #3408


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.720
Joined: 8 March 06




Banca ii plateste comerciantului toata suma si primeste un comision negociabil, partenerul isi vinde marfa mai usor (in rate), iar clientul plateste ratele fara dobanda (perioada de rambursare fara dobanda o stabileste banca in functie de comisionul negociat cu vanzatorul- care e ca o dobanda). Win-win-win! tongue.gif


--------------------
*** ** ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Avani
post 30 Oct 2017, 18:59
Post #3409


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.129
Joined: 23 October 07
From: Capitala gri




QUOTE(vallixx @ 30 Oct 2017, 18:10)
De aia zic...si cred... că totuși cel de cumparaturi e altceva.
*


Nope, nu e wink.gif
"Cardul de cumpărături" în termeni bancari nu există. E marketing ca să înțelegi că banca vrea să îl folosești doar la cumpărături și nu să scoți cash de pe el. Ăsta e și unul din motivele pentru care de exemplu, majoritatea băncilor nu te lasă să scoți 100% cash de pe un card de credit / cumpărături.
Cardul de cumpărături este cel mai sigur mijloc de plată, mai sigur decât ar fi banii tăi de pe cardul de debit. De ce? Banii de pe cardul de credit sunt asigurați și aparțin băncii. În caz de fraudă cu cardul, tu nu vei fi păgubit, că nu sunt banii tăi, ci banca va fi păgubită. Toate cardurile de credit sunt asigurate, banii din contul tău curent nu prea.
E sănătos să ai un card de credit, și din prisma rezervărilor online, majoritatea cer card de credit pentru a-ți valida rezervarea.

This post has been edited by Avani: 30 Oct 2017, 19:03


--------------------
. . .
Think forward !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mars
post 30 Oct 2017, 20:31
Post #3410


meow or never


Group: Moderatori
Posts: 7.257
Joined: 22 January 04




QUOTE(Bwwlan @ 30 Oct 2017, 15:28)
Are cineva cont curent la ING? Daca da, cum sunt, OK, not OK?
*



Am eu de cativa ani, am fost la banca o singura data, mi-au dat cardul pe loc, de atunci totul online sau la bancomat. Nota 10 din partea mea pentru un pachet simplu de cont curent cu card de debit atasat, fara niciun fel de comisioane, in afara de 1 leu pe luna pentru notificari tip push (optionale) si cu o aplicatie foarte intuitiva.

Treaba e ca, daca vrei si cont in valuta sau un card mai destept, apar comisioane pe care alte banci nu le percep, motiv pentru care de la 1 noiembrie o sa ma si despart de ei, cu tot regretul.


--------------------
Mercedes-AMG A 35 (2023)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Avani
post 30 Oct 2017, 20:38
Post #3411


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.129
Joined: 23 October 07
From: Capitala gri




Asta eu nu o înțeleg.
Deși ești foarte mulțumit de serviciile lor, de ce nu ești dispus să plătești mai mult când ceri mai mult? Crezi că toate serviciile alea de care ai beneficiat până acum, s-au făcut/creat/dezvoltat doar cu un leu de la notificările push?
Înțeleg că ți-au oferit calitate, de ce vrei să îți asumi riscuri suplimentare cu alții, doar că sunt moka?


--------------------
. . .
Think forward !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 30 Oct 2017, 21:37
Post #3412


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.359
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




QUOTE(Avani @ 30 Oct 2017, 18:59)
Nope, nu e  wink.gif
"Cardul de cumpărături" în termeni bancari nu există. E marketing ca să înțelegi că banca vrea să îl folosești doar la cumpărături și nu să scoți cash de pe el. Ăsta e și unul din motivele pentru care de exemplu, majoritatea băncilor nu te lasă să scoți 100% cash de pe un card de credit / cumpărături.
Cardul de cumpărături este cel mai sigur mijloc de plată, mai sigur decât ar fi banii tăi de pe cardul de debit. De ce? Banii de pe cardul de credit sunt asigurați și aparțin băncii. În caz de fraudă cu cardul, tu nu vei fi păgubit, că nu sunt banii tăi, ci banca va fi păgubită. Toate cardurile de credit sunt asigurate, banii din contul tău curent nu prea.
E sănătos să ai un card de credit, și din prisma rezervărilor online, majoritatea cer card de credit pentru a-ți valida rezervarea.
*


Got it, tenx!


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mars
post 30 Oct 2017, 22:18
Post #3413


meow or never


Group: Moderatori
Posts: 7.257
Joined: 22 January 04




QUOTE(Avani @ 30 Oct 2017, 20:38)
Asta eu nu o înțeleg.
Deși ești foarte mulțumit de serviciile lor, de ce nu ești dispus să plătești mai mult când ceri mai mult? Crezi că toate serviciile alea de care ai beneficiat până acum, s-au făcut/creat/dezvoltat doar  cu un leu de la notificările push?
Înțeleg că ți-au oferit calitate, de ce vrei să îți asumi riscuri suplimentare cu alții, doar că sunt moka?
*



E mai complicata treaba, nu dau detalii. Iar cum si-au facut ei bugetul nu e grija mea, atat timp cat le-a intrat lunar salariul meu in cont (treaba lor daca i-au plimbat si au castigat ceva) si am facut plati cu cardul lor (au incasat comisioane de la comercianti).

Si nu imi asum niciun risc, daca nu imi va placea ceva la noua banca, inchid tot si revin la ING sau ma duc la altii. Am avut conturi si la BCR, BRD, Raiffeisen si Transilvania, niciodata doua in acelasi timp, si, cand a aparut ceva care nu mi-a placut (comision gestiune marit, comision incasare etc.), am inchis si m-am mutat.

La Raiffeisen am inchis tot acum vreo zece ani doar pentru ca, atunci cand am vrut sa scot cash, pentru ca erau POS-urile din Cora blocate si ATM-ul lor la fel, la ghiseu m-au luat cu actualizarea datelor, cand sotia ma astepta cu cumparaturile la casa. In cinci minute aveam cardul taiat in doua si toti banii in buzunar. Free as a bird, actualiza-si-ar atitudinea smile.gif!


--------------------
Mercedes-AMG A 35 (2023)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lex Luthor
post 30 Oct 2017, 22:23
Post #3414


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.112
Joined: 25 April 05




ING e o banca foarte lacoma. In ultimul timp au crescut comisooanele cu nesimtire. In cca 1 an comisionul pentru contul curent de PF aproape s-a triplat. Nu mai vorbesc de contul in Euro care nu avea niciun comision de administrare si acum are 2 EUR/luna. La PJ nu mai vorbesc. A crescut ca painea calda peste noapte, de la 10 la 25 lei. Asta in conditiile in care nu au oferit nimic in plus.

Nu mai vorbesc de japca de la cursul valutar, de ex. cand platesti cu Paypal. Au curs de sta mata in coada.
Mi s-a intamplat acum cateva saptamani sa comand ceva in China. Nu era o suma mare, cca 15 $. Am platit prin Paypal si imediat dupa ce am platit mi-am dat seama ca gresisem ceva in comanda. Am anulat comanda, vanzatorul mi-a rambursat banii inapoi in paypal in aceeasi zi. Cu toate acestea pe extrasul de cont era o diferenta intre suma platita si suma incasata prin Paypal (aceeasi 15$) de cca 4 RON. Deci la cca 50 si ceva RON care au plecat si s-au intors in acceasi zi banca a gasit de cuvinta sa-si ia 4 RON.

Asa cum Vlad zicea ca nu ar recomada BRD nici dusmanilor, nici eu nu recomand ING.

Daca inainte ii consideram una din cele mai OK banci, acum nu mai sunt asa.
Problema este insa ca toate bancile si-au crecut comisioanele foarte mult si este greu de ales.


--------------------
---- ---- ----
---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
centurion
post 30 Oct 2017, 22:42
Post #3415


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.043
Joined: 8 September 12




Incercati si Unicredit.


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meganus_bicorpus
post 31 Oct 2017, 08:08
Post #3416


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.666
Joined: 2 November 07
From: Bucuresti si inca vreo 3 orase




Pana la urma am fost la ING si am acceptat noul contract, sper sa fiu si anul acesta la fel de multumit de ei , asa cum am fost anul trecut.
pacat ca nu mai este valabila oferta initiala, era best deal!


--------------------
renault Megane Bicorp/ Laguna III 2004 Dynamique / 2015 Black Edition+ 1,5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 31 Oct 2017, 08:14
Post #3417


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




ING FTW!
@Lex Luthor diferenta aia vine din cursurile valutare diferite practicate de PayPal. Ai paltit 4RON pt conversia RON-EUR-RON.


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luck33ro
post 31 Oct 2017, 08:51
Post #3418


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.720
Joined: 8 March 06




QUOTE(centurion @ 30 Oct 2017, 23:42)
Incercati si Unicredit.
*


coffee_spitsk.gif


--------------------
*** ** ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dandobre
post 1 Nov 2017, 21:34
Post #3419


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.120
Joined: 3 August 12
From: Ilfov




QUOTE(dandobre @ 30 Oct 2017, 08:27)
Update
Am fost in service și nu i-au găsit nimic la diagnoza, făcut test în mers, totul în parametrii.
Singura problema ar fi bateria care este un pic descărcată și mi-au propus înlocuirea ei sau punerea pe redresor dar am refuzat. Sunt sigur că nu este de la baterie cu este cel mai probabil vreun senzor buclucaș.
Rămâne de văzut
*


Update la update:
După ce am plecat din service m-a lăsat din nou în drum după câteva ore, în fața la Auto Marcu's. Am reușit să o împing până la service ul de după colț, unde s-au chinuit băieții sa o pornească vreo 15 minute, inclusiv cu spray, fără succes. Apoi au pus laptopul pe ea, moment în care a luat o la sfert ohmy.gif . Bineînțeles că n-au găsit erori și nici vreo explicație sau diagnostic și am plecat frustrat hotărât să-i dau foc. Cu ultimii nervi rămași intacți radmasa.gif , am comandat o p pompa de benzina pe care am montat o azi singur după un tutorial pe YouTube, sperând că ea sa fie cauza.
Deocamdată merge, sa vedem acum pentru cat timp.


--------------------
Ford, Suzuki Focus 3 combi, SxCross 2016, 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luck33ro
post 1 Nov 2017, 21:52
Post #3420


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.720
Joined: 8 March 06




Care din nemuritoare ? tongue.gif


--------------------
*** ** ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
149 Pages « < 112 113 114 115 116 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

3 User(s) are reading this topic (3 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th April 2024 - 13:39
Dacia