Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Schimbare afisaj scenic 2 defect

valentin555
post 6 Feb 2021, 22:15
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 25
Joined: 22 April 19




Salutare forum, alt topic, alta problema, acum e mai mult o dilema pentru mine si sper sa gasesc macar o lamurire.

Am probleme cu afisajul de bord, clipocesc KM, se reseteaza, mi s-au sters km totali, etc. etc. Am gasit sa cumpar un alt afisaj de la o masina dezmembrata, masina din UK, am fost astazi la proba, sa vad daca merge acel afisaj si eventual sa il cumpar.

Am conectat mufele in noul afisaj, merge bine, se vede frumos, indica si nivelul de benzina corect (cel vechi nu facea asta) daaaar.... si aici intervine dilema, nu afisa postul de radio pe care era radioul setat, dar se auzea clar si frumos, insa nu si afisa numele postului si frecventa.

Exista vreo posibilitate sa remediez aceasta problemuta? Ma gandesc ca ceva pini din mufa mare gri a afisajului nu sunt unde trebuie sa fie si de aceea nu arata pe radio numele postului/

De ce cred ca e vb de pini? La un scenic din uk, mufa gri este invers montata decat la un scenic normal.

Astept orice raspuns si sfat, pretul pt afisaj era chiar bun, de aceea ma intreb daca exista vreo posibilitate de remediere. Multumesc!!

Am atasat poze pentru a intelege mai bine ce am incercat sa expic mai sus smile.gif)

This post has been edited by valentin555: 6 Feb 2021, 22:17


Attached thumbnail(s)
AFISAJ_NOU.jpeg ( Size: 180.15k ) Number of downloads: 64
AFISAJ_VECHI.jpeg ( Size: 227.51k ) Number of downloads: 62


--------------------
Renault Scenic II Monovolum 2005 - PH22BDV
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 24th April 2024 - 13:24
Dacia