Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Jenti De Aliaj Versus Jenti De Tabla De Otel ?

adic74
post 19 May 2005, 22:00
Post #31


Membru incepator


Group: Members
Posts: 19
Joined: 14 May 05




merci mult !
M-am lamurit !


--------------------
Renault Clio Symbol 1.4 16v 2005
Clio Symbol 1,4 16v 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 19 May 2005, 23:58
Post #32


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




QUOTE(dorin00 @ May 16 2005, 04:04 PM)
Nu e pacat de loc sa folosesti CASCO. E pacat sa il platesti un an degeaba. Eu l-am folosit sa imi cumpar emblema din bot (mi-a furat-o vreun taximetrist frustrat cu Dacie). Mi-au zis ca o sa pierd discountul de 20%, dar eu stiam ca nevasta-mea va conduce masina, si iar o sa trebuiasca sa folosesc CASCO. Intre timp, mi-au zgariat-o cu cheia in parcare si am gasit-o si lovita in bara. Daca dadeam bani pe emblema si dupa aia vopseam pe CASCO, ma zgariam si eu cu cheia.
Revenind la jante, votez pentru aliaj: Sunt estetice, usoare si nu se indoaie usor. E adevarat ca pe cele de tabla le indrepti, dar trebuie sa le echilibrezi mai des.
Si inca ceva, capacul de plastic pe care il pui pe cea de tabla iti dezechilibreaza roata rau de tot.
Morala: Aliaj+CASCO. De zgariat se zgarie toate. Nu cred ca vrei sa ai jante oglinda pe o masina cu vopseaua "texturata" de baietii de la spalatorie. Mai bine sa aiba toate acelasi "imprimeu" smile.gif

ce face cand ma duc si`i zic ca am gasit`o zgariata cu keia ?! o retuseaza sau vopseste piesa intreaga ? smile.gif


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th April 2024 - 02:12
Dacia