Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Chiar conteaza ce masini au altii in trafic ?, Cedati trecerea dupa marca si tipul masinii ?

R19/16v
post 23 Apr 2008, 23:49
Post #31


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




Sincer sa fiu pentru mine masina nemteasca inseamna cam tot ce e VAG. Cu BMW/Merc n-am nimic smile.gif


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marian-j
post 23 Apr 2008, 23:55
Post #32


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.580
Joined: 10 January 08
From: Timișoara




QUOTE(R19/16v @ 24 Apr 2008, 00:49)
Sincer sa fiu pentru mine masina nemteasca inseamna cam tot ce e VAG. Cu BMW/Merc n-am nimic smile.gif
*


Gata m-am linistit! biggrin.gif Deci daca-mi vezi "rinichii" si iti cer ,repectuos, sa ma scoti din incurcatura,nu-ti sare basca nu-i asa? blush.gif


--------------------
--- --- ---
Cupeu cu dop
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
semit
post 24 Apr 2008, 00:00
Post #33


Private Spice


Group: Moderatori
Posts: 5.972
Joined: 27 September 05
From: Bucuresti




boul e bou si in mercedes si in logan, omul la fel wink.gif imbecilii cu megane s-au inmultit totusi.. ce face un pret penibil de mic la o masina noua dry.gif


--------------------
Reno Megane GT line 1.5dCi '13
nu-ti face iluzii ca sa n-ai deziluzii.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 24 Apr 2008, 00:02
Post #34


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




Absolut deloc. Eh daca aveai vreun passat nedumerire.gif mai ales modelul precedent, nu prea ma agitam smile.gif

P.S. Nu am zis niciodata ca TOTI posesorii de VAG sunt la fel.


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andu911
post 24 Apr 2008, 00:03
Post #35


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.164
Joined: 18 February 05
From: Bucuresti - Berceni




Ce sa mai zicem de Tucson, in cazul asta laugh.gif


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marian-j
post 24 Apr 2008, 00:10
Post #36


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.580
Joined: 10 January 08
From: Timișoara




Offf, Doamne!Pai daca aia cu Tucson va enerveaza ce sa mai zicem da aia cu Rexton?Eu am impresia ca tipii isi imagineaza ca daca au sub capota un MB deja cred sunt posesori de"meleu"!De aici si aroganta!


--------------------
--- --- ---
Cupeu cu dop
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 24 Apr 2008, 00:28
Post #37


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




QUOTE(Laurentziu83 @ 23 Apr 2008, 22:31)
Iti raspund eu, ca ex posesor de Matiz vreo 50 de mii de km
*


Pai si eu in aceeasi calitate (de fapt inca mai sunt) puneam intrebarea mai devreme smile.gif

QUOTE(Laurentziu83 @ 23 Apr 2008, 22:31)
La Matiz, Tico, te bagi, pentru ca iti permite cutia foarte scurta si pentru ca te doare la basca de reparatii
*


Uite aici nu mai sunt de acord cu tine tongue.gif
"Nu stiu cum e la altii, dar eu cand ma gandesc la" Matizul meu, parca prefer sa-l stiu nepatat/nelovit, cu toate ca nu e, au avut grija marile valori in ale parcarilor de asta. Poate la partea in care ziceai de cutie ai dreptate, dar hai sa nu uitam ca lumea nu are de ales intre Matiz si Mercedes S, deci se gandesc si ei la aia 150 de lei, pentru ca asta e cat se pot intinde ei. Plus ca, gandind subiectiv, e masina mea frate, si nu ma iau la harta cu cheliosi in treiari, ca sa ii arat "cat de sofer tare si jupan" sunt eu.
Oricum, raman la parerea mea, cum ca multora li se pare ca pretul mai mare al masinii i-a absolvit cumva de anumite reguli\legi de circulatie si de bun simt pana la urma. Poate gresesc, nu am kilometrii pe cat aveti voi, dar pana o sa vad altceva, raman la parerea asta.
Hai ca m-am intins... blush.gif

This post has been edited by MuciX: 24 Apr 2008, 00:28


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marian-j
post 24 Apr 2008, 00:47
Post #38


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.580
Joined: 10 January 08
From: Timișoara




QUOTE(MuciX @ 24 Apr 2008, 01:28)
nu ma iau la harta cu cheliosi in treiari
Oricum, raman la parerea mea
*


Mah,si tu te iei de treiari? radmasa.gif Daca vrei imi fac o poza si ai sa vezi ca desi sunt batran ca vremea abia imi incape freza intre parasolar si tetiera!Si in plus te asigur ca si pe mine ma enerveaza un dobitoc(posesor de VelSatis)ce-si parcheaza "vaporul" intr-o zona extrem de aglomerata a orasului exact in fata intrarii bancii in care lucreaza!Domn,ce pana lui!

This post has been edited by marian-j: 24 Apr 2008, 00:48


--------------------
--- --- ---
Cupeu cu dop
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sebastian Loeb
post 24 Apr 2008, 06:10
Post #39


Membru incepator


Group: Members
Posts: 16
Joined: 26 March 08
From: becali city




n-are nicio legatura omenia cu marca masinii...cedezi pentru ca asa e frumos si corect fata de tine si de altii...pentru ca te gandesti ca si tie ti-ar placea sa-ti dea cineva voie sa te strecori cand iesi de pe o straduta sau de la benzinarie si strada e aglomerata


--------------------
skoda fabia 2004 - B-02-RADAR
vitezomanu' Gica
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crisolro
post 24 Apr 2008, 06:45
Post #40


Posts: 1.435.866


Group: Members
Posts: 1.884
Joined: 9 November 07
From: Bucuresti




cred ca e de bun simt sa mai lasi pe cate unul sa treaca, sa se bage etc. chiar daca nu are prioritate ... vreau doar sa vad la ei intelegere, buna-vointa, semnalizare corespunzatoare; nu am nevoie musai de multumiri ulterioare sau sa vad figuri miloage ci doar atitudini omenesti ante-bagare ... tupeistii si nesimtitii care-ti forteaza mana nu merita nici macar sa se urce la volan

nu are legatura cu sexul, tipul sau culoarea masinii etc. insa uneori vreau si eu sa fiu inteles ca nu as lasa nici pe mama sau pe tata daca chiar ma grabesc (de ex. sa-mi iau copilul de la gradinita, si asta e situatia in care is in stare sa-mi pun tabla in pericol) - fac un gest politicos ca nu se poate si cu asta sper sa fiu inteles; daca nu, tot aia e

recunosc ca am fost placut surprins sa vad ca mi se intorc "serviciile"

un alt gen de prioritate pe care o ofer este cea catre persoanele care-si castiga existenta de pe urma "covrigului" (curieri, taximetristi etc. haituiti de clienti) - nu ca altii s-ar afla in trafic din placere, toti avem de ajuns undeva, de facut ceva etc - cu conditia obligatorie din primul aliniat ... recunosc ca am pata pusa pe taximetristi (mai "este" unii oameni totusi) si pe o anumita firma de curierat care are 99% din soferi niste imbecili si mai au si aia cu "Sofer indisciplinat ..." pe masina - oare chiar patesc aia ceva daca suni?


This post has been edited by crisolro: 24 Apr 2008, 06:46


--------------------
Renault Clio IV Life 2015, 1.2 16V/75 cp Ford Ecosport 2018, 1.0 125cp - cu nr absolut normal
Daca vreodata ai impresia ca nu mai exista nimeni caruia sa-i pese daca mai traiesti, incearca sa nu platesti cateva rate la banca.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
shteffanivlad
post 24 Apr 2008, 06:59
Post #41


Membru cu ESP/ASR


Group: Members
Posts: 691
Joined: 2 July 07
From: Bucuresti




Eu mai putin pe aia care depasesc coloana si se baga in fata ca "i-am pacalit pe prosti" si cei care sunt nesimtiti, ii las. Aia care semnalizeaza, care respecta cat de cat normele bunului simt dupa euro-norme, poa' sa intre linistiti.

Exceptia de la regula : TAXIURILE. Never. Sa stea acolo pana le sar ventilele.


--------------------
Renault Megane II.2 Sedan Privilege 1.5dCi Ianuarie 2008 / LMSE - B-81-LXV
iGO Primo cu Ioana
Statie CB TTi cu antena pe plafon
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gabygiovanny
post 24 Apr 2008, 07:01
Post #42


membrul de la baia mare


Group: Members
Posts: 428
Joined: 3 January 08




eu nu am intalnit inca o femeie care sa ma lase sa intru asta ca am eu prioritate sau ele.fiind eu pe prioritate ff rar mai nimeresc unele frana.ce sa mai zic sa te lase sa iesi de pe o straduta... wacko.gif


--------------------
reno Megane 2.2 1.6 16v 2007 dec - MM 66 GBY
membru
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TresPasser
post 24 Apr 2008, 08:51
Post #43


Membru incepator


Group: Members
Posts: 57
Joined: 24 March 07
From: Cluj-Napoca




Eu las in functie de situatie, nu de masina. Daca prin gestul meu mai ajut la fluidizarea circulatiei, atunci las. Inca astept clipa cand sa mi se intoarca si mie favorul, dar cred ca imi fac iluzii degeaba.


--------------------
Renault Clio III 2007 Exception 1.6 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexC
post 24 Apr 2008, 09:04
Post #44


Vrum Vruuum


Group: Members
Posts: 1.651
Joined: 22 May 05
From: Bucuresti




Dimineata, intersectia de la Pta 1Mai: eu veneam de pe Ion Mihalache si faceam stanga pe Ion Mincu. Eram primul la semafor, in spatele meu o tuta blonda cu un 207 negru. Pe banda tramvaiului era maret un ditamai tramvaiul, care a plecat odata cu mine de la semafor, insa s-a blocat la 3 metri din cauza unuia intarziat, asezat perpendicular pe linia de tramvai.

Ce credeti ca face tuta, idioata? S-a bagat proasta lumii pe linia de tramvai, astfel incat dupa 10 secunde cand linia tramvaiului s-a eliberat tot nu a putut sa treaca, de data asta din cauza tutei. Ea o fi crezut ca trece pana vine tramvaiul, desi erau gramada de masini acolo...

Ce credeti, pana in Pta Dorobanti a lasat-o vreunul sa se miste de pe banda ei si/sau sa se bage? Eu NU! La astia sa le cedam trecerea?


--------------------
Renault Laguna III Privilege 2.0dci CVA 150CP
Butoanele ne fac viata mai frumoasa :)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Flamingo
post 24 Apr 2008, 09:39
Post #45


Membru "SPARKY Team"


Group: Banned
Posts: 1.064
Joined: 20 February 06
From: Bucuresti




QUOTE(AlexC @ 24 Apr 2008, 09:04)
Dimineata, intersectia de la Pta 1Mai: eu veneam de pe Ion Mihalache si faceam stanga pe Ion Mincu. Eram primul la semafor, in spatele meu o tuta blonda cu un 207 negru. Pe banda tramvaiului era maret un ditamai tramvaiul, care a plecat odata cu mine de la semafor, insa s-a blocat la 3 metri din cauza unuia intarziat, asezat perpendicular pe linia de tramvai.

Ce credeti ca face tuta, idioata? S-a bagat proasta lumii pe linia de tramvai, astfel incat dupa 10 secunde cand linia tramvaiului s-a eliberat tot nu a putut sa treaca, de data asta din cauza tutei. Ea o fi crezut ca trece pana vine tramvaiul, desi erau gramada de masini acolo...

Ce credeti, pana in Pta Dorobanti a lasat-o vreunul sa se miste de pe banda ei si/sau sa se bage? Eu NU! La astia sa le cedam trecerea?
*



Sefu, patania asta mai bine o postati la Soferite blonde in trafic ! Parerea mea. rolleyes.gif


--------------------
HYUNDAI i10, full options 2008
A fost o data ca niciodata un Renault Clio DCI din 2004, full options, care s-a transformat intr-o zi de aprilie, in teren pentru casa...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andu911
post 24 Apr 2008, 10:05
Post #46


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.164
Joined: 18 February 05
From: Bucuresti - Berceni




QUOTE(gabygiovanny @ 24 Apr 2008, 07:01)
eu nu am intalnit inca o femeie care sa ma lase sa intru asta ca am eu prioritate sau ele.fiind eu pe prioritate ff rar mai nimeresc unele frana.ce sa mai zic sa te lase sa iesi de pe o straduta...  wacko.gif
*



Daca ai avea o masina scumpa, te-ar lasa.

Mergi de maine cu un Seria 6, sa vezi ca te lasa toate.


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 24 Apr 2008, 10:14
Post #47


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




QUOTE(Sebastian Loeb @ 24 Apr 2008, 06:10)
n-are nicio legatura omenia cu marca masinii...
*



Tu chiar nu ai observat in Romanica noastra puternic "manelizata" si ignoranta ca, in mare parte, exista tipologii de auto asociate cu tipologii de "uameni"?
Desigur, exista persoane care vad masina ca pe o simpla unealta sau bun, dar sunt multi oameni care tre sa "emane ceva" cand sunt masina aceea (am fost destul de sugestiv? happy.gif ).


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Flamingo
post 24 Apr 2008, 10:17
Post #48


Membru "SPARKY Team"


Group: Banned
Posts: 1.064
Joined: 20 February 06
From: Bucuresti




QUOTE(andu911 @ 24 Apr 2008, 10:05)
Daca ai avea o masina scumpa, te-ar lasa.

Mergi de maine cu un Seria 6, sa vezi ca te lasa toate.
*



Pun pariu ca in cazul asta... te lasa mult mai multe sa faci, nu numai sa te bagi, asta daca "aprofundezi" problema dupa... la o cafea sau daca le nimeresti "singure", seduse si abandonate. wink.gif biggrin.gif

This post has been edited by Catalin S.: 24 Apr 2008, 10:18


--------------------
HYUNDAI i10, full options 2008
A fost o data ca niciodata un Renault Clio DCI din 2004, full options, care s-a transformat intr-o zi de aprilie, in teren pentru casa...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
herculane
post 24 Apr 2008, 19:55
Post #49


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.237
Joined: 30 April 07




cu toate ca merg mai repede, cand e aglomeratie de obicei las pe cine are nevoie sa se bage in fata, indiferent ca e dacie sau porsche

in drumul meu de la serviciu spre casa merg pe stradute si de obicei cand ies pe artere ma lasa lumea sa ma bag. femeile in schimb nu prea ma lasa smile.gif sunt cam enervante in trafic....adica macar de ar conduce bine biggrin.gif (evident, sunt si exceptii)


--------------------
Renault Clio III Exception 1.6 16v 2007 / Ford Mondeo Titanium 2.0 16v 2008 - xxxxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
antifizic2
post 24 Apr 2008, 20:00
Post #50


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.434
Joined: 16 June 07
From: Bucuresti- Romania




din experienta cel mai periculos este sa conduci logan, imi vine randul cateodata la servici si toata lumea vrea si tine neaparat sa imi intre in fata fara sa mearga neaparat mai repede ci doar asa pur si simplu mad.gif

cand merg cu jaguarul tot de la servici nimeni nu se mai baga in fata dar nici nu ma lasa sa schimb banda icon_mrgreen.gif

eu sincer daca ii vad manelisti sau mai bronzati cu q7-uri albe sau mercedesuri cu geamuri negre nu ii las , pur si simplu. stiu sunt nesimtit , mai conteaza?!


--------------------
renault LAGUNA II / 1.9 DCi 2004 - B-57-LXF
17" silverstone custom colour/ 2DIN DVD/ K&N/ EBC - greenstuff/ HID 5000k
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
_182_
post 24 Apr 2008, 21:12
Post #51


Membru autentic


Group: Members
Posts: 467
Joined: 21 May 04
From: Bucuresti





1. Daca nu l-am vazut sa incalce vreo regula de circulatie si nu trebuie sa incetinesc (consumul creste datorita la re-demarajului), il las, totusi nu-i las pe cei cu numere cu litere distantate


2. Conduc 3 masini in mod curent - clio bicorp, twingo si astra H - cand sunt cu twingo am parte de gesturi si faze din partea unor soferi la fiecare drum (in special calarie, flash-uri si claxoane), cand sunt cu astra, aproape niciodata, cand sunt cu clio ia ghiciti ... da, situatia e undeva pe la mijloc.

Asta arata cat de jos este aceasta natie - respectul e in functie de "valoarea" afisata

of, valoaaareaaa meeeaaa


--------------------
Renault Clio bicorp dCi 65 Expression 2003
Renault Twingo 8v & Opel Astra H cdti
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 24 Apr 2008, 22:06
Post #52


Odihneste-te in pace, cj98czh!


Group: Members
Posts: 7.589
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




QUOTE(andu911 @ 24 Apr 2008, 00:05)
2. Isi repara masina singuri, ca sigur nu au CASCO
*


Cu rabla poti sa ti-o iei chiar nevinovat fiind, vazand ca RCA-ul celuilalt e hartie de sters la ***, in momentul in care te duci la firma de asigurari sa te despagubeasca. La vreo dacie din 80 s-ar putea sa primesc doar cat pentru un bec nou de la taranoii de la firmele de asigurari.
Asa ca, merita sa ai tupeu cu rabla doar daca maine o dai la remat.

This post has been edited by Laurentziu83: 24 Apr 2008, 22:07


--------------------
. . .
In memoria reputatului nostru membru, cj98czh, care ne-a servit cu atata daruire si a fost de treaba cu noi.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marian-j
post 24 Apr 2008, 22:14
Post #53


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.580
Joined: 10 January 08
From: Timișoara




QUOTE(Laurentziu83 @ 24 Apr 2008, 23:06)
Cu rabla poti sa ti-o iei chiar nevinovat fiind, vazand ca RCA-ul celuilalt e hartie de sters la ***, in momentul in care te duci la firma de asigurari sa te despagubeasca. La vreo dacie din 80 s-ar putea sa primesc doar cat pentru un bec nou de la taranoii de la firmele de asigurari.
*


Patit! mad.gif


--------------------
--- --- ---
Cupeu cu dop
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mmgmarius
post 24 Apr 2008, 22:40
Post #54


Invisible to everyone


Group: Members
Posts: 418
Joined: 21 December 07




Am stat azi sa ma lase si pe mine sa trec si nimeni nu s-a indurat.


--------------------
Renault Symbol Music 1.4 8V dec 2007
Numai cei ce ies din tipar intra in istorie.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Flamingo
post 25 Apr 2008, 07:45
Post #55


Membru "SPARKY Team"


Group: Banned
Posts: 1.064
Joined: 20 February 06
From: Bucuresti




QUOTE(mmgmarius @ 24 Apr 2008, 22:40)
Am stat azi sa ma lase si pe mine sa trec si nimeni nu s-a indurat.
*



Aha, pai te mai miri ?
Vrei sa stii motivul ?

Pana la urma conteaza ce masina conduci. Cel putin la romani conteaza. Pentru majoritatea conteaza cu toate ca nu prea o recunosc. In alte tari nu stiu cum este, dar la vecinii nostri bulgari si moldoveni este la fel. Pentru ca suntem cu totii mai neam de traista asa... Pasalac turcesc, sute de ani asupriti iar efectele se vad si acum. Mai avem pana sa ne luminam si sa fim noi insine.

Oricum, antifizic2 a spus ceva interesant de dureros si adevarat.

QUOTE(antifizic2 @ 24 Apr 2008, 20:00)
din experienta cel mai periculos este sa conduci logan, imi vine randul cateodata la servici si toata lumea vrea si tine neaparat sa imi intre in fata fara sa mearga neaparat mai repede ci doar asa pur si simplu mad.gif

cand merg cu jaguarul tot de la servici nimeni nu se mai baga in fata dar nici nu ma lasa sa schimb banda  icon_mrgreen.gif
*




Desteapta-te romane ! Traiasca capra vecinului !

Din partea mea... hmmm... m-am lamurit, de fapt stiam ce se intampla pe drumurile patriei. Este ceva tipic romanesc ce se intampla. Si tot din partea mea, puteti inchide topicul. smile.gif

Multumesc.


--------------------
HYUNDAI i10, full options 2008
A fost o data ca niciodata un Renault Clio DCI din 2004, full options, care s-a transformat intr-o zi de aprilie, in teren pentru casa...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristianxxl
post 25 Apr 2008, 08:09
Post #56


flower power


Group: Members
Posts: 1.339
Joined: 31 July 07
From: Otopeni




Eu las pe toata lumea daca nu trebuie sa frinez prea dur si mai ales daca stau la semafor si oricum nu ma misc.Am observat ca cei cu Dacia veche se baga fara sa se uite la tine si nu multumesc cu mina sau avariile , cum fac cei cu masini straine ( desi am avut dacie pina acum un an , asta mi se intimpla)
Sunt de 10 ori mai atent la femei si taximetristi, femeile daca le claxonezi se pierd , taximetristii sunt obraznici si agresivi.Si eu ma mai bag si daca jenez imediat imi cer scuze.
Ieri am plecat de pe loc si la 60 de m venea un WW care ma tot flashuit, desi nu il jenasem pt ca plecasem cu scirt de roti tocmai ca sa nu il incurc...totusi flashuri de imi venea sa pun o frina!
Pina la urma eu cedez mai ales in fata celor cu numere de provincie si straine, pe care-i las in general sa se duca unde vor ,gindindu-ma ca nu stiu zona.
Nu-i las pe cei care vin pe linia de tramvai, indiferent ce masina au.


--------------------
renault Megane 4 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
zax
post 25 Apr 2008, 09:12
Post #57


Membru autentic


Group: Members
Posts: 724
Joined: 11 February 04
From: Bucuresti




QUOTE(antifizic2 @ 24 Apr 2008, 21:00)
din experienta cel mai periculos este sa conduci logan, imi vine randul cateodata la servici si toata lumea vrea si tine  neaparat sa imi intre in fata fara sa mearga neaparat mai repede ci doar asa pur si simplu mad.gif
*



Eu am o problema cu dubele sau camioanele, nu le vreau in fata pentru ca nu mai vad nimic si nu pot anticipa... Nu zic ca nu-i las, las cam pe oricine indiferent de masina dar odata ce mi-a intrat un camion sau o duba in fata incerc fie sa-l depasesc daca se poate fie sa mai las o masina intre noi. Loganul creaza oarecum aceeasi problema ca o duba, are portbagajul foarte inalt si nu prea poti vedea dincolo de el... poate fi si asta un motiv pentru care lumea nu vrea sa aiba un logan in fata.

O paranteza: Sunt multi nesimtiti in trafic dar sunt si unii mult, dar mult prea politicosi. Azi am patit cu un tip cu un gandacel 107. L-am vazut ca se urca in masina si cum coloana se oprise nu m-am dus pana in dreptul lui, am oprit mai in spate. A pornit motorul, s-a pornit si coloana si el nu pleca, se uita la mine si ma intreba daca il las desi eu nu ma miscasem si loc era garla. Iar acum vreo cateva zile, exact in acelasi loc am lasat un taximetrist. Mi-a multumit de 3(trei) ori blink.gif . Ma avuzuse de fiecare data ca i-am raspuns... parca zici ca nu-i venea sa creada ca l-am lasat... mai sunt si d-astia, nu suntem toti nesimtiti.

This post has been edited by zax: 25 Apr 2008, 09:47


--------------------
Hyundai/ex Renault I30 1.5Tgdi 160cp/Clio Symbol Fidji 1.5dci 80cp aprilie 2022/iunie 2006
"Orice s-ar intampla, important este sa treci peste" (Gica, operator buldozer)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
M i h a i
post 25 Apr 2008, 09:23
Post #58


_______________________


Group: Members
Posts: 5.669
Joined: 12 September 06




Eu cedez in functie de cum am chef.....nu cedez celor cu :Tr,Gr,Db,Gl...hai si Bt..Sa zicem ca si masina conteaza cateodata..doar nu o sa las pe unu cu un cazan din 1900 toamna sa se bage ca sa stau dupa el ca deh nu poate sa-i dea decat 1 si 2 ca in 3 nu intra..si 4 este pentru extraurban only.. biggrin.gif

This post has been edited by MHY: 25 Apr 2008, 09:24


--------------------
------ ------ ------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Flamingo
post 25 Apr 2008, 09:36
Post #59


Membru "SPARKY Team"


Group: Banned
Posts: 1.064
Joined: 20 February 06
From: Bucuresti




In alta ordine de idei, s-a circulat bine azi.
L-am lasat pe unul cu o duba sa iasa de la Lukoil - Vacaresti (rond)... dar dupa ideea "pe cine nu lasi sa moara, nu te lasa sa traiesti", soferul s-a miscat mai incet ca dricul si colac peste pupaza, a mai facut si dreapta pe splai spre tragul auto, astfel ca pana au facut toti cei din fata lui dreapta, ati ghicit, am mai prins un stop. Si de cate ori mi-am zis sa nu mai merg pe banda intai in zona aia... numai eu stiu. rolleyes.gif

In schimb omul mi-a multumit.

This post has been edited by Catalin S.: 25 Apr 2008, 09:56


--------------------
HYUNDAI i10, full options 2008
A fost o data ca niciodata un Renault Clio DCI din 2004, full options, care s-a transformat intr-o zi de aprilie, in teren pentru casa...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
zax
post 25 Apr 2008, 09:49
Post #60


Membru autentic


Group: Members
Posts: 724
Joined: 11 February 04
From: Bucuresti




gata, s-a editat... scuze ca nu m-am uitat cine a deschis topicul si am postat pe baza unei preconceptii.

This post has been edited by zax: 25 Apr 2008, 09:49


--------------------
Hyundai/ex Renault I30 1.5Tgdi 160cp/Clio Symbol Fidji 1.5dci 80cp aprilie 2022/iunie 2006
"Orice s-ar intampla, important este sa treci peste" (Gica, operator buldozer)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
5 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 15th June 2024 - 14:30
Dacia