Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Conum Ulei

stanislavf
post 9 Aug 2021, 06:28
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 9 August 21




Bună dimineața,

Îmi pare nespus de bine că am găsit un FORUM, unde să ne descărcăm de toate problemele făcute de mașina Renault Megan Sedan IV.
Țin să precizez faptul că dețin o mașină în LEASING din 2018. am până acum 33.500 de KM și aproximativ 5 schimburi de ulei.
Prima dată mi s-a aprins martorul în bord cu completează uleiul la aproximativ 750 KM, completând uleiul la reprezentanță.
La prima revizie după discuțiile purtate cu mecanicul personal acesta mi-a recomandat utilizarea uleiul Castrol, care după aproximativ 2500 KM aceeași problemă, se aprinde martorul în BORD cu COMPLETEAZĂ ULEIUL.
Am mers iarăși la compania General Autocom SRL, reprezentanța Focșani și mi-au schimbat uleiul din 5 w - 40 în 5 W -30 ELF, care ar fi mai puțin vâscos și este agreat de compania Renault România.
Acum am fîcut schimbul la 27.800 KM și după 5700 KM, am completat cu 2 litri de ulei ELF și este tot sub minim.
Menționez faptul că mi-a fost SIGILAT motorul după o discuție la Vocea Clientului și în toate reprezentanțele vizitate RECUNOSC faptul că au problemă cu motoarele TURCEȘTI montate pe Sedan, dar nu se dorește rezolvarea acesteia.


--------------------
Renault Megan Sedan 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 9 Aug 2021, 07:10
Post #2


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.854
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




1) sunt mai multe motorizari, despre care vb?
2) exista deja topic, se cauta inainte de a deschide topic nou
3) se poate continua discutia pe topicul deschis deja, inchidem aici


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed Topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 26th April 2024 - 17:00
Dacia