Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Ventilator interior scenic 2 2006 106cp, Probleme ventilator

Scenic2xd
post 25 Apr 2024, 15:59
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 17 August 23




(Scenic 2 2006 106cp)
Va salut cu stima si respect!
Acum o luna jumatate ± am facut un post legat de problema asta. De atunci pana acum am schimbat ventilator interior, motoras, treapta de rezistente.
De o luna mergea totul bine, cum te astepti sa mearga un ventilator din interior(am vazut ca i mai zice si ventilator habitaclu dar nu sunt sigur, asa ca o sa continui sa i spun ventilator interior).
Spal masina odata pe saptamana, am mai prins ploi, n am avut probleme, ieri a plouat unpic si a inceput sa piarda ventilatorul din viteza/turatii, se auzea mai incet iar apoi revenea la sunetul normal, dupa vreo 5 min de mers prin ploaie, s a oprit singur. Pe afisaj inca aparea ca e dat drumul la dezaburire, treapta maxima, inclusiv led ul de deasupra de dezaburire era aprins, dar ventilatorul oprit.
M am oprit vreo 20 min la un magazin, m am urcat iar in masina, a mai mers 2 min si iar mort.
Azidimineata cand am plecat la lucru a mers, dupa 9 ore, iar nu a mai mers.
Siguranta e de 40, la fel cum arata si pe schita, si nu e arsa, ventilatorul este nou, treapta de rez noua. Nu am nici un martor in bord pe care nu il am de 3 ani (airbag, trebuie schimbata spirala de dupa volan).
Scurgerile sunt curate, curge apa bine prin ele.
Deci ce balaur are? Chiar nu pot sa inteleg de ce se intampla treaba asta, am cautat pe net si nu pot sa gasesc nimic. A mai patit cineva? Orice sfat/parere aveti, va rog sa impartasiti, chiar nu vreau sa trebuiasca sa schimb iar ceva.
Multumesc pt timpul vostru, drumuri bune colegii!


--------------------
Renault Scenic 2 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 5th May 2024 - 00:43
Dacia