Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

MediaNav Conectare telefon, Conectare

Șaigo Răzvan
post 26 Jan 2021, 15:25
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 26 January 21




Bună .

Am un Clio IV din 2014 cu MediaNav .

Folosesc navigația conectată cu telefonul de 2 ani , telefonul este Huawei Psmart.
De aproximativ 3 luni se conectează doar că nu mai funcționează ( îmi apare semnal , baterie , dacă sunt apleat îmi apare) .
Foloseam destul de intens youtube-ul de pe telefon conectat cu MediaNav dar acum apare că sunt conectate doar că youtube rămâne pe pauză sau imi arată că merge dar nu se aude în boxele mașinii .
Apelurile le primesc pe MediaNav dar nu reacționează la nimic , nu pot să mai răspund , să închid , nimic.

Radio și restul funcțiilor MediaNav funcționează fără probleme.

Am șters telefonul din MediaNav , la fel am făcut și în telefon iar după le-am reconectat dar la fel fac . Am resetat telefonul dar fără nici o rezolvare .

Am conectat Iphone 11 pro , Iphone 11Pro Max , Iphone 8 plus și funcționează toate fără nici o problemă . Doar cu Huawei Psmart nu mai funcționează . După câteva zile ( mai multe conectări și deconectări )merge aproximativ 2-3 conectări iar problema se repetă.

Mă puteți ajuta cu un sfat ?

Mulțumesc !


--------------------
Renault Clio IV 2014 - MS33BCZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RazvanF
post 26 Jan 2021, 15:41
Post #2


Tech


Group: Members
Posts: 2.284
Joined: 25 March 14




Stergi medianavul din telefon, dupa care la telefon, in setari, apps, ii dai sa afiseze system apps, cauti bluetooth, dai pe memoria lui, stergi cache si data. Refaci paritatea cu medianav de la 0.

This post has been edited by RazvanF: 26 Jan 2021, 15:43


--------------------
Dacia Logan MCV Stepway X52 2017 1.5dCi 90 cp
VW Polo Comfortline 2017 1.2TSI 90 cp 7-speed DSG
Masina are un tacanit....este intre scaun si volan.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 21:54
Dacia