Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Performante Megane I, Topic de schimbat experiente personale despre

mojorisin
post 12 May 2008, 17:19
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 262
Joined: 24 July 07




Salut la toata lumea,

Am deschis acest post ca sa schimbam experiente personale despre performantele masinii. Multa lumea nu isi imagineaza, dar Megane I a fost si este o masina cu performante deosebite comparabil cu majoritatea masinilor de pe sosele. Eu, personal am un 1,6 16v pe care l-am luat din Germania la 150.000 km si am fost placut impresionat de acceleratie. Venind impreuna cu un Seat Leon 1,6 benzina, acesta nu se putea tine de mine pe autostrada. Atunci mi-am dat seama ca s-ar putea sa fie ceva de masinuta asta. Venind acasa, m-am informat si un calcul simplu ne spune ca (cel putin in varianta hatch), masina are 1,1 t si in jur de 110 cai deci se incadreaza in categoria selecta a masinilor cu 100 de cai pe tona. Lucru cu care marea majoritate a masinilor nu se pot lauda. Si as da exemple dintre modelele cele mai intalnite pe sosele cu care Megane I se poate compara la performante:

1.Skoda Octavia II 2.0 TDI 140 cai la 1575 kg
2.BMW seria 5 2,2 benzina 170 cai la 1570 kg
3.Golf GT 2.0 FSi benzina 150 cai la 1450 kg
4.Passat 2,5 TDI V6 dizel 150 cai la 1654 kg
5.BMW seria 3 M sport 2.0 benzina 150 cai la 1390 kg.

Va doresc sa aveti pareri mai bune despre masinile voastre, astept replica smile.gif


--------------------
Renault Megane 1.6 16v 107 cai alerti
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gotty
post 12 May 2008, 17:25
Post #2


fagocer™ haituit


Group: Members
Posts: 4.627
Joined: 20 August 07
From: oriunde vreti voi....




nu inteleg ce cauta M3,seria 5,Golf GT in lista....cam da cu virgula la calculul de cai/tona tongue.gif

parca era vorba de masinile cu mai putin de 100 cai/tona...


--------------------
Private Spice Member
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Georginho
post 12 May 2008, 18:43
Post #3


Inventiv


Group: Members
Posts: 1.002
Joined: 6 July 07




Suntem noi "meganisti" convinsi, dar deja exagerezi cu comparatiile de la punctele 2-5.

La punctul 1 pot spune ca ai dreptate. Si cu Nova le cam dadeam clasa dieselurilor la demaraje pe 50-100m.


--------------------
*** *** ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adrian mgn
post 12 May 2008, 19:30
Post #4


megane ... reno megane !


Group: Members
Posts: 1.073
Joined: 5 April 08
From: timisoara




Nu prea cred ca voi da la o parte un M3 cu 1.6 16v-le meu si nici un M5 cu 1.5 dci-ul...dar in rest n-am ce sa zic motoarele Renault pot multe.
Si ca experienta personala
- am facut un traseu de Timisoara - Herculane cu cativa colegi - eu cu 1.6 16v din 2002 , un Passat 2000 tdi din 2002 sau 2003 , un Seat Leon nou si un Golf 5 Fsi din 2007 si vreau sa apun ca am mers grup compact si am avut momente "cand fiecare tragea de masina" cat putea si cat permitea drumul.
- am mers cu mgn-ul pana in Olanda si inapoi plus un tur al tarii noastre,motorul a mers ca un ceas elvetian, nu am ce sa-i input.
Acum m-am hotarat sa incerc si puterea diesel-ului ...asa a aparut 1.5 dci-ul


--------------------
Mgn II 1.5dci/105cp 18" Arrays custom wheels-Eibach+KYB Suspension- BMC filters-Chrome window trims-Xenon - Smoked taillights
Custom navi integrated into central dashboard , GroundZero audio line

Vanity, definitely my favorite sin!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alindragos
post 12 May 2008, 22:33
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 13
Joined: 26 June 07




Am un Megane 1 1.9 dci cu 131 cp (storsi) da referitor la masinile enumerate da golf 5 dau frecvent laoparte pe autostrada, da restu s mai rarute mai ales bmw M pt care am respect, in schimb skoda am vazut ca trage tare in viteza.

Ce sa zic masina mea are demaraj, top speed da..... parere buna am si de restul masinilor enumerate anterior

This post has been edited by alindragos: 12 May 2008, 22:35


--------------------
renault megane 1 2002 1.9dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionutt daniel
post 13 May 2008, 06:46
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.139
Joined: 22 August 06
From: Giurgiu




Intr-adevar este o masina reusita, motor destul de fiabil si puternic (cred ca daca avea o cutie in 6 tr sarea bine de 200km/h). Daca ar fi fost si la interior mai generosi cu materialele (macar sa fi imbracat si ei plasticul ala) chiar ar fi fost super. Ca rezistenta in timp vad ca este destul de bine- a mea are 8 ani/150000 km si nu are rugina sau alte probleme cauzate de scurgerea vremii.

This post has been edited by ionutt daniel: 13 May 2008, 06:47

Attached thumbnail(s)
DSC00002.JPG ( Size: 372.75k ) Number of downloads: 564


--------------------
renault espace 2.2 - bulgariax4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
draculiq
post 13 May 2008, 09:20
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 257
Joined: 16 November 07
From: timisoara




alindragos poti sa imi spui un top speed si cum ai stors din megane 131cp?
al meu e motor fara modificari inafara de filtru sport si tobe sport cu traseu fara catalizator si am atins 200km/h pe autostrada


--------------------
Renault megane classic 1.9dci(cu mici modificari) 2003 - TM 30 DAS
azi in timisoara maine in toata tara!!!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mojorisin
post 13 May 2008, 12:47
Post #8


Membru autentic


Group: Members
Posts: 262
Joined: 24 July 07




QUOTE(Georginho @ 12 May 2008, 18:43)
Suntem noi "meganisti" convinsi, dar deja exagerezi cu comparatiile de la punctele 2-5.

La punctul 1 pot spune ca ai dreptate. Si cu Nova le cam dadeam clasa dieselurilor la demaraje pe 50-100m.
*



De fapt Megane 1,6 16 v este mai tare sau egala cu toate de aici. Eu insumi am dat fum la un 520 M si nu imi venea sa cred. Iar de restu ce sa spun: dizelu e lent prin definitie , iar la benzina degeaba ai 2 litri si 150 de cai daca masina cantareste peste 1,5 t . Deci de acu incolo ganditi-va la raportul putere/greutate.

As fi curios sa aflu experientele proprietarilor de Megane I cu motoare de 120 si 140 de cai ,daca o fi vreunul pe aici smile.gif


--------------------
Renault Megane 1.6 16v 107 cai alerti
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adrian mgn
post 13 May 2008, 12:58
Post #9


megane ... reno megane !


Group: Members
Posts: 1.073
Joined: 5 April 08
From: timisoara




Nu m-am facut eu inteles poate...vorbeam de BMW M5...nu seria 5 "normala".
Nu prea cred ca ai fi putut da fum unui M5...si tot ca experienta personala - putin off-topic- eu am condus un M3 (vreo 50 km) si stiu ce poate...fooooarte multe smile.gif


--------------------
Mgn II 1.5dci/105cp 18" Arrays custom wheels-Eibach+KYB Suspension- BMC filters-Chrome window trims-Xenon - Smoked taillights
Custom navi integrated into central dashboard , GroundZero audio line

Vanity, definitely my favorite sin!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mojorisin
post 13 May 2008, 13:03
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 262
Joined: 24 July 07




Exista versiuni M pt toate motoarele. Cred ca e un fel de S line de la Audi... smile.gif Practic puteam zice ca era 520i normal, dar e mai dramatic daca arunc M-ul in discutie wink.gif Have a safe drive,but don't forget to have fun ! Lucrez acuma la o lista de super SUV-uri care ar lua bataitza de la un 16v.

1. Audi Q7 3.0 TDI cu 0,8 sec mai rapida pana la 100.
2. M Klasse 3.0CDI - la fel de rapid.
3. Tuareg 2.5 TDI - rusinica, 3.0 TDI idem Q7
4. fum la toate X3 cu motoare de 2000 si la egalitate cu 2,5i cutie Auto.

Aceste valori fac referire la timpii pana la 100 km/h. Nu imi asum raspunderea pentru ce se intampla peste aceasta viteza. smile.gif Si nu uitati: Nu incercati asta acasa !*

PS. * Decat daca respectivul v-a enervat si vedeti ca e cu mai multi prieteni in masina sau vine de la tara incarcat cu cartofi ! wink.gif

This post has been edited by mojorisin: 13 May 2008, 13:11


--------------------
Renault Megane 1.6 16v 107 cai alerti
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Madriann
post 13 May 2008, 13:08
Post #11


Membru autentic


Group: Members
Posts: 967
Joined: 1 April 06
From: Tunisia




QUOTE(mojorisin @ 12 May 2008, 17:19)
Si as da exemple dintre modelele cele mai intalnite pe sosele cu care Megane I se poate compara la performante:
..................................................
*


Compara la performante in ce conditii? (Viteza, distanta, consum, sofer, etc).
Parerea mea e ca de la 80-90 km/h in sus, te mananca cu fulgi oricare din cele 5 masini. Asa...la depasiri in scurt, gen iesit din coloana si repliat, e posibil sa ai un oarecare avantaj, dat de raportul CP/kg, banuiesc ca e sprintena si ca, daca o duci in plaja de turatie corespunzatoare, faci minuni...dar in rest...
Imi pare sincer rau ca nu iti pot arata cum a trecut un seria 3 de mine, eu avand 170km/h (depasire prin dreapta, ca situatia era "tensionata" biggrin.gif).

QUOTE(mojorisin @ 13 May 2008, 12:47)
.... iar la benzina degeaba ai 2 litri si 150 de cai daca masina cantareste peste 1,5 t . Deci de acu incolo ganditi-va la raportul putere/greutate.
*


Aici...te cam inseli...un picut wink.gif. Am viteza max constructiva pe talon 225km/h, iar pe A2 am testat-o la 215 km/h...am ajuns foarte repede si de nu ar fi fost vant puternic pe A2, as fi dus-o mai departe...ai fost prin zona asta smile.gif ?

Felicitari pentru masina, sa te bucuri de ea si multi kilometri fara probleme. Dar nu te hazarda in acele situatii in care o masina de 1.6 tone/150CP are un alt comportament (stabilitate, demaraj sau...altele).

Apropo: In continuare sunt doua masini care "imi dau fum", cum spui tu: BMW (alea doua specificate de tine) si Mercedes...


--------------------
Renault Megane RT 1,6e 8v 1996
Peugeot 407 SV Executive 2.2l/163CP - 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mojorisin
post 13 May 2008, 13:15
Post #12


Membru autentic


Group: Members
Posts: 262
Joined: 24 July 07




Poate ar fi trebuit sa specific: Afirmatiile mele (chiar daca cu o intentie de amuzament) sunt bazate pe timpii oficiali ai demarajului de la 0-100 si nu au pretentia (afirmatiile) ca Meganele ar fi mai comod,mai stabil si cu mai mult par pe cap cu aceste masini.

Continuand tonul relaxat, pot spune ca am probat aceste valori facand comparatie cu zecile de masini intalnite in traficul extraurban.

QUOTE( Madriann)
Aici...te cam inseli...un picut wink.gif. Am viteza max constructiva pe talon 225km/h, iar pe A2 am testat-o la 215 km/h...am ajuns foarte repede si de nu ar fi fost vant puternic pe A2, as fi dus-o mai departe...ai fost prin zona asta smile.gif ?


Peugeotul tau are 160 de cai la 1,55 tone. Face suta cu 0.8 sec mai repede decat renoul. Daca spui despre masina ta ca e rapida, gandeste-te ca Meganul este similara ca senzatie. Iar daca am fost in zona 215 ? Mi se pare ca ajunsesem prin zona cand am adus-o din Germania, deci pe autostrazile lor. A,si sa nu uit, vorbesc de viteza pe GPS*

*cand am ajuns la 200, m-am oprit din acceleratie,nu doream sa aflu mai mult.

Don't drive too fast, but don't drive too slow, either !

This post has been edited by mojorisin: 13 May 2008, 13:21


--------------------
Renault Megane 1.6 16v 107 cai alerti
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adrian mgn
post 13 May 2008, 13:16
Post #13


megane ... reno megane !


Group: Members
Posts: 1.073
Joined: 5 April 08
From: timisoara




Am impresia ca te referi la BMW-urile cu pachet M-look pe ele care au "imaginea" de BMW M dar motor normal...identic si la Audi exista S-line si S propriu-zis.Daca dai un search pe net cu Gogule vei vedea diferenta dintre ele la motor.

Nu vreau sa facem aici un topic megane vs. M sau S si repet nu sunt un posesor de mgn frustrat dimpotriva eu am 2 buc. dar nici sa spun ca am ajuns sa fac M-urile sau S-urile ca atunci mai am un pic si o sa zic ca ma cam incurca in trafic astia cu Porsche sau Ferari.

Eu zic sa continuam topicul deschis de tine intr-o maniera realista si constructiva ...si mai e ceva...daca ai depasit o data un "M adevarat" (lucru care l-am facut si eu pe autostrada in Germania) trebuie sa te gandesti ca poate ala nu avea chef sa se puna cu tine si probabil ca mergea "pe modulul croaziera"


--------------------
Mgn II 1.5dci/105cp 18" Arrays custom wheels-Eibach+KYB Suspension- BMC filters-Chrome window trims-Xenon - Smoked taillights
Custom navi integrated into central dashboard , GroundZero audio line

Vanity, definitely my favorite sin!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mojorisin
post 13 May 2008, 13:22
Post #14


Membru autentic


Group: Members
Posts: 262
Joined: 24 July 07




Draga "mng", reciteste postul meu pana se clarifica totul. Sa nu fim ridicoli biggrin.gif si sa sustinem ca ar fi mai tare Meganul decat M-ul. Decat o seama de BMW-uri, da. Dar nu decat M-ul.

Drive strong, read fast !

This post has been edited by mojorisin: 13 May 2008, 13:36


--------------------
Renault Megane 1.6 16v 107 cai alerti
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adrian mgn
post 13 May 2008, 15:20
Post #15


megane ... reno megane !


Group: Members
Posts: 1.073
Joined: 5 April 08
From: timisoara




Scuza-ma blush.gif ...atunci am inteles eu gresit dar m-am luat dupa afirmatia ta "Eu insumi am dat fum la un 520 M si nu imi venea sa cred".

"Exista versiuni M pt toate motoarele. Cred ca e un fel de S line de la Audi... " -Ca o paranteza BMW nu face M-uri "pentru toate motoarele" ci mai degraba adapteaza noile modele de seria 3 la motorul original - de exemplu pe seria 3 evolutia M-ului a fost cam asa prin '85-'88 primul M avea 2.3 l si vreo 190 cp,apoi mai recent 2.3 l si 215 cp si ultimul (din cate stiu eu) 2.5l si vreo 240 cp.Poate datele nu sunt exacte dar am vrut sa-ti spun ca nu orice model de serie are o corespondenta in M.In schimb sunt multe modele de serie cu acel "upgrade optic" - M-look

This post has been edited by adrian mgn: 13 May 2008, 16:14


--------------------
Mgn II 1.5dci/105cp 18" Arrays custom wheels-Eibach+KYB Suspension- BMC filters-Chrome window trims-Xenon - Smoked taillights
Custom navi integrated into central dashboard , GroundZero audio line

Vanity, definitely my favorite sin!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alindragos
post 13 May 2008, 16:13
Post #16


Membru incepator


Group: Members
Posts: 13
Joined: 26 June 07




Tuareg v10 se duce la 250 la ora sigggur. Deci motorizarea.....conteaza.
Al meu e 1.9 dci da dupa cum spuneau mai nainte "dau fum " la meganele pe benzina, poate nu la treapta 1 da la restu.... sigur.


--------------------
renault megane 1 2002 1.9dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mojorisin
post 13 May 2008, 16:45
Post #17


Membru autentic


Group: Members
Posts: 262
Joined: 24 July 07




Specifica te rog puterea motorului cu care tu dai fum. (si ataseaza si masa masinii)

QUOTE(Alindragos)
Am un Megane 1 1.9 dci cu 131 cp (storsi)


Atunci te rog sa te joci cu copii de varsta ta (Megane 2.0 140 CP) sau alte masini tunate cu putere si masa similara. icon_mrgreen.gif

This post has been edited by mojorisin: 13 May 2008, 16:52


--------------------
Renault Megane 1.6 16v 107 cai alerti
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
claus
post 13 May 2008, 17:26
Post #18


private spice


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 27 November 03
From: Bucuresti




hmm.. topicul asta n-are ce cauta aici, la probleme tehnice megane 1


--------------------
renault megane II 2003 confort dynamique
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mojorisin
post 15 May 2008, 08:41
Post #19


Membru autentic


Group: Members
Posts: 262
Joined: 24 July 07




Continuati cu ce va place si ce nu va place la masina

Mie imi place ca mi se potriveste, e sprintena, are un aer tineresc pentru ca e hatch. Imi place ca are multa electronica dar nu e atat de sofisticata incat sa nu mai pot mesteri la ea. Pe sosea imi da suficienta satisfactie,e inimoasa. Si a fost foarte ieftina smile.gif . Una din cele mai "under-rated" masini !


--------------------
Renault Megane 1.6 16v 107 cai alerti
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andu911
post 15 May 2008, 16:15
Post #20


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.164
Joined: 18 February 05
From: Bucuresti - Berceni




QUOTE(mojorisin @ 13 May 2008, 12:47)
dizelu e lent prin definitie
*



Dieselul simplu da. Dieselul cu turbo, evident ca nu.

Am un Accent 1.5 diesel de 110 cai, crede-ma ca se tine cu meganul tau.

Ca sa nu zic ca un Peugeot 207 cu motor de 1.6hdi face orice Megane de 1.6 benzina, cu ochii inchisi.

Si nu te mai compara cu BMW'uri din 1900 toamna... La un 520i de fabricatie recenta, nici numarul nu i-l mai vezi...


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 15 May 2008, 16:20
Post #21


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




Andu, cu exceptia meganeului classic, toate celelalte modele au start mai bun ca accentul.


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mojorisin
post 16 May 2008, 13:45
Post #22


Membru autentic


Group: Members
Posts: 262
Joined: 24 July 07




QUOTE(andu911 @ 15 May 2008, 16:15)
Dieselul simplu da. Dieselul cu turbo, evident ca nu.
Am un Accent 1.5 diesel de 110 cai, crede-ma ca se tine cu meganul tau.


Se tine bine in spatele Meganelui la 2 secunde, deci vreo 60 de m pana la suta. Cam o jumatate de teren de fotbal. Si eu conduc si turbo dizel si crede-ma ca nu prinde suta cu a II-a, deci doar senzatia e de el.... Ca urca mai bine ca mine un deal cu 4 persoane inauntru ? Nu contest...

QUOTE(andu911 @ 15 May 2008, 16:15)
Ca sa nu zic ca un Peugeot 207 cu motor de 1.6hdi face orice Megane de 1.6 benzina, cu ochii inchisi.


Din pacate, nici cel in care ti-ai pus nadejdea (fie el 207 sau 206, benzina sau dizel) nu face suta in mai putin de 11. deci se tine si el in spate paralel cu accentul. Pe bune, turbo dizelurile de sub 150 de cai nu is foarte sprintene.


QUOTE(andu911 @ 15 May 2008, 16:15)
Si nu te mai compara cu BMW'uri din 1900 toamna... La un 520i de fabricatie recenta, nici numarul nu i-l mai vezi...
*



Chiar nu ma comparam cu BMW-uri mai vechi. DAR, fizica e acceasi 150 de cai se vor comporta la fel si sub o caroserie grea din 96 si sub una grea din 2008. Si faptul ca e noua nu o face sa sfideze fizica, dimpotriva, o face mai grea, deci mai lenta.. Ce te astepti cand pui 150 de cai pe 1700 de kile ? Sa zboare numai pentru ca ,vezi Doamne, are sigla BMW ?

rolleyes.gif Hai nici o suparare, si Hai Meganul !

This post has been edited by mojorisin: 16 May 2008, 13:49


--------------------
Renault Megane 1.6 16v 107 cai alerti
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
V A L I
post 16 May 2008, 14:01
Post #23


Membru autentic


Group: Members
Posts: 344
Joined: 20 September 05
From: BV




QUOTE(andu911 @ 15 May 2008, 17:15)

Ca sa nu zic ca un Peugeot 207 cu motor de 1.6hdi face orice Megane de 1.6 benzina, cu ochii inchisi.

*



In loc sa te aberezi pe aici, mai bine ai da si tu un search pe net sa vezi in cat timp face un M1 vs 207 0-100 si ai scrie dupa aia.


--------------------
Renault Clio Symbol Fidji 2006 / 1.5 dci / 65 cai
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mojorisin
post 16 May 2008, 15:51
Post #24


Membru autentic


Group: Members
Posts: 262
Joined: 24 July 07




Asculta de un om cu 2 megane !! smile.gif)


--------------------
Renault Megane 1.6 16v 107 cai alerti
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andu911
post 16 May 2008, 16:27
Post #25


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.164
Joined: 18 February 05
From: Bucuresti - Berceni




QUOTE(V A L I @ 16 May 2008, 14:01)
In loc sa te aberezi pe aici, mai bine ai da si tu un search pe net sa vezi in cat timp face un M1 vs 207 0-100 si ai scrie dupa aia.
*



Eu zic sa-ti editezi postul ca sa nu-ti dau report. Nu-mi spui tu mie ca "aberezi".

Peugeot 207 1.6HDI : 10.1 Secunde 0 - 100 Km/H
http://www.autohit.ro/masina-peugeot-207_1...i_hatchback-112

Megane 1.6 16V : 11.1 Secunde 0 - 100 Km/H
http://www.youmago.ro/object/view/renault-...-1-6-16v/19687/

Lasati-ma cu supermotoarele voastre... Cred ca voua vi se pare ca alte masini se iau cu voi...

This post has been edited by andu911: 16 May 2008, 16:29


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mojorisin
post 16 May 2008, 16:38
Post #26


Membru autentic


Group: Members
Posts: 262
Joined: 24 July 07




168.gif Mai prietene, vorbeam de Meganele unu.

http://www.wisebuyers.co.uk/motoring/car-s...07+%282006-%29/
http://www.wisebuyers.co.uk/motoring/car-s...+%281996-03%29/

e adevarat ca de la 0-60 de mile nu e de la 0-100km, insa comparatia ramane.
o mila = 1.609 km =>60 mile= 96.56 km adica mai pui 3,44% din timpu declarat acolo respectiv 9.8 secunde si obtii 10.1 smile.gif which is darn fast !

don't drive too fast, but don't think too slow, either !

This post has been edited by mojorisin: 16 May 2008, 16:44


--------------------
Renault Megane 1.6 16v 107 cai alerti
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andu911
post 16 May 2008, 16:50
Post #27


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.164
Joined: 18 February 05
From: Bucuresti - Berceni




QUOTE(mojorisin @ 16 May 2008, 16:38)
don't drive too fast, but don't think too slow, either !
*



Acum vrei s-o dam in care-i mai prost ?

Tu nu stii nici ce inseamna BMW M si vorbesti de performante...

M-a pus dracu sa ma contrazic cu toti copiii care cred ca au supermasini si evident, au inceput cu jigniri...

This post has been edited by andu911: 16 May 2008, 16:57


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed Topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 6th May 2024 - 00:26
Dacia