Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topic

Outline · [ Standard ] · Linear+

Batrana Furie Galbena, O Dacie 1310 '87

sorin1983
post 1 Aug 2010, 21:51
Post #31


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.592
Joined: 3 July 06
From: Bucuresti-Rahova




QUOTE(om_bland @ 1 Aug 2010, 22:42)
2  telescopuri
*


astea sunt ca 2 stalpuri?


--------------------
Renault Megane1- -Sisteme electronice de securitate
"Pe zi ce trece, prostii fac progrese, devin si mai prosti!" C. Vadim Tudor
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
diferitu
post 2 Aug 2010, 00:16
Post #32


Membru incepator


Group: Members
Posts: 26
Joined: 21 July 10
From: Bucuresti




Cele 2 bari si masca sunt in planuri... Usa nu o indrept momentan ca nu am bani sa bag in masina... tabla de la picioare si oale a fost remediata de curand de catre unchiul meu .... Oala care sustine roata de rezerva chiar astazi am inspectat-o si arata ok... smile.gif

Multumesc pentru sfaturi..


2 Aug 2010, 00:17:
QUOTE(sorin1983 @ 1 Aug 2010, 21:51)
astea sunt ca 2 stalpuri?
*



radmasa.gif a gresit (sper) si omu tongue.gif

This post has been edited by diferitu: 2 Aug 2010, 00:17


--------------------
Dacia 1310 1987 | ZaPaKita Galbena - B 35 ZPK
Numai cei ce indraznesc reusesc... Indrazneste sa fii diferit... | www.difeRitu.com
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
om_bland
post 2 Aug 2010, 20:44
Post #33


Membru autentic


Group: Members
Posts: 671
Joined: 15 December 09




Stati linistiti nu sunt atat de agramat pe cat par radmasa.gif , ma concentram mai mult ca ceea ce spun sa aiba o logica , si mai putin pe acea mica eroare ... ,,telescopuri" / telescoape forma corecta dar deh... blush.gif . Oricum ma bucur ca a inteles tanarul ceea ce am dorit sa-i spun smile.gif .


--------------------
dacia Berlina 1984 dacia berlina
RESPECTA DREPTUL la opinie indiferent daca esti de acord sau nu , cu parerea celui de langa tine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
diferitu
post 2 Aug 2010, 22:50
Post #34


Membru incepator


Group: Members
Posts: 26
Joined: 21 July 10
From: Bucuresti




Am inteles ... smile.gif

Safety First smile.gif

Acum sper sa fac rost de niste banuti sa imi pot schimba barile si masca ca imi stau pe creier... si poate, poate gasesc la remat si niste proiectoare smile.gif


--------------------
Dacia 1310 1987 | ZaPaKita Galbena - B 35 ZPK
Numai cei ce indraznesc reusesc... Indrazneste sa fii diferit... | www.difeRitu.com
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
om_bland
post 3 Aug 2010, 09:20
Post #35


Membru autentic


Group: Members
Posts: 671
Joined: 15 December 09




Nu vreau sa par carcotas , dar cat dai pe proiectoarele de la remat ... iti poti lua o cutie de chit si indrepti aripile si fețele de ușă, cred ca sunt mai importante decat proiectoarele . Iar de vopsit iti poti lua un spray la tub nuanta potrivita si o mai aranjezi putin , pana faci rost de bani de o eventuala vopsire wink.gif .


--------------------
dacia Berlina 1984 dacia berlina
RESPECTA DREPTUL la opinie indiferent daca esti de acord sau nu , cu parerea celui de langa tine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
diferitu
post 3 Aug 2010, 11:10
Post #36


Membru incepator


Group: Members
Posts: 26
Joined: 21 July 10
From: Bucuresti




Sincer lovitura aia in usa nu ma deranjeaza cu nimic... masina e "imprumutata" de un unchi d-al meu care a zis ca o sa o dea la remat sa isi ia o masina noua... dar ea fiind in stare de functionare si neavand acum bani de masina a zis ca mi-o da mie sa merg cu ea...

Sincer si eu as vrea sa o indrept, sa o revopsesc etc dar momentan bugetul nu imi permite... trebuie sa imi platesc facultatea curand si masina e pe ultimul loc... ce as vrea din tot sufletul meu sunt barile si masca aia... in rest orice poate astepta... smile.gif

Oricum multumesc pentru sfaturi si pareri, ca pana la urma de aia am intrat aici sa ma pot sfatuii cu oameni care poseda de mai mult timp o dacie si sunt familiarizati cu problemele ce pot aparea...

smile.gif


--------------------
Dacia 1310 1987 | ZaPaKita Galbena - B 35 ZPK
Numai cei ce indraznesc reusesc... Indrazneste sa fii diferit... | www.difeRitu.com
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
diferitu
post 19 Aug 2010, 17:35
Post #37


Membru incepator


Group: Members
Posts: 26
Joined: 21 July 10
From: Bucuresti




Astazi am fost cu masina la service-ul unde a fost montata instalatia GPL si i-am facut revizia... Am postat si aici pe forum ca imi taia gazu si nu mai accelera... pai am gasit problema... era Filtrul de la electro-valva infundat... S-a minunat baiatu de acolo de ce a gasit in el

M-a costat 65 de lei smile.gif schimbul filtrului si alte reglaje...

Mai jos aveti o poza smile.gif cu filtrul respectiv

9nC_0.jpg

This post has been edited by diferitu: 19 Aug 2010, 17:44


--------------------
Dacia 1310 1987 | ZaPaKita Galbena - B 35 ZPK
Numai cei ce indraznesc reusesc... Indrazneste sa fii diferit... | www.difeRitu.com
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 16th May 2024 - 21:11
Dacia