Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

42 Pages « < 5 6 7 8 9 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

[Bucuresti] Serus, Bld. Timisoara 60E, Sector 6

enemi
post 22 Apr 2008, 05:41
Post #181


doar membru


Group: Members
Posts: 132
Joined: 5 September 05
From: Bucuresti




Masina e programata miercuri la 15.00 pentru revizia de 10.000, la centrul din Bd. Timisoara. Desi sunt suficiente pareri negative legate de activitatea de service a Serus, m-am hotarat sa le dau o sansa, mai ales ca masina e luata de la ei. O sa revin cu detalii legate de cum s-au desfasurat lucrurile. Daca nu se achita OK de treaba, o sa merg si eu la alt service. Am de gand sa utilizez si faimosul card RRo-BRD.


--------------------
Renault Megane Bicorp 2007 Extreme 1.5dci 78kW
"Don't steal! Goverment hates competition..."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
OVIDIUS
post 22 Apr 2008, 08:02
Post #182


bogat în valori simple


Group: Members
Posts: 1.719
Joined: 14 February 05
From: Orasu' lui Bucur




Fara nici o suparare, am luat o piatra aruncata de un TIR pe faimoasa noastra centura plina de gropi si praf care s-a nimerit exact in proiectorul stanga (daca ma chinuiam si nu-l nimeream eu cu piatra), s-a spart geamul si m-am dus sa-l schimb la Serus Chitila (cel de pe linia de centura, Militari). Au inteles ca nu e nevoie de programare pentru asa ceva, m-au rezolvat intr-o ora, cu tot cu ridicat pe elevator, fiind mai dificil de schimbat decat credeam eu. Service-ul e nou, curat, muuult mai mult spatiu decat in B-dul Timisoara, in timp ce-ti umbla ei la masina poti sa te benoclezi cu jind la o Laguna III...
Asa ca, despre noul Serus Chitila, numai de bine. Deocamdata.


--------------------
Renault Laguna 2.0 T 2007 / Dinamique + Twingo 1.2 16v 2004
Chiar si ziua de luni poate aduce minuni...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UXE
post 22 Apr 2008, 08:29
Post #183


Modelator


Group: Members
Posts: 6.730
Joined: 21 June 06
From: Bucuresti




QUOTE(enemi @ 22 Apr 2008, 06:41)
Masina e programata miercuri la 15.00 pentru revizia de 10.000, la centrul din Bd. Timisoara. Desi sunt suficiente pareri negative legate de activitatea de service a Serus, m-am hotarat sa le dau o sansa, mai ales ca masina e luata de la ei. O sa revin cu detalii legate de cum s-au desfasurat lucrurile. Daca nu se achita OK de treaba, o sa merg si eu la alt service. Am de gand sa utilizez si faimosul card RRo-BRD.
*



OFF
atunci sunt programat si eu ..tot maine la ora 3 ptr revizie smile.gif si tot pe Timisoara smile.gif

This post has been edited by UXE: 22 Apr 2008, 08:30


--------------------
Renault Symbol 2006 1.4 8v - UXE
Subaru Forester 2.5 XT - 230 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 22 Apr 2008, 08:37
Post #184


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




mai ales ca masina e luata de la ei. O sa revin cu detalii legate de cum s-au desfasurat lucrurile. Daca nu se achita OK de treaba, o sa merg si eu la alt service. Am de gand sa utilizez si faimosul card RRo-BRD.
*

[/quote]
Ce legatura are achizitia cu revizia? Eu am luat-o de la Ipso si sincer, nu stiu unde este service-ul lor! Sunt calator prin alte service-uri Renault!
Esti liber sa te duci in orice service!


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corvinarh
post 22 Apr 2008, 18:42
Post #185


Membru autentic


Group: Members
Posts: 684
Joined: 24 November 06




QUOTE(ssilviu @ 21 Apr 2008, 23:44)
Era chiar o minune daca puteai sa vezi peste experienta personala biggrin.gif
*


hai sa radem... se baga si ssilviu ca de obicei...


--------------------
mercedes C 220 CDI 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dragos62
post 22 Apr 2008, 20:02
Post #186


Membru autentic


Group: Members
Posts: 200
Joined: 14 August 07
From: Bucuresti




Am facut eu ieri revizia la Serus si nu am nimic de obiectat in privinta lor in afara unui gest ...umilitor l-as numi eu,mecanicul care sa ocupat de masina in timp ce eu eram in probe cu un alt mecanic ,a scurs uleiu ramas de la schimb intr-un recipient mai mare si l-a ascuns .Frumos si corect era sa ma intrebe nici decum sa-si insuseasca ceva ce eu am platit,fapt ce-a ce ma determinat sa nu-i dau nici o atentie,nici macar multumec nu i-am spus.Ghinionul lui a fost ca eu arem cu sotia care a ramas acolo cat timp eram in proba.


--------------------
Renault Megan Sedan Manager 2007 1,6 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 23 Apr 2008, 10:12
Post #187


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Tarani si nehaliti gasesti in orice service! sad.gif


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corvinarh
post 23 Apr 2008, 12:15
Post #188


Membru autentic


Group: Members
Posts: 684
Joined: 24 November 06




dar ca la serus nu am intalnit... dupa ce mecanicul a AUZIT zgomotul reclamat de mine, seful de atelier si cel de la receptie imi spun ca nu este adevarat... ca nu a auzit nimic... asta, dupa ce m-am intors dupa amiaza si mecanicul respectiv iesise din tura...

si alta faza... cand i-am aratat tipului de la receptie cartea de identitate - dupa ce mi-a facut poze la rotile masinii (225/45/17) - si a vazut ca sunt trecute in carte, solicitand sa mi se faca copie dupa carte si sa ataseze la OR ca sa trimita la RNR, acesta imi replica: DAR CE, IN CARTE ESTE TRECUTA MARCA ROTILOR? ca sa ii pot solicita sa faca el copie dupa carte?

This post has been edited by corvinarh: 23 Apr 2008, 12:20


--------------------
mercedes C 220 CDI 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
enemi
post 23 Apr 2008, 20:21
Post #189


doar membru


Group: Members
Posts: 132
Joined: 5 September 05
From: Bucuresti




Rezolvat revizia de 10 000 Km la Serus. Nimic negativ de semnalat. Intreaga operatiune a durat vreo ora. Fiind programat la ora 15.00, dupa un sfert de ora masina era pe elevator. Baiatul care s-a ocupat de masina era un tip foarte OK. Am avut 10% reducere date de cardul RRO-BRD. Toate piesele au fost de la ei. Preturile mi s-au parut OK, eu avand experienta anterioara cu Toyota Romania, unde chiar te rup la piese si consumabile....


--------------------
Renault Megane Bicorp 2007 Extreme 1.5dci 78kW
"Don't steal! Goverment hates competition..."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IONUT_CRISTEA
post 23 Apr 2008, 21:55
Post #190


Membru incepator


Group: Banned
Posts: 2
Joined: 23 April 08




SALUTARE TUTUROR,
IN LEGATURA CU SERUS-UL DE PE BD. TIMISOARA AM O PARERE EXECRABILA IN CEEA CE-L PRIVESTE PE UN DOMN DE LA VOPSITORIE-TINICHIGERIE(UNUL MIC,PARCA CIUCA E NUMELE,NU L-AM RETINUT EXACT LA CATI NERVI AVEAM)SI IATA DE CE:AM AVUT UN INCIDENT CU UN RENAULT SI DE CUM AM INTRAT PE USA M-A TRIMIS LA NU STIU CE SEDIU NOU DIN CHIAJNA...AM INTELES CA NU AVEA CHEF DE TREABA,ALTFEL NU-MI EXPLIC DE CE M-A EXPEDIAT INSTANTANEU SI AM PLECAT LA CHIAJNA...NU VREAU SA INTRU IN DETALII PREA MULT...AM AJUNS IN CHIAJNA(DUPA CE AM BAJBAIT PRIN CARREFOUR,PT CA DOMNUL ALA MIC MI-A DAT UN BILET CUM SA AJUNG ACOLO SI MI-A INTORS SPATELE...NO COMMENT) SI AICI.... SA NU VA DUCETI NICIODATA ACOLO DACA AVETI NERVII SLABI...ACOLO AM DAT PESTE ALTA "POAMA" CARE A DAT DOVADA DE O NESIMTIRE CRASA...UNUL CARE S-A RECOMANDAT DREPT SEF DE TINICHIGERIE SI VOPSITORIE,STAPAN ABSOLUT,CE SA ZIC,PARCA ERA SERVICE-UL LUI TAC-SU...UNU CARE CU TIGARA IN GURA M-A LUAT LA MISTO...CHIAR NU MAI VREAU SA-MI AMINTESC DE ''EXPERIENTA'' SERUS...UN GUST AMAR,CHIAR SCARBOS...AM RENUNTAT SI PANA LA URMA M-AM DUS LA ALT SERVICE RENAULT,NU DAU NUME,CA AICI E VORBA DE SERUS,SI AM REZOLVAT IN TERMEN SUPER SCURT...SUPER OAMENI,SUPER SERIOSI,NU CA LA SERUS-UL DIN CHIAJNA,PACAT DE BANII BAGATI ACOLO CA OAMENII(AIA DE LA DAUNE,TINICHIGERIE SI VOPSITORIE IN FRUNTE CU ALA CU TIGARA IN GURA)SUNT DE CEA MAI PROASTA CALITATE...REPET,PACAT DE BANII BAGATI ACOLO,CA ARATA SUPER DAR STITI VORBA AIA:AFARA-I VOPSIT GARDU,INAUNTRU LEOPARDU' ... CAM ASTA E SERUS-UL...
DE EVITAT!!!!


--------------------
renault laguna III 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 23 Apr 2008, 22:04
Post #191


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Si de ce tipi la noi? ohmy.gif


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IONUT_CRISTEA
post 23 Apr 2008, 22:14
Post #192


Membru incepator


Group: Banned
Posts: 2
Joined: 23 April 08




nu am tipat la nimeni,mi-am spus decat parerea sau e ceva rau in asta???


--------------------
renault laguna III 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UXE
post 24 Apr 2008, 13:31
Post #193


Modelator


Group: Members
Posts: 6.730
Joined: 21 June 06
From: Bucuresti




QUOTE(IONUT_CRISTEA @ 23 Apr 2008, 23:14)
nu am tipat la nimeni,mi-am spus decat parerea sau e ceva rau in asta???
*




cred ca se refera la faptul ca ai scris cu majuscule


--------------------
Renault Symbol 2006 1.4 8v - UXE
Subaru Forester 2.5 XT - 230 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 24 Apr 2008, 19:08
Post #194


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Exact la faza cu scrisul cu majuscule ma refeream! smile.gif


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IONUTA
post 24 Apr 2008, 19:19
Post #195


Membru incepator


Group: Banned
Posts: 2
Joined: 24 April 08




si eu am avut de-a face cu Serus-ul pe parte de daune si mi-a facut o parere execrabila,la vopsitorie este dezastru!!!aceeasi parere am si eu cu cel de mai sus care zicea ceva de un domn cu tigara in gura de la service-ul nou de pe centura,pe acela i-l cheama Soare,am aflat mai tarziu ca este sef la daune acolo,chiar ca pacat de banii investiti acolo,oare sefii cei mari de la Renault Romania nu stiu ca asta le face firma de ras?dupa ce ca nu prea le are,mai are si niste aere si fite in cap si un sictir de zici ca e cel putin patron,nu un simplu angajat.dar asta este si vina celor care-i permit asemenea comportament fata de clienti,pacat.


--------------------
RENAULT Mégane Coupé Renault Sport Luxe 2.0 2008 - NU AM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 24 Apr 2008, 19:28
Post #196


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Se mai duce cineva la Serus, in concluzie? biggrin.gif


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IONUTA
post 24 Apr 2008, 20:20
Post #197


Membru incepator


Group: Banned
Posts: 2
Joined: 24 April 08




QUOTE(Solon @ 24 Apr 2008, 19:28)
Se mai duce cineva la Serus, in concluzie? biggrin.gif
*


se duc ca am vazut ca au curtea plina,cel putin acolo pe centura e plin ochi,eu merg zilnic pe acolo pt ca lucrez in zona si ma uit zilnic la ei si e plin


--------------------
RENAULT Mégane Coupé Renault Sport Luxe 2.0 2008 - NU AM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 24 Apr 2008, 20:28
Post #198


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Cred ca fac parte din cei care inca nu le-au calcat pragul!
Dupa aia se mai raresc! biggrin.gif


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vexatik
post 7 May 2008, 13:38
Post #199


Membru incepator


Group: Members
Posts: 14
Joined: 1 November 05
From: Bucharest




salut,
apropo de victor soare, parca asa ii zice...
pana acum un an si jumatate, dat fiind ca luasem masina de la serus din bvd timisoara, ma duceam la ei in service.

pana cand am dus-o odata acolo cu o dauna pe partea dreapta, cu dosar de casco cum aveam atunci, si o las acolo pt reparat.

sunt sunat 2 zile mai tarziu de catre acest domn soare care ma informeaza ca nu am declarat si avaria de pe stanga si ca trebuie sa ma duc la casco sa fac dosar. f uimit, declar ca nu stiu despre ce e vorba, dar ca dau o fuga pana acolo sa vad ce e. m-am gandit ca e vorba de vreo zgarietura pe care nu o vazusem. Cand colo, aripa spate busita bine. Ii spun ca nu asa am lasat masina, se tipa la mine ca nu e adevarat si ca el nu imi face masina. Auzi, el nu imi face masina, de parca era service-ul lui. Ii declar fara inconjur ca nu asa am lasat-o si ca sa faca bine sa mi-o faca, altfel le fac plangere. Tranteste nervos si pleaca fara sa mai spuna nici buna ziua. Am rugat la receptie sa ma informeze care este stadiul reparatiei si am plecat.

Ziua urmatoare ma suna din nou Soare sa ma intrebe daca m-am gandit la problema si cu ce solutie vin. I-am spus ca nu declar pe casco avaria de care nu stiam si ca nu inteleg de ce insista. Incredibil, stiti ce imi spune? Textual: "Domnu, ce te costa sa o pui pe casco? Oricum l-ai utilizat...Uite care-i treaba, unul din baietii de aici n-a fost atent si a lovit-o si are salariul mic si nu are bani sa plateasca... ce te costa sa o bagi pe casco?" Si i-am raspuns si eu: daca veneati la mine direct cu problema, si imi explicati civilizat ce s-a intamplat, poate eram de acord. dar asa, niciodata. nu cu o abordare de tip piata, frate si asa mai departe.

Ca atare, mi-au reparat-o nu stiu pe banii cui, mi-au dat-o si de atunci nu am mai calcat la ei, m-am dus la cobalcescu unde am avut si acolo o istorie cu atelierul, cred ca sunt predestinat...

E pacat pt ca de ex la vanzari, cine s-a ocupat de mine - cornel liacu - a fost un super tip si am fost foarte multumit. si el a fost necajit sa auda de aceasta poveste...


--------------------
Renault Megane II Sedan 2005, 1,6 16 V
Megane II Sedan Confort Privilege, 1.6 16 V Gri Eclipse
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 7 May 2008, 14:02
Post #200


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Macar au facut-o bine?
Ce ma enerveaza pe mine, este atitudinea de patron a fiecarui angajat!
Daca stii ca nu ai responsabilitatea pentru unele lucruri de ce te bagi sa impiedici ajungerea la o treapta superioara a ierarhiei?


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
M i h a i
post 7 May 2008, 14:41
Post #201


_______________________


Group: Members
Posts: 5.669
Joined: 12 September 06




QUOTE(Solon @ 7 May 2008, 14:02)
Macar au facut-o bine?
*




Asta se vede in timp...e relativa treaba...Ce este drept am avut si eu un bandou lateral de vopsit acolo ,am un an de cand este vopsit...si este foarte ok...am trecut si eu pe la acest ''Sun'' dar sa comportat ok..chiar neasteptat de ok...si nu..nu am dat nimic...


--------------------
------ ------ ------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vexatik
post 7 May 2008, 16:32
Post #202


Membru incepator


Group: Members
Posts: 14
Joined: 1 November 05
From: Bucharest




QUOTE(Solon @ 7 May 2008, 14:02)
Macar au facut-o bine?
Ce ma enerveaza pe mine, este atitudinea de patron a fiecarui angajat!
Daca stii ca nu ai responsabilitatea pentru unele lucruri de ce te bagi sa impiedici ajungerea la o treapta superioara a ierarhiei?
*



Nu au facut-o bine. Au trecut in jur de aproape 2 ani de la acea reparatie si de mai bine de jumatate de ani imi tot sare vopseaua de pe aripa respectiva...va arat la intalnire daca vreti cum e. Mi-au spus cei de la Cobalcescu ca nu au facut-o ok, dar nu am inteles exact care e problema.
Era de asteptat sa nu o faca serios, date fiind discutiile...


--------------------
Renault Megane II Sedan 2005, 1,6 16 V
Megane II Sedan Confort Privilege, 1.6 16 V Gri Eclipse
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
shaq2008
post 8 May 2008, 00:29
Post #203


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 7 May 08




QUOTE(Solon @ 24 Apr 2008, 19:28)
Se mai duce cineva la Serus, in concluzie? biggrin.gif
*


Imi cer scuze ca apar si eu asa de nicaieri cu parerea mea, dar cred ca voi nedreptatiti multe persoane prin ceea ce spuneti voi despre service. Tin sa mentioneaz ca merg de mai bine de 2ani la Serus si niciodata, nu am avut nimic de obiectat, pentru ca este prntre putinele service-uri unde ai acces in hala de reparatii. Cat despre noul sediu, eu cred ca este peste toate din Bucuresti cel putin, am avut masina acolo, am vopsit-o integral (mai putin plafonul) si a iesit impecabil, si asta fara nicio "atentie" din partea mea. Eu zic ca nu este chiar asa cum se dicuta pe aici ... e o parere personala ...


--------------------
Renault Megane II Sedan 2005/ Privilege 1.5dci 101CP - B-47-LSO
SONY MP3 GT616U+comenzi volan+amplif. ALPINE MRV 420-240W RMS+subw. MAGNAT CHARGER 130-400W RMS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 8 May 2008, 07:49
Post #204


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




QUOTE(shaq2008 @ 8 May 2008, 01:29)
Imi cer scuze ca apar si eu asa de nicaieri cu parerea mea, dar cred ca voi nedreptatiti multe persoane prin ceea ce spuneti voi despre service. Tin sa mentioneaz ca merg de mai bine de 2ani la Serus si niciodata, nu am avut nimic de obiectat, pentru ca este prntre putinele service-uri unde ai acces in hala de reparatii. Cat despre noul sediu, eu cred ca este peste toate din Bucuresti cel putin, am avut masina acolo, am vopsit-o integral (mai putin plafonul) si a iesit impecabil, si asta fara nicio "atentie" din partea mea. Eu zic ca nu este chiar asa cum se dicuta pe aici ... e o parere personala ...
*


Lucrezi la Serus? biggrin.gif
Normal ca exista si oameni care nu au nimic de obiectat, dar la fel, exista si nemultumiti!


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UXE
post 8 May 2008, 08:51
Post #205


Modelator


Group: Members
Posts: 6.730
Joined: 21 June 06
From: Bucuresti




Si mie mi-au lucrat OK de fiecare data....si la revizie si ITP + alte probleme care le-am avut!

Subliniez si eu ca SERUS (din Bd Timisoara) este peste celelalte service-uri din bucuresti privind oamenii de acolo.

Daca o sa am vreo problema cu ei vreodata nu o sa ma sfiiesc sa o expun aici! smile.gif

Asta e ce mi s-a intamplat mie...


--------------------
Renault Symbol 2006 1.4 8v - UXE
Subaru Forester 2.5 XT - 230 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vexatik
post 8 May 2008, 18:06
Post #206


Membru incepator


Group: Members
Posts: 14
Joined: 1 November 05
From: Bucharest




evident ca probabil sunt si oameni multumiti. asta e ce mi s-a intamplat mie, nu inseamna ca li se intampla tuturor.


--------------------
Renault Megane II Sedan 2005, 1,6 16 V
Megane II Sedan Confort Privilege, 1.6 16 V Gri Eclipse
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
twingooo
post 9 May 2008, 09:50
Post #207


Membru de partid din Republica Ceha


Group: Members
Posts: 747
Joined: 13 October 06
From: Ceska Republika, Praha 4




nici nu trebuie sa fie asa:fiecare are standardul propriu de satisfactie!


--------------------
Renault Espace 2.0 dci 2007, Privilege
mens sana in corpore barosano!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crisolro
post 22 May 2008, 06:47
Post #208


Posts: 1.435.866


Group: Members
Posts: 1.884
Joined: 9 November 07
From: Bucuresti




dupa revizia de 10.000 si alte mici vizite cu intrebari

nu sunt de ocolit dar nici nu dati buzna

in sensul ca preturile sunt cam cele din serviceurile reno, la unii le pun folii protectoare la altii nu, unora le respecta ora de programare iar la altii nu

poti sta langa masina la operatiuni

This post has been edited by crisolro: 22 May 2008, 06:49


--------------------
Renault Clio IV Life 2015, 1.2 16V/75 cp Ford Ecosport 2018, 1.0 125cp - cu nr absolut normal
Daca vreodata ai impresia ca nu mai exista nimeni caruia sa-i pese daca mai traiesti, incearca sa nu platesti cateva rate la banca.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dragos_p
post 2 Jun 2008, 11:45
Post #209


Membru incepator


Group: Members
Posts: 53
Joined: 22 March 07




Anul trecut in aprilie am vopsit si eu aripa dreapta spate la Serus. Acum, dupa 13 luni a inceput sa sara vopseaua si sa se cojeasca. Ce ma sfatuiti sa fac? Ma duc la ei cu scandal? Incerc sa o fac pe garantie la alt service? Multumesc.


--------------------
Renault Megane II.2 Lux Privilege, 1.6 16v, 110CP, Clima Automata, Mp3 player, Full airbags, 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aureliandraghici
post 3 Jun 2008, 17:49
Post #210


aureliandraghici


Group: Members
Posts: 50
Joined: 9 May 08
From: Bucuresti




QUOTE(dragos_p @ 2 Jun 2008, 11:45)
Anul trecut in aprilie am vopsit si eu aripa dreapta spate la Serus. Acum, dupa 13 luni a inceput sa sara vopseaua si sa se cojeasca. Ce ma sfatuiti sa fac? Ma duc la ei cu scandal? Incerc sa o fac pe garantie la alt service? Multumesc.
*


Ups...! Si eu mi-am indreptat si vopsit aripa dreapta spate la Serus, tot anul trecut, dar au trecut doar 7 luni de atunci... dry.gif Sa ma astept la ceva... Abia mi-am luat-o saptamana trecuta de la ei cu spoilerul fata schimbat si aripa stanga fata revopsita pe o portiune mica. Foarte multumit pana acum, mai putin faptul ca facandu-mi revizia de 10.000Km (tot saptamana trecuta), "desteptii" mi-au pierdut cartea de garantie si cea de revizii. Astept sa ma sune ca sa-mi spuna ca le-au gasit sau ca-mi vor face altele...

This post has been edited by aureliandraghici: 4 Jun 2008, 07:08


--------------------
Renault Grand Scenic Privillege/1.9DCI/2007 - B-69-UVF
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
42 Pages « < 5 6 7 8 9 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 3rd June 2024 - 22:19
Dacia