Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

Zona financiara (by Valutar360 - curs valutar)
Curs Valutar Ultimele stiri financiare
Euro 4.9745 Un pas inainte – credite pentru taximetristi,
In ceea ce priveste contractarea unui imprumut, situatia taximetristilor este una delicata, deoarece sunt inca banci care nu acorda credite acestei categorii de solicitanti sau banci care accepta taximetristii numai in calitate de persoane fizice autorizate.Pentru a solicita un credit la una din...(citeste)
Dolar 4.5878
17 Pages « < 15 16 17 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Ce facem cu banii, a trecut criza?

SandelBS
post 8 May 2024, 09:03
Post #481


Membru autentic


Group: Members
Posts: 952
Joined: 5 December 09




QUOTE(Bicicleta galbena @ 6 May 2024, 14:36)


"Toți cei care au ratat intrările în Bitcoin, care nu au fost convinși de evoluția Bitcoin, vor intra. Oamenii, planeta, au intenția de a cumpăra la vârfuri. 100.000 de dolari va fi un prag psihologic, ca 10.000 de dolari."


Cumparati acum, nu ratati ocazia!  icon_mrgreen.gif

*



Mai urlau unii in imobiliare prin 2007, cumparati ca ajunge mp la 10000 EUR in popesti Leordeni s-apoi s-au mai taiat din zerouri.

Un fundament are el de zice asta si nu e greu de intuit. Toti asteapta scaderea dobanzilor de la americani ceea ce va duce la mai multi bani in piata, exact ce s-a intamplat in 2020 sau 21 fix cand a luat amploare bitcoin si acu se va intampla la fel, pt ca-s multi idioti care nu mai au rabdare sa citeasca ce s-a intamplat in '87, ce sa mai zic de bula olandeza a lalelelor din sec XVII.


--------------------
Renault Koleos 2013, 2.0 dci 173 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 8 May 2024, 10:00
Post #482


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.992
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Nu e pe aproape momentul cand o sa ajunga la maxim nr de bitcoini din circulatie? Deja am inteles ca minatul de bitcoini nu maie profitabil daca nu furi curent. Daca nu mineaza nimeni, cum mai faci tranzactiile? Daca nu se dau bitcoini ca sunt toi detinuti, cine mai mineaza si de ce?

This post has been edited by einstein1984: 8 May 2024, 10:43


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SandelBS
post 8 May 2024, 10:49
Post #483


Membru autentic


Group: Members
Posts: 952
Joined: 5 December 09




Sunt 2 chestiuni diferite, poate cea mai simpla comparatie e cu un autograf de la unu mort, n-are cum sa dea altele, dar asta nu inseamna ca pretul nu va creste pe "bursa" autografelor. Sau daca tot suntem la monede, cu siguranta monede ale imperiului roman nu se mai emit, dar pretul variaza.

Ce zici tu tehnic asa o fi, am mai auzit asta de la un coleg fanatic cu crypto, insa pentru mine valoarea lor este 0, macar bulbul de lalea avea o valoarea intrinseca, iesea o lalea mai tarziu.

Pe bursa insa cat vor exista idioti si bani multi in piata, prostiile astea de produse or sa aiba succes, Problema o sa fie si mai mare cu produsele derivate avand ca suport crypto.


--------------------
Renault Koleos 2013, 2.0 dci 173 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
medelin
post 8 May 2024, 12:15
Post #484


Membru autentic


Group: Members
Posts: 389
Joined: 23 May 10




QUOTE(einstein1984 @ 8 May 2024, 11:00)
Deja am inteles ca minatul de bitcoini nu maie profitabil daca nu furi curent. Daca nu mineaza nimeni, cum mai faci tranzactiile? Daca nu se dau bitcoini ca sunt toi detinuti, cine mai mineaza si de ce?
*



Cand minarea scade, numarul monedelor de pe piata, la vanzare, scade, ceea ce duce la cresterea cererii. Cerere mai mare, oferta mica=cresterea pretului. Asta se intampla mereu dupa halving.
Crypto de cumparat a fost asta vara cand toate au fost jos, acum e de vandut. Facand asa am avut +600% pe unele proiecte.

Nu exista curent scump la mining, ci doar vanzare la momente nepotrivite.

<span class='edit'>8 May 2024, 13:36:</span>
QUOTE(SandelBS @ 8 May 2024, 11:49)
insa pentru mine valoarea lor este 0, macar bulbul de lalea avea o valoarea intrinseca, iesea o lalea mai tarziu.

*



Pai nu trebuie sa aiba valoare ci sa faci bani! Nu cumpara nimeni crypto de colectie. Toti vrem sa facem bani.
Asa stateam eu departe de memecoinuri si investeam doar in ce credeam ca are utilitate. Si am pierdut muult.

This post has been edited by medelin: 8 May 2024, 12:37


--------------------
tractor u650, dacia 1300 1971 - b 22 auz 7-B-798
Chiar existand tractorul,plugul il trag cu inima!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SandelBS
post 8 May 2024, 12:55
Post #485


Membru autentic


Group: Members
Posts: 952
Joined: 5 December 09




QUOTE(medelin @ 8 May 2024, 12:15)


<span class='edit'>8 May 2024, 13:36:</span>
Pai nu trebuie sa aiba valoare ci sa faci bani! Nu cumpara nimeni crypto de colectie. Toti vrem sa facem bani.
Asa stateam eu departe de memecoinuri si investeam doar in ce credeam ca are utilitate. Si am pierdut muult.
*



Depinde de profilul de risc al fiecaruia. Normal ca nu le colectionezi, insa n-am dat degeaba exemplul cu lalelele. Nu e ca o actiune care in caz de faliment mai obtii ceva dupa lichidarea tuturor activelor sau ca o moneda unde un guvern poate interveni prin diverse mijloace sa ii creasca valoarea.

Observ la fanii crypto cam acelasi discurs, eu iti doresc succes si sa faci bani cati vrei.
Din pacate pentru mine am trecut prin pierderi bani pe produse derivate desi stiam cum functioneaza si mecanismele lor si daca la inceput am fost pe plus mult mai mult decat din actiuni cand a fost ziua Z...aia a fost. Si am studiat tot ce e de studiat legat de burse atat la facultate cat si in regim propriu si consider ca e cam riscant cu crypto si nefiind un produs reglementat si avand ceva la baza pt mine e 0. DAr asta nu inseamna ca altii nu pot castiga, pana la urma nu e ceva ilegal ca din droguri.


--------------------
Renault Koleos 2013, 2.0 dci 173 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 8 May 2024, 13:01
Post #486


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.241
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




QUOTE(SandelBS @ 8 May 2024, 12:55)
pana la urma nu e ceva ilegal ca din droguri.
*


Exact, guma turbo a fost intotdeauna legala


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 8 May 2024, 13:12
Post #487


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.992
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




QUOTE(medelin @ 8 May 2024, 12:15)


Nu exista curent scump la mining, ci doar vanzare la momente nepotrivite.


*


minarea e una, valoarea detinerii e alta. Mai rar sa se inchida bursa ca nu e curent la server....


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
medelin
post 8 May 2024, 13:41
Post #488


Membru autentic


Group: Members
Posts: 389
Joined: 23 May 10




Nu stiu bursa, dar crypto sigur n-o sa moara din lipsa de curent.
E atata mining pe lumea asta ca n-ai cum sa le scoti din priza pe toate. E ca la torenti, sau la dc++.


--------------------
tractor u650, dacia 1300 1971 - b 22 auz 7-B-798
Chiar existand tractorul,plugul il trag cu inima!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
17 Pages « < 15 16 17
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 23rd May 2024 - 20:10
Dacia