Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Chiar conteaza ce masini au altii in trafic ?, Cedati trecerea dupa marca si tipul masinii ?

Flamingo
post 23 Apr 2008, 15:03
Post #1


Membru "SPARKY Team"


Group: Banned
Posts: 1.064
Joined: 20 February 06
From: Bucuresti




Ideea mi-a venit citind un post de-al lui Mucix de la "Soferite blode in trafic".

QUOTE(MuciX @ 23 Apr 2008, 14:34)
Ei bine dragii mei, aceasta lipsa de respect, venind dintr-un Matiz rosu cu numere de provincie, a enervat blonda cu A6-le plin de dive intocopenite (...) De fapt, avea dreptate, cine eram eu sa fac fata de "cacaolu ciclet cremali" de fata cu "fetele ei mumoase"?
*



Asadar...

Sa nu-mi spuneti ca voua nu vi s-a intamplat vreodfata sa cedati trecerea (unde nu era cazul) unora cu masini scumpe sau unor femei frumoase la volanul unor bijuterii de zeci de mii de euro. Stiu, asteptati macar multumiri, dar nu despre asta este vorba acum. Intrebararile care se nasc de aici:

Chiar este nevoie / necesar sa cedam trecerea sau sa ii lasam sa se bage mai in fata riscand sa ne acroseze doar pentru ca au masini scumpe ?
Sau aici este vorba de un oarecare respect fata de cei cu bani, "traditie" mostenita din mosi-stramosi ?

Eu am trecut de mult de perioada cand ma speriam de cei cu masini scumpe / straine, acei bolizi pe care-i vedeai la un moment dat numai la televizor, ulterior si pe drumurile patriei. Ii mai las din cand in cand pentru ca si ei ma mai lasa pe mine, dar cateodata lipsa de nesimitire ma face sa scot din gura cuvinte nu tocmai ortodoxe...

Asadar...
Ii lasam, dar de ce ?
Sau sa nu-i lasam deloc ?

Cu a doua intrebare nu sunt de acord...
Voi ? Aveti exemple de tarani prosti sau de ce nu... de oameni cu bun simt care la randul lor (dupa 2-3 km) v-au intors serviciul...



--------------------
HYUNDAI i10, full options 2008
A fost o data ca niciodata un Renault Clio DCI din 2004, full options, care s-a transformat intr-o zi de aprilie, in teren pentru casa...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mmgmarius
post 23 Apr 2008, 15:11
Post #2


Invisible to everyone


Group: Members
Posts: 418
Joined: 21 December 07




Eu nu tin cont ce masina are, azi am lasat unu cu o dacie de pe vremea lu' bunicu (eu conduceam o alfa romeo). L-am vazut ca are nevoie si l-am ajutat. Macar sa ma lase si altii pe mine. De ce sa ne facem unii altora viata un chin cand si asa e destul de....


--------------------
Renault Symbol Music 1.4 8V dec 2007
Numai cei ce ies din tipar intra in istorie.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
LNG
post 23 Apr 2008, 15:12
Post #3


.


Group: Members
Posts: 320
Joined: 6 August 07




Pe aia cu camionul sau cu tirul ii las intotdeauna daca sunt prea agresivi in condus.
Pe cei cu masini scumpe sau femei frumoase la volan in functie de situatie. De obicei las pe altul sa se bage in 75% din cazuri. Nu cred ca are legatura cu tipul masinii in cazul meu.


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gotty
post 23 Apr 2008, 15:23
Post #4


fagocer™ haituit


Group: Members
Posts: 4.627
Joined: 20 August 07
From: oriunde vreti voi....




trebuie sa recunosc ca am o slabiciune pentru orice domnisoara(procentul e cam de 95% smile.gif )......in rest las cam pe oricine nu ma calca pe coada....


--------------------
Private Spice Member
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dggy
post 23 Apr 2008, 15:30
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 87
Joined: 24 August 07




Nu am facut veci vreo diferenta intre un sofer de dacie sau unu de mercedes. Ii las sa treaca la fel daca situatia o cere si daca se cade. In trafic trebuie sa existe in primul rand respect reciproc intre soferi, nu fata masinile ce le conducem fiecare. Normal ca mai sunt si nesimtiti cu antebratu aruncat peste volan si cu ochelari pe jumate fata care se baga ca niste boi numa pt ca au masini "tari". Aia merita claxonati si injurati fara discutie. happy.gif


--------------------
Renault Megane 2006 Privilege 1.9dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Vanzatorul de Iluzii
post 23 Apr 2008, 15:33
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 398
Joined: 18 February 05
From: Bucuresti




Daca "marca" masinii este cu lant ca de legat vaca, ceafa cu creturi si ochelari de soare (desi e nor) care tin parul de 2mm, raspunsul este nu. Daca respectivul (indiferent de aspect) se uita si face un minim gest prin care solicita sa fie lasat, da. Daca este blonda si merge pe trei benzi (nu carari), da, ca este mai sanatos (mai usor sa previi decat sa vindeci).


--------------------
Tiida Tekna+ HB 1.5dCi 106 trapasi Warm Silver
Megane 2.2 Sedan Privilege 1.6i/112 Beige Poivre
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C a t a l i n
post 23 Apr 2008, 15:43
Post #7


______________________


Group: Members
Posts: 12.175
Joined: 21 August 06




Cedez prioritatea doar în funcție de cum mi se cere acest lucru. Pe tupeiștii care bagă botul cu nesimțire nu îi privilegiez.


--------------------
- - -
Când vrei și, și, iese nici, nici!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adrian mgn
post 23 Apr 2008, 15:51
Post #8


megane ... reno megane !


Group: Members
Posts: 1.073
Joined: 5 April 08
From: timisoara




eu de obicei las in fata mea dubele alea misto si sigur foarte scumpe Fiat sau Mercedes pe care scrie ATNALUBMA sau Passaturile combi 4 motion pe care scrie EITILOP... biggrin.gif

lasand gluma la o parte nu prea tin cont de sex,bani,cp,chelie si muschi pe gat sau ochelari si riduri...eu din principiu si in principiu las...si am surpriza placuta ca si alti sa ma lase si conduc in Timisoara unde pot spune ca e ceva circulatie.

exceptand cazurile cand am o treaba urgenta si atunci nu am timp de amabilitati eu conduc masina cu si de placere,de aceea nu ma deranjeaza foarte tare sa mai stau dupa unul (care poate nu are experienta) sau sa las pe altcineva in fata mea,atata timp cat sunt la volan ma simt ok,muzica este,motorina este deci ce mai conteaza cateva minute in plus sau in minus sau 1/2 de litru +/- la consum.

P.S : a nu se intelege ca am un stil de condus babesc


--------------------
Mgn II 1.5dci/105cp 18" Arrays custom wheels-Eibach+KYB Suspension- BMC filters-Chrome window trims-Xenon - Smoked taillights
Custom navi integrated into central dashboard , GroundZero audio line

Vanity, definitely my favorite sin!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DrK
post 23 Apr 2008, 16:07
Post #9


Lapins Creed Assassin


Group: Members
Posts: 2.132
Joined: 5 January 07
From: From: From:




*AITILOP wink.gif
in rest.. matix rosu si spark rosu sunt ca si ambulantele pentru mine...


--------------------
Sedan Negru 2015
Bunul simt nu creste in pom.
Veni Vidi Discepto Exsecror Cesso
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Flamingo
post 23 Apr 2008, 16:22
Post #10


Membru "SPARKY Team"


Group: Banned
Posts: 1.064
Joined: 20 February 06
From: Bucuresti




Vanzatorul de Iluzii si Maersk parca ar fi frati cu mine... biggrin.gif
Si eu sunt cam de aceeasi parere.

De fiecare data cand las sa se bage astfel smecheri care in timp ce conduc vorbesc la telefon, NICIODATA nu primesc multumiri. Pe unii chiar i-am invatat. Ii stiu din cartier sau de prin zona unde lucrez. S-au lins pe bot. Nu le mai dau voie sa se bage, in schimb ii lasa cei cu Daciile din spatele meu... asta apropo de una din intrebarile puse de mine in primul post si care a cam fost trecuta cu vederea.



--------------------
HYUNDAI i10, full options 2008
A fost o data ca niciodata un Renault Clio DCI din 2004, full options, care s-a transformat intr-o zi de aprilie, in teren pentru casa...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rtBK
post 23 Apr 2008, 16:37
Post #11


Unique like everyone else


Group: Members
Posts: 3.955
Joined: 19 January 08
From: Bucuresti




eu ma mai trezesc din cand in cand sa las lumea sa intre in trafic, dar ma enerveaza cand le dau voie si ei stau si se uita la mine ca la urs. Din moment ce l-am lasat vreau sa vad actiune nu schimb de priviri. daca vad ca nu face nimic plec mai departe.


--------------------
Renault Clio 4GT Line 2017

Trek Valencia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dack
post 23 Apr 2008, 17:08
Post #12


Membru cu atitudine


Group: Members
Posts: 607
Joined: 1 September 06
From: Bucuresti




Nu acord prioritatea in functie de marca ci in functie de gabarit, trebuie sa recunosc. Ma refer doar la situatiile in care cine are prioritate in acel moment nu este un lucru foarte clar biggrin.gif Dar da, prefer sa ma feresc din calea unor Suv-uri, dube sau camioane.

In caz de "Smecher" insa, nu acord prioritatea, cu riscul de a-mi lovi masina.

Nu este zi sa merg in Bucuresti fara sa injur macar o data si asta nu ma face sa ma simt foarte mandru. Pentru ca pe cei 10 km pe care ii fac zilnic, este imposibil sa nu intalnesc animale salbatice care:
- nu acorda prioritate
- intra in intersectii pe galben sau chiar verde, desi e clar ca lumina zilei ca o vor bloca
- claxoneaza in milisecunda 2 de la culoarea verde a semaforului
- incearca sa "sunteze" coada strecurandu-se pe jumatate sau un sfert de banda
- se baga de pe o banda pe alta cu tupeu, pentru ca "ma lasa ala"
- se urca pe borduri ca sa evite cozile la semafoare
- etc..

Soferii bucuresteni au ajuns ca niste sobolani care s-ar baga in orice gaura cat de mica (le pot recomanda una), uitand de orice urma de bun-simt si civilizatie.

This post has been edited by dack: 23 Apr 2008, 17:22


--------------------
Renault Megane Sedan 1.5dCI 126CP Privilege, martie 2007
Fiat Stilo Dynamic, 1.9 MJT 148CP, 2006
Riding on the wind.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 23 Apr 2008, 17:09
Post #13


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Eu sincer am o teorie: Pe masura ce pretul sau notorietatea masinii cresc, h'automat scad si cantitatea si/sau calitatea legilor care se aplica pe (milimetru cub de) sofer dotat (automobilistic).
Tinand cont de asta, multi dintre ei se arunca in niste manevre (au voie, masina sare bine de 60k Eu) pe care initial nu le puteai concepe macar (vezi cazul imbecilului care s-a urcat cu un Santa Fe pe linia de tramvai 41). Buuuun! Solutie: (daca am bafta chiar o sa ma tin de asta) Imi iau o ragalie de masina, fac RCA la cea mai proasta firma de asigurari posibil (sa fiu sigur ca o sa astepte atat de mult incat sa aiba timp si sa contempleze la regulile de baza ale circulatiei, eventual chiar cele de prioritate) si cand vad filfizonu' ca se baga aiurea, merg drept (in el). Sa mor daca mai fac o manevra de evitare; du-te la naiba, esti un bou, nu meriti!!!

PS Daca ar fi sa fiu badaran (ceea ce nu prea sunt, dar fie), as afirma ca, cel putin mie, cele mai multe probleme mi le-au pricinuit soferii de V.A.G. si BMW.

<span class='edit'>23 Apr 2008, 17:19:</span>
QUOTE(DrK @ 23 Apr 2008, 16:07)
*AITILOP wink.gif
in rest.. matix rosu si spark rosu sunt ca si ambulantele pentru mine...
*



Intamplare: Am trecut la un moment dat pe langa un cunoscut care are un Passat, i-am facut flash-uri, nu m-a vazut. In schimb, cand ne-am intalnit, i-am spus "ma te-am vazut iar" si ca raspuns primesc "Nu ma uit dupa supozitoare pe strada; cu toate ca astia cu Matiji sunt cei mai periculosi in trafic."
Intrebarea mea ar fi: De unde fobia asta de Matiz, Spark, Tico? Dar Vw Lupo, nu e mic si nesigur? Citroen C1, la fel? Pejo 107\1007? Si mai sunt, dar nu are rost sa le enumar.

This post has been edited by MuciX: 23 Apr 2008, 17:27


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rtBK
post 23 Apr 2008, 17:28
Post #14


Unique like everyone else


Group: Members
Posts: 3.955
Joined: 19 January 08
From: Bucuresti




pentru ca au impresia... ca pot incapea oriunde.


--------------------
Renault Clio 4GT Line 2017

Trek Valencia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
verde
post 23 Apr 2008, 17:42
Post #15


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.127
Joined: 5 September 06
From: Pitesti




Las pe oricine daca o cere cu semnalizare sau vrun semn cat de mic politicos.Din banda 2 nu ma dau la o parte la cei care claxoneaza daca in fata mea sunt alte masini si pun semnalizare stanga chiar cu reducerea vitezei pan la prima. In ultimele zile telul e sa ajung acasa intreg , nicidecum repede.


--------------------
megane 3 /clio 4 ....dci 110 /1,2aspirat ....2015 /2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UXE
post 23 Apr 2008, 19:24
Post #16


Modelator


Group: Members
Posts: 6.729
Joined: 21 June 06
From: Bucuresti




eu las pe cineva in functie de starea de spirit .indiferent daca e tir, troleu.... nu ma sfiiesc nici sa claxonez politistii care se baga ca niste berbeci in fata ta fara sirena si lumini.....

exceptia de la regula o fac ptr motociclisti pe care incerc sa ii feresc pe cat posibil indiferent daca au prioritate sau nu....

in restul de cazuri imi iau masuri sa pot opri in siguranta (deci nu-s kamikaze) dar motociclistii ( adaug si pietonii care traverseaza neregulamentar) beneficiaza de atentia mea sporita biggrin.gif


cam atat....pana acum a fost bine smile.gif

This post has been edited by UXE: 23 Apr 2008, 19:26


--------------------
Renault Symbol 2006 1.4 8v - UXE
Subaru Forester 2.5 XT - 230 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bear_mc
post 23 Apr 2008, 19:53
Post #17


Half-Life 2 Fan


Group: Members
Posts: 678
Joined: 10 January 05
From: Bucuresti




Las aproape pe toata lumea. Exceptie fac nesimtitii care vor sa forteze.


--------------------
Renault Megane II 2005 - B-43-ZHY (sau 42)
Confort Expression+clima+jante+vopsea metalizata
(masina lu'tata) for( int i=0, i<68730, i++)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marian-j
post 23 Apr 2008, 20:25
Post #18


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.580
Joined: 10 January 08
From: Timișoara




QUOTE(adrian mgn @ 23 Apr 2008, 16:51)
lasand gluma la o parte nu prea tin cont de sex,bani,cp,chelie si muschi pe gat sau ochelari si riduri...eu din principiu si in principiu las...si am surpriza placuta ca si alti sa ma lase si conduc in Timisoara unde pot spune ca e ceva circulatie.

exceptand cazurile cand am o treaba urgenta si atunci nu am timp de amabilitati eu conduc masina cu si de placere,de aceea nu ma deranjeaza foarte tare sa mai stau dupa unul (care poate nu are experienta) sau sa las pe altcineva in fata mea,atata timp cat sunt la volan ma simt ok,muzica este,motorina este deci ce mai conteaza cateva minute in plus sau in minus sau 1/2 de litru +/- la consum.

P.S : a nu se intelege ca am un stil de condus babesc
*


Cam in felul in care procedeaza concitadinul meu adrian mgm procedez si eu.Bine (trebuie sa recunosc blush.gif ) daca vada o pereche de "rinichi" la ananghie ma inmoi si mai tare! tongue.gif Desi pe luneta port(cu mandrie!) sigla forumului de fata! biggrin.gif
P.S.
Off-topic:azi am asistat timp de cateva minute(in intersectia Porumbescu cu Prislop,cum vii de la Kaufland,pentru cunoscatori) la un "fermoar" aproape perfect!Exceptand doi taximetristi (nesimtiti! mad.gif )si o fufa(roscata) ultra-grabita sa mai inainteze UN metru!Desi stateam la coada m-am simtit bine vazand ca invatam si noi sa circulam in "fermoar" cum am vazut eu in Jarmania! smile.gif

This post has been edited by marian-j: 23 Apr 2008, 20:27


--------------------
--- --- ---
Cupeu cu dop
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mmgmarius
post 23 Apr 2008, 20:30
Post #19


Invisible to everyone


Group: Members
Posts: 418
Joined: 21 December 07




QUOTE(blak2oo8 @ 23 Apr 2008, 16:37)
eu ma mai trezesc din cand in cand sa las lumea sa intre in trafic, dar ma enerveaza cand le dau voie si ei stau si se uita la mine ca la urs. Din moment ce l-am lasat vreau sa vad actiune nu schimb de priviri. daca vad ca nu face nimic plec mai departe.
*



Poate ca nu au vazut ca ii lasi, mai bine se asigura decat sa intre in tine, sau in altul si dupa aia sa cada tot el ca nu a acordat prioritate.


--------------------
Renault Symbol Music 1.4 8V dec 2007
Numai cei ce ies din tipar intra in istorie.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R1der
post 23 Apr 2008, 20:35
Post #20


Ride For a Life Time


Group: Members
Posts: 184
Joined: 13 March 07
From: In spatele tau




de obicei ii las mai pe toti sa se bage cand sunt cu masina si nu o fac judecand marca sau omul ci doar ma gandesc ca poate as fi in locul lor
Stiu ca multumiri nu dau nici macar 10% dintre ei

Cand sunt cu motocicleta recunosc ca nu ii las decat daca nu am cum sa trec si am si un argument si anume acela ca prefer sa nu am pe cineva in fata si asta din motive de siguranta


--------------------
N-am si Suzuki GSX de mers la plimbare - B Riesling
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dggy
post 23 Apr 2008, 22:15
Post #21


Membru incepator


Group: Members
Posts: 87
Joined: 24 August 07




QUOTE(Catalin S. @ 23 Apr 2008, 16:22)
asta apropo de una din intrebarile puse de mine in primul post si care a cam fost trecuta cu vederea.
*



am patit de multe ori sa mi se taie calea incat sa trebuiasca sa apas violent frana. am intalnit si genu de magari care te vad ca vii, se baga pe banda si abia accelereaza + ca mai si raman la 30 pe ora. nesimtire curata. nu-i suport. adica daca eu incerc sa circul in asa fel incat sa incomodez cat mai putin pe ceilalti, astept sa fiu tratat la fel. si daca mi se intampla sa ma bag la graba cand se apropie alta masina accelerez in asa fel incat sa nu il fac pe ala sa puna frana. favoruri nu mi s-au intors veci, desi mie mi s-a intamplat sa las aceeasi masina sa se bage si de 2 ori in 500 de metri


--------------------
Renault Megane 2006 Privilege 1.9dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexC
post 23 Apr 2008, 22:28
Post #22


Vrum Vruuum


Group: Members
Posts: 1.651
Joined: 22 May 05
From: Bucuresti




"Bagareti" - niciodata
Cei care ies din parcare, care vin de pe stradute care nu "sunteaza" drumul principal - in 70% din cazuri
Cei de vor sa se bage inapoi in coloana in fata mea brusc sau cu tupeu - niciodata
Femei - daca intra in categoria 1 sau 3 - niciodata. Prea multe se bazeaza pe ideea ca daca au 2 tzatze au si prioritate la volan.


--------------------
Renault Laguna III Privilege 2.0dci CVA 150CP
Butoanele ne fac viata mai frumoasa :)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 23 Apr 2008, 22:31
Post #23


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




QUOTE(MuciX @ 23 Apr 2008, 17:09)
Intrebarea mea ar fi: De unde fobia asta de Matiz, Spark, Tico? Dar Vw Lupo, nu e mic si nesigur? Citroen C1, la fel? Pejo 107\1007? Si mai sunt, dar nu are rost sa le enumar.
*


Iti raspund eu, ca ex posesor de Matiz vreo 50 de mii de km: La Matiz, Tico, te bagi, pentru ca iti permite cutia foarte scurta si pentru ca te doare la basca de reparatii (daca zic ca spoilerul fata e vreo 150 ron...), de aici si mersul lipsit de griji al soferilor. VW, Citroen, Pejo, sunt cumparate multe in leasing, au un casco, au eventual si vreo fransiza la orice dauna, posesorii lor se gandesc de 2 ori la ideea de a-si zgaria/lovi masina.

Eu cedez trecerea doar la cefe late cu prioritate (n-am chef sa scoata ala vreo bata). In rest, in functie de posibilitati. Daca pot sa-i fac loc si nu ma costa nimic asta, ii fac. Daca nu, nu.

This post has been edited by Laurentziu83: 23 Apr 2008, 22:32


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marian-j
post 23 Apr 2008, 22:45
Post #24


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.580
Joined: 10 January 08
From: Timișoara




QUOTE(AlexC @ 23 Apr 2008, 23:28)
Prea multe se bazeaza pe ideea ca daca au 2 tzatze au si prioritate la volan.
*


Si daca aveau una sau trei? rolleyes.gif


--------------------
--- --- ---
Cupeu cu dop
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rtBK
post 23 Apr 2008, 22:54
Post #25


Unique like everyone else


Group: Members
Posts: 3.955
Joined: 19 January 08
From: Bucuresti




QUOTE(mmgmarius @ 23 Apr 2008, 20:30)
Poate ca nu au vazut ca ii lasi, mai bine se asigura decat sa intre in tine, sau in altul si dupa aia sa cada tot el ca nu a acordat prioritate.
*



mi s-a intamplat de cateva ori sa opresc ( 0 km/h ) ce mai vroiau sa le fac? un covor rosu, ceva?


--------------------
Renault Clio 4GT Line 2017

Trek Valencia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andu911
post 23 Apr 2008, 23:03
Post #26


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.164
Joined: 18 February 05
From: Bucuresti - Berceni




Eu las in functie de caz. Daca e nesimtit si cu tupeu, poate sa aiba si Hummer sau Tatra, ca nu-l las. Pana la urma o sa franeze, ca nu risca sa ramana fara permis.
Daca nu sunt nesimtiti si tupeisti, ii las aproape pe toti. Mai sunt si aerieni, carora le dau flash sa se bage, dar ei se uita prin alte parti.


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
A l e x
post 23 Apr 2008, 23:04
Post #27


Showing the fangs of rage


Group: Moderatori
Posts: 5.413
Joined: 28 May 06




Sincer mai repede ma feresc de marlanii cu rable care n-au nimic de pierdut, decat de cineva cu o masina foarte scumpa care probabil tine la ea...


--------------------
. . .
No remorse, no repent.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andu911
post 23 Apr 2008, 23:05
Post #28


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.164
Joined: 18 February 05
From: Bucuresti - Berceni




pai marlanii cu rable, daca intra in tine:
1. Raman fara permis
2. Isi repara masina singuri, ca sigur nu au CASCO
3. Platesc vreo 200 Ron amenda

Apropo de asta, marlanii cu rable s-au invatat prost sa tot se bage cu tupeu, iar cand vine unu ca mine si nu ii lasa, fac ca toate alea...

Azi am trait o faza foarte tare, intr-o intersectie in care aveam prioritate, 2 tigani intr-un Audi veneau din stanga. De-abia a franat tiganu ca sa nu intre in mine. Ma opresc si il intreb pe cel de la volan daca a auzit vreodata de prioritate. La care, tiganu imi raspunde... Da ce vrei domne, n-ai vazut ca veneam din stanga ?
Ba esti nebun, veneai din stanga ? radmasa.gif

M-a umplut rasul si-am plecat. Astia sunt participantii la trafic...

This post has been edited by andu911: 23 Apr 2008, 23:14


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 23 Apr 2008, 23:16
Post #29


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




Eu nu las decat daca sunt rugat sa fac asta si daca respectivul/a nu a facut/face vreo magarie.

Pe cei care nu ma deranjeaza, care spre exemplu vor sa treaca de pe o banda pe alta trecand prin fata mea etc ii las, ba chiar fac eforturi sa le usurez trecerea.

P.S. E drept ca p-aia cu masini frantuze ii las mai des decat pe cei cu nemtoaice blush.gif


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marian-j
post 23 Apr 2008, 23:47
Post #30


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.580
Joined: 10 January 08
From: Timișoara




QUOTE(R19/16v @ 24 Apr 2008, 00:16)
P.S. E drept ca p-aia cu masini frantuze ii las mai des decat pe cei cu nemtoaice blush.gif
*


Sa inteleg ca "dai la gioale"? radmasa.gif Eu"calaresc" o nemtzoiaca!La propriu!Ca "cea de acasa" e olteanca!Judeci ca nu ma refer la un Oltcit,da? radmasa.gif


--------------------
--- --- ---
Cupeu cu dop
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
5 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 19:45
Dacia