Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

11 Pages « < 4 5 6 7 8 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Preturile pentru Romania, variante de echipare, motorizari

Piper101
post 18 Mar 2016, 15:19
Post #151


Membru autentic


Group: Members
Posts: 344
Joined: 30 March 14




Intru si eu cu un comment ca posesor de berlina reno, luata de (aproape) noua. Am vazut modelul nou, arata binisor in varianta full options pe negru dar cand am vazut pretul am facut 3 pasi inapoi. Sincer, hype-ul de acum exista doar pt ca e ceva cu totul nou. Vad ca au imprumutat liniile de design de la nemti.

Din experienta mea cu dotarile reno, nu pot sa ma declar pe deplin multumit. Lumea bate fierul pe aici ca la banii astia la concurenta dotarile sunt mai scumpe. Da, sunt mai scumpe, pentru ca funtioneaza (poate) mai bine. Pielea de pe reno, nu e la fel cu cea de la alte marci, la fel si cu motorul, imbinarile etc. Pur si simplu se simt diferit, si functioneaza diferit de la marca la marca. Unele mai bine la reno, dar marea majoritate mai prost.

Dupa experienta mea, nu o sa fac upgrade cu un alt reno. Parerea mea e ca imbatraneste prematur masina iar apoi e greu vandabila. Cine vrea sa ingroape 30 mii azi fara sa se gandeasca ce face in cativa ani, be my guest. Asta e problema ei, nu faptu ca e reno, ci faptu ca pretu e tras de par si asta o sa o zica orice posesor al marcii.


--------------------
Renault Fluence Privilege 1.5 dci 105cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
simon
post 18 Mar 2016, 18:13
Post #152


Membru autentic


Group: Members
Posts: 735
Joined: 30 October 04




Dupa umila mea parere, ca fan Renault, interiorul la Passat este mai rafinat. Imi place necondiționat exteriorul la Talisman, dar ramć la tableta si tunelul median sīnt cam din topor. De neīnțeles pentru francezi, care au mult bun gust. S-au zgīrcit tocmai acolo unde belim noi ochii mai mult.

This post has been edited by simon: 18 Mar 2016, 18:13


--------------------
Renault Megane III 2009 Dinamique 1.6 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
75AIM
post 18 Mar 2016, 20:16
Post #153


Membru autentic


Group: Members
Posts: 690
Joined: 23 March 14
From: Constanta




Si eu sunt amator de berlina dar am masina de 2 ani juma cu destule dotari si 1.6 dci,deci deocamdata nu cumpar nimic dar ca o parere personala cand vad ce preturi se dau la Talisman as zice pas,deja a ajuns Mazda 6,Superbul si chiar Passatul la pret sa mai zic de clasa C asa mai cheala?pai a ajuns Renault cu pedigree de Mercedes?hai sa fim seriosi...daca era asa vreo 22k full avea sanse la vanzare dar asa o sa dispara ca si Latitude.


--------------------
Renault Fluence 2013 Privilege,Clio 3 2007 - ex 99AIM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mircea_aq
post 18 Mar 2016, 21:06
Post #154


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.886
Joined: 13 October 06




Clasa C incepe de la 31.500, iar mai cheala de-atat nu e.
O configuratie de buget pentru un C e la 40-50k euro. Daca te infigi si la motorizare de peste 180 cai ajungi pe la 60k euro.
Vrei sport ? Este, dar de la 80-90k euro in sus.
Sa ramanem la comparatia cu superb-ul, passat-ul, mondeo, insignia si ce-o mai fi prin clasa.


--------------------
Megane Estate GT Rouge Flamme
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
75AIM
post 18 Mar 2016, 21:50
Post #155


Membru autentic


Group: Members
Posts: 690
Joined: 23 March 14
From: Constanta




http://www.tiriacauto.mercedes-benz.ro/con...Id&.html#/p3501

aici sunt preturile de lista unde se negociaza iar daca masina e pe stoc mai iei ceva reducere.
Nimeni nu a vb de noul Mondeo care e chiar best buy in clasa lui.

This post has been edited by 75AIM: 18 Mar 2016, 21:52


--------------------
Renault Fluence 2013 Privilege,Clio 3 2007 - ex 99AIM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andreist
post 19 Mar 2016, 00:30
Post #156


betiv fumator consumator de porc


Group: Members
Posts: 819
Joined: 24 November 14




@75AIM, vezi ca low endurile de la mercedes & bmw sunt masini care mai bine le inlocuiesti cu orice din clasa de oameni mai "saraci" dar mai dotat, am avut un w204 in 2009 de 136 de cai fara nimic in afara de roti si volan si mi-a parut rau ca nu am facut o alegere mai inteleapta la vremea respectiva. Acel mercedes avea "butoane" false in bord la optiunile lipsa cum nu am mai vazut de pe vremea 1410 biggrin.gif.
De restul deja m-am exprimat, dar ar fi bine sa va duceti cu totii la un dealer la masinile laudate si sa vedeti cat costa "pe bune". De obicei la toti ( incl. renault - desi au promotie la vopsea) adaugati din start 400-500 eur doar daca vreti sa nu fie masina alba, sa nu mai spun de configurari (de genul/ doar un exemplu) cu "vreau incalzire in scaune, vad ca este 150 eur" - da, dar va trebui sa luati si scaune nu stiu de care, etc si va treziti cu ceva la 800+ eur doar din cauza ca doriti niste rezistente sub niste piele ecologica smile.gif). Eu am fugit inapoi la renault cand am vazut ce si cum si ce diferenta trebuie sa platesc.

Oricum, motorul de 160 se poate lua si pe versiunea 'zen', care ajunge mult mai ieftin cu tot cu reducere, nu inteleg de ce toata lumea se uita exclusiv la versiunea de top. Cam cu zen de 160 ar merge o comparatie cu ce modele enumerati pe aici. Si da, este nasol ca nu au pus motorul ala de 200hp pe versiuni de echipare mai slabe.

This post has been edited by andreist: 19 Mar 2016, 00:40


--------------------
Renault W209/R129/Symbol M113/K9K 702
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
papa_mulo
post 19 Mar 2016, 09:44
Post #157


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.768
Joined: 25 November 07
From: Bucuresti




QUOTE(andreist @ 19 Mar 2016, 01:30)
Oricum, motorul de 160 se poate lua si pe versiunea 'zen', care ajunge mult mai ieftin cu tot cu reducere, nu inteleg de ce toata lumea se uita exclusiv la versiunea de top. Cam cu zen de 160 ar merge o comparatie cu ce modele enumerati pe aici. Si da, este nasol ca nu au pus motorul ala de 200hp pe versiuni de echipare mai slabe.
*



Asta am vrut si eu sa remarc de mai mult timp, ca toata lumea vorbeste de talisman si de 30 de mii. Ne ducem direct la top, macar de s-ar vinde in ro doar fullopsanuri, dar se stie ca in general se cumpara masini mai mari si mai scumpe decat ar fi nevoie insa cu dotari putine.


--------------------
Renault Megane Estate 2018 dci90
Megane Sedan dci85 - 2007
Vivaro/Trafic 8+1 dci125 - 2018
Clio 1.2 16v - 2014
---------
Foste:
R11 Spring 1.6D - 1987
Trafic dci115 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihai2005
post 19 Mar 2016, 09:46
Post #158


Membru


Group: Members
Posts: 133
Joined: 11 July 15




QUOTE(Piper101 @ 18 Mar 2016, 15:19)
Intru si eu cu un comment ca posesor de berlina reno, luata de (aproape) noua. Am vazut modelul nou, arata binisor in varianta full options pe negru dar cand am vazut pretul am facut 3 pasi inapoi. Sincer, hype-ul de acum exista doar pt ca e ceva cu totul nou. Vad ca au imprumutat liniile de design de la nemti.

Din experienta mea cu dotarile reno, nu pot sa ma declar pe deplin multumit. Lumea bate fierul pe aici ca la banii astia la concurenta dotarile sunt mai scumpe. Da, sunt mai scumpe, pentru ca funtioneaza (poate) mai bine. Pielea de pe reno, nu e la fel cu cea de la alte marci, la fel si cu motorul, imbinarile etc. Pur si simplu se simt diferit, si functioneaza diferit de la marca la marca. Unele mai bine la reno, dar marea majoritate mai prost.

Dupa experienta mea, nu o sa fac upgrade cu un alt reno. Parerea mea e ca imbatraneste prematur masina iar apoi e greu vandabila. Cine vrea sa ingroape 30 mii azi fara sa se gandeasca ce face in cativa ani, be my guest. Asta e problema ei, nu faptu ca e reno, ci faptu ca pretu e tras de par si asta o sa o zica orice posesor al marcii.
*


Intamplator am avut o Laguna 3 phase 2 pt 60k km. A ramas in familie, are 75k si ii merge bine.
Ca experienta, pot afirma contrariul celor spuse de tine. Ca utilitate toate dotarile si-au facut treaba ireprosabil(pentru specificatiile lor) la acelasi nivel sau mai sus cu Bmw F30, F36.
Astea 2 din urma au o multime de detalii care le fac sa para ieftine, low cost, cheap: plafoniera, manere, panouri usi. Vei spune pb ca daca merg mai sus la F10 voi gasi mai bine. Merci mult, dar vorbim de alta clasa alt nivel de pret.
Poti fi mai explicit cu ce te-a deranjat la Renault?
Incep eu cu ce m-a deranjat la cele 2 bimere:
- usi deblocate singure de capul lor + hayon ridicat partial pana la nivelul acoperisului. Ce incredere sa mai am sa las lucruri in masina. Noroc ca s-a intamplat in loc ferit.
- hayon care la actionarea butonului de inchidere din pozitia ridicat partial(era o teava deasupra), in loc sa coboare cum e normal, s-a ridicat si a "dat" drept unde "trebuia".
- gps slabut, interfata ofera mai putine informatii/ are mai putine optiuni ca TomTom. Iti spune sa schimbi directia (now move to the right...) cu 10 metri inainte, de abia ai timp. Si se intampla regulat. Plus denumiri destinatii nu prea sunt localizate, rigid la cautare, plus venit din fabrica neactualizat de cel putin 1 an.
- functie autoblocare usi(dupa 10 km/h) care s-a trezit un pic cam tarziu - dupa ce parcursesem vro 30 km pe autostrada
- unitate multimedia care se trezeste sa imi comute pe radio in timp ce ascult mp3 de pe stick/cd audio. Asta e un feature ascuns sa-mi bage radiouri nemtesti cu muzica aia vorbita?
- climatizare care desi e setata doar pe ventilatie manuala se trezeste cateodata sa mai bage si niste aer conditionat

Featureurile de la alte marci sunt mult mai bune? Depinde...
- coleg cu C-class nou, ii franeaza masina automat prin oras, confundand stalpi, obstacole fixe de pe marginea drumului cu pietoni. Era de cateva ori sa fie lovit din spate, le genul ca celalalt l-a evitat intrand pe contrasens. Plus odata i-a franat pe autostrada fiind liber, neavand pe nimeni in fata.
- faruri adaptive(comutat automat faza lunga/scurta) care nu detecteaza destule situatii: intrat pe bretea autostrada(pe sensul opus) si sistemul lui imi da cu faza lunga, circulatie din sens opus iar sistemul reactiveaza faza lunga dupa ce abia a trecut de botul masinii mele, dar e inca in campul meu vizual.

Asta cu ingropat 30k sau nu se va vedea in timp.
Legat de asta citeam pe undeva ca reversul vanzarilor mari de masini Bmw e ca valoarea de revanzare a scazut. Piata sh e invadata de asemenea masini. Cred ca la fel se intampla si cu restul celor nemtesti. Deci si asta cu valoarea de revanzare e o loterie.

This post has been edited by mihai2005: 19 Mar 2016, 12:25


--------------------
Honda Civic Type R GT 2019 - nr 1234
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2069
post 27 Mar 2016, 11:54
Post #159


Membru autentic


Group: Members
Posts: 287
Joined: 13 October 08
From: bucuresti




ma gandesc sa astept un an si sa iau un Talisman sh max 20.000 km. Credeti ca ar fi mai avantajos daca as cumpara din vest ( Germania, Franta ) sau este de preferat tot de la noi ? Am inteles ca cei care aduc mai multe masini, le aduc pe platforma si scutesc taxa pt numere, asigurare, combustibil, autostrada, etc Pareri pro si contra

This post has been edited by 2069: 27 Mar 2016, 12:13


--------------------
Renault LAGUNA 3 2.0 dci 150 cp 2008 Privilege - b01xxx
Renault Talisman dci Intens 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adytym
post 27 Mar 2016, 13:28
Post #160


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.172
Joined: 6 May 09
From: TIMISOARA




tot acolo ajungi, te ajunge undeva la vreo 300-400 euro platforma

27 Mar 2016, 13:29:
mai exista la mijloc placerea de a o aduce tu in tara si poti sa-ti faci o idee asupra masinii

This post has been edited by adytym: 27 Mar 2016, 13:29


--------------------
Ex Megane 3; Volvo XC60; Toyota Yaris - TIMISOARA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andreist
post 27 Mar 2016, 13:39
Post #161


betiv fumator consumator de porc


Group: Members
Posts: 819
Joined: 24 November 14




Eu nu inteleg despre ce se vorbeste cu 'devalorizarea rapida' in cazul renault, cand te uiti la masini "pe bune" si nu alea de 400.000km vandute cu 120.000 toate se devalorieaza cam la fel. Ex: ( cautarea este 2012 + in cazul ambelor, prima pagina ). Ca atunci cand vinzi masina cu 100.000km reali trebuie sa te aliniezi masinilor de pe piata cu 400.000 reali, este alta poveste.

This post has been edited by andreist: 27 Mar 2016, 13:43

Attached thumbnail(s)
Screenshot_2016_03_27_14.38.41.png ( Size: 1.18mb ) Number of downloads: 556
Screenshot_2016_03_27_14.38.33.png ( Size: 1.07mb ) Number of downloads: 557


--------------------
Renault W209/R129/Symbol M113/K9K 702
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2069
post 27 Mar 2016, 14:58
Post #162


Membru autentic


Group: Members
Posts: 287
Joined: 13 October 08
From: bucuresti




cat estimati ca va costa un Talisman Intens full revandut dupa un an de zile ?


--------------------
Renault LAGUNA 3 2.0 dci 150 cp 2008 Privilege - b01xxx
Renault Talisman dci Intens 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihai2005
post 27 Mar 2016, 20:20
Post #163


Membru


Group: Members
Posts: 133
Joined: 11 July 15




QUOTE(andreist @ 27 Mar 2016, 13:39)
Eu nu inteleg despre ce se vorbeste cu  'devalorizarea rapida' in cazul renault, cand te uiti la masini "pe bune" si nu alea de 400.000km vandute cu 120.000 toate se devalorieaza cam la fel. Ex: ( cautarea este 2012 + in cazul ambelor, prima pagina ). Ca atunci cand vinzi masina cu 100.000km reali trebuie sa te aliniezi masinilor de pe piata cu 400.000 reali, este alta poveste.
*


Totusi vad ca Passat(cu vechime similara) au acelasi pret dar la aproape 100k km mai mult. O Laguna 250k km e altceva. Plus cat de repede o vinzi. In Europa de SE se cauta mai mult masini nemtesti pe piata SH.

<span class='edit'>27 Mar 2016, 21:06:</span>
QUOTE(2069 @ 27 Mar 2016, 11:54)
ma gandesc sa astept un an si sa iau un Talisman sh max 20.000 km. Credeti ca ar fi mai avantajos daca as cumpara din vest ( Germania, Franta ) sau este de preferat tot de la noi ?  Am inteles ca cei care aduc mai multe masini, le aduc pe platforma si scutesc taxa pt numere, asigurare, combustibil, autostrada, etc Pareri pro si contra
*


N-am incredere in vanzatorii de masini sh de la noi. Vad multe platforme romanesti prin vest. Multe duc masini oarecum avariate. Cand platesti 20k+ euro e bine sa stii pt ce.
Cum au spus si altii mai bine mergi personal. Verifici masina. Ai putea cauta masina asta sh si la concesionari Renault (au masini la buy back) din DE, FR, Benelux.

This post has been edited by mihai2005: 27 Mar 2016, 21:19


--------------------
Honda Civic Type R GT 2019 - nr 1234
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andreist
post 27 Mar 2016, 23:21
Post #164


betiv fumator consumator de porc


Group: Members
Posts: 819
Joined: 24 November 14




QUOTE
Totusi vad ca Passat(cu vechime similara) au acelasi pret dar la aproape 100k km mai mult.

Nu-s la acelasi pret de noi, si vb. despre devalorizare. Ar fi un plus daca vb. despre laguna 1.5 dci si passat dsg 2.0 la acelasi pret cu numai 100.000km+ la passat. daca iei in considerare pretul initial, wtf, logica, unde-i printre romani, chiar asa de orb este poporul asta ? Chair asa de disperati sunt toti dupa imagine nemteasca ? Intrati cu mana voastra, verificati, nu va uitati numai la informatia servita deliberat in fata., e o problema mare in Romania treaba asta.

This post has been edited by andreist: 27 Mar 2016, 23:31


--------------------
Renault W209/R129/Symbol M113/K9K 702
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihai2005
post 27 Mar 2016, 23:33
Post #165


Membru


Group: Members
Posts: 133
Joined: 11 July 15




Fratilor incercati sa structurati ideile. Aruncati o fraza de 2 randuri si niste printscreenuri. Puneti toata info relevanta, eu asa fac de obicei. Nu-i dator nimeni sa faca data mining sa inteleaga exact ce-ai vrut sa spui.


--------------------
Honda Civic Type R GT 2019 - nr 1234
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adytym
post 28 Mar 2016, 13:20
Post #166


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.172
Joined: 6 May 09
From: TIMISOARA




vezi ca passaturile sunt pe modelele variant , astea fiind mult mai ieftine ca berlina si cu mai multi km, iar laguna ai pus berlina , daca faci comparatie fa la amandoua pe berlina sau amandoua pe variant


--------------------
Ex Megane 3; Volvo XC60; Toyota Yaris - TIMISOARA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
centurion
post 29 Mar 2016, 13:30
Post #167


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.043
Joined: 8 September 12




Pe ambele topic-uri de la Talisman am observat remarca 'nu as da 30.000 euro pe masina asta'.
M-am uitat acum cateva minute pe site-ul Renault Romania. Vad ca scrie mare: 'TALISMAN de la 21.800 € TVA inclus'.
De unde o tot scoateti pe asta cu 30.000 euro? Va uitati doar la varianta full-options si trageti concluzia ca nu aveti bani de Talisman?


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 29 Mar 2016, 14:05
Post #168


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




ai vazut cum arata interiorul de entry level?

la drive test au avut decat full.


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
centurion
post 29 Mar 2016, 15:00
Post #169


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.043
Joined: 8 September 12




Cand am fost sa vad masina la o reprezentanta, nu aveau decat varianta full. Deci nu stiu cum arata 'pe viu' varianta cea mai ieftina sau una mai 'de mijloc'. Presupun ca putini au vazut-o (pe cea ieftina), din ceea ce citesc pe aici.
Insa, chiar si asa, vorbindu-se doar despre '30.000 euro', se deduce ca exista doar asta. Inteleg, parerea s-a format pe echiparea full-options si impresia generala este ca 30.000 euro este prea mult pentru acea varianta. Dar nimeni nu a spus ca i-ar conveni una mai accesibila. Ca si cum toti ar avea acum doar Renault full-options si sunt interesati doar de full options.

Tu ai vazut pe viu varianta ieftina? Sau macar una intermediara? E chiar atat de naspa?


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 29 Mar 2016, 15:17
Post #170


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




ideea e ca lumea vorbeste despre ce a vazut/testat.

eu nu am vazut live, doar in filme, variantele entry level.

This post has been edited by b76bgaarh: 29 Mar 2016, 15:17


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meganus_bicorpus
post 29 Mar 2016, 16:27
Post #171


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.666
Joined: 2 November 07
From: Bucuresti si inca vreo 3 orase




Eu nu vreau sa cumpar o caroserie, deliciul dupa achizitie sta in echipamentele interioare si mai putin in aspect.Rar va mai arata masina ca atunci cand ai cumparat-o, mereu va fi prafuita sau cu noroi pe ea, iarna in zloata mare lucru nu mai intelegi din ea...si atunci bucuria vine din scaunele incalzite, din clima automata sau din vizionarea unor clipuri pe o tableta generoasa.
Mare lucru nu prea ai ce configura, de ex eu vreau diesel si cutie automata, scaune incalzite si tableta....e cam o singura optiune in configurator.

This post has been edited by meganus_bicorpus: 29 Mar 2016, 16:30


--------------------
renault Megane Bicorp/ Laguna III 2004 Dynamique / 2015 Black Edition+ 1,5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
centurion
post 29 Mar 2016, 17:44
Post #172


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.043
Joined: 8 September 12




Toate astea duc pretul oricarui vehicul destul de sus. Daca Talisman este prea scump, atunci, cu aceleasi dotari si fara rabat prea mare de la spatiu, cred ca un Megane 4 break te-ar satisface.

Aceeasi problema o are un prieten care e pe cale sa-si schimbe Octavia. Pe acelasi principiu ca masina se conduce din interior, vrea cat mai multe 'pe dinauntru'. Doreste destul de multe dotari + motor turbo benzina + cutie automata, dar Insignia hatchback si Mondeo hatchback asupra carora s-a oprit se duc foarte sus ca pret. Asa ca a inceput sa se uite si la Focus break si Astra break, cu aceeasi configuratie (motor turbo benzina + cutie automata + dotarile respective care sunt ca un 'trebuie').


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
simon
post 29 Mar 2016, 18:43
Post #173


Membru autentic


Group: Members
Posts: 735
Joined: 30 October 04




Toate astea duc spre marketingul Renault. Care, in mod normal, ar trebui sa te faca sa-ti vinzi masina pentru a lua una noua. Sa te atraga cu ceva spre modelul nou, adica dotari si pret. Mai ales ca exista un contigent de fani ai marcii.
Dar nu se uita deloc la clientul vechi, sint cu gindul numai la pustime, la tinarul care isi ia prima masina, si vor sa-i ameteasca prin vrajeala cu GT.
Ma gindesc la faptul ca cei care isi iau prima masina sint mult mai putini decit cei care si-ar lua a doua sau a treia masina in viata lor. Programul de buy back este foarte slab, croit pe profit, desi profitul ar trebui sa vina din vinzarea masinii noi.


--------------------
Renault Megane III 2009 Dinamique 1.6 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meganus_bicorpus
post 29 Mar 2016, 20:46
Post #174


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.666
Joined: 2 November 07
From: Bucuresti si inca vreo 3 orase




Bine punctat aici, clientii cei mai multi au ramas pe Megane 2 si Symbol si poate Laguna 2, putini au trecut la Fluence.e clar ca au trecut pt unii cel putin 10 ani de la achizitie si nevoia de masina noua devine stringenta, dar nu comparam 15000 de euro din 2007 cu 30000 din 2016.
Poate va urma si un Megane sedan 4 , cu un pret mai decent si cu o oferta de optiuni comparabila cu cea de acum 10 ani


--------------------
renault Megane Bicorp/ Laguna III 2004 Dynamique / 2015 Black Edition+ 1,5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
simon
post 29 Mar 2016, 21:15
Post #175


Membru autentic


Group: Members
Posts: 735
Joined: 30 October 04




In 2009 Megane 3 benzina avea pret de pornire binișor sub 13000 euro pentru benzinar. Megane 4 are acum pret de pornire 14800 euro. Cel putin 2000 de euro in plus. Ma intreb, ce progres constructiv poate justifica aceasta diferenta?
Eu nu vad prea mult, asa ca tin de masina pe care o am. Megane 4 nu vine cu nimic de naturć sa ma īnnebuneasca, pare cam la fel cu masina mea. Doar ca e noua, asa cum unele femei par frumoase doar pentru ca sint tinere, sīnt proaspete, dar asta nu este de ajuns a sa ma bag la rate. Chiar pare prostesc sa o fac, doar am masina si este foarte buna.

Scuze pentru offtopic, sīntem la Talisman. Asta da, ar fi ceva nou, imi place, mi-as cumpara daca ar costa cīt Laguna pe care a īnlocuit-o.

This post has been edited by simon: 29 Mar 2016, 21:19


--------------------
Renault Megane III 2009 Dinamique 1.6 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihai2005
post 31 Mar 2016, 22:32
Post #176


Membru


Group: Members
Posts: 133
Joined: 11 July 15




Decat Initiale mai pui putin si ai S90 Momentum 2.0 diesel cu 46k(aici intra niste jante custom) pret catalog. Altceva parca. Interior atent aranjat, destul de gandita.

https://www.youtube.com/watch?v=jxdn0dOCKaY

Ramane de vazut daca e asa cum o lauda. M-am programat pt un drive test cand apare in showroomuri.

Exista alternative, poate si piata va deveni mai competitiva.

This post has been edited by mihai2005: 31 Mar 2016, 22:40


--------------------
Honda Civic Type R GT 2019 - nr 1234
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
centurion
post 31 Mar 2016, 22:48
Post #177


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.043
Joined: 8 September 12




Cat inseamna 'putin' din 'mai pui putin'?


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihai2005
post 31 Mar 2016, 22:59
Post #178


Membru


Group: Members
Posts: 133
Joined: 11 July 15




Aprox 5k daca fac ambii reducere de 10%. 10k daca Volvo nu face.
Daca le are pe toate, ar cam merita.

This post has been edited by mihai2005: 31 Mar 2016, 23:04


--------------------
Honda Civic Type R GT 2019 - nr 1234
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andreist
post 1 Apr 2016, 09:51
Post #179


betiv fumator consumator de porc


Group: Members
Posts: 819
Joined: 24 November 14




vanzari in crestere, chiar daca mica, 1.375 unitati in februarie smile.gif . De la comanda, pana la livrare nu se iau in considerare vanzarile, se prea poate sa creasca mai mult in lunile ce vor veni daca se ia in calcul timpul de la comanda,fabricare pana la preluare.

This post has been edited by andreist: 1 Apr 2016, 09:53


--------------------
Renault W209/R129/Symbol M113/K9K 702
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2069
post 1 Apr 2016, 12:59
Post #180


Membru autentic


Group: Members
Posts: 287
Joined: 13 October 08
From: bucuresti




este destul de deranjanta amplasarea acelor difuzoare in portbagaj. Pe langa aspectul neplacut, practic risti sa le lovesti cand pui ceva mai voluminos. Cred ca nici nu se pune problema sa asezi o masina de spalat de exemplu. Acest inconvenient nu ar aparea la break. Observ ca nu este in oferta break ul


--------------------
Renault LAGUNA 3 2.0 dci 150 cp 2008 Privilege - b01xxx
Renault Talisman dci Intens 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
11 Pages « < 4 5 6 7 8 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th April 2024 - 08:04
Dacia