Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Motorase instalatie spalare parbriz/luneta/faruri

riptor
post 20 Dec 2009, 02:29
Post #1


Membru


Group: Members
Posts: 159
Joined: 30 August 06




Acum un an si ceva am schimbat unul din cele doua motorase pentru ca nu mai dadea lichid nici pe parbriz nici pe luneta. se auzea ca merge dar nu scuipa. Am fost la service si au zis ca instalatia nu e infundata si ca e defect blestematu'.. m-a costat 3 milioane sad.gif
In fine, recent am avut aceeasi problema cu motorasu ce pompeaza catre faruri numai ca de data asta mecanicu l-a demontat, desfacut si a rezolvat problema.
Asa ca: NU DATI BANII aiurea pana nu verificati ce se intampla inauntru (asta presupune ca motorasu sa mearga, adica sa se auda cum se invarte)
Daca cineva are sau va avea problema asta sa ma contacteze aici sau la telefon 0723 573 623 (Razvan) si va ajut cu placere (aseara am reparat altu la un amic posesor de clio)
Nu detaliez inca procesul ca e traziu si sunt lenes la ora asta smile.gif)

P.S: scuze daca problema a fost discutata si rezolvata in alta parte, daca e cazul topicul poate fi sters.
o seara buna!



--------------------
renaultsport clio 182
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
catuta
post 20 Dec 2009, 11:16
Post #2


Membru care uraste "porumbeii"!!


Group: Members
Posts: 509
Joined: 27 May 09
From: Galati




Motorasul cu pricina este identic la majoritatea masinilor daca nu ma insel se potriveste si cel de dacie care il gasesti si pe degeaba..


--------------------
Honda CB 1000 Big One 16v 130CP - GL 53 ROC
Avem o tara superba,pacat ca e locuita de..
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 30th April 2024 - 04:53
Dacia