Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Fum alb, dens, miros inecacios, Probleme cu fumul fara pierderi de antigel

Bibiloi
post 22 Apr 2021, 11:56
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 22 April 21




Buna ziua, sunt cam nou pe aici, detin un grande scenic care mi a scos peri albi. Am avut probleme cu ea inca de cand am luat-o. La 3 luni faceam segmentare, reconditionat turbina, si m a tinut 2 ani si cu 30 000 km. Acum a revenit probkema cu fumul alb. Acum 2 sapt mi a aparut martor check injection, si masina nu se tura peste 3000 si pierdea din putere. Am fost cu ea pt diagnosticare si dadea injectoare in suprasarcina parca. S a uitat ectricianul la ea si era un furtun usor crapat la capat ceea ce i a permis sa taie un pic din el si sa l puna la loc. . A srers mesajul si a zis sa vedem daca mai apare nesajul. Mesajul nu a mai aparut in schimb pana am ajuns acasa, in parcare scotea fum. Si de atunci la rece e ok, trage f bn dar cum incepe sa se incalzeasca motorul incepe sa apara fumul alb, gros, parca nu ar fi dulceag si,, esteinecacios. Nu stiu ce sa i fac. Deja ma ia groaza, ca la mecanic cum te duci, o ia cu 700 si la finalul zilei esti pe 4000. Asta o zic din experienta cu mașină asta. Ce sa verific. Ulei schimbat in august anul trecut, cred ca am facut 8000 km, si filtrul de motorina nu l am schimbat deloc.


--------------------
Reno Grande scenic 2006 /1.90 /dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 22:33
Dacia