Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Revizie 15000 km la 2DCi, Oferta renault.ro este apa de ploaie

alexdan
post 21 May 2010, 18:19
Post #31


juventus


Group: Members
Posts: 227
Joined: 16 March 10
From: Bucuresti / Constanta




Din cate stii, traim in Romania. Ai dreptate si sunt de acord, dar legile nu prea ne favorizeaza pe noi. In caz de necaz, Doamne fereste, nu cred ca preferi sa stai cu masina nereparata sau sa stai cu scandal sau prin tribunale.
Eu il am pe nasul meu care are un service auto destul de mare si tot nu am preferat sa fac la el reviziile(el si-a cumparat un megane 2 nou anul trecut si nici vorba sa dea pe la reprezentanta la revizii sau la nimic). Angajatii din service fac diferenta, zic eu; lucreaza pe zeci,sute, poate chiar mii de masini asemanatoare. Nu zic ca cei de la reprezentatele Renault fac minuni, dar totusi nu ii compar cu unii dintr-un service normal. Cel putin pe cei de aici, din Constanta. Oricum, dupa ce ies din garantie, cred ca voi face ca tine si voi veni cu consumabilele mele, dar tot la reprezentanta Renault. Eventual, daca ne poti spune si de unde iei piesele originale, ar fi de apreciat.


--------------------
Opel Insignia Sports Tourer 1.5T AT6 165CP Innovation (2019) - B
15k km VW Up 1.0 TSI (2017-)
46k km Kadjar 1.2 TCe (2016-2018)
121k km Laguna III 2.0 16v (2008-2016)
47k km Clio 1.4 8v (2005-2008)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
didiland11
post 21 May 2010, 23:53
Post #32


Membru autentic


Group: Members
Posts: 313
Joined: 29 May 07
From: Iasi




La prima revizie am fost cu filtre cumparate de mine, originale, made in France, cu emblema Renault. Nu au comentat absolut nimic.


--------------------
Renault Laguna III 1.5dci 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
digioptic
post 22 May 2010, 05:28
Post #33


Membru autentic


Group: Members
Posts: 497
Joined: 24 September 09




QUOTE(alexdan @ 21 May 2010, 19:19)
.................................................................................................................... Eventual, daca ne poti spune si de unde iei piesele originale, ar fi de apreciat.
*




Orice piesa, mecanica sau consumabil se gaseste usor, avand la "purtator" smile.gif , fotografia "placutei ovale" de pe masina. Consumabile au acum toate magazinele de piese auto, ba chir multi au invatat pe de rost codurile consumabileler necesare, trebuie sa spui doar marca, modelul si anul. La piesele mecanice, comand cu placuta ovala si crede-ma, am fost surprins de multe ori sa primesc oferta de pret, de pana la trei ori mai mica fata de piesele din service.

Nume de magazine nu pot spune aici, e interzisa reclama, daca e unul care nu are, mergi la altul. E bine de retinut si codul dupa cutia produsului, te duci a doua oara si ceri codul ala.

Aici e gaselnita de jecmaneala a service-urilor (iar nu gasesc termenul academic ... blush.gif ), piese facute de diversi producatori sunt ambalate in cutia cu sigla reno si de aici ideia de "original". Daca apelezi la magazinele mari, cel putin pentru piesele mecanice, nu o sa ai surprize de piese turcesti, frumos vopsite, de zici ca-s "origibale" wink.gif , deci atentie si la acest aspect.

Cu service-ul iti dau dreptate, cand cunosti oamenii e bine sa mergi la ei mereu, e mai bine pentru masina. Eu sincer, am vazut o evolutie pozitiva in atitudinea service-ului la care merg de 7 ani, vis-a-vis de aspectul asta al pieselor clientului, dar daca ma duc cu "problema" la ei si sunt necesare piese si nu am cumparat din alta parte...ustura... wacko.gif


--------------------
-------- ------------ ------------------
---------------------------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sachelos
post 22 May 2010, 07:57
Post #34


sachelos


Group: Members
Posts: 242
Joined: 4 October 08
From: Bucuresti




Interesant a fost faptul ca la revizia facuta ieri mi-au pus ulei Mobil 1 nu Elf. Asta am observat cand am ajuns la ghena de gunoi sa arunc sacul cu consumabilele schimbate. Prea tarziu sa le mai zic ceva.
Era 5w30, cred ca e bun, nu?
Nu prea ma pricep in detaliu dar o fi bun si Mobil1 asta, nu?


--------------------
Laguna III/Hyundai 2.0 dci 150cp Privilege CVA/ix55 3.0 V6 dCi 240cp 2009/2009 - B-06-JWK/B-747-MIM
=I Love My Cars=
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexdan
post 22 May 2010, 08:10
Post #35


juventus


Group: Members
Posts: 227
Joined: 16 March 10
From: Bucuresti / Constanta




De bun, e bun. Mie imi pun astia 5w40 (Elf), de obicei. Sa ne spui daca remarci vreo diferenta. Din ce am inteles de la alti conducatori auto, nu se simte.

M-am uitat in carnetul de intretinere al masinii - la foile atasate de cei de la Renault. 5w30 e trecut ca alternativa la motorizarile diesel echipate cu FAP. Scrie clar 5w30 sau 5w40

This post has been edited by alexdan: 22 May 2010, 08:14


--------------------
Opel Insignia Sports Tourer 1.5T AT6 165CP Innovation (2019) - B
15k km VW Up 1.0 TSI (2017-)
46k km Kadjar 1.2 TCe (2016-2018)
121k km Laguna III 2.0 16v (2008-2016)
47k km Clio 1.4 8v (2005-2008)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CristianFlorea
post 7 Jul 2010, 12:59
Post #36


Membru autentic


Group: Members
Posts: 298
Joined: 15 December 09




A mai fost cineva recent pentru revizia de 15.000 km pt. Laguna 3 motor 2.0 dci? Eu am sunat in 2 locuri unde mi s-au comunicat telefonic urmatoarele tarife:
- 1.200 lei la Meridian Sud din Bucuresti
- 950 lei la Serus Ploiesti.
A platit cineva mai putin de atat?


--------------------
Renault Laguna GT line 2.0 dci dec 2009
Ex: Megane III Sporttourer 1,5 dci 105CP
Actual: Renault Laguna 3 - 2.0 dci
Actual: Skoda Octavia 3 - 2.0 tdi 150 CP mai 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
digioptic
post 7 Jul 2010, 13:29
Post #37


Membru autentic


Group: Members
Posts: 497
Joined: 24 September 09




QUOTE(CristianFlorea @ 7 Jul 2010, 13:59)
A mai fost cineva recent pentru revizia de 15.000 km pt. Laguna 3 motor 2.0 dci? Eu am sunat in 2 locuri unde mi s-au comunicat telefonic urmatoarele tarife:
- 1.200 lei la Meridian Sud din Bucuresti
- 950 lei la Serus Ploiesti.
A platit cineva mai putin de atat?
*




Nu ti-au zis si ce intra in banii astia ? Poate sunt elemente care nu trebuiesc schimbate la 15 mi. Poti face calculul cu manopera lor si costul consumabilelor la pretul pietei si daca nu da cu ce zic ei, inseamna ca "nu au limite..."

Cand m-am dus cu uleiul cumparat de mine, parca au consemnat "ulei client", dar nu au fost comenarii, aveam tot elf.

This post has been edited by digioptic: 7 Jul 2010, 13:33


--------------------
-------- ------------ ------------------
---------------------------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
korn
post 7 Jul 2010, 13:29
Post #38


Made in France


Group: Members
Posts: 164
Joined: 25 June 07




820 - Serus Bucuresti - motorul de 1.5.


--------------------
Peugeot 508 Allure MMXII
Ex Dacia 1310 TLE
Ex Dacia Logan 1.4 MPI Preferance
Ex Citroen C4 SX HDI
Ex Renault Laguna III 1.5 dCi
Peugeot 508 Allure
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CristianFlorea
post 7 Jul 2010, 14:30
Post #39


Membru autentic


Group: Members
Posts: 298
Joined: 15 December 09




QUOTE(digioptic @ 7 Jul 2010, 13:29)
Nu ti-au zis si ce intra in banii astia ? Poate sunt elemente care nu trebuiesc schimbate la 15 mi. Poti face calculul cu manopera lor si costul consumabilelor la pretul pietei si daca nu da cu ce zic ei, inseamna ca "nu au limite..."

Cand m-am dus cu uleiul cumparat de mine, parca au consemnat "ulei client", dar nu au fost comenarii, aveam tot elf.
*


Am primit acum pe email de la Sibiu:
1. garnitura buson - 2 lei
2. filtru ulei - 105 lei
3. filtru aer - 92 lei
4. f polen 121 lei
5. ulei - nu a precizat marca (7 litri) X 44lei / l = 308
Manopera 130 lei
Total = 758 lei.
Preturi aproximative cu TVA inclus.
Am primit si de la Automarcus cu 800 lei. Vreau sa il schimb cd plec in concediu asa ca imi e indiferent daca il schimb in Bucuresti sau pana la iesire din tara (Sibiu, Arad, etc)

This post has been edited by CristianFlorea: 7 Jul 2010, 14:32


--------------------
Renault Laguna GT line 2.0 dci dec 2009
Ex: Megane III Sporttourer 1,5 dci 105CP
Actual: Renault Laguna 3 - 2.0 dci
Actual: Skoda Octavia 3 - 2.0 tdi 150 CP mai 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
digioptic
post 7 Jul 2010, 15:20
Post #40


Membru autentic


Group: Members
Posts: 497
Joined: 24 September 09




Mergi, de curiozitate, la un magazin de piese, oricare, cu poza placutei ovale si cere o oferta de pret la filtru de ulei, de aer, de polen. S-ar putea sa ai surprize care te vor pune pe ganduri... wink.gif De ulei nu mai e nevoie, vezi cat e la un carfur ceva...


La filtru de aer eu folosesc de 7 ani pe megane de la MANN , uite-l in catalogul lor la 2.0 dCI 150 de cai:

http://www.mann-hummel.com/mf_prodkata_eur...&gobackToPage=1

This post has been edited by digioptic: 7 Jul 2010, 15:27


--------------------
-------- ------------ ------------------
---------------------------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CristianFlorea
post 7 Jul 2010, 16:03
Post #41


Membru autentic


Group: Members
Posts: 298
Joined: 15 December 09




QUOTE(digioptic @ 7 Jul 2010, 15:20)
Mergi, de curiozitate, la un magazin de piese, oricare, cu poza placutei ovale si cere o oferta de pret la filtru de ulei, de aer, de polen. S-ar putea sa ai surprize care te vor pune pe ganduri... wink.gif De ulei nu mai e nevoie, vezi cat e la un carfur ceva...
  La filtru de aer eu folosesc de 7 ani pe megane de la MANN , uite-l in catalogul lor la 2.0 dCI 150 de cai:

http://www.mann-hummel.com/mf_prodkata_eur...&gobackToPage=1
*


Imi dau seama ca service-ul te jecmaneste la filtre, ulei etc. Am vazut si eu ulei ELF la Carrefour 4 litri cu aprox. 100 - 120 lei. Service Renault iti cere 44 lei pentru 1 litru!
E clar ca preturile sunt umflate insa masina fiind in garantie esti la mana lor.
Daca merg cu ulei si filtre cumparate de mine s-ar putea sa nu vrea sa puna stampila pe caietul de service.
PS: Am un prieten la Regensburg in Germania care are tot Laguna III 2.0 dci. Acolo costa 400 Euro.


--------------------
Renault Laguna GT line 2.0 dci dec 2009
Ex: Megane III Sporttourer 1,5 dci 105CP
Actual: Renault Laguna 3 - 2.0 dci
Actual: Skoda Octavia 3 - 2.0 tdi 150 CP mai 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
didiland11
post 7 Jul 2010, 18:52
Post #42


Membru autentic


Group: Members
Posts: 313
Joined: 29 May 07
From: Iasi




Am fost la 2 reprezentante Renault, de fiecare data cu piesele mele pt revizie. Nu au comentat nimic! S-au multumit si cu 200lei manopera.


--------------------
Renault Laguna III 1.5dci 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CristianFlorea
post 7 Jul 2010, 19:49
Post #43


Membru autentic


Group: Members
Posts: 298
Joined: 15 December 09




QUOTE(didiland11 @ 7 Jul 2010, 18:52)
Am fost la 2 reprezentante Renault, de fiecare data cu piesele mele pt revizie. Nu au comentat nimic! S-au multumit si cu 200lei manopera.
*


Tia- pus stampila pe caietul de service? In caz de vreo problema in perioada de garantie te poate da la intors.


--------------------
Renault Laguna GT line 2.0 dci dec 2009
Ex: Megane III Sporttourer 1,5 dci 105CP
Actual: Renault Laguna 3 - 2.0 dci
Actual: Skoda Octavia 3 - 2.0 tdi 150 CP mai 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
digioptic
post 7 Jul 2010, 20:23
Post #44


Membru autentic


Group: Members
Posts: 497
Joined: 24 September 09




Nu stiu, dar teama asta ca fac aia gat e putin fortata. Am fost vineri si am ridicat coupe-ul. Am semnat ca fac reviziile la timp si daca vreti, reproduc textul hartiei semnate. Deci la punctul "PROGRAMUL DE INTRETINERE"

Programul de intretinere al modelului dumneavoastra este definit in carnetul de intretinere. Programul de intretinere trebuie respectat cu rigurozitate.
Este esential sa respectati aceste preconizari, pentru a va asigura validitatea garantiei si de a pastra performantele optime ale autovehiculului.



Cu alte cuvinte, trebuie respectat cu strictete litera caietului de garantie. Nu am semnat si nu scrie nicaieri ca sunt obligat sa pun pe masina DOAR elemente consumabile furnizate de service-le in cauza, ca sa-mi pastrez garantia. Si sa fim seriosi, doar nu sunt batut in cap, sa ma iertati dumneavoastra dragilor blush.gif , sa pun pe masina turcisme. Evident ca voi cumpara consumabile de firma si la preturi NORMALE !

Pe bune... rolleyes.gif



--------------------
-------- ------------ ------------------
---------------------------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
didiland11
post 7 Jul 2010, 22:42
Post #45


Membru autentic


Group: Members
Posts: 313
Joined: 29 May 07
From: Iasi




QUOTE(CristianFlorea @ 7 Jul 2010, 19:49)
Tia- pus stampila pe caietul de service? In caz de vreo problema in perioada de garantie te poate da la intors.
*



DA.


--------------------
Renault Laguna III 1.5dci 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CristianFlorea
post 7 Jul 2010, 22:46
Post #46


Membru autentic


Group: Members
Posts: 298
Joined: 15 December 09




Nu cred ca vreun posesor de Laguna III noua se gandeste sa ia o piesa mai ieftina sau un alt consumabil din categoria "turcismelor".
E vorba de cu totul atceva:
Ex:
- 1 litru ulei ELF la Carrefour = 25-30 lei
- 1 litru ulei ELF la Renault = 44 lei.
E vorba de o diferenta de 40 - 50% in plus totusi.
Eu la revizie nu merg cu piese luate din alte locuri. Dar in loc sa fac service la Meridian unde costa 1.200 lei voi merge la AutoMarcuGrup unde costa 800 lei.
Ambele sunt service-uri autorizate Renault.


--------------------
Renault Laguna GT line 2.0 dci dec 2009
Ex: Megane III Sporttourer 1,5 dci 105CP
Actual: Renault Laguna 3 - 2.0 dci
Actual: Skoda Octavia 3 - 2.0 tdi 150 CP mai 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
digioptic
post 8 Jul 2010, 04:03
Post #47


Membru autentic


Group: Members
Posts: 497
Joined: 24 September 09




Pai si eu cu ce am gresit in postul meu de mai sus ? In fond, fiecare face ce vrea, Asta e un forum unde exprimarea libera si schimbul de idei, cred ca e benefic tuturor.
Ca eu nu vreau sa nu fiu jecmanit, am argumentat si de ce, referindu-ma in postul de mai sus strict la mine cu turcismele. Daca cineva invata din asta, am atins scopul forumului, cum ziceam mai sus.

Ma rog, promit sa nu mai fac... mellow.gif


--------------------
-------- ------------ ------------------
---------------------------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
didiland11
post 8 Jul 2010, 07:57
Post #48


Membru autentic


Group: Members
Posts: 313
Joined: 29 May 07
From: Iasi




Nu stiu de restul pieselor, dar filtru de aer pt Laguna3 am retinut ca este made in Germany.


--------------------
Renault Laguna III 1.5dci 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CristianFlorea
post 8 Jul 2010, 10:40
Post #49


Membru autentic


Group: Members
Posts: 298
Joined: 15 December 09




QUOTE(digioptic @ 8 Jul 2010, 04:03)
Pai si eu cu ce am gresit in postul meu de mai sus ? In fond, fiecare face ce vrea, Asta e un forum unde exprimarea libera si schimbul de idei, cred ca e benefic tuturor.
Ca eu nu vreau sa nu fiu jecmanit, am argumentat si de ce, referindu-ma in postul de mai sus strict la mine cu turcismele. Daca cineva invata din asta, am atins scopul forumului, cum ziceam mai sus.

Ma rog, promit sa nu mai fac... mellow.gif
*


Cred ca nu am fost bine inteles. Nu te-a acuzat nimeni. Noi doar schimbam opinii, fara a intra in polemici sau discutii contradictorii si neproductive. Ideea era alta.
Si anume: in cazul in care mergi cu piese cumparate de tine de la Norauto sau Augsburg (deci nu de la no name), daca ulterior apare vreo problema legata de garantie, service-ul se poate apara motivand ca nu isi asuma responsabilitatea pentru consumabilele/piesele aduse de tine. La asta m-am referit. Iti spun ce am "experimentat" la un Megane 2. Am schimbat distributia la Meridian (cu piesele lor). Dupa 2 zile s-a auzit un zgomot ciudat la motor in mers. Noroc ca eram aproape de casa. A doua zi am dus masina la Meridian pe platforma. Au gasit cureaua de distributie rupta. Toata treaba s-a rezolvat dupa cateva ore in care s-au purtat discutii intre mine si Renault Romania. Meridian nu a vrut initial sa schimbe cureaua venind cu diverse motive de genul: "Poate a intrat vreo pietricica la curea si asa s-a rupt, deci nu e vina noastra" samd. Pana la urma la interventia Renault Romania au schimbat din nou intregul kit pe cheltuiala lor sau Renault Romania. Daca eu nu luam kit-ul de distributie de la ei, eram bun de plata 100%. Din cauza asta exista retineri in a merge acolo cu piesele, consumabilele cumparate de client.


--------------------
Renault Laguna GT line 2.0 dci dec 2009
Ex: Megane III Sporttourer 1,5 dci 105CP
Actual: Renault Laguna 3 - 2.0 dci
Actual: Skoda Octavia 3 - 2.0 tdi 150 CP mai 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
digioptic
post 8 Jul 2010, 14:10
Post #50


Membru autentic


Group: Members
Posts: 497
Joined: 24 September 09




Da in cazul asta ai dreptate, dar daca eu as fi patit asa ceva, sigur nu as mai fi calcat pe la meridian. Ca sfat, nu fa revizia la oricare service, numai ca e agreat reno si are preturi mai joase fata de altii. Ce ai patit tu cu meridian, ar trebuii sa-mi intareasca vorbele. Sa-ti zic cinstit, asemenea si eu am facut cu distributia, tot cu kit-ul lor si a usturat groaznic de tare la punga, dar au lucrat profesional, nu am avut probleme. Dar ajungand sa-i cunosc mai bine, timp de 7 ani, ajungi sa-i intrebi diverse si primesc si raspunsuri. Cum fiecare service se gospodareste cum poate, mai ales pe timp de criza, provenienta pieselor, agreate reno, pot fi din surse foarte "ieftine", vezi turcia. De asta prefer sa stiu ce bag in masina. Cu piesele mecanice da, pot face gat si pot zice "pai vedeti, din cauza de piesa dvs..." dar cu consumabilele, filtre si uleiuri, chiar nu vad rostul. Oricum, nu am carcotit niciodata la manopera lor, am platit cat au cerut, ba chiar m-am bucurat sa-l "ating" si pe baiatul care "strange surubu' ". In felul asta, (ce sa faci, scumpa si inepuizabila noastra tarisoara), faci o relatie si cu baiatul de care depinde calitatea lucrarii la masina ta.

Deci ca sfat, frecventati acelasi service, unde ati fost multumiti. smile.gif

This post has been edited by digioptic: 8 Jul 2010, 14:22


--------------------
-------- ------------ ------------------
---------------------------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pcs
post 14 Jul 2010, 14:50
Post #51


Membru autentic


Group: Members
Posts: 413
Joined: 8 November 08
From: Bethoncourt, FR




Ieri am facut revizia de 2 ani pentru Laguna - schimb ulei + filtre, cost total, inclusiv ITP 948 RON + un bon de reducere de 40 RON pentru alte interventii.


--------------------
Dacia/Renault Logan1.6/Laguna3 2.0dci/Clio4 0.9/Megane4 1,33 05 Ambition/08 Privilege/15 Intense/19 Intense GT - GQ286YT
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexC
post 25 Jul 2010, 23:37
Post #52


Vrum Vruuum


Group: Members
Posts: 1.651
Joined: 22 May 05
From: Bucuresti




Vineri am facut si eu revizia de 15k la Serus in Militari. Am constatat inca o data ca la Pitesti unde am mers cu Megane-ul e mult mai bine:
- haos la receptie: programul e de la 7:30, dar cum pana la 8:00 nu apuca sa faca receptia la nici o masina, mecanicii si masinile stau degeaba
- nici un fel de estimare de timp, dar am banuit ca in ~2 ore e gata. La ora 10:15 vad ca scot baietii masina de pe stand, merg la receptie, doar ca sa aflu ca trebuie sa ii schimbe centurile si mai dureaza 2 ore. Ii intreb de ce mizda pasii n-au zis de la inceput ca mergeam si eu sa lucrez de la birou, si seful de receptie a dat din umeri, fara un raspuns coerent sad.gif

Atunci cand e pe banii altora, sa umflam factura nenica. Factura a fost 1250 RON, dar cum o plateste firma de leasing, nu am avut de ce pun prea multe intrebari, eram si pe fuga:
- 8 litri de ulei 5w30 la 44 sau 54 RON litrul + TVA !!!!
- verificat si umplut antigel. Au desfacut 1l ca sa foloseasca 150ml...
- am reclamat o miscare pe verticala a usii soferului. Dupa ce am vazut cu ochii mei 2 mecanici in jurul usii care au reglat, verificat, surubarit, la sfarsit aflu ca n-au reusit sa rezolve nimic si sa ma programez la Serus pe Centura ca acolo o rezolva (!!!!).

Anyway, filtrul de polen era negru, ala de aer era galbui (mult mai curat decat la Megane si decat ma asteptam).


--------------------
Renault Laguna III Privilege 2.0dci CVA 150CP
Butoanele ne fac viata mai frumoasa :)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_rusu
post 19 Aug 2010, 15:30
Post #53


Membru incepator


Group: Members
Posts: 59
Joined: 8 November 07




N-are nimeni un tarif pentru o revizie simpla ulei + filtre (aer, ulei, motorina si polen) la o Laguna 3 2.0 dci in reprezentant de pe Calea Turzii din Cluj?


--------------------
Renault Laguna III 2.0 dci, 150 CP 2008/Dynamique
Megane I 1,6 16v, 110cp
Megane II 1,6 16v, 110cp
Laguna II 1,8 16v, 120cp
Megne II 1,5dci 105 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
neptune
post 1 Oct 2010, 10:10
Post #54


Zaraki Kenpachi


Group: Members
Posts: 87
Joined: 9 October 09
From: Bucuresti




848 lei la un an (~11000 km). ulei elf evo sxr 5w40 235 + tva 56 + filtre + "inlocuire filtru"


--------------------
renault laguna 3 GT Line 2.0 dci, 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_rusu
post 1 Oct 2010, 17:38
Post #55


Membru incepator


Group: Members
Posts: 59
Joined: 8 November 07




In final pe mine m-a costat 650 de lei in reprezentanta la Citroen. Ulei Castrol 5W40 plus cele 4 filtre (ulei, motorina, aer si habitaclu)


--------------------
Renault Laguna III 2.0 dci, 150 CP 2008/Dynamique
Megane I 1,6 16v, 110cp
Megane II 1,6 16v, 110cp
Laguna II 1,8 16v, 120cp
Megne II 1,5dci 105 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
quasararoma
post 12 Jan 2011, 22:09
Post #56


Membru autentic


Group: Members
Posts: 415
Joined: 28 March 06




La 45.000 Km a facut cineva?
Cam cat costa?


--------------------
Renault Laguna 3 2.0 dCI GT Line - CT
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 6th May 2024 - 13:31
Dacia