Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages « < 2 3 4 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Serus Bucuresti-Sos. de Centura nr.17, Serus Bucuresti-Sos. de Centura nr.17

RacerVTM
post 11 May 2022, 13:02
Post #91


Membru incepator


Group: Members
Posts: 15
Joined: 6 May 22
From: Brasov / Cluj




QUOTE(armin23 @ 11 May 2022, 10:08)
Cei de la serus m-au dezamagit cumplit si jur ca e pentru ultima oara! Nu mai calc pe acolo niciodata!
In 12 aprilie am avut un accident, m-a lovit din spate o domnita. Am facut amiabila, am luat copii dupa actele necesare, ne-am strans mainile si aia a fost.
Datorita loviturii, usa de la portbagaj se inchidea, insa senzorul o vedea in continuare deschisa, motiv pentru care nu mai puteam inchide masina. Am sunat, si regret, la serus, ca sa ma programez pentru constatare. Incidentul a avut loc pe la 7.30, am sunat pana a raspuns cineva... pe la 9, evident. Bineinteles, in aceeasi zi, nu aveau nimic liber. A doua zi, nici atat. M-au programat pentru 14, dupa 2 zile.
Ajung la constatare, unde baiatul de acolo ma intreaba senin, cum vreau sa repar masina, pe RCA-ul vinovatului, sau pe CASCO? Am fost efectiv uluit de intrebare. I-am cerut cateva detalii, si asa am aflat de la el ca "ei nu lucreaza cu Allianz pentru polite RCA". I-am spus domnului ca, in momentul in care am facut programarea, am specificat ca vinovatul are polita la Allianz si nu mi-a atras nimeni atentia asupra acestui aspect. Tot incerca sa refuze sa faca constatarea pana cand l-am convins sa sune pe cienva mai sus si sa intrebe. Asa s-a convins ca lucreaza cu Allianz si pentru RCA. Desi, deasupra biroului lui scria mare "Centru constatare daune Allianz".
Las masina in service, penntru ca in parcare acasa nu o puteam tine in siguranta, ea nu se mai inchidea. Am cerut masina la schimb, cu jumatate de voce, pentru ca stiu ca nu dau chiar oricarui prost. Aroganti mi-au spus ca masina la schimb o primesc doar pe durata reparatiei. Adica, cat e masina fizic in service.
N-am vrut sa ma mai cert cu ei pe tema asta. Inca speram ca, fiind reprezentanta Renault, or sa comande rapid piese si or sa o repare.
Dupa o luna de stat in service, stimabilul Daniel Voicu, imi spune in continuare ca, inca mai asteapta o piesa, care avea termen de livrare 26-29 aprilie, dar n-a sosit, o asteapta saptamana asta (9-13 mai), in vreme ce, toba de esapament, au comandat-o, dar pentru ea nu au termen de livrare. Practic, poate sa soseasca peste 17 ani, fara graba.
Cum e posibil sa-mi spuna ca a comandat o piesa, dar nu are termen de livrare pentru ea? Ba mai mult, mi-a spus, in doua randuri, ca sunt un caz fericit, ca are alt client care a asteptat 6 luni dupa senzorii de parcare si altul, care de 3 luni sta cu masina in service, la fel, ca nu i-au sosit piesele. Cum poti tu, Daniel Voicu, sa te numesti profesionist, cand spui asa ceva clientilor? Cum ar mai putea cineva, vreodata, sa mai vina cu masina la voi?!?
Am facut o sesizare la Vocea Clientului... dar... sincer... nu-mi fac prea multe sperante.
Eu unul, JUR sa nu mai calc niciodata pe la ei. meridian, la fel, m-a dezamagit mai de mult. Probabil, urmeaza auto cobalcescu, desi, nu cred ca sunt facuti dintr-un alt fel de aluat.

Daca aveti sugestii, le primesc cu placere. Altfel, va rog, penalizati neprofesionalismul serus si nu-i mai vizitati!
*



Puteau sa iti anuleze senzorul ( puna o rezitenta in loc de micro switch de la incuietoare ) , sa iti inchida portbagajul si apoi se inchidea/deschidea masina cand doreai si asa puteai merge si un an pana iti venea piesa/piesele etc ..
Dar .... Romania se numeste
Serus ... nu sunt rai .. depinde doar de seful de service cat de competent sau incompetent este .. si de ce Bogan Rusea nu il schimba si pune unul OK sau inteligent ...

This post has been edited by RacerVTM: 11 May 2022, 13:07


--------------------
Renault Talisman 2016 1.6 DCI 160
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
armin23
post 11 May 2022, 13:38
Post #92


Membru


Group: Members
Posts: 108
Joined: 25 December 07




QUOTE(RacerVTM @ 11 May 2022, 13:02)
Puteau sa iti anuleze senzorul ( puna o rezitenta in loc de micro switch de la incuietoare )  , sa iti inchida portbagajul si apoi se inchidea/deschidea masina cand doreai  si asa puteai merge si un an pana iti venea piesa/piesele etc ..
Dar .... Romania se numeste
Serus ... nu sunt rai .. depinde doar de seful de service cat de competent sau incompetent este .. si de ce Bogan Rusea nu il schimba si pune unul OK sau inteligent ...
*



Nu sunt rai? Anul trecut, am mers pentru prima revizie la ei. Am un contract de service luat prin RCI... Am sunat sa fac programarea, le-am mentionat contractul de service si cand ajung mi-au spus ca nu ma gasesc in nicio baza de date. Am fost fortat sa platesc revizia, dupa care a trebuit sa fac plangeri si sesizari pana cand, intr-un final, cei de la RCI au spus ca achita ei si serus o sa-mi returneze banii. Am zis... ok, excelent. Astept banii. N-a durat decat 3 luni, timp in care efectiv a trebuit sa-i amenint cu plangeri la Politie, altfel nu-mi dadeau nimic. Am mai facut inca 2 drumuri la ei, intre care, un drum doar ca sa le scriu cu pixul pe hartie numarul contului in care sa-mi faca transferul.
Mda... nu sunt rai... asa e. Masina avea numere rosii cand am dus-o prima oara inapoi in service. A stat la ei vreo 6-7 zile, timp in care n-am vazut masina la schimb. Ei au masini la schimb, dar le tin pentru... nu stiu? Nu stiu pentru cine naiba le tin, insa, client de-ai fi, n-o sa vezi asa ceva. De 3 ori am avut nevoie de masina la schimb de la serus, de 3 ori mi-au indicat cea mai apropiata statie STB.
Poate ca mai sunt oameni care sunt multumiti de ei. Posibil. Dar eu nu mai calc pe acolo toata viata mea. Si efectiv o sa opresc oamenii pe strada si o sa le spun sa nu mearga cu masinile la serus.


--------------------
Renault Clio V 2020
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
4 Pages « < 2 3 4
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 21:01
Dacia