Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages « < 3 4 5 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Montare boxe spate Renault Clio, boxe spate symbol

alexgeogabriel
post 7 Jun 2021, 12:34
Post #121


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.417
Joined: 24 September 11
From: Bucuresti




Pai mai incap in carcasa acelea de pe spate si de pe fata? Ce modele ai? Ma gandeam la ceva de genul. Ma uitam si eu la inele adaptoare si nu stiam la ce folosesc radmasa.gif . Cred asa ceva ai ca si inele.
Nu caut aceleasi difuzoare deoarece vreau ceva mai puternic ca sa nu mai distorsioneze cu playerul original, duce suficient playerul.
Presupun ca difuzoarele tale sunt toate 4 de tip coaxial, din ce am inteles, pe partea din fata ar fi nevoie de component si nu de axial(spate).
Vad ca majoritatea vin cu un filtru/amplificator sau ce o fi.

This post has been edited by alexgeogabriel: 7 Jun 2021, 13:10


--------------------
Renault Symbol 2007, 1.4, 75cp, 8v - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
z_fdd bacau
post 9 Jun 2021, 14:27
Post #122


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.244
Joined: 16 April 10
From: BC




Alea sunt inelele, ai nimerit. smile.gif

Atentie, de cele mai multe ori distorsiunile vin din player, nu din cauza difuzoarelor... Faci un experiment, iei un difuzor bun de 20-25 cm si il legi la player, tragi singur concluziile.

Carcasele de pe spate (cele de plastic negru) le-am dat jos. In portierele fata am pastrat difuzoarele originale, sunt suficiente...

Pe spate am asta, vad ca sunt la oferta dupa ceva ani blink.gif icon_mrgreen.gif : https://altex.ro/boxe-auto-jbl-cs-762-45w-r.../cpd/SPACS-762/

Difuzoarele pe care le-ai pus par interesante, Hertz este o firma buna, ar trebui sa fie o imbunatatire fata de difuzoarele originale. Alea nu sunt filtre, sunt mufele de adaptare, ca sa se potriveasca la mufa de pe Dacia.



--------------------
Renault Symbol 2006 - 1.4 8v ||| Megane 2 - 2005 - 1.5dci 82 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
5 Pages « < 3 4 5
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 16:40
Dacia