Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topic

Outline · [ Standard ] · Linear+

Din goana unui Tico

mihai leu
post 7 Jun 2010, 19:57
Post #31


Membru autentic


Group: Members
Posts: 526
Joined: 17 March 06




felicitari totusi pentru acest Tico ai grija de el atata timp cat il folosesti tu este o masina simpatica am si eu unul cu 55 000 km reali din 2000 sunt motoare fiabile daca se schimba concumabilele la timp, la caroserie stau mai prost al meu are pragul stanga lovit pentru ca e folosit undeva la tzara si na hopuri etc, in rest pentru anii ei a mea are 1o se prezinta bine merge cu 100 fara bataie de cap motoarele astea sunt super. Cine nu a condus Dacie sau Tico si vorbeste despre aceste masini in necunostinta de cauza il rog sa nu mai posteze biggrin.gif


--------------------
Dacia 1999 1310 - B 19 EIF
mai este timp pana la fericire
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Filip
post 7 Jun 2010, 22:11
Post #32


Forumist


Group: Members
Posts: 2.906
Joined: 23 July 09




E dragutica masinuta, foarte mica, foarte usor de parcat, baga caldura de n-ai treaba, daca ai si AC e super. Din pacate eu am avut prima (si singura experienta) pe un Tico vai de el, cu ~450.000 km (estimati), murea la relantiu, tragea dreapta, frane varza, si mi s-a parut interiorul uzat si cam trist, m-am simtit un pic cam naspa la volanul ACELUI (si pun accent pe "acelui") exemplar. Sunt convins ca un exemplar intretinut "ca nou" cu AC, e o alegere super in bucuresti.
Oricum, chiar si la Tico de care vorbeam, m-a uimit consumul extrem de redus. laugh.gif


--------------------
Renault Laguna 1 1.6 16v, Nubira 1.6 16v, Astra G 1.4 16v 1998 ,1999, 2006
Fara Dacie viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Prognosis
post 25 Jun 2010, 17:52
Post #33


Membru adoptat


Group: Members
Posts: 926
Joined: 7 October 08
From: Slobozia




Din goana unui Tico (4)
http://trenulete.info/din-goana-unui-tico-4/

Calatoriile mele cu limuzina Tico au continuat zilele acestea insa pe un alt traseu. Am ales drumul spre Fetesti prin Tandarei, de-a lungul caii ferate Buzau – Fetesti. Cum starea gonacului s-a imbunatatit dupa ultimile interventii ale echipei de soc de la ProDomus, am decis ca din loc in loc sa mai opresc si sa imortalizez momente cu trenuri in parcurs. Va prezint si voua un colaj din imortalizarile pe cardul telefonului meu. Imi cer scuze pentru calitatea imaginii dar sper sa va faca placere sa vedeti trenurile cu care ma intalnesc aproape zilnic pe bucata de linie de la Tandarei la Fetesti, linie care merge impreuna cu soseaua o buna bucata de vreme. Deja am retinut orarul unor trenuri si mi-am propus ca saptamana viitoare sa ajung cu cateva minute inainte la locurile de intalnire alese si sa incerc cateva cadre ceva mai aranjate.

th_06172010.jpg th_06242010-04.jpg


--------------------
- - -
Freedom is not free!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 2nd May 2024 - 13:13
Dacia