Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

ITP

banditul007
post 13 Sep 2009, 18:50
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 6
Joined: 24 June 08




Stiti cumva cat e ITP-u la Clio daca il faci la reprezentanta?E cu mult mai scump decat la un service de prin oras?Adica se merita sa faci inspectia la Renault?


--------------------
Renault Clio III 2007/Dynamique - bc 08 sir
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
95puf
post 14 Sep 2009, 10:43
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 271
Joined: 12 January 08
From: Medgidia




Eu am facut-o la Renault (sau mai precis in curtea lor) in iulie si m-a costat 70 RON. Daca se merita nu stiu, dar eu i-am spus tipului de acolo daca gaseste ceva in neregula la masina nu ar fi nici o problema caci doar transfer cheile dintr-un colt in altul al curtii deoarece masina mai avea garantie pana in august. Dar nu a fost cazul.


--------------------
Renault Clio 3 2007 dynamique / 1.5dci / 70 CP - CT-95-PUF
Tacerea este singurul raspuns logic pe care il poti da prostilor...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crisolro
post 14 Sep 2009, 11:23
Post #3


Posts: 1.435.866


Group: Members
Posts: 1.884
Joined: 9 November 07
From: Bucuresti




pai tocmai poate pt. ca mai era in garantie (si i-ai mai si zis ce i-ai zis) nu a fost cazul wink.gif tongue.gif
ce-i drept, pe semnatura lui ti-a dat viza ... ph34r.gif - masina poate fi ok acum dar nu inseamna ca peste o ora va fi la fel (stie cineva cam cate gropi poti lua intr-o ora? - de ex.), jocurile alea pe la bucsi etc. sunt acceptate/respinse ochiometric tongue.gif
eu unul as (si voi) face ITP-ul inainte de expirarea garantiei dar la un service neutru tongue.gif icon_mrgreen.gif

This post has been edited by crisolro: 14 Sep 2009, 11:25


--------------------
Renault Clio IV Life 2015, 1.2 16V/75 cp Ford Ecosport 2018, 1.0 125cp - cu nr absolut normal
Daca vreodata ai impresia ca nu mai exista nimeni caruia sa-i pese daca mai traiesti, incearca sa nu platesti cateva rate la banca.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
95puf
post 14 Sep 2009, 11:51
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 271
Joined: 12 January 08
From: Medgidia




Masina merge foarte bine, dar, asa cum spuneai si tu este raspunderea lui. Am auzit ca online se poate retine masina pt o supraverificare de catre RAR si chiar nu cred sa-si fi riscat pielea... Am un prieten care are un Symbol si care a patit chestia asta cu reverificarea de catre RAR la ITP, tot in curtea Reno. Probabil ca peste 2 ani voi alege si eu un service neutru (chiar si pt faptul de a nu le asigura celor de la Reno stocul de piese de rezerva cu banii si masina mea!).


--------------------
Renault Clio 3 2007 dynamique / 1.5dci / 70 CP - CT-95-PUF
Tacerea este singurul raspuns logic pe care il poti da prostilor...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed Topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 4th May 2024 - 02:35
Dacia