Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages « < 3 4 5 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Laguna 3 vs New Honda Accord, Ajutor, nu ma pot decide !

myx4ever
post 3 Jul 2008, 20:34
Post #121


Membru incepator


Group: Members
Posts: 70
Joined: 15 June 07
From: Timisoara




laguna in 17000 nu prea merita. Numai de dragul designului si ca e masina noua nu merita. Insa ai putea sa te inscrii la un leasing vreo 2 ani...dai avans vreo 12 000 si restu de 10 ii platesti in 2 ani.

In 17 000 masina noua ai putea lua Megane, Golf (mai saracut), Kia Ceed/pro_ceed ; Mie imi place foarte mult design la Kia pro_ceed...(3 usi)


--------------------
Renault Laguna 2003
Renault F1 Team ROCKS !!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mrija
post 6 Jul 2008, 22:34
Post #122


Membru Veteran


Group: Members
Posts: 671
Joined: 4 June 07
From: Baia Mare




Megane m-am si gandit.... Doamne ajuta, vreau masina noua. Si m-am cam plimbat cu megane, e suber ok biggrin.gif


--------------------
Suzuki Gsx 750 R 110 cai la 200kg
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lagunianul
post 7 Jul 2008, 09:42
Post #123


Stig`s secret trainer


Group: Members
Posts: 1.073
Joined: 2 September 07
From: Cluj Napoca




Sunt fan Laguna, dar mi se pare ca din 2005 incoace s-au prostit de tot cei de la Renault. Sunt tot mai urate, interioare de exceptie, dar exterioare tot mai urate.. in fine.. m-a surprins sa vad si sa urmaresc topicul asta pentru ca trebuie sa recunosc ca vanez de luna trecuta Honda Accord. biggrin.gif .. asa ca probabil nu o sa mai fiu Lagunianul, dar nah..

Am citit recent un top al preferintelor in materie de masini , a germanilor. Pe primul loc era Honda, apoi BMW, apoi Toyota.. VW era pe locul 7 daca nu ma insel .. Era vorba de middle class people ..

Oricum, multa bafta si drumuri bune Turbo !


--------------------
Toyota RAV4 2.2 D-4D
"Cel mai bun mijloc de a învata sa te cunosti e sa încerci a-i întelege pe ceilalti." (Andre Gide)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aphophis
post 7 Jul 2008, 23:41
Post #124


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.491
Joined: 14 January 06




o fi in topul preferintelor insa accordul acolo se vinde ca o cizma.


--------------------
Kia Rio 2021 - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ciobanucos
post 8 Jul 2008, 08:50
Post #125


shodan


Group: Members
Posts: 186
Joined: 15 July 07
From: Bucuresti




Sunt de acord cu Sincer.
Laguna nu se compara tati cu honda pt ca dupa cum se stie de la criticii de specialitate din afara, este in top 3, langa Audi A4 si noul ford mondeo. BMW 3 nu are ce cauta langa astea ca si calitate totala.
Iar tinuta de drum este impecabila la Laguna3. Am cunoscut ieri la serus, un propietar de Audi A4 nou, care isi cumpara L3, deoarece, in opinia lui de proprietar de audi, noul A4 nu se compara cu L3.
Deci, cum arata masina, asta este o chestie de gust, este un design exclusivist, dar nu futurist.
Insa partea de driving experience, trust me, merita orice. La fel si calitatea interioara. Repet, nu mai aberati cu greierasi sau alte tampenii, ca daca pun undeva mobilul in masina, normal ca zornaie daca merg pe asfalt stricat! Si nu va mai luati dupa alde nea gigel de la autovit sau mai stiu eu care. DRIVE TEST si cercetare pe net, la siteuri de specialitate din afara: WHAT CAR, CARADISIAC, etc.


--------------------
RENAULT Laguna III Dynamique, 1.5dci 110cp 240nm 2008 hatch - OT10ACC
Laguna III, 1.5dci, 110cp, 240NM - Dynamique
ESP ASR, Pack City, BiXenon, Card maini libere, Audio Connection Box.

J'aime ma voiture
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Frank SF
post 8 Jul 2008, 11:17
Post #126


Membru autentic


Group: Members
Posts: 324
Joined: 9 August 04
From: Bucharest




@A l e x: vorbesc de GT simplu, nu Coupe. S-ar putea sa le vedem prin toamna pe amindoua in Ro, insa Coupe mi se pare o masina fara sens, pe care sa o iau cindva la 50-60 de ani, cind copii au zburat demult, si ramin cu baba mea... biggrin.gif


--------------------
BMW 325xi Logan 1.6 1.6 Berlina 1310
"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today" - James Dean
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
semit
post 8 Jul 2008, 11:23
Post #127


Private Spice


Group: Moderatori
Posts: 5.972
Joined: 27 September 05
From: Bucuresti




QUOTE(ciobanucos @ 8 Jul 2008, 09:50)
Sunt de acord cu Sincer.
Laguna nu se compara tati cu honda pt ca dupa cum se stie de la criticii de specialitate din afara, este in top 3, langa Audi A4 si noul ford mondeo. BMW 3 nu are ce cauta langa astea ca si calitate totala.
Iar tinuta de drum este impecabila la Laguna3. Am cunoscut ieri la serus, un propietar de Audi A4 nou, care isi cumpara L3, deoarece, in opinia lui de proprietar de audi, noul A4 nu se compara cu L3.
Deci, cum arata masina, asta este o chestie de gust, este un design exclusivist, dar nu futurist.
Insa partea de driving experience, trust me, merita orice. La fel si calitatea interioara. Repet, nu mai aberati cu greierasi sau alte tampenii, ca daca pun undeva mobilul in masina, normal ca zornaie daca merg pe asfalt stricat! Si nu va mai luati dupa alde nea gigel de la autovit sau mai stiu eu care. DRIVE TEST si cercetare pe net, la siteuri de specialitate din afara: WHAT CAR, CARADISIAC, etc.
*



radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif Nu ti-ai facut targetul?


--------------------
Reno Megane GT line 1.5dCi '13
nu-ti face iluzii ca sa n-ai deziluzii.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
M i h a i
post 8 Jul 2008, 11:25
Post #128


_______________________


Group: Members
Posts: 5.669
Joined: 12 September 06




radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif


--------------------
------ ------ ------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
myx4ever
post 8 Jul 2008, 12:01
Post #129


Membru incepator


Group: Members
Posts: 70
Joined: 15 June 07
From: Timisoara




Da post-ul respectiv provoaca ceva zambete insa totusi nu e chiar departe de adevar. Laguna III nu se compara inca cu AUDI A4 insa va veni ziua cand Renault va avea un model premium. Ghosn stie prea bine ce are de facut.
Revenind la L3, am citit in multe review-uri ca este top of the class la confort interior, senzatie la volan etc. Nu are inclinatii sport, corect. Insa L3 nu vrea sa fie sport. L3GT insa cred ca poate sa emita lejer pretentii de A4 (nu RS evident)... intre un A4 si un L3GT (ambele cam in aceaiasi bani) sincer nu stiu ce-as alege...


--------------------
Renault Laguna 2003
Renault F1 Team ROCKS !!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adip
post 8 Jul 2008, 12:08
Post #130


Banned


Group: Members
Posts: 2.177
Joined: 12 July 06
From: Melbourne, Victoria




QUOTE(ciobanucos @ 8 Jul 2008, 16:50)
Laguna nu se compara tati cu honda pt ca dupa cum se stie de la criticii de specialitate din afara, este in top 3, langa Audi A4 si noul ford mondeo. BMW 3 nu are ce cauta langa astea ca si calitate totala.
Tu vorbesti serios?
QUOTE(ciobanucos @ 8 Jul 2008, 16:50)
Am cunoscut ieri la serus, un propietar de Audi A4 nou, care isi cumpara L3, deoarece, in opinia lui de proprietar de audi, noul A4 nu se compara cu L3.
Deci, tu vorbesti serios?
In plus, ce cautai la serus? Ceva probleme cu L3? Le remediaza pe garantie? Au piesa pe stoc? Normal ca nu, cat dureaza s-o aduca? smile.gif


--------------------
* * *
What you live with you learn.
What you learn you practice.
What you practice you become.
What you become has consequences .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 8 Jul 2008, 12:27
Post #131


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




adip asta cu ce cauta omul prin service e cu dus si intors......

ieri la dab in curte o laguna 3 argintie cu fata demontata.....ce o fi facut omul ala cu ea...........

on topic.......

parca omul a ales ce sa ia...nu inchide nimeni topicul asta?????


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
5 Pages « < 3 4 5
Closed Topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 11th May 2024 - 19:47
Dacia