Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

VOCEA CLIENTULUI, ....are rost sa-i sunam?

costin02
post 11 Jul 2022, 20:07
Post #31


Membru incepator


Group: Members
Posts: 57
Joined: 9 November 02




Mulțumesc pentru răspuns, Einstein! Chiar numai am cuvinte și oricum, orice as spune, nu întrece cretinismul cugetarii neamțului, Statul A Eșuat! Aici, nici Iisus Hristos nu ar mai face lumină, l-ar crucifica din nou!
Îmi vine in minte bancul ăla cu romanul ieșit din camera de izolare senzoriala:
... Să-mi bag, ce m-am plictisit...!
-Cum sa te plictisești, mai omule?....Ai avut două bile!
-Care două neamule? Una am pierdut-o și pe a doua am stricat-o!!!
Nici dacă s-ar alinia astrele și nici dacă s-ar varsa aici cornul abundenței, nu avem toate resursele sa facem treaba treabă! Tara smecheriei, tara celor legate cu sarma de tatăl meșterilor rupti in cur și găuriti in buzunare, dar cu un orgoliu nemăsurat! Vi-l amintiți pe Băsescu cu-Ungaria (Europa, in nota mea) să-și vadă de treaba ei?! Pai își cam vede, face mașini, cercetează, inovează, muncește și le trimite aici într-o gaură neagră! Le pierdem sau le stricam?

This post has been edited by costin02: 11 Jul 2022, 20:13


--------------------
Renault Captur 2022/Phev Zen - CT-01-***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Vasile Pop
post 15 May 2023, 08:45
Post #32


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 15 May 23




Salut !
Apropo de vocea clientului, cred ca este inutila.
Am sunat in legatura cu termen de livrare pentru piese de schimb (de o luna si jumatate inca nu am primit termen de livrare pentru piese)
Masina avea mai putin de trei ani de la data inmatricularii, la date intrarii in service
Raspunsul celor de la vocea clientului a fost ca au luat nota de sesizare si au transmis mai departe pentru urgentare si cam atat

De ce fabrica masini daca nu au piese sau macar sa te informeze la data cumpararii ca daca se strica masina este problema ta


--------------------
Megane berlina 2019 - MS15VDA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
zoliasi
post 13 Jun 2023, 06:28
Post #33


Membru incepator


Group: Members
Posts: 35
Joined: 7 August 08




Eu zic ca v.c. face treaba.
Ce am rezolvat eu:
Dealerii sunt cam smecheri,cand iei o masina noua,pe oferta iti baga si un pachet ce contine covorase(inclusiv cel din portbagaj) si trusa de securitate auto(doar asta e peste 300 lei).
Am cerut dealerului sa scoata acest pachet din oferta,fiind trecute ca accesorii,deci nefiind obligatorii.Eu doream sa iau alt tip de covorase.Replica dealerului:nu se poate.
Am contactat atunci v.c. care in 2 zile a rezolvat problema.Am putut sa iau masina fara acele accesorii.
2 dealeri din Iasi aveau acelasi tip de oferta,deci cred ca e o chestie generalizata.


--------------------
Renault Austral 2023 Echilibratu'
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 23rd April 2024 - 19:54
Dacia