Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

63 Pages « < 60 61 62 63 > 
Reply to this topicStart new topic

Outline · [ Standard ] · Linear+

Logan 1.0 TCe GPL, SL BlueLine

patraulea100
post 20 Apr 2022, 17:04
Post #1831


Membru incepator


Group: Members
Posts: 27
Joined: 8 August 06




AmunDei, poti sa-mi spui te rog daca ai putut asista la revizie (camera video0? Ce tip de ulei Castrol au bagat ? Intreb pt ca si eu urmeaza sa ajung luna viitoare la prima revizie (1.0 TCE) si mi-au spus ca nu pot sa vad ce fac. Mi-e teama ca pun un ulei lesinat, dar la fel ca tine, beneficiez de cei 5 ani revizii gratuite prin finantarea aia RCI. Si aici e o mica teapa, pt ca la prima revizie ai ulei+filtru+1 filtru gaz doar.REstul se plateste,daca vrei. Tu la prima revizie ai schimbat doar uleiul+filtrul+ filtru gaz? Eu ma gandeam sa schimb si pe cele de aer si habitaclu, pe care le cumpar separat si o sa ma duc intr-un service normal. Preturile REnault/Dacia sunt ft.mari si la piese si la manopera. Filtrele GPL nu depasesc 20-30 lei (amandoua) pe net sau la un magazin mai mare, dar la ei sunt de 4 -5 ori mai scumpe. La fel si celelalte filtre.

<span class='edit'>20 Apr 2022, 18:09:</span>
QUOTE(rue @ 11 Apr 2022, 22:52)
Acel pachet vine doar cu finanțare. Dobânzile lor sunt jalnice.
Și la 50% avans ai DAE măricel din cauza celor 69 lei lunari. Orice rata sub 690 lei înseamnă că ești plecat axat cu 10% lunar din rata plătită.
*


Nu toate sunt asa. Eu am dat 50%avans si rata e fixa pe 3 ani. Iar bani in plus, fata de suma initiala care trebuie rambursata, platesc 2.100. Consider ca e mai mult decat bine pt unimprumut de circa 31.000 lei, pe 3 ani.

This post has been edited by patraulea100: 20 Apr 2022, 17:13


--------------------
DACIA LOGAN 2006 PREFERANCE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rue
post 21 Apr 2022, 07:47
Post #1832


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.579
Joined: 18 September 05
From: Internet




Din cate tin minte, costul pachetului de revizii si garantie extinsa se cumuleaza in pretul final, peste pretul masinii, se imparte aproape la 2, prima jumatate fiind avans si la suma ramasa se aplica 0% dobanda, dar lunar ai acele costuri de asigurare si comisionul 69 lei pe 36 luni = 2484 lei extra de platit.
Nimic nu e gratuit, doar este oferit intr-un pachet asumat de cumparator, scris cu multe litere mici in subsol.


--------------------
former Dacia Logan 2006 1.4 mpi Laureate Plus - RUE
Dacia Logan 2021 100 TCE Eco G, Comfort
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AmunDei
post 21 Apr 2022, 17:47
Post #1833


Fără turbo viața e pustiu...


Group: Members
Posts: 1.985
Joined: 8 June 07
From: Cucuveieni Deal




Da, costul pachetelor se aduna peste pretul masinii. Nu am hartiile la indemana, scrie acolo cat costau exact, daca imi amintesc corect erau vreo 800 euro adunat pachetele. Masina in sine dupa rabla si reduceri a fost vreo 9200, asadar vreo 10000 in total, rotunjit.

QUOTE(patraulea100 @ 20 Apr 2022, 17:04)
AmunDei, poti sa-mi spui te rog daca ai putut asista la revizie (camera video0? Ce tip de  ulei Castrol au bagat ? Intreb pt ca si eu urmeaza sa ajung luna viitoare la prima revizie (1.0 TCE) si mi-au spus ca nu pot sa vad ce fac. Mi-e teama ca pun un ulei lesinat, dar la fel ca tine, beneficiez de cei 5 ani revizii gratuite prin finantarea aia RCI. Si aici e o mica teapa, pt ca la prima revizie ai ulei+filtru+1 filtru gaz doar.REstul se plateste,daca vrei. Tu la prima revizie ai schimbat doar uleiul+filtrul+ filtru gaz? Eu ma gandeam sa schimb si pe cele de aer si habitaclu, pe care le cumpar separat si o sa ma duc intr-un service normal. Preturile REnault/Dacia sunt ft.mari si la piese si la manopera. Filtrele GPL nu depasesc 20-30 lei (amandoua) pe net sau la un magazin mai mare, dar la ei sunt de 4 -5 ori mai scumpe. La fel si celelalte filtre.


Intr-adevar se schimba doar ce e specificat in planul de service cu aceste pachete, chestii extra le platesti din buzunar. Mie mi-au zis ca au pus ulei Castrol. Anul trecut am schimbat doar uleiul+filtrul+ filtru gaz, nu am cerut altceva fiindca abea trecuse de 8000 km.

Anul trecut mi-am facut programare la 8 dimineata si fiindca erau doar uleiul, doua filtre si le-am reclamat zgomotele la curea si AC. Am zis sa astept sa le termine fiindca nu e mare lucru de facut. Rezultat, am plecat de acolo aproape de ora 2PM, asadar m-am invatat minte pt viitor.

Anul asta am facut programare la 11, a durat 45 minute pana mi-au preluat masina fiindca se programeaza multe masini bulk la aceleasi ore (8, 11, 14 etc) si in consecinta cei de la receptie nu faceau fata sa preia clientii veniti toti odata. Tot ei raspundeau si la telefoanele pentru noi programari in timp ce trebuiau de fapt sa preia o masina pentru revizie. Asa ca le-am lasat masina si mi-am vazut de treaba, m-am intors cand m-au sunat ca e gata, pe la ora 15 PM.

This post has been edited by AmunDei: 26 Apr 2022, 12:20


--------------------
Dacia Logan 1.0 TCe GPL 2020
Daewoo Matiz 0.8 Turbo - under construction, AGAIN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
patraulea100
post 26 Apr 2022, 08:28
Post #1834


Membru incepator


Group: Members
Posts: 27
Joined: 8 August 06




Multumesc.


--------------------
DACIA LOGAN 2006 PREFERANCE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
patraulea100
post 27 Apr 2022, 10:08
Post #1835


Membru incepator


Group: Members
Posts: 27
Joined: 8 August 06




Astazi am fost la Serus Chiajna sa intreb de prima revizie si mi-au spus ca e in jur de 800 lei - ulei ,filtru ulei+filtru stare gazoasa. Cum vreau sa schimb si filtrul de habitaclu mai trebuie sa pun aprox 200 lei pt asta!!!!. Il cumpar si ma duc la un service normal.


--------------------
DACIA LOGAN 2006 PREFERANCE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 27 Apr 2022, 10:33
Post #1836


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.775
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




ala d epolen il poti schimba si singur....


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paul_a
post 7 Jul 2022, 13:04
Post #1837


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 7 July 22




Salut,

Va impartasesc si eu experienta avuta, cu celebrul sensor GPL.
Desi este vorba de Clio nu Logan, senzorul este la fel.
Inainte sa apara mesajul "Verifica injectia GPL" se intrerupea alimentarea cu gaz, cand aceleram peste 2500 rpm, apoi trecea inapoi pe gaz. Atunci am banuit ca este gazul prost, pentru ca am alimentat din alta parte. Si intr-adevar, dupa ce am alimentat din alta parte problema a disparut...
Dar surpriza, dupa cca. 1 sptamana a aparut problema cu senzorul.
De aici, programare la service etc. problema a fost rezolvata.

Ce nu inteleg este faptul ca senzorul nu a fost inlocuit este acelasi, iar cand am cerut ceva expilcatii mi s-a spus ca a fost o problema cu senzorul, ca a fost "un lot cu probleme" huh.gif


--------------------
Renault Clio V TCE 1.0 ECO-G 2021
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
claudiu.t
post 9 Jul 2022, 17:48
Post #1838


Membru


Group: Members
Posts: 187
Joined: 19 February 20
From: București




Cat a durat pana ti-au schimbat senzorul? si cand a fost asta? ce luna


--------------------
Logan Stepway 1.0 TCE ECO-G 2020
Romani 15.1 Datori suntem noi cei tari să purtăm slăbiciunile celor neputincioși și să nu căutăm plăcerea noastră + 15.2
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paul_a
post 10 Jul 2022, 16:01
Post #1839


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 7 July 22




Tocmai asta este, senzorul nu a fost schimbat.
Legat de cat a durat:
1 ora prima data la constatare unde au zis ca problema este senzorul;
9 zile aprovizionarea senzorului;
2 ore remedierea defectului;


--------------------
Renault Clio V TCE 1.0 ECO-G 2021
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Cosmin 87
post 28 Jul 2022, 16:41
Post #1840


Membru incepator


Group: Members
Posts: 16
Joined: 10 January 21




Așa arată bujiile după 30000km

28 Jul 2022, 16:42:
QUOTE(Cosmin 87 @ 28 Jul 2022, 16:41)
Așa arată bujiile după 30000km
*




28 Jul 2022, 16:45:
Acestea le-am comandat
165ron

This post has been edited by Cosmin 87: 28 Jul 2022, 16:45

Attached thumbnail(s)
IMG_20220727_113506.jpg ( Size: 2.86mb ) Number of downloads: 840
IMG_20220727_114154.jpg ( Size: 2.73mb ) Number of downloads: 844
IMG_20220728_174332.jpg ( Size: 4.28mb ) Number of downloads: 836


--------------------
Dacia Logan Stepway 2020 /1.0 Tce Gpl
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ovidiu85
post 31 Jul 2022, 16:11
Post #1841


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 23 July 20




Buna ziua! Am o problema cu GPL-ul...cand ploua sau merg la spalatorie nu mai trece pe GPL. Dupa un timp(cateva minute vara) si cateva zile iarna trece iar pe GPL. Masina este LOGAN 2 1.0 TCE+GPL din fabrica. Cei de la service au schimbat tot cablajul motor, senzor de gaz si calculatorul de gaz, dar in zadar. Masina procedeaza la fel. Pe clip da eroarea DTC161216(Tensiune circuit sub limita alimentare calculator gaz). Problema persista din februarie 2022 iar cei din service DAPEROM Pitesti sunt depasiti de situatie nestiind sa o rezolve. Aveti vreo idee cum s-ar putea rezolva? Poate ajuta si urmatorul aspect...acum cateva zile a dat eroarea: Rateu in combustie cilindru 2 in gaz....(martor poluare a clipit si s-a aprins martor multifunctional). Orice sfat este binevenit!


--------------------
Logan Stepway 2020 - Ag 02 gri
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
torquemada
post 31 Jul 2022, 16:31
Post #1842


torquemada


Group: Members
Posts: 1.875
Joined: 17 January 05
From: Bucuresti




Pe clip da eroarea DTC161216(Tensiune circuit sub limita alimentare calculator gaz).

Greșit.

Sursa de tensiune de 5V din calculatorul GPL raportează tensiune sub minimul specificat.


--------------------
DACIA Logan II 2012 / 0.9 TCe Laureate - B-xxx-xxx
Există două feluri de oameni:
1 - Cei care pot extrapola din date incomplete
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ovidiu85
post 31 Jul 2022, 16:57
Post #1843


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 23 July 20




nu inteleg. Te rog sa detaliezi. Ideea este ca atunci cand nu merge pe GPL, scoate un tiuit intermitent si in CLIP ramane aceasta eroare...

31 Jul 2022, 18:03:
vrei sa spui ca absolut toate calculatoarele GPL dau aceasta eroare? Din ce am observat nu dau aceasta eroare si inainte de problema nu aveam aceasta eroare pe CLIP

This post has been edited by Ovidiu85: 31 Jul 2022, 17:03


--------------------
Logan Stepway 2020 - Ag 02 gri
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AmunDei
post 4 Aug 2022, 10:45
Post #1844


Fără turbo viața e pustiu...


Group: Members
Posts: 1.985
Joined: 8 June 07
From: Cucuveieni Deal




QUOTE(Ovidiu85 @ 31 Jul 2022, 16:11)
Buna ziua! Am o problema cu GPL-ul...cand ploua sau merg la spalatorie nu mai trece pe GPL. Dupa un timp(cateva minute vara) si cateva zile iarna trece iar pe GPL.

Eu am observat ca dupa ploaie sau dupa spalare (amplificat dupa spalare) gasesc balta in zona bateriei/cutiei sigurante. Si fix langa baterie in dreapta e calculatorul de GPL. Nu am avut probleme din cauza asta dar ca sa nu se mai intample, am montat niste bucati de cheder din acela universal pe lateralele capotei si nu mai intra deloc apa acolo.
DSC_0649.JPG ( Size: 915.59k ) Number of downloads: 735

Poate la tine se intampla ceva din cauza umezelii ce ajunge pe acolo si ECU GPL intra in protectie sau ceva de gen.
Ca ar fi trebuit sa aiba solutia asta de fabrica, in special fiindca e o zona predispusa la asa ceva, e cu totul alta discutie.

This post has been edited by AmunDei: 4 Aug 2022, 11:23


--------------------
Dacia Logan 1.0 TCe GPL 2020
Daewoo Matiz 0.8 Turbo - under construction, AGAIN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy_ACS
post 4 Aug 2022, 13:06
Post #1845


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.271
Joined: 19 July 04
From: Craiova




@Cosmin 87 - care este codul bujiilor, ca din poze nu imi dau seama exact? Ai pus exact ca cele originale?
Eventual lasa un link de unde le-ai comandat.


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Cosmin 87
post 4 Aug 2022, 14:54
Post #1846


Membru incepator


Group: Members
Posts: 16
Joined: 10 January 21






--------------------
Dacia Logan Stepway 2020 /1.0 Tce Gpl
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
torquemada
post 4 Aug 2022, 15:17
Post #1847


torquemada


Group: Members
Posts: 1.875
Joined: 17 January 05
From: Bucuresti




Apă ajunge acolo la orice Logan II. La cele cu GPL nu e nicio șmecherie, calculatorul LR are mufa sus, cam greu să intre apa în staționare.

La el problema e că sursa internă(din calculatorul GPL) de 5V are probleme, cum a schimbat calculatorul rezultă că are o problemă cu ceva de pe craca de 5V a instalației GPL, nu cu cablajul motor (benzină).


--------------------
DACIA Logan II 2012 / 0.9 TCe Laureate - B-xxx-xxx
Există două feluri de oameni:
1 - Cei care pot extrapola din date incomplete
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dom Vasi
post 6 Nov 2022, 03:40
Post #1848


Membru incepator


Group: Members
Posts: 28
Joined: 5 November 22




QUOTE(eaglemaster80 @ 11 Apr 2021, 17:37)
Revizia a fost facuta conform planului de revizie de pe contul myDacia .
*


Incearca si tu sa schimbi mai repede filtrele si uleiul de motor. Un schimb intermediar facut acasa la 15.000 sau la un mecanic sau service de cartier nu strica.
Folosesti acelasi ulei si filtre de ulei si aer motor care ti l-a pus in service unde ai facut revizia.


--------------------
Dacia Logan Ambiance 1,5dci 65cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ovidiu85
post 25 Nov 2022, 23:24
Post #1849


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 23 July 20




Salut! Cred că am rezolvat cu gpl-ul pe ploaie.
Mi-a reparat un fir care pe instalația electrică ce vine de la butelia gpl spre motor. Problema este că nu vor să schimbe tot cablul pe garanție. Cei din service nu vor să schimbe cablul deoarece nu-i lăsa Dacia. Au spus că dacă inadirea cablului este la mai puțin de 5 centimetri de mufa, îl vor schimba. Ce părere aveți? Mașina este în garanție inca 3 ani


--------------------
Logan Stepway 2020 - Ag 02 gri
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AmunDei
post 29 Nov 2022, 11:12
Post #1850


Fără turbo viața e pustiu...


Group: Members
Posts: 1.985
Joined: 8 June 07
From: Cucuveieni Deal




Un cablu inadit cum trebuie nu merge cu nimic mai prost decat un cablu intreg (cat de bine s-a facut operatiunea, e partea a doua). Din punctul meu de vedere e ok.


--------------------
Dacia Logan 1.0 TCe GPL 2020
Daewoo Matiz 0.8 Turbo - under construction, AGAIN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AmunDei
post 5 Feb 2023, 15:48
Post #1851


Fără turbo viața e pustiu...


Group: Members
Posts: 1.985
Joined: 8 June 07
From: Cucuveieni Deal




Masinile mele sunt in general magnet de lovituri/zgarieturi adunate doar stand obisnuit in parcarile de resedinta. Pe alea superficiale am invatat sa le ignor, iar Matizului oricum ii trebuie un overhaul complet, dar la Logan, ca e mai noua asa, va intreb, cum rezolv prostia asta in regim propriu fara sa aplic metoda "pune un sticker peste, uita de ea"?

E o lovitura ca si cum ai fi dat in ea cu un obiect contondent gen cap de surubelnita. E dat cu destula forta fiindca se vede cum efectiv a perforat stratul de vopsea/lac/ce-o fi acolo si in plus de jur imprejur vopseaua a crapat si e putin infundata tabla.

Langa masina era ceva bucata mare de os de animal, ori cineva s-a jucat prin parcare aruncand oase de colo colo, ori a dat intentionat cu ceva in masina (posibil chiar cu acel os, ca sa mentinem teoriile dubioase).

Hit.jpg ( Size: 2.4mb ) Number of downloads: 407


This post has been edited by AmunDei: 5 Feb 2023, 15:49


--------------------
Dacia Logan 1.0 TCe GPL 2020
Daewoo Matiz 0.8 Turbo - under construction, AGAIN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin1983
post 5 Feb 2023, 20:49
Post #1852


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.578
Joined: 3 July 06
From: Bucuresti-Rahova




curatat, spalat, punctat cu putina vopsea neagra sau oja.
pentru reparatie iti trebuie chit acolo si intram in alta sfera smile.gif


--------------------
Renault Megane1- -Sisteme electronice de securitate
"Pe zi ce trece, prostii fac progrese, devin si mai prosti!" C. Vadim Tudor
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy_ACS
post 6 Feb 2023, 08:27
Post #1853


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.271
Joined: 19 July 04
From: Craiova




Indreptare cu ventuze plus polish. Daca inca se mai vede deranjant zona unde e vopseaua sarita poti lua un punctator cu codul vopselei tale, dai putin, apoi iar polish.
Ma gandesc ca cu 100 de lei si ceva drumuri/timp pierdut sa repari decent problema.


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bgdrenault
post 6 Feb 2023, 08:34
Post #1854


bgd


Group: Members
Posts: 3.291
Joined: 4 February 07
From: Piatra Neamt




daca ai ventuze la belele, da cu putina vopsea si las-o asa.
Parca aveai casco? Adunale si te hotarasti si faci mai multe lemente odata si gata.
Cu meltenii nu ai ce sa faci. Si nu s doar la romani., stai linistit


--------------------
Megane Sedan 1,33 140 CP 2019 Intens - XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AmunDei
post 6 Feb 2023, 11:40
Post #1855


Fără turbo viața e pustiu...


Group: Members
Posts: 1.985
Joined: 8 June 07
From: Cucuveieni Deal




Problema e ca zona alba din mijlocul portiunii incercuite nu e doar zgarietura, s-a facut efectiv o mica adancitura in aripa. Asadar in mod normal reparatia ar fi cu chit ca sa umpli acea adancitura intai.

Casco nu i-am mai facut din cauza cresterilor de pret de la anul 2 la anul 3 ce au depasit orice urma de bun simt (+70% cea mai "rezonabila" crestere, urcand pana la +150% la alti asiguratori, in conditiile in care valoarea asigurata scazuse de la 9000 la 8000 euro).

M-am documentat putin, in principiu cred ca indrept zona aia putin cu ventuza si pana la o reparatie cu chit macar maschez gaura cu ceva sticker autocolant.

This post has been edited by AmunDei: 6 Feb 2023, 11:40


--------------------
Dacia Logan 1.0 TCe GPL 2020
Daewoo Matiz 0.8 Turbo - under construction, AGAIN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 6 Feb 2023, 12:00
Post #1856


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.775
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Vad vopseaua crapata pe acolo ar trebui curatat si dat cu vopsea, altfel se umfla de sub vopsea


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 6 Feb 2023, 13:44
Post #1857


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.211
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




QUOTE(AmunDei @ 5 Feb 2023, 15:48)

E o lovitura ca si cum ai fi dat in ea cu un obiect contondent gen cap de surubelnita.
*



As zice pedala de bicicleta.

Eu am pe a mea un set de 3 indoituri aparute deodata azi-vara. Una mai mare pe aripa spate, si doua mai mici pe usa spate. Io sincer, cred ca un trotinetist si-a dat-o. Nu cred ca avea casca, nu e nici o zgarietura.


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AmunDei
post 6 Feb 2023, 13:59
Post #1858


Fără turbo viața e pustiu...


Group: Members
Posts: 1.985
Joined: 8 June 07
From: Cucuveieni Deal




Acum ca zici, trotineta/bicicleta ar fi cea mai mare probabilitate. M-am chiorat mai atent la zona si indoitura tablei in zona respectiva e suficient de subtila incat sa nu-mi pese de ea, asa ca probabil o sa caut doar sa maschez acea mica gaura.


--------------------
Dacia Logan 1.0 TCe GPL 2020
Daewoo Matiz 0.8 Turbo - under construction, AGAIN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatabobu
post 7 Feb 2023, 02:40
Post #1859


membru


Group: Members
Posts: 4.518
Joined: 14 September 04
From: Bucuresti




Tine si tu in torpedou o sticluta de lac transparent de unghii.


--------------------
DACIA 1300 1995
Scurgere de ulei? Care scurgere de ulei??? Balta aia de sub masina e sudoarea hergheliei de cai putere...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bmwh548
post 7 Feb 2023, 16:50
Post #1860


Membru cu insomnii


Group: Members
Posts: 1.943
Joined: 27 March 08
From: Iasi




M-as foarte mira sa gasesti ventuza capabila sa indrepte tabla fix in zona aia si sa nu traga intai vopseaua de pe aripa. E fix pe portiunea unde tabla e ambutisata ca sa-i ofere rigiditate. Mai degraba dai jos carenajul si vezi daca poti sa impingi din spate (nu stiu daca e dublata tabla acolo).


--------------------
- - - - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
63 Pages « < 60 61 62 63 >
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 08:51
Dacia