Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

127 Pages « < 125 126 127 
Closed TopicStart new topic

Outline · [ Standard ] · Linear+

Lagunengrün A.K.A. Brânză, BMW 325i Touring (E30)

bgdrenault
post 27 Jul 2022, 07:57
Post #3781


bgd


Group: Members
Posts: 3.318
Joined: 4 February 07
From: Piatra Neamt




Pai din ce a relatat, nu prea s a bucurat de ea.


--------------------
Megane Sedan 1,33 140 CP 2019 Intens - XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 27 Jul 2022, 08:43
Post #3782


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




QUOTE(mircea_aq @ 26 Jul 2022, 20:59)
Mi se pare un gest misto sa o scoti la vanzare, ca sa-si poata indeplini si alti copii visurile.
Asta a fost unul din jurnalele pe care l-am urmarit cu placere de-alungul anilor.
*


Mersi de aprecieri si ma bucur ca ti-a facut placere sa urmaresti. A cam fost telenovela ce-i drept.

Urmatoarea sigur nu va mai fi proiect, am acceptat ca pur si simplu nu am timp de asa ceva momentan. Poate mai tarziu, proiect. Momentan am nevoie de o masina pe care sa o duc de 2 ori pe an la revizie, careia sa ii pot da cheie oricand si sa plec oriunde. Preferabil decapotabila, RWD si in niciun caz 4 cilindri. Momentan voi ramane cu MINI-ul, e decizia corecta financiar. Din pacate ala nu bifeaza niciuna dintre casute, dar e ceea ce avem.

Proiect de anvergura E30 pe viitor cu cea mai mare placere, cand va fi cazul, as lua-o de la capat inclusiv cu un alt E30 touring, dar as face multe lucruri diferit, inclusiv alegerea unei baze mai solide.

QUOTE(bgdrenault @ 26 Jul 2022, 20:49)
au si nemtii manelistii lor
*



E parerea ta, n-am nimic impotriva, dar chiar nu o inteleg. E un pusti modest, sub 24 de ani, dintr-un satuc de la mama naibilii (a condus 1.5 ore per segment de fiecare data cand a venit sa o vada) care are priceperea si uneltele necesare sa o faca pe placul lui. Ce te asteptai, sa o duca la Pebble Beach?

Ca idee, masina e pusa pe perne de aer, deci imi imaginez ca nu a fost ieftina conversia. Din pacate si-a pierdut statutul de vehicul istoric, dar macar e cum si-o doreste.

Mi-a zis ca a mai remediat mici chichite pe care eu le tot amanam, avea destul de multe piese marunte in porcbagaj. Vad ca a vopsit buza de sub fusta fata si pragurile la culoarea masinii. Pare mai fresh.

Jantele par pe 17, dar e relativ usoara procedura de omologare si inscriere in talon, desi nu s-a montat niciodata asa ceva din fabrica pe modelul asta. Salut si tie Mafli. imbratisare.gif

In fine, eu ma bucur pentru el, sper sa aiba drag de ea macar cat am avut eu.

27 Jul 2022, 08:47:
L.E. Mi-am amintit ca i-am zis ca bandourile sunt urate si vopsite pe graba si urma sa le schimb. Nu le cumparasem, dar erau pe lista, vin vreo 450 euro toate parca. Vad ca le-a lasat tot pe alea vechi, jumulite. blush.gif

This post has been edited by MuciX: 27 Jul 2022, 08:47


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 27 Jul 2022, 09:10
Post #3783


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




QUOTE(MuciX @ 27 Jul 2022, 09:43)
Proiect de anvergura E30 pe viitor cu cea mai mare placere, cand va fi cazul, as lua-o de la capat inclusiv cu un alt E30 touring, dar as face multe lucruri diferit, inclusiv alegerea unei baze mai solide.
*



Si sa ai o curte in care sa ai toate dotarile si sa-i faci tu toate lucrarile, inclusiv sudat si refacut mecanica, practic sa-ti treaca toata masina surub cu surub prin mana. Nu merita sa te bazezi pe altii.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
127 Pages « < 125 126 127
Closed Topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 16:25
Dacia